Zavrieť

Porady

Prihlasovanie a odhlasovanie v socialnej poistovni

Dobrý den, prosím Vás ako to je s prihlasovaním do Soc.poistovne.Prihlasujem zamestnanca den pred nástupom a odhlasujem max.den po rozviazaní prac.pomeru? To sa týka soc.poistovne alebo aj zdravotných poistovní.Dakujem
Usporiadat
veronika1 veronika1

veronika1 je offline (nepripojený) veronika1

V súvislosti so zmenou zákona o SP od 1.8.2006 a neplatenia NP za dôchodcou je potrebné túto zmenu nahlásiť na SP na RLFO ako ukončenie NP?

Vopred ďakujem.
0 0
Martinella Martinella

Martinella je offline (nepripojený) Martinella

veronika1
V súvislosti so zmenou zákona o SP od 1.8.2006 a neplatenia NP za dôchodcou je potrebné túto zmenu nahlásiť na SP na RLFO ako ukončenie NP?

Vopred ďakujem.
Nie. Veď ani na RLFO neprihlasuješ na každé poistenie zvlášť. Dá sa to len u dobrovoľného poistenia.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Dnes sa chcem ísť odhlásiť z DÚ ako zamestnávateľ. Je potrebné si pripraviť nejaké tlačivo, alebo to len naťukajú do PC?

Btw, nenašla som, aká je lehota na odhlásenie...pomôžete mi prosím?
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

myslím, že na odhlásenie nie je žiadne tlačivo. Malo by im stačiť, ak napíšeš vo forme úradného listu Oznámenie a dáš si to potvrdiť na DÚ.

Lehota je podľa §31 ods. 7 zákona o správe daní a poplatkov 15 dní. Prikladám citáciu zákona:

(7) Ak dôjde k zmenám skutočností uvedených v odsekoch 1 až 6, najmä ak zanikne jeho daňová povinnosť pri niektorej dani, je daňový subjekt povinný ich oznámiť správcovi dane do 15 dní odo dňa, keď vznikli. Pri zrušení činnosti je daňový subjekt povinný vrátiť správcovi dane do 15 dní od jej zrušenia osvedčenie o registrácii.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
sta
myslím, že na odhlásenie nie je žiadne tlačivo. Malo by im stačiť, ak napíšeš vo forme úradného listu Oznámenie a dáš si to potvrdiť na DÚ.

Lehota je podľa §31 ods. 7 zákona o správe daní a poplatkov 15 dní. Prikladám citáciu zákona:

(7) Ak dôjde k zmenám skutočností uvedených v odsekoch 1 až 6, najmä ak zanikne jeho daňová povinnosť pri niektorej dani, je daňový subjekt povinný ich oznámiť správcovi dane do 15 dní odo dňa, keď vznikli. Pri zrušení činnosti je daňový subjekt povinný vrátiť správcovi dane do 15 dní od jej zrušenia osvedčenie o registrácii.
Ďakujem veľmi pekne.

1. Ak ide o odhlásenia, tak by som ešte potrebovala vedieť, či je potrebné odhlásiť aj inšpekčnú knihu?

2. Registračnú pokladňu asi odhlásiť musím, lebo je v nej adresa prevádzky a na tejto prevádzke už nebude používaná.

3. Musím sa odhlásiť aj z hygieny? (oboch?)

Pýtam sa preto, lebo si nie som istá, kde všade som sa prihlasovala (na xy miesta) a možno sa niekde ani netreba odhlásiť a tie pracovníčky sa potom tvária, že ako, že to neivem.
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

A Ty ideš rušiť prevádzku???
V predchádzajúcom príspevku si písala, že sa chceš odhlásiť ako zametnávateľ, čiže sa potrebuješ odhlásiť z platenia Dane zo závislej činnosti.
Skús to bližšie vysvetliť.
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Janka6685
Ďakujem veľmi pekne.

1. Ak ide o odhlásenia, tak by som ešte potrebovala vedieť, či je potrebné odhlásiť aj inšpekčnú knihu? neviem či treba odhlasovať inšpekčnú knihu, ale určite musíš oznámiť na ŽÚ zrušenie prevádzky (je na to tlačivo) a takisto aj na Mestskom úrade, ktorý Ti schválil otváracie hodiny.

2. Registračnú pokladňu asi odhlásiť musím, lebo je v nej adresa prevádzky a na tejto prevádzke už nebude používaná. Registračnú pokladňu musíš ísť odhlásiť, myslím, že na to majú na Daňovom úrade aj tlačivo, treba ísť na oddelenie registrácie a tam Ti poradia.

3. Musím sa odhlásiť aj z hygieny? (oboch?) Hygienikom, ktorý Ti prevádzku schválili musíš oznámiť jej zrušenie.

Pýtam sa preto, lebo si nie som istá, kde všade som sa prihlasovala (na xy miesta) a možno sa niekde ani netreba odhlásiť a tie pracovníčky sa potom tvária, že ako, že to neivem.
Moje odpovede platia v prípade, že rušíš prevádzku.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
sta
Moje odpovede platia v prípade, že rušíš prevádzku.
ďakujem, ďakujem.....

Aj som chcela napísať, že ruším len prevádzku a nie živnosť, ale mám v hlave toľko otázok, že som zabudla.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
sta
Moje odpovede platia v prípade, že rušíš prevádzku.
Nemôžem ti pridať bodík (píše, že musím najskôr niekomu inému), tak ti posielam aspoň smajlíka a ešte jedno poďakovanie.
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Mne ten úsmev stačí :-) nemusí byť bodík.

Len ešte sa nezabudni odhlásiť ako zamestnávateľ zo sociálnej a zdravotnej poisťovne.
Zo sociálnej poisťovne je to podľa §231 zákona o sociálnom poistení:
§ 231<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
Povinnosti zamestnávateľa<o:p></o:p>
(1) Zamestnávateľ je povinný<o:p></o:p>
a) prihlásiť sa do registra zamestnávateľov vedeného príslušnou pobočkou do ôsmich dní odo dňa, v ktorom začal zamestnávať aspoň jedného zamestnanca, a odhlásiť sa z tohto registra do ôsmich dní odo dňa, v ktorom nezamestnáva už žiadneho zamestnanca,

0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
sta
Mne ten úsmev stačí :-) nemusí byť bodík.

Len ešte sa nezabudni odhlásiť ako zamestnávateľ zo sociálnej a zdravotnej poisťovne.
Zo sociálnej poisťovne je to podľa §231 zákona o sociálnom poistení:
§ 231fficeffice" /><O:p></O:p>
Povinnosti zamestnávateľa<O:p></O:p>
(1) Zamestnávateľ je povinný<O:p></O:p>
a) prihlásiť sa do registra zamestnávateľov vedeného príslušnou pobočkou do ôsmich dní odo dňa, v ktorom začal zamestnávať aspoň jedného zamestnanca, a odhlásiť sa z tohto registra do ôsmich dní odo dňa, v ktorom nezamestnáva už žiadneho zamestnanca,
Ďakujem, tam som sa už bola odhlásiť. Dnes som obehala: živnostenský úrad, daňový úrad (zrušenie platiteľa dane zo závyslej činnosti, odregistrovanie pokladnice), Regionálny úrad verejného zdravotníctva, Regionálna veterinárna a potravinová správa. Ešte treba odhlásiť elektrinu. Booooože, dúfam, že som na nič nezabudla.
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Vie niekto povedať ako zruším prihlášku? Poslaný registračný list - prihláška omylom. Len na RL napíšem zrušenie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gita Pozri príspevok
Vie niekto povedať ako zruším prihlášku? Poslaný registračný list - prihláška omylom. Len na RL napíšem zrušenie?
Áno, presne takto.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

gita Pozri príspevok
Vie niekto povedať ako zruším prihlášku? Poslaný registračný list - prihláška omylom. Len na RL napíšem zrušenie?
Na RLFO je hore možnosť "zrušenie prihlásenia". Takže zaškrtneš tento štvorček a vypíšeš rovnaký RLFO, ako ten, na ktorom si ho prihlasovala.
0 0
Janik Janik

Janik je offline (nepripojený) Janik

Prosim Vas neviete niekto poradit. Dochodca u nas pracoval na dobu urcitu do 31. 12. 2006 Dna 01. 01. 2007 sme s nim uzatvorili pracovnu zmluvu na dobu urcitu do 31. 12. 2007. Prihlaska ani odhlaska na soc. poistovnu nesla. Neviete aka pokuta hrozi, ak prihlasku a odhlasku poslem dnes?? Prosim o rychle poradenie??
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Pri kontrole čerstvej sa zistilo, že sociálka nemá odhlášku - ale išlo o "dohodára" ešte z r. 2005.....odniesla som im včera našu kópiu a vyjadrili sa, že také niečo nepokutujú......hádam sa vyjadrí niekto ďalší so svojou skúsenosťou.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Janik Pozri príspevok
Prosim Vas neviete niekto poradit. Dochodca u nas pracoval na dobu urcitu do 31. 12. 2006 Dna 01. 01. 2007 sme s nim uzatvorili pracovnu zmluvu na dobu urcitu do 31. 12. 2007. Prihlaska ani odhlaska na soc. poistovnu nesla. Neviete aka pokuta hrozi, ak prihlasku a odhlasku poslem dnes?? Prosim o rychle poradenie??
Nešlo tam len o predĺženie pracovnej zmluvy? Ak áno, tak žiadnu prihlášku, odhlášku netrebalo.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Ak mal zmluvu na dobu určitú a chceli ste mu predlžiť, netrebalo robiť novú pracovnú zmluvu., lebo pracovný pomer na dobu určitú, ak pracovník zostáva v práci aj naďalej s vedomím zamestnávateľa zmluva sa automaticky predlžuje a posuduje sa ako na dobu neurčitú. Tým pádom ste nemuseli dávať prihlášku a odhlášku.
0 0
Ala Ala

Ala je offline (nepripojený) Ala

Janik Pozri príspevok
Neviete aka pokuta hrozi, ak prihlasku a odhlasku poslem dnes?? Prosim o rychle poradenie??
Výšku pokuty neviem, ale v zákona je napísané, že soc. poisťovňa m ô ž e dať pokutu, čiže záleži aký ste klient, ci si plníte svedomito všetky povinnosti voci SP - na to sa prihliada. Takze sa moze stat, ze Vas to obide bez ujmy.
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

Paula Pozri príspevok
Pri kontrole čerstvej sa zistilo, že sociálka nemá odhlášku - ale išlo o "dohodára" ešte z r. 2005.....odniesla som im včera našu kópiu a vyjadrili sa, že také niečo nepokutujú......hádam sa vyjadrí niekto ďalší so svojou skúsenosťou.
Ja som tiež zistila v roku 2006 pri kontrole SP, že mám u nich prihlásených dohodárov ešte z roku 2004 a stačilo im len zaslať odhlášku a pokutu sme nedostali.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať