Zavrieť

Porady

Prihlasovanie a odhlasovanie v socialnej poistovni

Dobrý den, prosím Vás ako to je s prihlasovaním do Soc.poistovne.Prihlasujem zamestnanca den pred nástupom a odhlasujem max.den po rozviazaní prac.pomeru? To sa týka soc.poistovne alebo aj zdravotných poistovní.Dakujem
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Karkulka, zober košíček a šup šup na jahody. čo tam po Sociálke.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Abdul
Uvedené čísla sú jednotné pre celú SR - zamestnávateľ potvrdí informáciu odoslanú prostredníctvom SMS na tlačive „Registračný list fyzickej osoby“ do troch dní odo dňa jej odoslania. Registračný list je potrebné zaslať poštou i v prípade, že ste ho faxovali, resp. zaslali emailom. Odhlásiť zamestnanca treba najneskôr nasledujúci deň ako skončil pracovný pomer, resp. obdobný pracovný pomer.
Dobre Abdul , toto všetko už vieme , ale poraď ako sa tam dofaxovať, keď sú stále obsadené tie až dve čísla?
Ináč vysvetlenie nájdete dnes už aj na www.socpoist.sk
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
Muška
Karkulka, zober košíček a šup šup na jahody. čo tam po Sociálke.
bzuk bzuk bzuk, už si hotová, že vyrývaš?nesej tigja
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Ešte stále som nepochopila ako a kde si mám ukladať tie odoslané SMS správy.. Znalec , a Ty si tú SMS, ktorú si poslala zo svojho súkr. mobilu ako píšeš teraz necháš vo svojej schránke odoslaných správ? Lebo keď aj potom pošlem prihlášku originál do 3 dní na socku ako im dokážem , že som pred tým zaslala tú SMS? Veď to si tie SMS správy predsa nebudem "skladovať v mobile" do nekonečna..
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Evaman
Ešte stále som nepochopila ako a kde si mám ukladať tie odoslané SMS správy.. Znalec , a Ty si tú SMS, ktorú si poslala zo svojho súkr. mobilu ako píšeš teraz necháš vo svojej schránke odoslaných správ? Lebo keď aj potom pošlem prihlášku originál do 3 dní na socku ako im dokážem , že som pred tým zaslala tú SMS? Veď to si tie SMS správy predsa nebudem "skladovať v mobile" do nekonečna..
Mám ich zatiaľ uložené, ale zajtra idem na našu pobočku odniesť tlačivá , tak sa opýtam, že ako to mám "zdokladovať", že som to poslala? Hádam to tiež naveky držať nebudem? A pri pohybe ľudí v našej firme.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
karkulka
no, mne od rána fax bučí ako krava že nie je spojenie...mail mi nejde vyplňať, pobočku zavreli o druhej...úchvatné...
Karkulka čo ti nešlo vyplniť v maile? Lebo včera to nešlo ani mne , ale dnes som si s tým poradila.
Máš dobrý ADOBE - 6 a český ? Lebo tam to ide, mne nešiel vyplniť dátum narodenia a dátum vypísania - treba to takto : 31.03.2005
Tie bodky tam treba dať , ináč to nechce napísať.
A fax ti ešte bzučí?
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Znalec , prajem Ti veľa šťastia , aby Ti na socke panie vysvetlili akým spôsobom sa to bude robiť. Potom to tu hoď , že ako si pochodila.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
znalec
Karkulka čo ti nešlo vyplniť v maile? Lebo včera to nešlo ani mne , ale dnes som si s tým poradila.
Máš dobrý ADOBE - 6 a český ? Lebo tam to ide, mne nešiel vyplniť dátum narodenia a dátum vypísania - treba to takto : 31.03.2005
Tie bodky tam treba dať , ináč to nechce napísať.
A fax ti ešte bzučí?
vy.....som sa na to, ja som tiež len človek, síce na to momentálne nevyzerám...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Evaman
Znalec , prajem Ti veľa šťastia , aby Ti na socke panie vysvetlili akým spôsobom sa to bude robiť. Potom to tu hoď , že ako si pochodila.
Určite sa ozvem.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Už som to tu písala, ale vidím, že s tým má dosť ľudí problémy. Tiež mi najskôr nešlo vypísať to tlačivo. Keď sa mi to aj podarilo, pre istotu som si ho poslala na mail a zistila som, že je prázdny. Nakoniec sa mi to podarilo takto:
- stiahla som formulár z netu v adobe
- hodila som ho do wordu, kde som ho vypísala
- potom som ho dala nazad do adobe a odtiaľ som ho poslala na mail poisťovni

A ako píše znalec, netreba zabudnúť na to, že musí byť český adobe 6.0
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
mne sa podarilo odfaxovať až jednu prihlášku tuším zo šestnástich, presne o 18.45...ty brďo, akú mám istotu, že na ich strane bola vložená faxová rolka? majú tam trpaslíkov, čo budú do polnoci obsluhovať fax? mne to vypísalo o.k., ale to mi napíše aj keď pošlem biely prázdny list...a bdem mať tri na prihlášku...a tie moje reporty z faxu si mám odkladať?...
0 0
komar komar

komar je offline (nepripojený) komar

Mne sa to podarilo o 20,30 hod. Len či som tým niečo dosiahol....
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
mám dotaz: ak sa mi podarilo prefaxovať prihlášku,do troch dní chcú mať originál...tri pracovné alebo kalendárne?
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
ja by som len dodal, že pochybujem že si treba odkladať smsky, pretože sa to dá dokázať výpisom od Orange resp. Eurotel /aspoň myslím, že sa tam objavuju cisla na ktore boli poslane sms. /ak mate podrobny vypis/
Osobne by som preferoval mail pred sms /predsa len si viete dohľadať, koho a kedy ste prihlasovali omnoho jednuduchšie/
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Prikladam potrebne dokumenty k registrácii, nech ich máme aj tu:

Registračný list je v prílohe.
Vzor správne vyplneného je tu:
http://www.socpoist.sk/index/podstra...id=383&lang=sk
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Richard, ja viem , že existujú výpisy, ale to len dokáže , že som nejakú SMS poslala na dané číslo (a je to zbytočná oštara s takým niečím zakaždým žiadať písomne Orange alebo Eurotel o výpis a aj to niečo stojí taký výpis) ale čo tam bolo v tej SMS mi už nedokáže nikto povedať. A keď sa to nebude dať napríklad mailom ani faxom, tak posledná záchrana je aj SMS-ka. Je to proste o ničom, znova urobili niečo na čo nie sú dostatočne pripravení.Ale sa asik nebudem zbytočne rozčulovať. Včera mi bývalý zamestnanec poslal list(bol pred ukončením pp na neplatenom voľne celý mesiac), vraj dali jeho manželke vo VŠzP tlačivo na odhlasenie z nepl. voľna, vraj som ho ja z toho NV neodhlásila, (však čo na tom, nevadí, že som za neho poslala odhlášku pri ukončení pp), tak oni ho pekne evidujú ďalej na NV, však čo na tom , že mu už pred mesiacom skončil pp.. Tak je dnes už apríl a oni ešte stále nevedia , že takéto veci-zmenu platiteľa si má robiť poistenec sám? To zákon je pre nich nič? No ale už mi veľmi, veľmuško stúpol adrenalín , tak sa asik nebudem rozčulovať..
Ospravedlnte ma všetci za moje rozčúlenie sa..
0 0
erin erin

erin je offline (nepripojený) erin

Chcem sa spytat ako je to s dohodami o brigadnickej praci studenta.. treba aj tych prihlasovat? a co dochodci?
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Prihlasovat treba vsetkych, ale pockame, co ukaze prax, mozno to sami u dohodarov zmenia.
0 0
erin erin

erin je offline (nepripojený) erin

Tak ja mam mesacne priblizne 800 anketarov, na kazdy projekt maju novu dohodu.. to ich mam zakazdym nanovo prihlasovat? to mam ako stihnut
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Moja skúsenosť z prihlasovania zamestnancov. Bláhovo som si myslela, že 01.04.05 ma určite nič také nečaká, ale čo čert nechcel, včera poobede som sa dozvedela, že od 01.04.2005 máme nového zamestnanca. Ako zákonov znalá - teda čiastočne - a povinnosti plniaca si, som pekne vypísala Registračný list FO, a v nádeji, aká budem úžasná a budem mať povinnosť splnenú, som ho chcela faxovať. Čo sa mi nepodatilo na žiadne z čísel - až dvoch. Keďže sa blížil koniec pracovnej doby a ja som si myslela, že asi len 31.03. nemajú tie čísla zapojené, tak som si povedala, že to skúsim ráno. Predsa sa mi nechcelo ostávať v práci kvoli faxu dlhšie, veď bolo 31.03. a ja som mala všetky DP odovzdané, tak som chcela ísť domov relaxovať. Dnes, hneď ráno som vzala Prihlášku a faxovala, samozrejme neúspešne. Povedala som si, že to skúsim mailom, ale to by to muselo fungovať. Keď som prikovala technicky a počítačovo zdatného kolegu ku môjmu PC s prosbou, aby mi pomohol, nevedela som,že to bude úplne zabitý čas, keďže mailom to nefunguje, nevieme vyplniť Registračný list. Kolega skúšal rôzne fintičky, ale už rezignoval. Takže čo som spravila, zaregistrovala som sa na stránku, jedného z dvoch nemenovaných mobilných operátorov, a poslala SMS, len žiaľ mi ešte doteraz nedoručilo výpis, že je odoslaná. Takže mám aspoň v archíve SMS dôkaz, že som to posielala. Ale má to jeden háčik. Určite to nebolo pred zadaním práce pracovníkovi. :-((

Toť moja skúsenosť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať