Zavrieť

Porady

Prihlasovanie a odhlasovanie v socialnej poistovni

Dobrý den, prosím Vás ako to je s prihlasovaním do Soc.poistovne.Prihlasujem zamestnanca den pred nástupom a odhlasujem max.den po rozviazaní prac.pomeru? To sa týka soc.poistovne alebo aj zdravotných poistovní.Dakujem
Usporiadat
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
moje nervy pocuchané,zakladám spolok na ochranu mzdových účtovníkov...
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Ďakujeme za novinky. Mňa by zaujímalo, to je teda pre mňa novinka, že teda či môžme zamestnať dohodára na jednu zmluvu aj na dlhšie ako na mesiac. Podľa toho, čo píšete, teda áno. Vždy sa razilo a ja tiež, že len na mesiac a keď pracoval celý rok, tak pekne urobiť 12 dohôd. Dohodu o prac.činnosti bolo možné uzavrieť jednu na celý rok, ale ten rok tam bola hranica. Potom opäť novú dohodu. A tu kde je hranica? Dodržím 300 hodín každý rok na tú istú dohodu?
Ďakujem za dovysvetľovanie.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
[Q
UOTE=Jozef Mihál]Takže "zaujímavosti" z porady v Soc.poisťovni:

- platí, že zamestnávateľ platí poistné + príspevok na SDS vcelku, teda 14% zo základu a týchto 14% zaokrúhľuje na celé Sk nahor. Rozdelenie tejto sumy vykonáva SP

- to, že by sa na výplatnej páske mal uvádzať údaj o príspevku zamestnávateľa na SDS (tých 9%), nad tým sa podivovali i prítomní pracovníci SP a svorne sme si pochvaľovali, ako pán minister práce ovláda naše zákony

- dohodár sa prihlasuje a odhlasuje podľa toho, na aký čas je uzavretá dohoda. Ak v nejakom mesiaci prihlásený dohodár z dohody nemá príjem, na mesačnom výkaze sa uvádza, s nulami. Ale ak ho neuvediete, nič sa nestane, je to jedno

- ak je zamestnanec súčasne dohodár, na výkaze sa uvádza dvojmo. Ako dohodára ho treba prihlásiť osobitne - teda prihlásený bude 2x

- Registračné listy internetom bude možné prijímať na strane SP približne od konca mája, povinnosť posielať reg.listy internetom bude na jeseň

- v prípade, že zamestnanec (dohodár), za ktorého bola podaná prihláška, nenastúpi, na vystornovanie prihlášky slúži osobitné, novozavedené tlačivo

- a ďalej viď môj predošlý príspevok[/QUOTE]
p.Mihál, keď som si čítala bola pri mne zrovna prac.SP, ktorá včera školila a
veľmi Vás chválila, že je to OK. My to vieme už dávno /sme rady/,že Vás máme.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Pán Mihál , všetci mzdári ďakujeme a pripájam sa ku Karkulke.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Pán Mihál, vďaka.
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Janka6685
Pre Vás, čo im to stále nejde:

V prvom rade si musíš stiahnuť program SolidConverter PDF (zo stránky www.solidpdf.com (zadarmo je len skúšobná verzia na dobu 15 dní )), ten nainštaluješ a pomocou tohto programu sa dá dokument vo formáte .pdf zmeniť na formát .doc, ktorý používa Word. Vo Worde potom stačí doplniť údaje, previesť dokument naspäť do formátu .pdf a odoslať.

Ako by to na SP mohli mať zariadené, ako je v príspevku od "znalec"? Veď keď som to vypísala prvýkrát a potom som si to poslala na vlastný mail, prišlo mi to prázde. Potom som to urobila tak, ako píšem vyššie a tiež som si to poslala na mail, prišlo to vypísané. Je to síce veľmi komplikované, ale podarilo sa mi to. Ale robte ako myslíte. Ja som len chcela poradiť. Aj tak si myslím, že toľko formulárov nemajú šancu skontrolovať v takom krátkom čase. To by museli mať zamestnaných nenormálne veľa pracovníkov len na to, aby prezerali formuláre, ktoré im pošleme. Veď to sa nemeria ani na stovky, ani na tisíce, ale vo väčších kvantách.
Veľmi pekne ďakujem, podľa Tvojho návodu som si stiahla ten program, podarilo sa
to prehodiť.
Mám však problém, asi som ťažko chápajúca
Neviem to tlačivo poriadne vypísať, hore v tej malej kolónke sa mi nedarí zadať "krížik"
(prihláška, odhláška,...),
neviem ako sa mám posúvať vo formulári, aby som nepoposúvala okienka.
Ale možno časom prídem ako správne vypísať.
Ešte raz ĎAKUJEM!:p
0 0
urs urs

urs je offline (nepripojený) urs

Prosím Vás, podľa toho ako som pochopila by sa dohodáry mali prihlásiť a po skončení práce odhlásiť. Pani "Múdra" na sociálke povedala, že ich- Lazaretská 25, Ba - dohodáry sa prihlásia na registračnom liste a prečiarkne sa zamestnanec s napíše dohodár. A je prhlásený na celý rok. Na konci roka odhlásiť a hotovo. Tak a teraz si môžem robiť čo sa mi chce. . .
Toto je ale vyškolená pracovníčka.
Nemáte náhodou niekto prihlášky pre dohodárov?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Akurát som sa vrátila z košickej pobočky SP. Dávala som spätne (od 1.1.05)dve registrácie dohodárov. Nič som nemala škrtať, len hore na lajstro napísať DOVP.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
[Ani v Nitre nie sú nové tlačivá pre dohodárov, treba len pri názve Registračný list FO dopísať DOHODA.
Inštrukcia zo SP Nitra. A ešte na margo nových RL (aby bolo zrejmé či ide o Dohodu a TPP) mi bolo povedané, že ani nebudú.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Čo píšete do sms na soc.poisť.? Meno a rodné číslo zamestnanca?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
- meno a priezvisko zamestnanca
- rodné číslo zamestnanca
- názov a adresa zamestnávateľa
- IČO alebo IČZ zamestnávateľa
- dátum vzniku poistenia, resp. dátum zániku poistenia
- druh pracovnoprávneho vzťahu (pracovná zmluva, dohoda o vykonaní práce, dohoda o brigádnickej práci študentov)
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

A to má byť koľko tých sms?Prepáč žartujem.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
neboj, v pohode sa ti to tam zmestí ... ja som na začiatku správy dala ešte text: "SPRÁVA PRE SOCIÁLNU POISŤOVŇU:" ... žeby vedeli, že to pre nich
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

A prišla aj nejaká odpoveď, alebo až pri osobnom kontakte ste vedeli, že je to nahlásené?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
v mobile som si nastavila službu potvrdenie o prijatí SMSky, tzv. výpis ... mne to stačí
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

Bionda
[Ani v Nitre nie sú nové tlačivá pre dohodárov, treba len pri názve Registračný list FO dopísať DOHODA.
Inštrukcia zo SP Nitra. A ešte na margo nových RL (aby bolo zrejmé či ide o Dohodu a TPP) mi bolo povedané, že ani nebudú.
A v BB mi bolo povedané, že budú.
Nie sú, zatiaľ...

Prosím Vás, nechávate na zamestnancoch, aby sa sami odhlasovali po ukončení pracovného pomeru v zdravotných poisťovniach ?
Mne vo Všeobecnej pani pri okienku nechcela zobrať "lajstro", vraj si má s ním prísť osobne poistenec. To bude "poriadok", keď si to budú robiť-nerobiť sami.
A čo si ja založím k ukončeniu, keď sa on neodhlási ?
Naposledy upravil rene : 11.04.05 at 16:06
0 0
marika1 marika1

marika1 je offline (nepripojený) marika1

Neviem, pred časom som čítala príspevky asi po č.100 a teraz zopár zo zadu. Predtým som čítala o probléme zasielať prihlášky, odhlášky faxom. Dosť som sa obávala toho, ale vôbec som nemala problém, už som odhlasovala 2x v rôzne dni, asi na druhýkrát sa hneď chytil fax. SMS neprichádzajú do úvahy-nemám firemný mobil a zo súkromného ani náhodou a cez internet to tiež nie je možné, lebo máme na modem, ide to veľmi dlho, stránka sa nechytá, aj výkazy na sociálku posielam z domu. Našťastie sa na zavedení normálneho internetu pracuje, takže budem si môcť po rady zájsť na túto stránku aj počas prac.doby. Ale fax nebol zatiaľ problém.
0 0
Acova Acova

Acova je offline (nepripojený) Acova

Na stránke SP sa objavilo už aj tlačivo "ZRUŠENIE PRIHLÁSENIA ZAMESTNANCA do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia" .



http://www.socpoist.sk/files/reglist...mestnanca1.doc
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Acova
Na stránke SP sa objavilo už aj tlačivo "ZRUŠENIE PRIHLÁSENIA ZAMESTNANCA do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia" .



http://www.socpoist.sk/files/reglist...mestnanca1.doc
Ďakujem za info
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Včera som tu čítala o tom, že ak sa dá, treba DVP nahradiť príkaznou zmluvou.

V priebehu roka mám vo firma cca 60 dohodárov - všetko jednorazové akcie. Príkazná zmluva by teda bola skvelým riešením s prihlasovaním a odhlasovaním. Okrem iného...
Dnes som ale počula, že podľa Zákona o vysokých školách vypracovanie oponentského posudku ako aj garantského posudku môže byť vykonané IBA na základe DVP.
Prosím, viete mi niekto k tomu dať viac info? Nechce sa mi študovať ďalší zákon....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať