Zavrieť

Porady

Prihlasovanie a odhlasovanie v socialnej poistovni

Dobrý den, prosím Vás ako to je s prihlasovaním do Soc.poistovne.Prihlasujem zamestnanca den pred nástupom a odhlasujem max.den po rozviazaní prac.pomeru? To sa týka soc.poistovne alebo aj zdravotných poistovní.Dakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Podstatný je dátum nástupu u vás, ak nastúpil dnes, tak dnešný deň je ten správny, ak až zajtra, tak zajtrajší.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Keď je odhlásený dňom 9.5. tak je podľa mňa v ten deň ešte zamestnanec starého zamestnávateľa a teda nový pracovný pomer by mal mať až od 10.5. Ale prihlášku s dátumom od 10.5. treba podať na SP 9.5. deň vopred.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

DanielaSĽ Pozri príspevok
Keď je odhlásený dňom 9.5. tak je podľa mňa v ten deň ešte zamestnanec starého zamestnávateľa a teda nový pracovný pomer by mal mať až od 10.5. Ale prihlášku s dátumom od 10.5. treba podať na SP 9.5. deň vopred.

Ale samozrejme keby to bolo potrebné môže mať nový pracovný pomer aj od 9.5. Kľudne môže mať dva PP súčasne
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Prosím o radu. Od zajtra nastúpia do firmy 4 ľudia a posielala som mailom prihlásenie. Ale zabudla som zmeniť dátum vzniku poistenia takže som to poslala so zlým dátumom. Mám poslať to isté a hore napíšem storno alebo ako to riešiť ? Lebo "ostrá"prihláška bude správna a hneď som poslala aj mailové prihlásenie s dobrým dátumom.
ďakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

katkaj Pozri príspevok
Prosím o radu. Od zajtra nastúpia do firmy 4 ľudia a posielala som mailom prihlásenie. Ale zabudla som zmeniť dátum vzniku poistenia takže som to poslala so zlým dátumom. Mám poslať to isté a hore napíšem storno alebo ako to riešiť ? Lebo "ostrá"prihláška bude správna a hneď som poslala aj mailové prihlásenie s dobrým dátumom.
ďakujem
Prosím ako by ste to riešili ? Nakoľko ostrá prihláška bude správna takže tlačivo Zrušenie prihlásenia nepoužijem. Alebo sa mám na to vykašľať keď som poslala aj správne tlačivo?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

katkaj Pozri príspevok
Prosím ako by ste to riešili ? Nakoľko ostrá prihláška bude správna takže tlačivo Zrušenie prihlásenia nepoužijem. Alebo sa mám na to vykašľať keď som poslala aj správne tlačivo?
Osobne by som to nechala tak...Máš správne tlačivo aj prihlášku...aj tak srdečne pochybujem, že to tam párujú, keď nestíhajú človka nahodiť niekedy aj tri mesiace...
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

evina Pozri príspevok
Osobne by som to nechala tak...Máš správne tlačivo aj prihlášku...aj tak srdečne pochybujem, že to tam párujú, keď nestíhajú človka nahodiť niekedy aj tri mesiace...

Veď takto nejako som si to povedala aj ja, len som chcela vedieť či náhodou nie je na to nejaké špeci tlačivo o ktorom neviem
Ďakujem Evi
0 0
Džanka Džanka

Džanka je offline (nepripojený) Džanka

Dobrý deň, poraďáci,
chcem Vás poprosiť o radu. 8.6. dostal zamestnanec výpoveď (ukončenie v skúšobnej dobe). Ešte v ten istý deň priniesol PN. Mám ho zo SP odhlásiť dňom 8.5. alebo až po desiatich dňoch, keďže mu budeme platiť náhradu príjmu? Ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Náhradu príjmu platíte len kým je vašim zamestnancom, v tomto prípade teda zrejme len 1 deň (8.6.). Potom treba PN poslať SP aj s tým potvrdením pre výpočet DVZ, SP mu bude platiť nemocenské odo dňa kedy uź nie je zamestnancom.
0 0
Džanka Džanka

Džanka je offline (nepripojený) Džanka

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Takže ja ho môžem dňom 8.6. aj odhlásiť zo SP?
Niekde som čítala, že výpoveď daná počas PN je neplatná. Dúfam, že v tomto prípade neplatí, keďže je to v skúšobnej dobe.(a navyše výpoveď bola daná ráno a poobede priniesol PN. A na to všetko nám hrozí súdom, tak dúfam, že som nič neporušila)
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Džanka Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Takže ja ho môžem dňom 8.6. aj odhlásiť zo SP?
Niekde som čítala, že výpoveď daná počas PN je neplatná. Dúfam, že v tomto prípade neplatí, keďže je to v skúšobnej dobe.(a navyše výpoveď bola daná ráno a poobede priniesol PN. A na to všetko nám hrozí súdom, tak dúfam, že som nič neporušila)
Vyplatíš mu 1.den (t.j.08.06.) DPN a pošleš papiere od PN-ky do SP. Od 09.06. mu už PN-ku bude platiť SP. Ochranná doba sa nevzťahuje na skončenie PP v skúšobnej dobe. To znamená, že k 08.06. s ním skončíte PP a odhlásite ho k tomuto dátumu zo SP a ZP.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Prosím Vás o radu. Hľadala som aj na porade, ale nenašla som odpoveď na moju otázku. Zamestnaňkyňa ide na materskú. Aké sú jej povinnosti voči SP? Musí aj ona vyplniť registračný list, alebo stačí, keď zamestnávateľ nahlási vznik materskej do SP? Ďakujem za odpoveď.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

michelle84 Pozri príspevok
Prosím Vás o radu. Hľadala som aj na porade, ale nenašla som odpoveď na moju otázku. Zamestnaňkyňa ide na materskú. Aké sú jej povinnosti voči SP? Musí aj ona vyplniť registračný list, alebo stačí, keď zamestnávateľ nahlási vznik materskej do SP? Ďakujem za odpoveď.
Zamestnávateľ nahlasuje RL FO. Dôvod prerušenia 6. Zamestnávateľ oznamuje zmenu aj do zdravotnej poisťovne.
Naposledy upravil VERONIKA6 : 27.09.07 at 06:28
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Zamestnávateľ prihlásil zamestnankyňu v deň nástupu - ale pred začatím pracovnej zmeny a jej nástupom na ňu, kontrola z IP mu to vytkla a čaká na pokutu. Myslíte, že má zmysel sa odvolať?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Má .
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Nemáte problém s prihlasovaním zamestnancov prostredníctvom mailu? Vracajú sa mi späť maily.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

ZuzanaP Pozri príspevok
Nemáte problém s prihlasovaním zamestnancov prostredníctvom mailu? Vracajú sa mi späť maily.
Aj mne sa vracajú.......ale snažím sa radšej deň pred tým odniesť tlačivko - upozorňujem na to klientov, aby mi to oznámili včas aspoň 2 dni pred nástupom. Tam kde mám väčšiu frekvenciu - mám našťastie elektronické posielanie.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Orsz Pozri príspevok
Aj mne sa vracajú.......ale snažím sa radšej deň pred tým odniesť tlačivko - upozorňujem na to klientov, aby mi to oznámili včas aspoň 2 dni pred nástupom. Tam kde mám väčšiu frekvenciu - mám našťastie elektronické posielanie.

Tiež máme elektronické zasielanie, aj to radšej hneš posielam cez EZU, keďže to blbo funguje.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

ZuzanaP Pozri príspevok
Tiež máme elektronické zasielanie, aj to radšej hneš posielam cez EZU, keďže to blbo funguje.
A čo potom posielaš mailom keď máte elektronické zasielanie ???
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
katkaj Pozri príspevok
A čo potom posielaš mailom keď máte elektronické zasielanie ???

Cez EZU.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať