Zavrieť

Porady

Olymp - VZ na zdravotné poisť.

Ahojte. Rátala som výplaty a pri dvoch zamestnancoch mi "nesedí" vymeriavací základ pre zdravotné poistenie. Podľa nového by to malo byť vždy minimálne 6.500,- /za september/, no a mne tam dalo sumu hrubej mzdy 6.452,- /zamestnanec čerpal 2 h NV a 3 h bol u lekára/. Je to tak správne alebo to mám opraviť ručne. Pri ostatných zamestnancoch mi to dalo správny vym. základ i keď čerpali neplatené voľno.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Záleží na tom, či je pracovník odmeňovaný mesačnou alebi hodinovou mzdou. V prípade hodinovej mzdy prepočítava predpokladaný zárobok na hodiny. Ak neklesne pod hodinový, tak môže byť VZ menší ako 6500,- Sk.

    Nataša je offline (nepripojený) Nataša

    usilovná pracovníčka Nataša
    No, práve že je odmeňovaný minimálnou mesačnou mzdou 6.500,-. Ale myslím si, že to bude správne tak ako to vyrátal program. Výkazy do ZP som už zaslala. Len mi vŕta v hlave ako ten program na to došiel.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Mohlo to byť aj tými 3 hodinami pri návšteve lekára. Za návštevu lekára má priemerný zárobok, alebo mu dávate fixnú mesačnú mzdu ?

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Dôvod bude asi takýto : minimálna mzda sa počíta iba za odpracovaný čas, pre účely ZP + neplatené voľno, takže za čas, kedy bol u lekára sa minimálny základ pe ZP kráti - minimum bude (ak má 8-hod. úväzok) 6500/176 x 173 = 6390. Jeho príjem započítavaný do VZ je zrejme 6452, čo je viac ako minimálny základ 6390.

    Olymp - VZ na zdravotné poisť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.