Zavrieť

Porady

Vyplnenie tlačiva

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Mám takú malú otázočku:
- živnostník podáva DP +súvahu+VZaS.
- na hlavnej strane je kolonka: zostavená dna a schválená dna. do kolonky
zostavená pôjde napr. 20.2.05 a kolonka schválená zostane prázdna?
- potom sú tam 3 kolonky pre podpisy: ak ide o živnostníka, ktorý si robí účtovníctvo sám (účtovníčka nerobí na faktúru). do ktorej kolonky sa má živnostník podpísať.

viem, že sú to banálne otázky, ale ja sa radšej poradím s vami :p

dakujem
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
M0NIKA
Ďakujem, idem hľadať.
našla som ich prikladám znova. dúfam pôjdu otvoriť...
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Ďakujem, ďakujem, ďakujem, ďakujem, ide to otvoriť.

Už sa na to teším.
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

ingi
K Vašej debatke by som len dodala, že schválená ÚZ sa predkladá na DÚ do 30 dní po jej schválení iba vtedy, ak ÚJ znova otvorila účtovné knihy.

Jedná sa o novelu Opatrenia MF SR č.4455/2003-92, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek indiv.ÚZ a rozsahu údajov určených z individuálnej ÚZ....

Dokonca z tejto novely vyplýva, že sa ÚZ predkladá iba v jednom vyhotovení - celkom potešiteľné, nie?
Nevieš kde by som našla to Opatrenie MF SR?? Na školení o dani z príjmu nám bolo povedané že vyššie uvedené opatrenie sa menilo Opatrením MF SR 10069/2004-74 z 24.11.2004 uverejnené vo Finančnom spra. č. 14/04 s účinnosťou od 1.1.2005. Z toho mi vyplýva že sa to bude týkať až pre účtovnú závierku za rok 2005. Hoci Ing. Cenigová povedala že nemusíme podávať už ani za rok 2004, ale je to na každom z nás. Čo vy na to? Podávate závierku po schválení ešte raz na DÚ aj keď ste neotvorili účtovné knihy???
0 0
martinala martinala

martinala je offline (nepripojený) martinala

mám takú malú poznámočku : PO na DU výkazy po schválení už druhýkrát nepredkladá, iba ak by sa zmenili výkazy ... ja len toľko :-) príjemný víkend.
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

martinala
mám takú malú poznámočku : PO na DU výkazy po schválení už druhýkrát nepredkladá, iba ak by sa zmenili výkazy ... ja len toľko :-) príjemný víkend.
Martinka na základe čoho tak usudzuješ?
0 0
martinala martinala

martinala je offline (nepripojený) martinala

čítala som o tom v odbornej literatúre, kde sa hovorí o tom, že na základe vyššie menovaného opatrenia nastáva zmena aj v predkladaní účtovenej závierky /týka sa už UZ za 2004/. Táto sa predkladá miestne príslušnému DU ako súčasť DP už len v jednom vyhotovení. Zároveň bolo ustanovené, že schválená UZ sa nemusí predkladať DU. Predkladá sa iba v tom prípade, ak nastáva zmena medzi zostavenou a schválenou súvahou a výkazom Z+S, v prípade, že táto zmena vznikla z dôvodu opätovného otovrenia účtovných kníh podľa § 16 odst. 10 zákona o účtovníctve.
martina
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

martinala
čítala som o tom v odbornej literatúre, kde sa hovorí o tom, že na základe vyššie menovaného opatrenia nastáva zmena aj v predkladaní účtovenej závierky /týka sa už UZ za 2004/. Táto sa predkladá miestne príslušnému DU ako súčasť DP už len v jednom vyhotovení. Zároveň bolo ustanovené, že schválená UZ sa nemusí predkladať DU. Predkladá sa iba v tom prípade, ak nastáva zmena medzi zostavenou a schválenou súvahou a výkazom Z+S, v prípade, že táto zmena vznikla z dôvodu opätovného otovrenia účtovných kníh podľa § 16 odst. 10 zákona o účtovníctve.
martina
Lenže to opatrenie nadobúda účinnosť od 1.1.2005. Volala som na DU BAI. tam mi nevedeli nič povedať a že vraj pre "istotu" to mám poslať aj schválené. No vidím že zas v niečom majú úplne jasno! Tak ja to pošlem nech majú viac papierov
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Čl. II
Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky z 31. marca 2003 č. 4455/2003-92, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na zverejnenie pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva (oznámenie č. 123/2003 Z. z. ) v znení opatrenia č. 25167/2003-92 (oznámenie č. 560/2003 Z. z. ), sa mení a dopĺňa takto:
1. V § 1 odsek 6 znie:
"(6) Zostavená účtovná závierka účtovnej jednotky, na ktorú sa vzťahuje toto opatrenie, sa predkladá v jednom vyhotovení miestne príslušnému daňovému úradu v termínoch pre podávanie daňových priznaní a účtovná závierka schválená príslušným orgánom účtovnej jednotky sa predkladá v jednom vyhotovení miestne príslušnému daňovému úradu do 30 dní po jej schválení, ak účtovná jednotka znova otvorila účtovné knihy podľa § 16 ods. 10 zákona.".

Toto je časť z Opatrenia MF/10069/2004-74 z 24.11.2004 týkajúca sa tejto problematiky. Platí od 1.1.2005, t.j. podľa mojej mienky vzťahuje sa aj na závierku r. 2004, nakoľko táto sa preskladá na DÚ, do zbierky listín apod. v čase od januára -marca 2005
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať