Zavrieť

Porady

FOTOGALÉRIA obnovy domov v SVBčkach

Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Prosím uvádzajte sem iba foto s krátkymi príspevkami- info o fotkách, názory,prípadne uznania za riešenie obnovy panelákov...ostatné otázky sa budu riešiť v priebežných témach, alebo cestou "SS".Ďakujem.
Naposledy upravil Halli : 27.12.07 at 17:31
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

slavica Pozri príspevok
Zatiaľ super, mám ich pol roka, takže uvidíme ale okrem toho, že sú veľmi pekne oproti predchádzajúcim zaujíma ma samozrejme kvalita a ta sa prejaví časom... nezažili ešte mrazy a horúčavy


Ide u o výdrž, u nás na ne bude celý deň svietiť slnko, aj keď bude zamračené.
0 0
jamNicka jamNicka

jamNicka je offline (nepripojený) jamNicka

stale naivna a neznala
Aj ja by som rada vymenila aj dvere a svieti na ne slnko celé popoludnie tak sa obávam, či by plastové nezažlkli, hoci ak sa bude dať pôjdu plastové okná, tiež by som poprosila ss-ku a cenu, tiež musíme mať širšie, čo keď ma budú hnať, kade si to ponesiem?
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

U nás na ne svieti celý deň
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Mirko, pošlem aj Tebe ten kontakt?

Ďakujem že na mňa myslíš.
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Ahojte priatelia, nič v zlom, ale fotogaléria sa zvrhla na pokec k obrázkom a dohadovaniu si kontaktov. Už som navrhoval a opäť to navrhujem zadajme tému "Pokec k fotogalérii" a tam si píšme o čo kto ma záujem, pochvaly a pod. Fotogalériu nechajme fakt čisto pre fotky a doterajšie písané príspevky by som navrhoval presunúť do "pokecu". Viem, že vznikne z toho trošku zmätok, ale verím vo Váš súhlas. :-)
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Tak už mám za sebou aj výmenu plynových rozvodov na konci stupačiek. Noooo nevyzeralo to dobre že?
... to posledné foto mi však navratilo kľudný spánok ... s plynom nie su srandy...
Naposledy upravil Halli : 19.06.07 at 21:53
DSC00715.jpg  
DSC00763.jpg  
po výmene.jpg  
1/1
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

... a aby ste videli, že sa v našom paneláku darí , mám tu pre Vás aj pár foto na usmiatie, lebo na mojom balkone prebieha v poradí už druhá prístavba nebytového priestoru . Mimo témy ale stojí za to
Pred týždnom vyleteli tieto štyri, rozbili hniezdo, čo sa doň nezmestili a o pár dní bolo zrekonštruované a v nom dalších pät vajíčok... tomu sa hovorí rýchla rekonštrukcia...
Prosím, ak sa Vám to pači, dať len súhlas, nekomentovať, aby sme temu netrhali. Ďakujem
Naposledy upravil Halli : 22.06.07 at 15:54
4.jpg  
3.jpg  
11.jpg  
12.jpg  
1/1
0 0
sibal49 sibal49

sibal49 je offline (nepripojený) sibal49

Dovolil som si pridat fotky z panelového domu mojho priatela v Šali, čo poviete zaujímavý dizajn,snad može byt inšpiráciou aj pre iné domy.
Naposledy upravil sibal49 : 03.07.07 at 21:16
!CID__JRHhya3UC7_.jpg  
!CID__sXxFYpX2O1_.jpg  
!CID__ZgMCjAAmpu_.jpg  
1/1
0 0
maromar maromar

maromar je offline (nepripojený) maromar

Ahoj Slavica, ten plyn vyzera lepsie, no plynovod prechadzajuci cez stenu by mal byt ulozeny v chranicke a nie obaleny izolacnym gumenym pasom. K tym prvym fotkam, na ktorych su ventily z ustredneho kurenia, by som dodal, ze tym, ze to chlapi nezvarali, ale spojili na srubenim, vytvorili dalsie tri rozoberatelne spoje, cize dalsie tri miesta mozneho uniku....... a k hlinnikovym dveram snaaaad len tolko, ze maju vyssiu priepustnost tepla, ako plastove a prave v zime sa hlinnik, zo vsetkych kovov asi najviac stahuje cize je dost mozne, ze cez nich bude doslova fucat. A mam pocit, ze jedne z tych dveri co som tu zahliadol sa otvaraju dovnutra co z poziarno-bezpecnostneho hladiska je nepristupne, nehovoriac o tom, ze je velmi jednoduche ich vykopnut. Nechcem kritizovat, pretoze urcite je lepsie zle rekonstruovat, ako nerekonstruovat vobec ;-) vsetci sa ucime na chybach, ci uz na vlastnych, alebo na cudzich je to vlastne jedno. Aspon bude dalsia praca ;-)
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

maromar Pozri príspevok
Ahoj Slavica, ten plyn vyzera lepsie, no plynovod prechadzajuci cez stenu by mal byt ulozeny v chranicke a nie obaleny izolacnym gumenym pasom. K tym prvym fotkam, na ktorych su ventily z ustredneho kurenia, by som dodal, ze tym, ze to chlapi nezvarali, ale spojili na srubenim, vytvorili dalsie tri rozoberatelne spoje, cize dalsie tri miesta mozneho uniku....... a k hlinnikovym dveram snaaaad len tolko, ze maju vyssiu priepustnost tepla, ako plastove a prave v zime sa hlinnik, zo vsetkych kovov asi najviac stahuje cize je dost mozne, ze cez nich bude doslova fucat. A mam pocit, ze jedne z tych dveri co som tu zahliadol sa otvaraju dovnutra co z poziarno-bezpecnostneho hladiska je nepristupne, nehovoriac o tom, ze je velmi jednoduche ich vykopnut. Nechcem kritizovat, pretoze urcite je lepsie zle rekonstruovat, ako nerekonstruovat vobec ;-) vsetci sa ucime na chybach, ci uz na vlastnych, alebo na cudzich je to vlastne jedno. Aspon bude dalsia praca ;-)
Maromar ďakujem za tvoj názor, ale posudzovať podľa foto, čo všetko by malo byť inak si nedovolím ani ja. Zo všetkým, čo sa doposiaľ urobilo som spokojná a samozrejme hlavne vlastníci v dome, ktorí to preberali a odsúhlasili. Čo sa týka dverí dali sme prednosť pred plastovými /otvárajú sa všetky von, viem, že to má splňať uvedené podmienky/ a to že sú hlinikové má svoje dôvody, mám ich naviac vyplnene v profiloch, takže nevieš všetko a to že majú iné lepšie vlastnosti vyhralo na tým, že sú o niečo viac teplo-priepustné.Firma, ktorá ich montovala má iný názor ako ty a to montovali iné dvere a zákazky...! Ani plynari čo to robili nie su žiadny "šuflikanti", aby nevedeli čo robia a vysvetlili mi aj to o čom píšeš.AJ rozoberateľné spoje na ventiloch majú svoje opodstanenie . Ale inak ďakujem za pripomienky a budem rada ak sem pridáš fotky lepšie z Vášho domu a určite to bude podnetné aj pre ostatných.Vieš, ono sa to veľmi ľahko píše...ako by to malo byť, a len čakať, že sa to "akožezazrakom" samo urobí. Nebránim sa kritike, ale až bude niečo zlé a potvrdia sa tvoje slová tak to priznám a dám ti za pravdu. Tá tvoja posledná veta je ozaj "zmysluplná", ale ty nám to určite ukážeš ako to treba... , hlavne keď si toho sem už toľko popísal a poznáš všetky problémy...
Naposledy upravil Halli : 22.08.07 at 18:40
0 0
maromar maromar

maromar je offline (nepripojený) maromar

Jujujuuuuuj Slavica ved sa uz necerti ;-)....... ja nebyvam v bytovom dome, ale cirou nahodou sa zivim vodoinstalaterstvom, plynoinstalaterstvom a kurenim a taktiez sprostredkuvavam plastaky ;-) ale pravd je vzdy viacero, no nebudem polemizovat o relativite ;-) ak si to montazna firma vedela oddovodnit pred OPPZ (rozumej revizny technik) a dodala Ti po montazi aj reviznu spravu tak za pripadne nasledky nesie zodpovednost prave spominany OPPZ 3 roky..... takze spat mozes kludne aj nadalej....... neslo mi o to aby si sa trhala zo sna ;-) pravdupovediac ja som len taky "suflikant" ktory si rozbieha firmicku a preto aby nemusel zamestnavat vela ludi som aj OPPZ aj zvarac certifikovany statnym zvaracskym ustavom atd. Preto musim svoju pracu odvadzat tak aby som za nu mohol byt potom aj tri roky zodpovedny a v klude spat lebo s PLYNOM NIESU ZARTY ako si to sama spomenula ;-)....... ono vsetky mnou spominane chybicky krasy su viac menej v pohode...... len ja som prilis narocny ako na seba tak aj na inych ;-)
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Čo sa týka prechodu plynu cez stenu - strop, mala by byť určite použitá chránička. Všetko je ,ale na pleciach revízneho technika, ktorý potvrdil prevzatie práce v zmysle platných noriem .Ak v tejto oblasti pracuješ,tak vieš ako tochodí. Ostatné :
dvera na spoločných priestoroch aj vstupné do domu by som nikdy nedala plastové, z dôvodu ich ceny a krátkej životnosti - kovové alebo hliníkové dvere sú pomerne ľahko opraviteľné a majú určite oveľa viac výhod ako spomína Slávica. Montáž ventilov na skrutkové spoje namiesto zváraných - hovoríš o miestach únikov - neviem akých. Ak príde k poškodeniu ventila určite ľahšie vymenia ventil , ktorý je upevnený skrutkovým spojom ako zváraním. Každý má svoj názor na prácu a je hrdý ak sa mu niečo ,čo potreboval a snažil sa dosiahnuť podarí.
0 0
maromar maromar

maromar je offline (nepripojený) maromar

Vaaaaaazne? Hmmmmm no dobre, nebudem Vam brat Vase nazory. Budte hrdiii.
Aaaaaale nedaaa mi, co sa tyka pliec revizneho technika som uz pisal, nebudem to dalej rozpitvavat. No zaujali ma tie kovove dvere. Ak je jednoduchsie opravit kovove dvere, nez plastove nevidim problem vo vymene ventilu. Ja som uz nejaky ten ventil vymenil a myslim si, ze je jednoduchsie urobit dva zavitove spoje a jeden zvar, ako tri zavitove spoje a jeden spoj na srubenie. A kedze v kurenarstve existuje pojem DILATACIA (pnutie) stava sa, ze namahany material povoli na slabsich spojoch, zvarany spoj Ti tiect nebude. A ako casto chces tie ventily menit? Aku maju zivotnost ventily? Moj nazor je, ze to robila firma, ktora nemala zvaraca. A o dobrom pocite z dobre vykonanej prace by mali hovorit paaaaani majstri, ktori to vykonavali nie objednavatel. S laaaskou JA ;-)
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

[quote=maromar;517284]Jujujuuuuuj Slavica ved sa uz necerti ;-)......quote]´


Jujujuuuuuj Maromar , keby si nenapísal tu vetu na konci vobec by som sa nečertila- nikto nerobime tieto veci preto, aby bolo zase roboty...to možeš len ty tak uvažovať, lebo sa tým živíš, ja to však platím... a už vobec to nerobíme s vedomím, že je lepšie zle rekonštruovať ako vobec...to si prehnal, ale neva...Ja mám tiež svoj názor 1/ na plyn a stupačky mám revíznu správu a tak to neriešim, 2/ Dvere robila firma, ktorá robí obrovské zákazky a nedovolila by si robiť chyby a reklamácie, 3/ Ventily šrobovateľné sú lepšie nahraditeľné a aj zvar môže prasknúť a každá fi má svoju technologiu, opäť neriešim...Všetko ostatné beriem, som rada, že si náročný a dám si poradiť. Možno som ťa vyprovokovala k tomu, aby si nám to objasnil a tak si možu ostatní zobrať ponaučenie. Ja zatiaľ s ničím problém nemám, čo sa urobilo, dúfam, že to ešte dosť dlho vydrží a tak mi zostáva len ti poďakovať za tvoj príspevok.AK budeš mať niečim našu temu oživiť budeme len radi ak sa zapojíš aj do iných problémov a možno si aj zarobíš ak si taký dobrý ak daš kontakty cestou ss...toto nechajme už ako fotogalériu, tak sme sa dohodli. Ešte raz ďakujem
Naposledy upravil Halli : 23.08.07 at 09:07
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

mildo1 Pozri príspevok
to: slavica to nie sú laná to sú ohybné káble a slúžia na výmenu informácií kabína - šachta.
...jasne je to vlečný plochý kábel H 05 VVH 18 závesný /volajú to aj vlečné laná
Naposledy upravil Halli : 23.08.07 at 19:15
0 0
maromar maromar

maromar je offline (nepripojený) maromar

OKI SLAVICA......... ;-) aj ja dakujem....... ale zvar s dobre prevarenym korenom nepraskne....... skor zlomis material pred zvarom ;-)ale samozrejme ze aj srubenie ma svoje vyhody...... resp. vsetko ma svoje pro a proti. Kontakt? a to akoze tu na porade nemam mailovu schranku? Aaaaaa nechajme to tak...... je to fotogaleria ;-)
0 0
maromar maromar

maromar je offline (nepripojený) maromar

Nedalo mi neposlat fotky aj mojej prace tieto vymenene stupackove rozvody sa nachadzaju v jednom SVB vo Vranove nad Toplou
DSC08705b.jpg  
DSC08710b.jpg  
1/1
0 0
aaerdna aaerdna

aaerdna je offline (nepripojený) aaerdna

chcem sa opýtať su merače na radiatoroch povinné? malo to byť už podľa zákona, ale neviem či je to pravda. dík
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

aaerdna Pozri príspevok
chcem sa opýtať su merače na radiatoroch povinné? malo to byť už podľa zákona, ale neviem či je to pravda. dík

Nie sú povinné. Hovorí o tom § 18 ods. 4 a) zákona č. 657/2007 Z.z. o tepelnej energetike:

4) Dodávateľ alebo odberateľ, ktorý rozpočítava množstvo dodaného tepla konečnému spotrebiteľovi, je povinný
a) zabezpečiť obstaranie, zapojenie, udržiavanie a overovanie určených meradiel alebo pomerových rozdeľovačov tepla u konečného spotrebiteľa najneskôr do 31. decembra 2008 na náklady vlastníka nehnuteľnosti; ak sa dohodne nadpolovičná väčšina všetkých konečných spotrebiteľov odoberajúcich teplo za odberným miestom na inom spôsobe rozpočítavania množstva dodaného tepla, povinnosť zapojenia pomerových rozdeľovačov nevzniká,

A pre budúcnosť je toto . Treba si vyhľadať tému, do ktorej vložíš otázku, lebo toto je o fotkách. Príjemný deň.
Naposledy upravil GabiZ : 05.09.07 at 12:09
0 0
katuga katuga

katuga je offline (nepripojený) katuga

predseda SVB
Naša obnova bytového domu z r.2005. Po desiatich rokoch fungovania nášho SVB.
Dom pred,počas a po realizácii.
Strecha pred a po obnove.
Balkóny pred obnovou.
DSC02805.jpg  
DSC04276.jpg  
DSC05565.jpg  
DSC02959.jpg  
DSC04518.jpg  

DSC02961.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať