Zavrieť

Porady

Prihlasovanie a odhlasovanie v socialnej poistovni

Dobrý den, prosím Vás ako to je s prihlasovaním do Soc.poistovne.Prihlasujem zamestnanca den pred nástupom a odhlasujem max.den po rozviazaní prac.pomeru? To sa týka soc.poistovne alebo aj zdravotných poistovní.Dakujem
Usporiadat
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Marika x
Do SP musiš prihlásiť zamestnanca pred nástupom do práce, to znamená, že aj tesne pred tým SMS alebo faxom, kde máš uvedený čas odoslania a potom do 3 dní podať prihlášku do SP. Odhlásiť najneskôr nasledujúci deň po ukončení. Do ZP je to ešte stále 8 dní.
Neviem presne na aký príspevok si reagovala, ale mne šlo o to, či ak pôjdem na soc. p. včas, či musím posielať sms. Aj tak ďakujem za info.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Janka6685
Neviem presne na aký príspevok si reagovala, ale mne šlo o to, či ak pôjdem na soc. p. včas, či musím posielať sms. Aj tak ďakujem za info.
Ak pôjdeš napr. deň predtým tak potom SMS posielať nemusíš. Mám s tým skúsenosť.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
janaGT
Ak pôjdeš napr. deň predtým tak potom SMS posielať nemusíš. Mám s tým skúsenosť.
Ďakujem. Už som sa zľakla, že tie sms-ky musia byť tak či tak.

Úspešný posledný pracovný deň
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
janaGT
Ak pôjdeš napr. deň predtým tak potom SMS posielať nemusíš. Mám s tým skúsenosť.
Na margo sms, však Úrad na ochrany osobných údajov je proti... vraj je to zhľadiska ochrany neprípustné... čo vy ostatní na to??
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Bionda
Na margo sms, však Úrad na ochrany osobných údajov je proti... vraj je to zhľadiska ochrany neprípustné... čo vy ostatní na to??
Vidíš, a to ma doteraz nenapadlo. A je to pravda. Ja si myslím, že buď zakážu posielať sms, alebo........budeme musieť vypracovať zas nejaký nový bezpečnostný projekt (ale to si neviem dosť dobre predstaviť), kde bude aký typ telefónu používame, či je možné, že sa sms nejakým nedopatrením nedostane niekam, kam by nemala ....A sms centrum asi budú mať ťiež problémy.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Janka6685
Vidíš, a to ma doteraz nenapadlo. A je to pravda. Ja si myslím, že buď zakážu posielať sms, alebo........budeme musieť vypracovať zas nejaký nový bezpečnostný projekt (ale to si neviem dosť dobre predstaviť), kde bude aký typ telefónu používame, či je možné, že sa sms nejakým nedopatrením nedostane niekam, kam by nemala ....A sms centrum asi budú mať ťiež problémy.
Minimálne sa dostane cez operátorov
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
evina
Minimálne sa dostane cez operátorov
Veď práve. Som zvedavá, ako to vyriešia
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Už vidím ako nás čaká ďalšia práca.... jóóój baby, veď je piatok a vonku tak krásne ...
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Pekný den prajem všetkým.Ideme zajtra prijať zamestnanca na dohodu o vyk.práce.Dnes pošlem mailom prihlásenie zamestnanca na mail praca@socpoist.sk a neviem čo zamená skratka PZ a D?

Mám ešte vypísať a odovzdať reg.list FO a odovzdať ho do 3 dní do SP. Čo všetko ešte treba vyplniť? Má niekto vzor dohody o brig.práci študenta? Vdaka.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Valika
Pekný den prajem všetkým.Ideme zajtra prijať zamestnanca na dohodu o vyk.práce.Dnes pošlem mailom prihlásenie zamestnanca na mail praca@socpoist.sk a neviem čo zamená skratka PZ a D?

Mám ešte vypísať a odovzdať reg.list FO a odovzdať ho do 3 dní do SP. Čo všetko ešte treba vyplniť? Má niekto vzor dohody o brig.práci študenta? Vdaka.
PZ = pracovná zmluva
D = dohoda
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Takže dať krížik kde je D? Dakujem veľmi pekne.Ved je to tam napísané,teraz to vidím. A ked sa platí len úrazové poistenie tak na reg.liste FO sa to kde značí?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

To sa do registrač.listu FO nepise, to len v mesacnom vykaze bude...
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Na prihláške hore dopíšeš že je to Dohoda
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Hore ako je zamestnanec zakrížikovaný? Dakujem.
Naposledy upravil Valika : 04.08.05 at 08:32
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

áno tam to napíš
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Nedas krizik pri zamestnancovi, ale nad to napises DOHODA, alebo DOVP
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Na prihlásení zamestnanca mailom napísať len dátum vzniku poistenia a zánik sa píše až potom ked ukončí u nás? Lebo len odhadujeme že to bude na mesiac august. Robím to 1.krát tak preto takéto otázky. Dakujem za pochopenie.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Do tlačiva ktoré si stiahnes zo stranky SP hore zaškrtnes PRIHLASENIE zamestnanca, a dole vyplnis dátum vzniku poistenia. Neuvádza sa tam dokedy bude pracovat, a ked skonci tak vypises nove tlacivo kde hore zaskrtnes ODHLASENIE a dole vyplnis dátum zaniku poistenia.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Už mi je to jasné, dakujem pekne, treba prihlásenie zamestnanca zaslať mailom a osobne odovzdať do SP reg.list FO ?Dakujem
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

ano, zaslat mailom pred nastupom zamestnanca, a RL FO zaslat do troch dni alebo ist s nim osobne do SP.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať