Zavrieť

Porady

Prihlasovanie a odhlasovanie v socialnej poistovni

Dobrý den, prosím Vás ako to je s prihlasovaním do Soc.poistovne.Prihlasujem zamestnanca den pred nástupom a odhlasujem max.den po rozviazaní prac.pomeru? To sa týka soc.poistovne alebo aj zdravotných poistovní.Dakujem
Usporiadat
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
Janka, pani zo sociálky asi nepozná ZP, ale napr. aj ja mám dohodárov -domovníkov na celý rok, vyplácam ich zálohovo za mesiac jún a potom za december. Právnik mi povedal, že to je v poriadku. Ja už ozaj neviem, ak dojde nejaká kontrola, tak uvidím ako to dopadne. Len či oni sami vedia ako to má byť. Ja využijem to prihlasovanie dohodárov, ktorých mám na celý rok do toho termínu 30.5. a pošlem registr.listy. Ostatné dohody budem prihlasovať podľa zákona. Uvidíme či pripravovaná novel.ZP niečo prinesie.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Len som napísala, čo som sa dozvedela. Kto sa v tom má orientovať? Každý hovorí niečo iné. A nejde mi len o dohody. Vo všetkom je to tak. Každý úrad povie niečo iné, dokonca aj na jednom úrade sa dozviem rôzne odpovede na jednu otázku, zákony si odporujú,.................Vie vôbec niekto, ako sa v skutočnosti aplikujú zákony do praxe? Stretla som sa osobne s tým, že kompetentní ľudia mi raz povedali tak, inokedy inak. Sami nevedia, ako to má byť. Ale kto bude platiť? Samozrejme podnikatelia. Kompetentní neovládajú zákony, ale keď mi urobíme chybu, hneď na nás vyhŕknu: "Neznalosť zákona neospravedlňuje."

Už stačí. Dosť som sa rozčúlila. Ale povedzte, nemám pravdu?
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

YES. Aj keď ideš na školenie, ten istý človek to už o rok prednáša inak a tvári sa, že názor, ktorého sa ty držíš, lebo on to tak prednášal, tak ako keby ho nikdy nepovedal a ty len užasnoto pozeráš.
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
Máš pravdu, to sa človek musí iba rozčulovať. To je najhoršie, že niečo tam hore schvália, ale nemajú o praxi ani potuchy. A kto si to odnesie? My chudáci.
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
Ja som už od školenia upustila, je to tam o ničom, pani zo sociálky vzala do rúk zákon a pekne nám ho prečítala. Na naše otázky padli odpovede, že ešte sa všetko nevie ako to bude v praxi vyzerat . Ja viem, že aj tie pracovníčky majú v zákonoch chaos, ale už by mali byť predsa len viac informovaní, nie?
0 0
VieraM VieraM

VieraM je offline (nepripojený) VieraM

procom
Súhlasím s Tebou, že to bude strašná robota, ale dostala som výborný tip.Spočíva v tom, že všetky dohody uzatvorené po 1.5.2005 / jeden mesiac sme si nechali na overenie odborníkom/ už nebudú mať formu dohody - podľa zákonníka práce, ale bude to Príkazná zmluva podľa Občianského zákonníka § 724. Pri tejto forme sa príkazník nehlási nikde, ani do sociálnej poistovne, a dokonca ušetríme aj odvod za úrazové poistenie.Z odmeny za dohodnutú činnosť by sa mala zraziť len daň. Keď to budem mať odklepnuté dám vedieť.
Na zaklade coho zrazate dan, ked to nie je zavisla cinnost? Ja som z prikaznej zmluvy dan nezrazila. Dan si musi vysporiadat sam ze poda danove priznanie.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

A kde by som si stiahla tlacivo???
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

A co si potom urobila???
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ako si si to hodila do Wordu?
My to vypisujeme v Acrobatovi, ale nedá sa nám vypísaný formulár uložiť?
Ďakujem.
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Janka6685
Práve som poslala tie Registračné formuláre za zamestnancov cez email. Dúfam, že to takto bude dobre. Ale bolo to straaaaaaašne komplikované. Neviem prečo, ale musela som to robiť takto:
- stiahla som formulár z netu
- hodila som ho do wordu, kde som ho vypísala
- potom som ho dala nazad do adobe a odtiaľ som ho poslala na mail poisťovni

Jedine takto mi to šlo. Najskôr mi totiž (ako som písala vyššie) písalo bludy, tak som si stiahla česku verziu, lebo som mala anglickú, no aj tak sa to akosi nedalo vypísať. No nakoniec sa to takto komplikovane podarilo. Dúfam, že som aspoň niekomu pomohla. A možno má niekto ľahší spôsob. Mohol by ho dať do pľacu, lebo takto to budeme robiť zakaždým. A je pol druhej... Už idem konečne spinkať. Dobrú nôcku.
Ako si máme registračný list otvoriť vo Worde?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Kováčová
Ako si si to hodila do Wordu?
My to vypisujeme v Acrobatovi, ale nedá sa nám vypísaný formulár uložiť?
Ďakujem.
Mne sa zdá , že ma to niekde upozornilo, že sa to nedá uložiť. A načo to chceš prehadzovať do Wordu ? Mne sa to ani nedalo - a to skúšal robiť môj syn , ktorý je oveľa zdatnejší pri počítači ako ja. Keď ti to ide vypísať v Acrobatovi , tak načo si to komplikuješ , vypíš , vytlač si to a pošli mailom ako prílohu do Blavy.
Ja som im tam pekne napísala, že nech ma kontaktujú na mobil , keby im to prišlo v nejakom nie dobrom stave.Dodnes ma nikto nekontaktoval. A ani žiadny mail mi od nich neprišiel.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Kováčová
Dobrý deň, môže mi niekto poradiť, ako sa má vypísať
registračný list na sociálnu poisťovňu?
Mám ho stiahnutý v Acrobatovi, vypíšem to, ale
nedá sa mi vypísaný formulár uložiť, aby som ho mohla odoslať.
Čo mám robiť?
Na "porade" som našla, že si to stiahli do Wordu, ale neviem
ako to mám urobiť.
Ďakujem
Vypíš si to v Acrobatovi , potom to trebárs vytlač , tak si to stiahni dole na lištu, nič nezatváraj ani neukladaj. A potom to cez mail - ja som poslala cez vlastný , lebo firemný nám nefunguje, pošleš ako prílohu. Keď to odošle ,tak to môžeš zatvoriť, to sa ti už potom zmaže.
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

znalec
Vypíš si to v Acrobatovi , potom to trebárs vytlač , tak si to stiahni dole na lištu, nič nezatváraj ani neukladaj. A potom to cez mail - ja som poslala cez vlastný , lebo firemný nám nefunguje, pošleš ako prílohu. Keď to odošle ,tak to môžeš zatvoriť, to sa ti už potom zmaže.
No ale ako to mám urobiť? Vypíšem, stiahnem na lištu, idem na mail - mám ho na
internete na poboxe - asi tam bude zrada - pripojím si prílohu, skúsim to poslať
sama sebe, príloha je prázdna.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tak neposielaj to sebe , pošli to na SP, možno to tak majú zariadené , že to príde zobrazené len im. Alebo to skús ešte poslať niekomu inému.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
ja som dnes odniesla na sociálku zo päť prihlášok od prvého...na dotaz či ma nebudú ťahať za fusaklu že som to neskoro dovliekla mi dievčence venovali otrávený úsmev a poznámku v štýle "hore sú radi,že je to vôbec tu"...konieckoncov, v systéme ich budú mať o mesiac o dva o tri...načo či trhať žily...normálne mi brucho pomastili...
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Pre Vás, čo im to stále nejde:

V prvom rade si musíš stiahnuť program SolidConverter PDF (zo stránky www.solidpdf.com (zadarmo je len skúšobná verzia na dobu 15 dní )), ten nainštaluješ a pomocou tohto programu sa dá dokument vo formáte .pdf zmeniť na formát .doc, ktorý používa Word. Vo Worde potom stačí doplniť údaje, previesť dokument naspäť do formátu .pdf a odoslať.

Ako by to na SP mohli mať zariadené, ako je v príspevku od "znalec"? Veď keď som to vypísala prvýkrát a potom som si to poslala na vlastný mail, prišlo mi to prázde. Potom som to urobila tak, ako píšem vyššie a tiež som si to poslala na mail, prišlo to vypísané. Je to síce veľmi komplikované, ale podarilo sa mi to. Ale robte ako myslíte. Ja som len chcela poradiť. Aj tak si myslím, že toľko formulárov nemajú šancu skontrolovať v takom krátkom čase. To by museli mať zamestnaných nenormálne veľa pracovníkov len na to, aby prezerali formuláre, ktoré im pošleme. Veď to sa nemeria ani na stovky, ani na tisíce, ale vo väčších kvantách.
0 0
Dagi Dagi

Dagi je offline (nepripojený) Dagi

Mas nainstalovanu starsiu verziu akrobatu treba si dat novy 6,0
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

jess
Ale ak viete dopredu, že dohodár bude robiť každý mesiac len niekoľko hodín počas roka, tak by som mu dala dohodu až do 31.12 a tým máte prihl/odhlas vybavené, nie ? Na začiatku roka prihlásiť a na konci roka odhlásiť. Pokiaľ neviete, či bude robiť aj budúci mesiac, tak potom len tak ako to vymysleli tam hore ....
Skúsenosť z dnešného dňa zo SP Trnava okienko č.7
Ak máte dohodára každý mesiac napr. na 3 dni - nárazové práce, zakaždým treba vyrobiť novú DOVP a pred každým nástupom nahlásiť do SP a po skončení práce odhlásiť, žiadna DOVP na celý rok. A na otázku že sa upapierujú mi povedali, že oni to vedia a "ďakujú" za to tam tým hore.
Pekný deň želám...
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Na tvoj príspevok o dlhšej dohode ako na jeden mesiac mi nedá nereagovať, v utorok som bola na školení zameranej presne na Vietor, takže musím oponovať a bolo mi povedané, že dohoda môže byť uzatvorená aj na pol roka dopredu, aby sa nemuselo zakaždým prihlasovať a odhlasovať. Ja mám napr. dohodárov triedičov a to som dala aj ako príklad, že nejde o disimuláciu, predsa nemôžem kontrolovať a ani určiť kedy mi smeti prídu a či bude potreba výpomoci na pretriedenie a niekedy to nieje ani raz za mesiac. Prednášajúca Judr dokonca dávala príklad lesníka , ktorý mal dohodu na rok.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Bionda, môžeš uviesť meno prednášajúcej? ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať