Zavrieť

Porady

Stravné lístky pre SZČO - pomoc

Prosim Vas, kto mi tu po lopate rozpiše ako v jednoduchom uct zauctovat fa za stravne listky pre SZČO???
Zivnostnik si kupil 64 stravnych listkov v hodnote 89 Sk = 5696. Potom je tu ešte poplatok 199+DPH. Ako to mam všetko zaučtovat???
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Suma 5 696,00 - výdavok neovpl. základ dane
    Poplatok 199 - prevádzková réžia
    DPH - odpočet - nárok na odpočet
    Interný doklad 55% z 5696 = 3 132,80 - prevádzková réžia

    Ja by som to takto urobila

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Yvvetta
    Suma 5 696,00 - výdavok neovpl. základ dane
    Poplatok 199 - prevádzková réžia
    DPH - odpočet - nárok na odpočet
    Interný doklad 55% z 5696 = 3 132,80 - prevádzková réžia

    Ja by som to takto urobila
    Ja by som to rovno rozdelila na ovpl. a neovpl. ZD a ID by som vynechala

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    neviete mi poradit? mozem si ako SZCO kupit teraz pocas juna stravne aj spatne za prvych pat mesiacov a uplatnit v nakladoch? z dovodu financii sa to nedalo skor, ale nie som si ista ci teraz mozem.... dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    evae
    neviete mi poradit? mozem si ako SZCO kupit teraz pocas juna stravne aj spatne za prvych pat mesiacov a uplatnit v nakladoch? z dovodu financii sa to nedalo skor, ale nie som si ista ci teraz mozem.... dakujem
    Samozrejme môžeš.

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    to by bolo super. lebo som pocula, ze spatne nemozem a ze si ku stravnym musim prikladat blociky, ze som si za ne kupila obed. Dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    evae
    to by bolo super. lebo som pocula, ze spatne nemozem a ze si ku stravnym musim prikladat blociky, ze som si za ne kupila obed. Dakujem
    Aby si ma rozumela, ak už máš za tie mesiace bločky od stravovania, a chceš si ich uplatniť, tak potom za tie mesiace už stravenky nemôžeš. ALe ak si si nedala do účta bločky, tak stravenky môžeš. Iba jedno, alebo druhé.

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    emily
    Ja by som to rovno rozdelila na ovpl. a neovpl. ZD a ID by som vynechala
    Toto je najlepšie riešenie ale ja účtujem v ALFE od Krosu a jeden zápis-výdaj neviem rozdeliť na dva účely.

    slovex je offline (nepripojený) slovex

    slovex
    Tweety
    Samozrejme môžeš.
    mne sa to moc nezdá keď si kúpi stravné lístky v mesiaci jún mala by si ich uplatniť až od júna, ináč je to nejako proti logike účtovníctva veď ťažko môžem spätne nakupovať lístky napr. pre zamestnancov - to je len môj názor

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    slovex
    mne sa to moc nezdá keď si kúpi stravné lístky v mesiaci jún mala by si ich uplatniť až od júna, ináč je to nejako proti logike účtovníctva veď ťažko môžem spätne nakupovať lístky napr. pre zamestnancov - to je len môj názor
    Nevidím v tom problém, ak firma nemá peniažky napr. od januára do apríla na stravenky, nakúpi ich v máji spätne. Zamestnanec má nárok na stravenku za odpracovanú zmenu viac ako 4 hodiny denne. Ak by ich nedokúpil, zamestnanec by bol ukrátený o nárok.

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    ved to, viem ze vo firme majitel bezne kupi mesiac dva neskor, ked mu to nevyda a zamestnancom da, maju na to narok. len som nevedela co robit ako SZCO. nie je nejaka opora v zakone?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    evae
    ved to, viem ze vo firme majitel bezne kupi mesiac dva neskor, ked mu to nevyda a zamestnancom da, maju na to narok. len som nevedela co robit ako SZCO. nie je nejaka opora v zakone?
    Pre SZČO platia pravidlá rovnaké, ako pre zamestnanca v PP podľa ZP § 152.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Ja som sa ešte nikde nestretla s takýmto niečim. Môj názor, nedá sa uplatniť spätne stravné, pretože ak došlo k dodaniu strav.poukážok, poskyt.stravy za jan., feb.atd… tak faktúra mala byť vystavená dňom dodania a nie až vystavená po 3 alebo 4 mesiacoch. Iný prípad by bol, keby strava bola dodaná , dátum vystavenia dňom dodania a splatnosť až za 2,3 mesiace. Vtedy by som brala ohľad na to, že szčo, zamestnávateľ nemal dostatočne finan.prostriedkov nato, aby môhol zaplatiť.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    renča1
    Ja som sa ešte nikde nestretla s takýmto niečim. Môj názor, nedá sa uplatniť spätne stravné, pretože ak došlo k dodaniu strav.poukážok, poskyt.stravy za jan., feb.atd… tak faktúra mala byť vystavená dňom dodania a nie až vystavená po 3 alebo 4 mesiacoch. Iný prípad by bol, keby strava bola dodaná , dátum vystavenia dňom dodania a splatnosť až za 2,3 mesiace. Vtedy by som brala ohľad na to, že szčo, zamestnávateľ nemal dostatočne finan.prostriedkov nato, aby môhol zaplatiť.
    Háčik je v tom, že k dodaniu nedošlo. Dôjde ak si ich kúpi spätne v júni.

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    presne tak, este som ich nekupila ani nedodala. pred tym ako kupim zistujem, ci si ich mozem kupit spatne (za januar az maj) a uplatnit ako naklad.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    evae
    presne tak, este som ich nekupila ani nedodala. pred tym ako kupim zistujem, ci si ich mozem kupit spatne (za januar az maj) a uplatnit ako naklad.
    Ale už si to zistila, nie? Odpovede som dala aj ja.

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    ano, idem kupit a dam si do nakladov som len podciarkovala fakt, ze to este nebolo dodane, ako si vravel/a

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.