Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

korela Pozri príspevok
Počas svojho života sme mali dvoch vlčiakov s PP, vyberali sme si sami z chovnej stanice, povahovo boli veľmi rozdielni. Teraz nám nezáleží na čistokrvnosti, ale tiež neuvažujem ani o psíkovi z útulku. Jediné kritérium by malo byť splnené, aby to bol strážny pes. A nakoľko toto plemeno poznám, zdá sa mi výber najprijateľnejší. Ako píšete, sučka je stará. A bišónik je bytový psík.
Nepotrebujeme výstavného psa. Už sme nemali v pláne veľkého psa, ale okolnosti...
A čo ďalšie požiadavky?

Máš záujem o staršieho psa? Povedzme do 2-3 rokov?
Má mať zvládnutý základný výcvik? Alebo ešte aj niečo naviac?

Má strážiť rodinný dom, čiže príde do kontaktu napr. s deťmi?
Alebo bude strážiť opustený objekt a príde do kontaktu len s jedným človekom?

Pýtala si sa aj na cenu stravy pre psa. Mám NO - má necelé dva roky, stredné zaťaženie a mesačne ma strava vychádza 80 Eur + nejaké doplnky k strave;
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Nunik, skús jej dať polku paralénu, nemalo by jej to uškodiť a hlavne by mala mať stále vodu a nechať ju spokojne spinkať. mala by sa vyliečiť sama. Ak to však bude trvať dlhšie, vyhľadaj zverolekára.
0 0
amara amara

amara je offline (nepripojený) amara

Prosím poraďte, ako sa dá odnaučiť pes aby nemočil stále na to isté miesto. Močí na stĺpik bránky pri vchode, vždy je tam mláčka. A aby to nebolo dosť, chodí tam močiť aj susedov pes, vždy, keď oni otvoria ich bránku, príde, vymočí sa na náš stlpik. A je tam mláka a smrad. Existuje niečo, aby sa tomu zabránilo. Prosím, poraďte PORAĎÁCI. Vopred vďaka.
0 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

amara Pozri príspevok
Prosím poraďte, ako sa dá odnaučiť pes aby nemočil stále na to isté miesto. Močí na stĺpik bránky pri vchode, vždy je tam mláčka. A aby to nebolo dosť, chodí tam močiť aj susedov pes, vždy, keď oni otvoria ich bránku, príde, vymočí sa na náš stlpik. A je tam mláka a smrad. Existuje niečo, aby sa tomu zabránilo. Prosím, poraďte PORAĎÁCI. Vopred vďaka.
ja som pred dom na kvetinku, na ktoru stale kazde rano chodil jeden pes, vysypala mlete cierne korenie. odvtedy je pokoj...
3 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

Dakujem verkaz. Vodu ma stale k dispozicii,aj spinka dost vela,teraz to počasie hrozne tak dufam že sa to nezhorši.. Paralen jej skusim dat .Ešte raz vdaka..
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

amara Pozri príspevok
Prosím poraďte, ako sa dá odnaučiť pes aby nemočil stále na to isté miesto. Močí na stĺpik bránky pri vchode, vždy je tam mláčka. A aby to nebolo dosť, chodí tam močiť aj susedov pes, vždy, keď oni otvoria ich bránku, príde, vymočí sa na náš stlpik. A je tam mláka a smrad. Existuje niečo, aby sa tomu zabránilo. Prosím, poraďte PORAĎÁCI. Vopred vďaka.
Psy znackuju, jeden chce preznackovat druheho, ze je to jeho teritorium.
Staci, ked miesto kde chodi stale mocit vyumyvas octovou vodou, ocot neutralizuje pachy a pes tam uz nebude chodit mocit.
4 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

amara Pozri príspevok
Prosím poraďte, ako sa dá odnaučiť pes aby nemočil stále na to isté miesto. Močí na stĺpik bránky pri vchode, vždy je tam mláčka. A aby to nebolo dosť, chodí tam močiť aj susedov pes, vždy, keď oni otvoria ich bránku, príde, vymočí sa na náš stlpik. A je tam mláka a smrad. Existuje niečo, aby sa tomu zabránilo. Prosím, poraďte PORAĎÁCI. Vopred vďaka.
deli. Pozri príspevok
ja som pred dom na kvetinku, na ktoru stale kazde rano chodil jeden pes, vysypala mlete cierne korenie. odvtedy je pokoj...
alaya1 Pozri príspevok
Psy znackuju, jeden chce preznackovat druheho, ze je to jeho teritorium.
Staci, ked miesto kde chodi stale mocit vyumyvas octovou vodou, ocot neutralizuje pachy a pes tam uz nebude chodit mocit.
Ja som v podobnej situáciáii použil čpavok = psy nechodili, ale smrad bol väčší ako predtým.

Vyriešil to domestos - niekoľkokrát som postriekal a bol pokoj. Ocot resp. korenie sú lacnejšie, ekologickejšie a myslím, že tiež zaberú.

PS: Hlavne nedovoľ svojmu psovi, aby značkoval tam kde nechceš, lebo vždy sa nájde hafan, ktorý ho bude chcieť prečúrať ...
1 0
evina313 evina313

evina313 je offline (nepripojený) evina313

dobry den, ako zistim, ci psovi nie je zima? mam 3 mes. steniatko boxera. pocas dna je vonku, vecer ju davame spat dnu. vonku ma novu, zateplenu budu, aj s predsienkou. ibaze nevieme sa rozhodnut, ci ju uz nechavat vonku. je este mala. alebo nie? inak do budy nema problem ist, to je ok, len rozhodnut sa, ze kedy. teplejsie uz asi tento rok nebude :-(
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

evina313 Pozri príspevok
dobry den, ako zistim, ci psovi nie je zima? mam 3 mes. steniatko boxera. pocas dna je vonku, vecer ju davame spat dnu. vonku ma novu, zateplenu budu, aj s predsienkou. ibaze nevieme sa rozhodnut, ci ju uz nechavat vonku. je este mala. alebo nie? inak do budy nema problem ist, to je ok, len rozhodnut sa, ze kedy. teplejsie uz asi tento rok nebude :-(
Neváhať - nechať vonku.
Ak budete pri výchove a výcviku nerozhodný, nedôsledný, tak za nejaký čas bode pes cvičiť s vami a nie vy s ním. Osobná skúsenosť.
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Evina, Jaro má pravdu, čím skôr, tým lepšie, ešte kým vonku nemrzne. My sme nemali búdu a koterec, tak bola tá naša vnútri, teraz je v pohode vonku a už asi 2 týždne spáva v búde, zo 2 týždne tam nechcela vojsť. Naša má už skoro 8 mesiacov,uteká to
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

chcem vás poprosiť o radu, nemáte niekto nejakú metódu ako predchádzať zápalom v ušiach? pravidelne čistíme ako je to potrebné. uši má v pohode a náš pes /labrador/ si večne ako keby z nudy tým piatym nechtom rozdrása ušnicu. proste uši nemá zapálené hlboko len na začiatku potom klepe tými veľkými ušami ako blázon, minule si ich tak vyklepal, že jedným uchom o niečo pleskol praskla mu tam cieva a ucho napuchnuté ako bambula vopred ďakujem
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Trochu OT: je u nás povinnosť prepravovať psa v aute len v prepravke, príp. ktorý zákon to upravuje?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

my ked niekde ideme a je to blizko, tak klietku neberiem... vzadu mam taky original prehoz na transport psov, kt. vytvori taku vanicku a pes neprepadne v pripade brzdenia za sedacky... a aj to chrani zadne sedacky...

ale ked idem na vystavu, tak v aute urobim lozkovu upravu (mam 3dv. auto, preto lozkova uprava) a pes cestuje v klietke... ak idem aj s druhym psom, tak ten je nauceny pri spolujazdcovych nohach, resp. chodi hore dole - chvilu je na rukach a sleduje okolie a potom zleze ku noham a tam spi...

kym som nechodila na vystavy, tak sme klietku nemali, ale k vystavam to patri, pretoze pes je pocas vystavy v nej, ma tam svoje pohodlie a relativny klud

klietku resp. prepravku osobne doporucujem, je to z hladiska bezpecnosti pre psika aj posadku auta lepsie, ak je vonku mokro, tak netreba riesit co na seba aby ma nezamokril a rovnako nie su vsade chlpy... ked je pes vacsi, tak by som to riesila mrezou medzi kufrom (ak je to kombik) aby sa nestalo ze preskoci ku posadke

ale spat k hlavnej otazke neviem o tom, ze by to zakon prikazoval...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Majitelia psa chcú prepravku kúpiť, len zháňajú nejakú použitú na inzerát, lebo nová stojí cca 60 EUR. Zatiaľ nezohnali, a preto majú obavy, aby nedostali pokutu, keď chodia autom k veterinárovi.
(Inak, ten ich pes - skoro ma porazilo, keď boli s ním u veterinára + brali aj mojich škrečkov a naspäť aj mňa z práce - pes mi chcel hrýzť moje obľúbené skoro nové 3x oblečené šaty Jasné. že sa snažil na všetko a všetkých vyliezť - najlepšie bolo, keď sa postavil a oprel šoférovi zozadu o sedadlo , alebo keď sa snažil pomedzi predné sedadlá napchať dopredu Našťastie sa potom ukľudnil a ľahol si na podlahu k nohám majiteľky.)
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

myslim si, ze sa nemaju coho bat

tiez mam v klietke len jedneho psa a hlavne aj preto lebo je to zive striebro a ked je v klietke je klud, ale ked su obaja vzadu tak aj na kratke vzdialenosti neobsedia... mlady robi "zle" starsiemu, ten sa potom zlosti hotova divocina

a potrebuju velku prepravku? ja mam klietku (kovovu, nie plastovu prepravku) strednych rozmerov a stala tych 60e ...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Psík je zatiaľ malý. Má asi 4 mesiace. Je z útulku a nikto nevie, aká je to rasa. Veterinár/ka im povedal/a, že bude veľký. Ale či fakt bude veľký U nich už narástol, ale nie nejako veľa.
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Keď sme mali len jednu havu, používali sme prepravku, teraz v nej vozím len kocúra k vet.
Ja používam v aute vzadu tiež plachtu pre psov + máme bezpečnostné postroje do auta. Dáš postroj, pripneš ako bezpčenostný pás a nie je sa čoho báť. A je to lacnejšie ako prepravka alebo klietka (ja som kúpila v Rakúsku za cca 5 €/ks, ale cena sa u nás pohybuje okolo 10-30 €), hlavne pre veľkých psov. Veľkosť postroja sa dá prispôsobovať, ako psík rastie.
Ale na krátke vzdialenosti ich vozíme tak, že ležia pri nohách spolujazdca. Sú tak naučené, že ľahnú a čučia

V zákone je len uvedené, že zviera sa má prepravovať tak, aby nebola ohrozená jeho bezpečnosť a bezpečnosť jazdy.
Naposledy upravil mirpo : 07.09.10 at 08:38
4 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

mirpo Pozri príspevok
Keď sme mali len jednu havu, používali sme prepravku, teraz v nej vozím len kocúra k vet.
Ja používam v aute vzadu tiež plachtu pre psov + máme bezpečnostné postroje do auta. Dáš postroj, pripneš ako bezpčenostný pás a nie je sa čoho báť. A je to lacnejšie ako prepravka alebo klietka (ja som kúpila za cca 5 €/ks), hlavne pre veľkých psov.
Ale na krátke vzdialenosti ich vozíme tak, že ležia pri nohách spolujazdca. Sú tak naučené, že ľahnú a čučia

V zákone je len uvedené, že zviera sa má prepravovať tak, aby nebola ohrozená bezpečnosť jeho a bezpečnosť jazdy.
Ďakujem. Tento pes nie je naučený, ani vycvičený - také živé striebro alebo čert (podľa situácie ). Ten postroj na psa som videla, len neviem, či to nie je až na veľkých psov. (Tento má cca 10 kg.)
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Llívia Pozri príspevok
Ďakujem. Tento pes nie je naučený, ani vycvičený - také živé striebro alebo čert (podľa situácie ). Ten postroj na psa som videla, len neviem, či to nie je až na veľkých psov. (Tento má cca 10 kg.)
Ja mám dve kokeršpanielky a tie majú každá 10 kg, takže je to aj na menších psov.
Naše sú tiež divošky, ale vedia, že idú autom, aby sa mohli vonku vyblázniť, t.j. mimo záhrady, mimo mesta
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja som videla aj taku srandu, ze sa to zapne na obojok stylom ako voditko a druhy koniec tam kde pasy ... ale to sa mi vidi neprakticke pri zabrzdeni, kedy psa zachyti za obojok a psa vymrsti do priestoru ale hlava ostane na mieste...

tie popruhy su uplne v pohode aj mirpo ma psikov priblizne rovnakej vahy
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať