Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane za rok 2007

Prosím poraďákov o radu ako je to s nezdaniteľným základom dane ,keď si ho uplatňujem na manželku?
Príklad: Zárobok manželky 100 000Sk
Povinné odvody 20 000Sk
Zárobok 80 000Sk

95616-80000=15616 uplatniť si môžem sumu 15 616Sk?
Usporiadat
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

Ahojte,
chcela by som sa Vás spýtať, čo posielam na DU,
ked sme robili zamestnancom RZD.
Treba poslat nejake oznamenie, ze sme urobili RZD?
dakujem za odpoved
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Maaaria Pozri príspevok
Ahojte,
chcela by som sa Vás spýtať, čo posielam na DU,
ked sme robili zamestnancom RZD.
Treba poslat nejake oznamenie, ze sme urobili RZD?
dakujem za odpoved
Nie, zamestnancom vykonáš RZD, nedoplatky a preplatky vysporiadaš, a následne si ich potom vysporiadaš aj s DÚ.
Na DÚ neposielaš žiadne RZD, tie odovzdáš len zamestnancom, na DÚ posielaš len ročné hlásenie.
0 0
jopo.home jopo.home

jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

nedoplatok zaplatený v roku 2007 sa priráta k 40% výdavkom a zaplatenému poistnému...
pROSIM vAS JE TOTO SPRAVNE? TATO ODPOVED SA MI NEJAK NEPOZDAVA
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

jopo.home Pozri príspevok
nedoplatok zaplatený v roku 2007 sa priráta k 40% výdavkom a zaplatenému poistnému...
pROSIM vAS JE TOTO SPRAVNE? TATO ODPOVED SA MI NEJAK NEPOZDAVA
Áno, je to správne nedoplatok z roku 2006 zaplatený v roku 2007 si prirátaš
zaplatenému poistnému
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

jopo.home Pozri príspevok
nedoplatok zaplatený v roku 2007 sa priráta k 40% výdavkom a zaplatenému poistnému...
pROSIM vAS JE TOTO SPRAVNE? TATO ODPOVED SA MI NEJAK NEPOZDAVA
už si dostal dvakrát tú istú odpoveď na svoju otázku. Načo to potrebuješ potvrdiť ešte tretíkrát ? Pokiaľ tomu neveríš tak stačí naštudovať zákony a odpoveď sa tam nájde
0 0
jopo.home jopo.home

jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

Pytala som sa koli tomu, ze v jednej z odpovedi bolo sppomynane ze nedoplatok mam priratat aj k 40% pausalnym vydavkom a to sa mi nechce verit, kedze to s tym nic nema...doplietlo ma to...ak som niekoho nastvala ze som si to chcela overit ospravedlnujem sa
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

jopo.home Pozri príspevok
Pytala som sa koli tomu, ze v jednej z odpovedi bolo sppomynane ze nedoplatok mam priratat aj k 40% pausalnym vydavkom a to sa mi nechce verit, kedze to s tym nic nema...doplietlo ma to...ak som niekoho nastvala ze som si to chcela overit ospravedlnujem sa
pokiaľ si niekto uplatňuje 40% výdavky tak si k týmto výdavkom môže uplatniť ešte aj zaplatené poistné. takže pokiaľ mám príjem 100 000 a zaplatila som 10 000 poistného a 1500 som doplatila nedoplatok zdravotného tak moje výdavky budú vyzerať nasledovne:
40 000 ( 40% zo 100 000) + 10 000 + 1500 = 51 500
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

ahojte. ja by som potrebovala poradiť s mojou témou. Zamestnanec bol do júna/2007 študentom. ukončil školu a nešiel na úrad práce - bol doma. Začal pracovať na prac. zmluvu v mesiaci august/07 za to obdobie mám potvrdenie o príjme. Keď tam prestal pracovať v auguste/07 (pracoval len 1 mes.) zase bol doma len tak. V oktobri sa zamestnal v našej firme a ešte stale pracuje a teraz neviem ak nemam vykrytý celý rok môžem mu ako zamestnávateľ vykonať RZ alebo si musí podať DP? Ďakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Zuzka2510 Pozri príspevok
ahojte. ja by som potrebovala poradiť s mojou témou. Zamestnanec bol do júna/2007 študentom. ukončil školu a nešiel na úrad práce - bol doma. Začal pracovať na prac. zmluvu v mesiaci august/07 za to obdobie mám potvrdenie o príjme. Keď tam prestal pracovať v auguste/07 (pracoval len 1 mes.) zase bol doma len tak. V oktobri sa zamestnal v našej firme a ešte stale pracuje a teraz neviem ak nemam vykrytý celý rok môžem mu ako zamestnávateľ vykonať RZ alebo si musí podať DP? Ďakujem
pokiaľ mal len príjem zo závislej činnosti a požiadal do 15.2 o RZD tak mu ho vykonáte. To že nemá vykrytý celý rok nie je dôvod na podávanie DP
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

takže ak správne tomu rozumiem ja spravím RZ a on nesie zodpovednosť za to ak mi niečo zatají?ja som si myslela že musí mať vykrytý celý rok ale ak nie tak je to super Ďakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Zuzka2510 Pozri príspevok
takže ak správne tomu rozumiem ja spravím RZ a on nesie zodpovednosť za to ak mi niečo zatají?ja som si myslela že musí mať vykrytý celý rok ale ak nie tak je to super Ďakujem
zodpovednosť je na zamestnancovi. Pokiaľ prehlási v žiadosti o RZD že mal príjmy len zo zamestnania tak je to na jeho zodpovednosť.
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Ahojte.Mohol by mi prosím niekto rýchlo poradiť?Sestre prišlo z práce Potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti...V kolonke 3 je napísané:
Poistné a príspevky /parag.5 ods.8 zákona/celkom 11 348 Sk
- z toho poistné na verejné zdravotné poistenie 3 431 Sk

Chcela by som sa opýtaťo DP typ A napíšem do Úhrnu povinného poistného sumu 11 348, však?V tejto sume je už započítaných aj 3431 Sk na verejné zdravotné poistenie, alebo to mám k tej sume prirátať? Ďakujem za rýchlu odpoveď, veľmi súrne to potrebujem vedieť, ďakujem!!!!
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

leozka Pozri príspevok
Ahojte.Mohol by mi prosím niekto rýchlo poradiť?Sestre prišlo z práce Potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti...V kolonke 3 je napísané:
Poistné a príspevky /parag.5 ods.8 zákona/celkom 11 348 Sk
- z toho poistné na verejné zdravotné poistenie 3 431 Sk

Chcela by som sa opýtaťo DP typ A napíšem do Úhrnu povinného poistného sumu 11 348, však?V tejto sume je už započítaných aj 3431 Sk na verejné zdravotné poistenie, alebo to mám k tej sume prirátať? Ďakujem za rýchlu odpoveď, veľmi súrne to potrebujem vedieť, ďakujem!!!!
úhrn poistného je 11 348,00 Sk
0 0
INGRID KRIŽANOVSKÁ INGRID KRIŽANOVSKÁ
Prosím o radu
Mám klientku ktorej bolo vykonané ročné zúčtovanie dane a na základe toho aj vrátený preplatok na dani. Pri vykonaní ročného zúčtovania nebola uplatnená celá čiastka za životné poistenie.
Klientka by to chcela vysporiadať v daňovom priznaní.
Je to možné? Ďakujem za odpoveď
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

INGRID KRIŽANOVSKÁ Pozri príspevok
Prosím o radu
Mám klientku ktorej bolo vykonané ročné zúčtovanie dane a na základe toho aj vrátený preplatok na dani. Pri vykonaní ročného zúčtovania nebola uplatnená celá čiastka za životné poistenie.
Klientka by to chcela vysporiadať v daňovom priznaní.
Je to možné? Ďakujem za odpoveď
Áno je to možné. Vypýta si od zamestnávateľa RZD aj s druhou stranou kde bude uvedené ako sa vysporiadal preplatok a urobí DP kde zohľadní toto RZD a uplatní si aj odpočet na životnú poistku
0 0
vinea vinea

vinea je offline (nepripojený) vinea

Dobrý den,
chcela by som Va s poprosit o pomoc. ZC bolo vykonané RZ. Vcera mi doniesla dalsie potvrdenie o prijme, zdanený preddavkovo. RZ jej bolo vykonané, preplatok jej zaplatený.
Moja otazka znie
1- musi podat DP ?
2-Aké potvrdenie musi vydat ZL zamestnancovi k DP,Ako sa vola prosim to potvrdenie, kore vydfam zamestnancovi, ako potvrdenie k DP...

3- Aký je vlastne cely postup...

moze mi v tom niekto pomoct,

dakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

vinea Pozri príspevok
Dobrý den,
chcela by som Va s poprosit o pomoc. ZC bolo vykonané RZ. Vcera mi doniesla dalsie potvrdenie o prijme, zdanený preddavkovo. RZ jej bolo vykonané, preplatok jej zaplatený.
Moja otazka znie
1- musi podat DP ?
2-Aké potvrdenie musi vydat ZL zamestnancovi k DP,Ako sa vola prosim to potvrdenie, kore vydfam zamestnancovi, ako potvrdenie k DP...

3- Aký je vlastne cely postup...

moze mi v tom niekto pomoct,

dakujem
pokiaľ bolo vykonané RZD a zamestnanec si "zmysle" že mal ešte nejaký príjem zdanený preddavkom ktorý nešiel do RZD tak zamestnávateľ vystaví RZD aj s druhou stranou kde uvedie ako bol preplatok vyrovnaný. Na základe tohto si zamestnanec podá DP kde zahrnie už vypracované RZD + zabudnutý príjem

je to písané aj v príspevku vyššie
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

vinea Pozri príspevok
Dobrý den,
chcela by som Va s poprosit o pomoc. ZC bolo vykonané RZ. Vcera mi doniesla dalsie potvrdenie o prijme, zdanený preddavkovo. RZ jej bolo vykonané, preplatok jej zaplatený.
Moja otazka znie
1- musi podat DP ?
2-Aké potvrdenie musi vydat ZL zamestnancovi k DP,Ako sa vola prosim to potvrdenie, kore vydfam zamestnancovi, ako potvrdenie k DP...

3- Aký je vlastne cely postup...

moze mi v tom niekto pomoct,

dakujem
Ešte doplním, že ak je zamestnávateľ ochotný, tak má ešte čas vykonať mu nové RZD aj so zahrnutím tohto dodatočného príjmu.
Ak nie, potom je potrebné vystaviť, ako už písala Katka, druhú stranu RZD, na základe ktorej si potom zamestnanec musí podať DP.
0 0
MGiti MGiti

MGiti je offline (nepripojený) MGiti

Mám 55 rokov.
Ahojte poraďáci. Daňové preplatky z RZ sa u nás budú vyplácať vo výplate za mesiac marec 2008, mám na Vás taký dotaz: naša pracovníčka bola v mesiaci január 2008 PN, vo februári si vyčerpala len starú dovolenku a po jej skončení ukončila s nami pracovný pomer, ale podala si žiadosť o RZ. Ja som ju musela vo febrári odhlásiť zo soc. poisťovne, no a nakoľko jej musím vrátiť preplatok dane z roku 2007 - musím ju znova prihlásiť aspoň na jeden deň do soc. poisťovne? Jeden deň ju prihlásim a druhý deň odhlásim?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

MGiti Pozri príspevok
Ahojte poraďáci. Daňové preplatky z RZ sa u nás budú vyplácať vo výplate za mesiac marec 2008, mám na Vás taký dotaz: naša pracovníčka bola v mesiaci január 2008 PN, vo februári si vyčerpala len starú dovolenku a po jej skončení ukončila s nami pracovný pomer, ale podala si žiadosť o RZ. Ja som ju musela vo febrári odhlásiť zo soc. poisťovne, no a nakoľko jej musím vrátiť preplatok dane z roku 2007 - musím ju znova prihlásiť aspoň na jeden deň do soc. poisťovne? Jeden deň ju prihlásim a druhý deň odhlásim?

kvôli preplatku na dani ju nemusíš prihlasovať do SP. proste jej len pošleš v rámci výplat tento preplatok
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať