Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

alabut Pozri príspevok
Obed - u susedov, zamrvankova polievka, opaprikovane pecene kurca, omastene zemiaky, ryza, cvikla, bylinkovy caj, vodka s horcom.

Vecera - ako som predpokladal, kapustnica, plnena kapusta, zakusok ziadny, ale pivko sa chladi ... albutka perie, vysava, upratuje, na chvilu prestala, ide zlopnut s alabutom kavicku. :-)
Tak teraz som sa pri tom tvojom popise aj virtualne najedla...konečne sa zas vracia starý Alabut? a kávičku si idem veru aj ja s tým mojím dať...dobrý nápad
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Nechaj si chutnat a nezabudni staremu ku kavicke nejaky likerik a vytiahni zakusok z mraznicky, alebo vytiahni banan. :-)
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

banán ku káve to nie je bohviečo,ale mám bábovku
0 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Ja kukám,ty sa každý deň stravuješ u susedovTo sú dobrí susedia,no ale aj ty by si ich už mal pozvať k vám,čo povieš?
0 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Ja som zase nestihla príspevok pre Alabutka,prišiel pozde,čo už.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

U nás od včera zemiaky s kuracou pečeňou na spôsob zemiakov na kyslo(obr.1) Ide tam však sladká smotana, ja dávam 33%-nú.
Dnes jeden druh mäsa - tri druhy jedla.
Pôvodný zámer bol plnená paprika alá Vlastička(ondrejvla). Ďakujem Vlasti, ten recept je super, ja len do mäsovej plnky ešte pridávam slaninu pokrájanú na drobné kocky, opraženú na troche oleja s cibuľou.
Keďže mäsa bolo dosť, tak som 4 guľky udusila v červenej kapuste(obr.2) a pár guliek a 2 plnené papriky v kyslej kapuste dochutenej paradajkovým pretlakom(obr.3).
Obidve kapusty som podliala mäsovým vývarom. Vždy mám nejaký zamrazený, či už kurací, hovädzí, tiež trochu z húb.
Na obr. 4 sú pečené guľky, ktoré patria do omáčky s plnenou paprikou. Obr. 5 - plnená paprika už aj s guľkami.
Väčšia časť jedla ide do mrazničky na horšie časy.
Naposledy upravil Marína : 08.11.10 at 09:02
zemiaky s pecenou.jpg  
masove gulky v cervenej kapuste.jpg  
masove gulky v kyslej kapuste.jpg  
pecene gulky do plnenej papriky.jpg  
plnena paprika.jpg  

1/1
9 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Marína si šikulka, všetko vyzerá lákavo dobre....až tu slintám pri monitore...asi takto...
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

A ty nevieš, že do tejto témy je najlepšie nakúkať až ráno?
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Tak dnes si sa riadne dogulovala.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tak veru, tak.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Marína Pozri príspevok
U nás od včera zemiaky s kuracou pečeňou na spôsob zemiakov na kyslo(obr.1) Ide tam však sladká smotana, ja dávam 33%-nú.
Dnes jeden druh mäsa - tri druhy jedla.
Pôvodný zámer bol plnená paprika alá Vlastička(ondrejvla). Ďakujem Vlasti, ten recept je super, ja len do mäsovej plnky ešte pridávam slaninu pokrájanú na drobné kocky, opraženú na troche oleja s cibuľou.
Keďže mäsa bolo dosť, tak som 4 guľky udusila v červenej kapuste(obr.2) a pár guliek a 2 plnené papriky v kyslej kapuste dochutenej paradajkovým pretlakom(obr.3).
Obidve kapusty som podliala mäsovým vývarom. Vždy mám nejaký zamrazený, či už kurací, hovädzí, tiež trochu z húb.
Na obr. 4 sú pečené guľky, ktoré patria do omáčky s plnenou paprikou. Obr. 5 - plnená paprika už aj s guľkami.
Väčšia časť jedla ide do mrazničky na horšie časy.
no teda,ty si sikovnica,kolko si toho stihla.
ja kapustu nelubim,ale moj muz by sa iste oblizoval.
ja by som si dala tu plnenu papriku,mnam,ale tu nelubi moj muz....
takze my taketo doma nevarime.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

janka67 Pozri príspevok
Dohrabané, vyvozené na roľu do kompostu, aj zo susedného pozemku z tej našej 60 ročnej jablone, bielizeň vyvesená, suchá poskladaná, piecť chcem kysnuté záviny aspoň z 1,5 kg múky a nemal mi kto zamiesiť, pekáreň a takú veľkú nemám.
Dovi, dopo

P. S. funkcie svojej rúry ovládam a nestojím pri nej
dala by som si dobry zavin,jani,robis tu chute.
po tom vsetkom co si zvladla ta obdivujem ze sa ti este chce take cosi pracne vyrabat-ale vseobecne vidim,ze my slovenske zeny stihame vsetko a aj dokazeme skoro vsetko.
kam sa na nas hrabu tieto rakuske lenochodky.....
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

osky Pozri príspevok
no teda,ty si sikovnica,kolko si toho stihla.
ja kapustu nelubim,ale moj muz by sa iste oblizoval.
ja by som si dala tu plnenu papriku,mnam,ale tu nelubi moj muz....
takze my taketo doma nevarime.
keby som mala variť len to, čo lúbime všetci, tak sa nenajeme nikdy, hladom by sme pomreli, čo člen rodiny - to iné chute, nechute, potravinové alergie a pod.
Varím tak, aby si každý na svoje prišiel. A keď navarím deťom a a manželovi ich milované bryndzové halušky, ktoré ja nezjem ani za nič, prečo by som si neuvarila pre seba moje obľúbené kuracie prsia s ananásom, zapečené so syrom, ktoré zasa oni nemusia
2 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Čakala som dnes návštevu, a tá sa dopredu "dovedovala", čo bude na obed. Na moje prekvapenie o dukátové buchtičky neprejavili záujem, vraj si ich pamätajú zo školy ako dačo "blé". Napriek tomu som ich urobila, a to tak, ako ich robievala moja mamka - každý kúsok namáčaný v masle a potom v zmesi mletých orechov a škorice.
Keď dokvitli syn s priateľkou, stroho som im oznámila, že je najvyšší čas, aby si napravili mienku o DB, a veru, keby toho bolo 2x viac, aj to by sa pojedlo.
4 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Veru, hlad je najlepsi kuchar.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

osky Pozri príspevok
no teda,ty si sikovnica,kolko si toho stihla.
ja kapustu nelubim,ale moj muz by sa iste oblizoval.
ja by som si dala tu plnenu papriku,mnam,ale tu nelubi moj muz....
takze my taketo doma nevarime.
Ďakujem.
Veď nie je problém urobiť naraz tak kapustu ako aj papriku, veď ich robíš z tej istej zmesi mäsa.
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - alabutkina kapustnica, kava s alabutkou.

Obed - bycek Jozko uz klokoce, kurkumove rezance, alabutke sa reznov zachcelo, omastene minizemiaciky, pikantny paradajkovy salat s cesnekom, sebe urobim plnene rezne (horcica, slaninka, vajce a inu variantu ... olomocke syrecky, vajce, slaninka), bylinkovy caj, asi otvorim cervene, pretoze alabutka upecie makovy zavin, aby sa neprasilo. :-)

Vecera - prazenica s mangoldom a cviklou, bylinkovy caj a ak ostane cervene, ak nie malinovica.
2 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Včera zabíjačkové špeciality v hoteli Bankov, dnes zapečená treska s chrenom
1 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Pečený diviak, kapusta, knedla. K prasiatku som priložila pár jabĺčok, aby mu nebolo smutno. Kuracia polievka a slížiky. Koláčik z mrazničky, momentálne náš oblúbený, trené cesto, na to rozpustený marhuľový lekvár a na vrch orechové cesto posypané čokoládou. Pečie sa to spolu a je toho veľa.
3 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Dnes pečiem krkovičku a rebrá, pyré, k tomu mužovi šalát,synovi kompót a ja si dám kyslé uhorky. Polievku nevarím, nech sa zje zbytok zo včera.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať