Zavrieť

Porady

bungalov, alebo malý poschodový dom???čo je lacnejšie??

S manželom sme chceli stavať bungalov, ale projektant nás odhovoril od toho a presvedčil nás, že výhodnejší s tým istým počtom izieb a tou istou obytnou plochou bude lacnejší poschoďák.
Dali sme sa do toho a teraz,ked mám na jar začať, tak pochybujem či to bude pravda.
veľmi nás brzdia totiž financie.

čo je podľa vás naj
Naposledy upravil Dav : 15.11.10 at 19:38
Usporiadat
danakl danakl

danakl je offline (nepripojený) danakl

Tak to potom nieje až také malé.zmením tému.pamatáš, ked som sa ta pýtala, či sa oplatí zamest. upl.si nárok na manželku - invalid. pov.že áno a mali by mu vrátiť až min. 18.000,-SK adyke mi vypočítala, že to bude len 2006 ,- Sk.ako je to možné? pozri si výpočet porada- invalidný dôchodca a práca na dohodu
0 0
nordero nordero

nordero je offline (nepripojený) nordero

caute.a myslim si ze zo vsetkych tychto postrehov a RAD ma najviac pravdu pravdu SMITH.tiez som bol uz na par stavbach a nie je mozne aby stal bungalow viac ako poschodak.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

nordero Pozri príspevok
caute.a myslim si ze zo vsetkych tychto postrehov a RAD ma najviac pravdu pravdu SMITH.tiez som bol uz na par stavbach a nie je mozne aby stal bungalow viac ako poschodak.
podľa toho aký typ bungalovu a čo všetko je tam navrhnuté....
0 0
danakl danakl

danakl je offline (nepripojený) danakl

samozrejme, že sa dá postaviť bungalov aj lacnejšie, ale nám projektant povedal, že pri takom istom počte izieb a tej istej obytnej plochy, by sa nám to nepodarilo.Keď dostavame, tak pak vám poviem, či mal pravdu.Kamarát začína stavať bungalov zároveň s nami.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

danakl Pozri príspevok
samozrejme, že sa dá postaviť bungalov aj lacnejšie, ale nám projektant povedal, že pri takom istom počte izieb a tej istej obytnej plochy, by sa nám to nepodarilo.Keď dostavame, tak pak vám poviem, či mal pravdu.Kamarát začína stavať bungalov zároveň s nami.
čiže paralelne s Vami s rovnakým počtom izieb a rovnakou obytnou plochou?
Ale je dôležité aby ste pouźili aj rovnaké materiály lebo rozdiely môžu byť na podiv veľké
0 0
NeMaria NeMaria

NeMaria je offline (nepripojený) NeMaria

ahojte, osobne si myslim, ze hlavne zalezi na tom, ako ma poschodak vyzerat. Ak ma byt obycajny stvorec s podkrovim a jednoduchou sedlovou strechou, myslim, ze je lacnejsi. Napr. obvodove tehly nestoja malo penazi a na bungalov, kt. ma rozmer 16 x 18 m ich ide ovela viac, ako na poschodovy 8x10 m. skridlu musis dat aj na bungalov, aj na poschodovy. Bungalovy maju zvycajne väčšiu plochu strechy, ako klasicke sedlove (ak tam nie su rozne vikiere a rozne sklony), na poschodovy potrebujes strop, ako bolo spomenute a ta suma bola realna...(60 - 100 tis. ). Urcite ma kazdy svoje pre aj proti... Verim, ze si vyberiete spravne... m
0 0
caesar2222 caesar2222

caesar2222 je offline (nepripojený) caesar2222

cau cau, mame postaveny dom s podkrovím, v podstate bungalov s časťou podkrovia. Nie je to typycké druhé poschodie. Mám tam len pracovňu s teraskou a malá spálňa je tam. Keďže sme sa rozrástli idem pristavovať, a určite to bude bungalov. Deti "milujú" schody a my nieč iné nerobíme len striehneme aby nespadli. Tiež neviem či to budel lacnejšie alebo nie ale zda sa mi to praktickejšie. Jedine je fakt, treba mat na to vacsi pozemok.
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Smith, musím pochváliť foto-chutný a sympatický dom, veď v jednoduchosti je krása. Ja osobne som tiež za bungalov, a že môže byť aj lacnejší...
0 0
judyt@centrum.sk judyt@centrum.sk

judyt@centrum.sk je offline (nepripojený) judyt@centrum.sk

to smith
prosim ta mozes mi poslat foto podorysu neviem si to nejako predstavit, ja prave riesim dispoziciu sme 4clenna rodina a nejako sa neviem spratat do normalnych rozmerov.
0 0
juraj1979 juraj1979

juraj1979 je offline (nepripojený) juraj1979

caute, mne sa tiez velmi paci foto a tiez by ma zaujimal podorys... a este by som sa chcel opytat ako mas vyriesene terasove okna z druhej strany... trochu ten dmcek pozam, tiez ma zaujal vzhladom, ale bol hroze malicky.... dik
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
juraj1979 Pozri príspevok
caute, mne sa tiez velmi paci foto a tiez by ma zaujimal podorys... a este by som sa chcel opytat ako mas vyriesene terasove okna z druhej strany... trochu ten dmcek pozam, tiez ma zaujal vzhladom, ale bol hroze malicky.... dik
Zo zadnej strany sú také isté ako z predu.
0 0
svrbik juraj svrbik juraj

svrbik juraj je offline (nepripojený) svrbik juraj

tento rok sa chystame stavat a tiez chceme bungalow.nad keramickym stropom som ani nerozmyslal som rozhodnuty pre dreveny s priznanymi hradami+medzi to sadrokarton-taky vidiecky styl.premyslame tiez nad ackovou strechou a celkom sa nam to pozdava.svagor ma prehovara aby som strechu zdvihol aspon o 3 rady a nachystal to pre dieta.kaslem na to aj tak budu chciet byvat sami,ked budu mat rodiny.a keby aj,tak nech si nadstavia.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac




Tu je pôvodný projekt, s tým, že ja mám ešte zo strany obývačky ďalšie 2 izby doprojektované. A tie veľké terasové posuvné dvere preložené na južnú stranu oproti kuchyne. Takže skutočná dlžka domu je 14,70 m.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
To sa mi nezdá že by vás projektant nahováral na lacnejšiu verziu on je platený z ceny projektu. To znamená čím drahší projekt tým viac bubákov zapýta. Ale má pravdu poschodový vyjde lacnejšie. Ale bugalov je na bývanie pohodlnejší.NEPOROVNATELNE.
0 0
juraj1979 juraj1979

juraj1979 je offline (nepripojený) juraj1979

a nemas aj (foto) preprojektovany podorys, zaujimalo by ma ako to mas vyriesene... tie dve izby... dik
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
juraj1979 Pozri príspevok
a nemas aj (foto) preprojektovany podorys, zaujimalo by ma ako to mas vyriesene... tie dve izby... dik
Sú tak isto umiestnené ako tie vpredu.
0 0
juraj1979 juraj1979

juraj1979 je offline (nepripojený) juraj1979

ale ako? mas obyvacku a potom izby, alebo izby a obyvacku???
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
juraj1979 Pozri príspevok
ale ako? mas obyvacku a potom izby, alebo izby a obyvacku???
Tým pádom, že mám + 2 izby obývačka je v strede domu. Na pôdoryse máš vyznačenú terasu, no a namiesto terasy mám tie dve izby.
0 0
AxelC AxelC

AxelC je offline (nepripojený) AxelC

AndrejG Pozri príspevok
...strecha na bungalow A-cko byt nemoze, vyzeralo by to hrozne...
Ak je bungalow kocka, tak ano, vyzera to hrozne.
Ak je podlhovasty, tak v tom nevidim problem...
0 0
aaerdna aaerdna

aaerdna je offline (nepripojený) aaerdna

chcem sa spýtať ako máte riešenu strechu na bungalove? vraveli mi že drevený krov vyjde na bungalov strasne draho? a koľko vyšla strecha s krovom?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať