Zavrieť

Porady

Zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006

Ahojte ,

kde by som našla tlačivo na ročné zúčtovanie poistného za rok 2006?
alebo ešte nieje alebo platí to staré? lenže tam je napísaný rok 2005
Usporiadat
zando zando

zando je offline (nepripojený) zando

Dobry den, v roku 2006 som od 1.1.2006 do 30.9.2006 bola žinostíčka (Živnosť som zrušila). Od 1.10.2006 som evidovaná na úrade práce.
Je potrebné aby som aj ja zaslala ročné zúčtovanie za rok 2006 do poisťovne? Ďakujem
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Áno - urobiť RZZP, zaslať do príslušnej ZP.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

zando Pozri príspevok
Dobry den, v roku 2006 som od 1.1.2006 do 30.9.2006 bola žinostíčka (Živnosť som zrušila). Od 1.10.2006 som evidovaná na úrade práce.
Je potrebné aby som aj ja zaslala ročné zúčtovanie za rok 2006 do poisťovne? Ďakujem
Každý kto bol v roku 2006 čo i len jeden deň SZČO musí vykonať RZZP.
0 0
Vladula Vladula

Vladula je offline (nepripojený) Vladula

Poradíte mi čo spraviť?! prosíím
Celý rok 2006 som bola na rod.príspevku a zároveň som robila na sporostr.zmluvu pre poisťovňu.Som príhlasená na DU podala som aj DP/VZ 28000/,ale neprihlásila som sa na ZP ako SZCO. Co sa stane ak nepodám RZZP?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Môžete dostať pokutu do výšky 100 tis.Sk.
0 0
Vladula Vladula

Vladula je offline (nepripojený) Vladula

No tak to radsej neriskujem.Podám to RZZP aj ked budem mat problémy s tým,že som sa neprihlásila do ZP ako SZCO. Dakujem za rýchlu odpoved.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Možno Vás poteší informácia, že ako občan poberajúci RP s VZ nižším ako 41400 Sk žiadne poistné platiť nebudete.
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

Švagrinej mama, ktorá je na dôchodku a od roku 2005 sprostredkovateľkou poistenia, tak isto nie je prihlásená v zdravotnej poisťovni ako szčo pretože jej ani v roku 2006 a ani teraz v roku 2007 keď podávala daňové priznanie typ B za rok 2006 a znovu sa bola osobne informovať v zdravotnej poisťovni nevedeli dať informáciu či sa má prihlásiť ako szčo a urobiť ročné priznanie preddavkov na zdravotné poistenie.Žiadne preddavky teda ani neplatila a teraz ak sa naozaj považuje za szčo bude teda musieť zaplatiť vyrovnanie aj za rok 2005 aj 2006 ?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Neznalosť zákona zdravotnou poisťovňou občana neospravedlňuje...
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

Jozef Mihál Pozri príspevok
Neznalosť zákona zdravotnou poisťovňou občana neospravedlňuje...
-hm..takže bude musieť podať aj za rok 2005.Ale budem úprimná-človek ktorý nemá skúsenosti s touto problematikou a skôr preloží text z latinčiny ako zákonníky, očakáva že keď si príde pre informáciu na príslušný úrad tak by ju mal aj dostať.Informovať sa bola osobne aj telefonicky tento aj minulý rok kôli tomu aby dodržla predpísaný zákon a teraz vinou pracovníčkok zdravotnej poisťovne zistí že porušila zákon. p.Mihál navštevujem Vaše semináre a sám vidíte koľko otázok Vám kladú účastníci a hlavne vlani ročné zúčtovanie preddavkov bol dosť tvrdý oriešok pre účtovníkov a mzdárov.Ja viem -neznalosť zákona zdravotnou poisťovňou občana neospravedlňuje, ale už teraz vidím výraz tváre a komentár tejto dôchodkyne.
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Mám stiahnutý 602XML Filler a nechce mi vytlačiť tlačivo RZZP zo stránky www.rzzp.sk, neviete aký môžem mať problém?
0 0
mazuma mazuma

mazuma je offline (nepripojený) mazuma

Olgica Pozri príspevok
Mám stiahnutý 602XML Filler a nechce mi vytlačiť tlačivo RZZP zo stránky www.rzzp.sk, neviete aký môžem mať problém?
Mam na vas otazku, program 602XML Filler ste si aj nainstalovali?
Ak ano, co konkretne vam oznamuje pocitac pri otvoreni elektronickeho formulara?

Maria
0 0
NOKIA NOKIA

NOKIA je offline (nepripojený) NOKIA

Študent robil v r. 2006 iba 7 mesiacov na dohodu (1-4, 10-12), zarobil cca 43000 Sk, RZZP si sám robí na tlačive C, bude jeho vym.základ 43 000Sk alebo keďže zarobil viac ako 41400 Sk, sa počíta ako by bol dohodár celý rok a tak VZ sa počíta z min.VZ 45 264SK? Podľa mňa 14% z tých 43000. Ďakujem za radu.
0 0
Jana 55 Jana 55

Jana 55 je offline (nepripojený) Jana 55

Ahojte.Správne vypĺňam RZZP typ B čistá SZčO, pložku 26 ak počítam 966*12=11.592 a položku 28 ak počítam 966*11=10.626 + 1*910=11.536 sk?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Jana 55 Pozri príspevok
Ahojte.Správne vypĺňam RZZP typ B čistá SZčO, pložku 26 ak počítam 966*12=11.592 a položku 28 ak počítam 966*11=10.626 + 1*910=11.536 sk?
Áno v riadku 26 je celé zaplatené poistné za rok 2006 a v riadku 28 len to čo bolo uplatnené vo výdavkoch v DP
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

NOKIA Pozri príspevok
Študent robil v r. 2006 iba 7 mesiacov na dohodu (1-4, 10-12), zarobil cca 43000 Sk, RZZP si sám robí na tlačive C, bude jeho vym.základ 43 000Sk alebo keďže zarobil viac ako 41400 Sk, sa počíta ako by bol dohodár celý rok a tak VZ sa počíta z min.VZ 45 264SK? Podľa mňa 14% z tých 43000. Ďakujem za radu.

Ako užívateľ draka si skús prečítať tento príklad :
http://www.porada.sk/t50292-rzzp-pri...highlight=rzzp
0 0
evkap. evkap.

evkap. je offline (nepripojený) evkap.

prosim vas o radu. dôchodca / poberatel výsluhoveho prispevku/ zamestnany v riadnom pracovnom pomere cely rok 2006 s hrubou mzdou okolo 9 000,- nemal kolisave prijmy a riadne sa odvadzalo za neho poistne. musi podať ročné zúčtovanie poistného?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

evkap. Pozri príspevok
prosim vas o radu. dôchodca / poberatel výsluhoveho prispevku/ zamestnany v riadnom pracovnom pomere cely rok 2006 s hrubou mzdou okolo 9 000,- nemal kolisave prijmy a riadne sa odvadzalo za neho poistne. musi podať ročné zúčtovanie poistného?
pokiaľ nemal iné príjmy a bol celý rok zamestnancom tak nemusí
0 0
Jana 55 Jana 55

Jana 55 je offline (nepripojený) Jana 55

Ďakujem katkaj. Sú nejaké zmeny v tlačive B oproti minulého roka na ktoré treba dať špeciálne pozor? Alebo je to tak ako v minulom roku...?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Jana 55 Pozri príspevok
Ďakujem katkaj. Sú nejaké zmeny v tlačive B oproti minulého roka na ktoré treba dať špeciálne pozor? Alebo je to tak ako v minulom roku...?
nič špeciálne sa v B nemenilo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať