Zavrieť

Porady

Prihlasovanie a odhlasovanie v socialnej poistovni

Dobrý den, prosím Vás ako to je s prihlasovaním do Soc.poistovne.Prihlasujem zamestnanca den pred nástupom a odhlasujem max.den po rozviazaní prac.pomeru? To sa týka soc.poistovne alebo aj zdravotných poistovní.Dakujem
Usporiadat
JajaFabša JajaFabša

JajaFabša je offline (nepripojený) JajaFabša

K téme:
Zákonom o zamedzení nelegálnej práce možno zákonodarci chceli niečo riešiť, ale zrejme si vôbec neuvedomili, akú byrokraciu rozbehnú a ako zaťažia mzdárky. Keď máme prijať nového zamestnanca, resp. dohodára, tak deň pred prijatím ho musím prihlásiť jedným z troch spôsobov. Keby náhodou nedošlo k uzavretiu PP, resp DoVP, tak sociálka má pre tento prípad tlačivko "ZRUŠENIE PRIHLÁSENIA ZAMESTNANCA" (týka sa aj dohodárov). Toto tlačivko sa posiela v termíne do troch dní po prihlásení už spomínanými spôsobmi.
Rovnaká lehota troch dní platí aj pre zaslanie "Registračného listu FO" a to v prípade, že pracovnú zmluvu, resp. dohodu zamestnanec podpíše. V podstate registračným listom FO potvrdím, že je prijatý.
Podobný kolotoč papierov nastane aj v prípade ukončenia PP, resp. DoVP. Deň pred ukončením zašlem odhlásenie a do troch dní potvrdím Registračným listom FO túto skutočnosť.
Ja síce neviem, ako je to v iných firmách, ale myslím si, že menšie firmy (počet zamestnancov cca 50) zamestnávajú jedného, max. dvoch ľudí na mzdy aj na účtovnícvo, či JÚ alebo PÚ. Aspoň u nás je to tak. Momentálne som na to sama a takéto papierovačky ma len zdržujú od (myslím si) dôležitejších povinností.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

JajaFabša
K téme:
Zákonom o zamedzení nelegálnej práce možno zákonodarci chceli niečo riešiť, ale zrejme si vôbec neuvedomili, akú byrokraciu rozbehnú a ako zaťažia mzdárky. Keď máme prijať nového zamestnanca, resp. dohodára, tak deň pred prijatím ho musím prihlásiť jedným z troch spôsobov. Keby náhodou nedošlo k uzavretiu PP, resp DoVP, tak sociálka má pre tento prípad tlačivko "ZRUŠENIE PRIHLÁSENIA ZAMESTNANCA" (týka sa aj dohodárov). Toto tlačivko sa posiela v termíne do troch dní po prihlásení už spomínanými spôsobmi.
Rovnaká lehota troch dní platí aj pre zaslanie "Registračného listu FO" a to v prípade, že pracovnú zmluvu, resp. dohodu zamestnanec podpíše. V podstate registračným listom FO potvrdím, že je prijatý.
Podobný kolotoč papierov nastane aj v prípade ukončenia PP, resp. DoVP. Deň pred ukončením zašlem odhlásenie a do troch dní potvrdím Registračným listom FO túto skutočnosť.
Ja síce neviem, ako je to v iných firmách, ale myslím si, že menšie firmy (počet zamestnancov cca 50) zamestnávajú jedného, max. dvoch ľudí na mzdy aj na účtovnícvo, či JÚ alebo PÚ. Aspoň u nás je to tak. Momentálne som na to sama a takéto papierovačky ma len zdržujú od (myslím si) dôležitejších povinností.
Súhlasím s tebou, ale odhlášku nemusíš dávať deň vopred, stačí v ten deň, keď končí alebo deň potom. Veď ide o prevenciu nelegálnej práce.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

JajaFabša
K téme:
Zákonom o zamedzení nelegálnej práce možno zákonodarci chceli niečo riešiť, ale zrejme si vôbec neuvedomili, akú byrokraciu rozbehnú a ako zaťažia mzdárky. Keď máme prijať nového zamestnanca, resp. dohodára, tak deň pred prijatím ho musím prihlásiť jedným z troch spôsobov. Keby náhodou nedošlo k uzavretiu PP, resp DoVP, tak sociálka má pre tento prípad tlačivko "ZRUŠENIE PRIHLÁSENIA ZAMESTNANCA" (týka sa aj dohodárov). Toto tlačivko sa posiela v termíne do troch dní po prihlásení už spomínanými spôsobmi.
Rovnaká lehota troch dní platí aj pre zaslanie "Registračného listu FO" a to v prípade, že pracovnú zmluvu, resp. dohodu zamestnanec podpíše. V podstate registračným listom FO potvrdím, že je prijatý.
Podobný kolotoč papierov nastane aj v prípade ukončenia PP, resp. DoVP. Deň pred ukončením zašlem odhlásenie a do troch dní potvrdím Registračným listom FO túto skutočnosť.
Ja síce neviem, ako je to v iných firmách, ale myslím si, že menšie firmy (počet zamestnancov cca 50) zamestnávajú jedného, max. dvoch ľudí na mzdy aj na účtovnícvo, či JÚ alebo PÚ. Aspoň u nás je to tak. Momentálne som na to sama a takéto papierovačky ma len zdržujú od (myslím si) dôležitejších povinností.
Omylom som stlacila tlacidlo suhlasim, chcela som cituj, ale to je dobre lebo suhlasim s prispevkom a hlavne s poslednou vetou, ze nas to zdrzuje, a napriklad mna dvojnasobne, ked firma je vo svite, a vsetky poistovne, a banky v poprade, takze zakazdym behat do pp, no ziadna slava, zbytocne zabity cas
0 0
Boneta Boneta

Boneta je offline (nepripojený) Boneta

jana.h
tie cisla su pre celu SR. tak to aspon nam povedali na socialnej poistovni. smsky a maily sa posielaju do BA a original tlaciva na najblizsiu socialnu poistovnu do 3 dni. a pri dohodach sa posielaju len smsky alebo email. tlaciva sa neposielaju
Mne v BB povedali, že aj originál odhlášky dohodárov musím do 3 dní odniesť do SP. Odfaxovala som ich v deň výstupu.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ak sa nemylim tak odhlasenie cez email, fax, alebo sms najneskor 1 den po skoncení, a hned do 3 dni potom zaniest original RLFO do SP.
0 0
lokok lokok

lokok je offline (nepripojený) lokok

buba
nám už dala sociálka čísla SMS:0908247104,0908247097,
Mail: praca@socpoist.sk
FAX: + 421 2 5924 8865, +421 2 5924 8723

Chcem sa opytat, ci to nahlasovanie aj pri dohodach este stale plati. A co treba uviest v SMS.
DAKUJEM
0 0
Holbová Holbová

Holbová je offline (nepripojený) Holbová

lokok
Chcem sa opytat, ci to nahlasovanie aj pri dohodach este stale plati. A co treba uviest v SMS.
DAKUJEM
ano, pokial viem tak stale plati, do sms sa má uviesť
1/meno a priezvisko zamestatnca
2/rodné číslo zamestnanca
3/názov a sídlo zamestnávateľa
4/IČO/ak nie je pridelené tak DIČ/ alebo IČZ zamestnávateľa, dátum vzniku positenia respekt. dátum zániku poistenia
5/ druh pracovnoprávneho vzťahu/ pracovná zmluva, dohoda o vykonaní práce, dohoda o brigádnicej práci študenta - jedno z toho/

dúfam, že Ti to pomôže, aj keď ja osobne najradšej v akútnych prípadopch posielam fax a potom následne pošlem 2 kópie do soc.poisťovne -- oni mi jednu potvrdia a pošlú poštou späť
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

lokok
Chcem sa opytat, ci to nahlasovanie aj pri dohodach este stale plati. A co treba uviest v SMS.
DAKUJEM
Platí,platí V sms treba udať všetky základné údaje ako je meno,adresa,rodné číslo a kedy je začiatok poistenia. Ale ja to radšej posielam mailom na ich tlačive a k dohode si to vytlačím a priložím
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte, mám nasledovný problém ale neviem si fakt s nim dať rady. V nedelu 09.07.2006 som sa odhlásila zo sociálky (ja som zamestnanec a zaroven mzdarka) lebo som mala od 10.07. nastupit do novej prace. Takze som poslala odhlasku zo starej prace mailom a v novej praci ma prihlasili do SP. Ale vratila som sa do starej prace, cize v tej novej som bola len jeden den. Nepodpisovala som v novej robote ziadnu zmluvu, myslel si, ze pridem a da mi ju podpisat na druhy den, čize dnes. No dnes som uz nastupila naspäť do starej. Čo sa da s tymto spravit?
Ked ma oni prihlasili tak to mozu zrusit cez tlacivko zrušenie prihlasenia. Ale mozem ja v starej robote dalej pokracovat v PP alebo musim davat novu pracovnu zmluvu a budem tam mat jeden den dieru?
0 0
sgm sgm

sgm je offline (nepripojený) sgm

Stal sa mi podobný prípad s vodičom, ktorý najprv nastúpil, ale hneď v ten deň odišiel, tak som ho k tomu istému dňu odhlásila a v SP mi povedala pani pri okienku, že je to v poriadku. Čo sa týka Tvojho opätovného nástupu do starého zamestnania, riešila by som to novou prihláškou s doložením prac. zmluvy, aby z toho na SP nemali hokej...:-))
Bea
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Takze sa mam nahlásiť k dnešku už? Viem ze by to malo byt pred nastupom do zamestnania ale to nic.
0 0
bumpy bumpy

bumpy je offline (nepripojený) bumpy

ahojte chcela by som sa opýtať, až dnes ideme posielať odhlášku do sociálnej poisťovne za zamestnanca ktorý u nás skončil k 31.8.2006, neviete mi aspoň orientačne povedať akú pokutu môžme očakávať?
dakujem
daniela
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

bumpy
ahojte chcela by som sa opýtať, až dnes ideme posielať odhlášku do sociálnej poisťovne za zamestnanca ktorý u nás skončil k 31.8.2006, neviete mi aspoň orientačne povedať akú pokutu môžme očakávať?
dakujem
daniela
Mne sa to tiež "podarilo", ale pokuta nedošla žiadna :p (snáď to tak aj zostane).
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte,

ak zamestnávateľ prestane zamestnávať zamestnancov, do koľkých dní sa musí odhlásiť ako zamestnávateľ zo sociálnej poisťovne a z daňového úradu? (podnikateľom ostáva, plánuje ďalej zamestnávať, ale nevie kedy)
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
tak sa neodhlás, ak tak zo ZP.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
lenkak
tak sa neodhlás, ak tak zo ZP.
komu to bolo?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Janka6685
Ahojte,

ak zamestnávateľ prestane zamestnávať zamestnancov, do koľkých dní sa musí odhlásiť ako zamestnávateľ zo sociálnej poisťovne a z daňového úradu? (podnikateľom ostáva, plánuje ďalej zamestnávať, ale nevie kedy)
K SP pozri bod č.1:

http://www.porada.sk/showpost.php?p=293668&postcount=4

Na DÚ by som posielala nulové prehťady zatiaľ, kým niekoho zamestná.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Paula
K SP pozri bod č.1:

http://www.porada.sk/showpost.php?p=293668&postcount=4

Na DÚ by som posielala nulové prehťady zatiaľ, kým niekoho zamestná.
Ďakujem .
0 0
azalka azalka

azalka je offline (nepripojený) azalka

Prosím poraďte (v poisťovni som sa k odpovedi nedopátrala). Pre istotu to rozpíšem :
Min.rok som bola SZČO (01/05-6/05, potom prerušenie živnosti do 01/06) a aj zamestnanec (07-12/05). Výsledok HZ bol strata - v roč.zúčtovaní v IV.odd. mi vyšiel preddavok na obd. 07/06-06/07 Sk 81,- (preddavky so SZČO boli 14744, poistné vyšlo 5818,-). Celkový výsledok vr.zamestnania je preplatok 8826,-.

Otázka: Tento rok som zamestnanec+SZČO. Mám sa znovu prihlásiť do ZP ako SZČO (po prerušení v 01/06 som sa neprihlásila, vtedy to tiež nebolo celkom jasné, či áno alebo nie, napr. v SP som sa musela registrovať len ako dobrovoľ.poist. nie ako živnostník)? Alebo mám začať len platiť preddavky zo SZČO z min.vym.základu?
Vďaka
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

azalka
Prosím poraďte (v poisťovni som sa k odpovedi nedopátrala). Pre istotu to rozpíšem :
Min.rok som bola SZČO (01/05-6/05, potom prerušenie živnosti do 01/06) a aj zamestnanec (07-12/05). Výsledok HZ bol strata - v roč.zúčtovaní v IV.odd. mi vyšiel preddavok na obd. 07/06-06/07 Sk 81,- (preddavky so SZČO boli 14744, poistné vyšlo 5818,-). Celkový výsledok vr.zamestnania je preplatok 8826,-.

Otázka: Tento rok som zamestnanec+SZČO. Mám sa znovu prihlásiť do ZP ako SZČO (po prerušení v 01/06 som sa neprihlásila, vtedy to tiež nebolo celkom jasné, či áno alebo nie, napr. v SP som sa musela registrovať len ako dobrovoľ.poist. nie ako živnostník)? Alebo mám začať len platiť preddavky zo SZČO z min.vym.základu?
Vďaka
Čo sa týka SZČO vlastné skúsennosti nemám, ale môj názor je, že ak si im nahlásila prerušenie živnosti, a oni ťa tým pádom momentálne neevidujú ako fungujúcu SZČO, mala by si im nahlásiť, že končíš prerušenie živnosti a začínaš znovu fungovať ako SZČO.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať