Zavrieť

Porady

Prihlasovanie a odhlasovanie v socialnej poistovni

Dobrý den, prosím Vás ako to je s prihlasovaním do Soc.poistovne.Prihlasujem zamestnanca den pred nástupom a odhlasujem max.den po rozviazaní prac.pomeru? To sa týka soc.poistovne alebo aj zdravotných poistovní.Dakujem
Usporiadat
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
Ruzickova
Dobrý den, prosím Vás ako to je s prihlasovaním do Soc.poistovne.Prihlasujem zamestnanca den pred nástupom a odhlasujem max.den po rozviazaní prac.pomeru? To sa týka soc.poistovne alebo aj zdravotných poistovní.Dakujem
V praxi to bolo tak, že zamestnanca bolo treba prihlásiť a odhlásiť do 8 dní od vzniku skutočnosti. To sa týkalo aj Sociálnej aj zdrav. poisťovne. Tak to bolo doteraz. Avšak po 1.4. podľa môjho názoru je potrebné prihlásiť zamestnanca v deň nástupu, a odhlásiť ho v deň výstupu alebo hneď nasledujúci deň. Ja si netrúfam prihlásiť zamestnanca o deň skôr ako nastúpi do práce, lebo čo ak nenastúpi?- už sa mi to tak stalo! Potom treba zase robiť storno... a je s tým kopa práce.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Súhlasím s Ruzickova. Podľa zákona, ktorý má platiť do 1.4. treba prihlásiť pred začatím výkonu práce. Teda ak zamestnancovi o 8,00 hod začína zmena, prihlásiť ho môžete o 7,55 hod. . Deň pred tým, sa mi tiež zdá nebezpečné. Prihlasovať treba aj dohody. Čo sa týka zdravotných poisťovní, tam sa zákon nemenil. Prihlásiť sa má zamestnanec sám do 8 dní. Vyzerá to ale tak, že od 1.7.2005 za to zmení a bude prihlasovať zamestnávateľ. Uvidíme.
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Aj ja som počula,že vraj to stačí tak ako píše Somij napr. o 7.55 a dá sa to aj SMS správou na sociálnu poisťovňu ale si neviem potom predstaviť ako to "zdokladujem", že som to urobila pred začiatkom výkonu práce. To si mám uchovať niekde tie SMS správy? A ako? Alebo keď pobežím na socku s prihláškou, to mi ju prevezmú a na kópiu mi tam napíšu čas prevzatia? Neviete niekto či niekde nevyšlo nejaké usmernenie k tomuto?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Evaman
Aj ja som počula,že vraj to stačí tak ako píše Somij napr. o 7.55 a dá sa to aj SMS správou na sociálnu poisťovňu ale si neviem potom predstaviť ako to "zdokladujem", že som to urobila pred začiatkom výkonu práce. To si mám uchovať niekde tie SMS správy? A ako? Alebo keď pobežím na socku s prihláškou, to mi ju prevezmú a na kópiu mi tam napíšu čas prevzatia? Neviete niekto či niekde nevyšlo nejaké usmernenie k tomuto?
Ani sami nevedia.Minulý týždeň som sa bola spýtať.Tento týždeň by vraj mali zverejniť viac. Treba sa nám tam zastaviť a pozisťovať. Teda aspoň v našom meste. Čo mi povedali, že nástup do práce treba deň pred začatím PP a odhlásiť deň po skončení. Nahlásiť aj DOHODY. Za oneskorenie budú sankcie !!!
Pekný posviatočný deň prajem.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
Evaman
Aj ja som počula,že vraj to stačí tak ako píše Somij napr. o 7.55 a dá sa to aj SMS správou na sociálnu poisťovňu ale si neviem potom predstaviť ako to "zdokladujem", že som to urobila pred začiatkom výkonu práce. To si mám uchovať niekde tie SMS správy? A ako? Alebo keď pobežím na socku s prihláškou, to mi ju prevezmú a na kópiu mi tam napíšu čas prevzatia? Neviete niekto či niekde nevyšlo nejaké usmernenie k tomuto?
ešte keby tak pobočky sociálnej poisťovne otvorili pred 8.00 hod...v blave sú pre širokú verejnosť k dispozícii od 8- do 14.oo hod...tomu vravím služba národu...zistil už niekto číslo na podávanie SMS? nezistil...vie niekto, kam faxovať?ja nie...vraj by zarábali len na faxové rolky...a ako mám poslať prihlášku mailom? v excelovej tabuľke im to stačí?alebo už má každý k dispozícii adobe ktorý funguje? a vôbec...celé je to na...už sa teším ako všetka jedna miestnosť na zahradníckej ulici zasa bude praskať vo švíkoch...je to celé neúcta k ľuďom...nie sú zriadení oni pre nás, ale nás si vymysleli pre plnenie svojich huncútstiev...
0 0
Zuzanečka Zuzanečka

Zuzanečka je offline (nepripojený) Zuzanečka

Je to tak, že prihlásiť treba najneskôr deň pred nástupom a dohody.
SMS-ky sú tiež platné, ale treba po odoslaní sms-ky do troch dní predložiť aj nahlašku na socialku. Inac sms-ka nebude akceptovaná.
Odhlasiť treba deň po skončení PP.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Zuzanečka
Je to tak, že prihlásiť treba najneskôr deň pred nástupom a dohody.
musím prihlásiť zamestnanca na DVP, keď ju robí priebežne podľa potreby zamestnávateľa počas roka, čiže napr. 1 mesiac robí a 2. mesiac nerobí ?
0 0
buba buba

buba je offline (nepripojený) buba

nám už dala sociálka čísla SMS:0908247104,0908247097,
Mail: praca@socpoist.sk
FAX: + 421 2 5924 8865, +421 2 5924 8723
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

buba
nám už dala sociálka čísla SMS:0908247104,0908247097,
Mail: praca@socpoist.sk
FAX: + 421 2 5924 8865, +421 2 5924 8723
Vie niekto, či sú tieto čísla sú jednotné pre celú SR? Podľa predvoľby fax. číslo je do BA. Takže z akéhokoľvek kúta Slovenksa treba faxovať na toto číslo?
0 0
jana.h jana.h

jana.h je offline (nepripojený) jana.h

tie cisla su pre celu SR. tak to aspon nam povedali na socialnej poistovni. smsky a maily sa posielaju do BA a original tlaciva na najblizsiu socialnu poistovnu do 3 dni. a pri dohodach sa posielaju len smsky alebo email. tlaciva sa neposielaju
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať