Zavrieť

Porady

vypočet dovolenky

som živnostík
Mám po prvý krát zamestnancov na PP podľa § 49 Zp. Pracujú na 4 a 6 hodín denne ako upratovačky. Akým spôsobom im mám vypočítať dovolenku a dovolenkový priemer kedže pracujú u mna od 01.07.2005 zatial na skúšobnú dobu 3 mesiace. Vek majú 42 a 51 rokov. Doteraz som nemal zamestnancov na § 49 aba na dohodu. Prosím o radu. Mám aj demoverziu programu Olymp ten však akosi im vypočítal dovolenku 5 dní a to sa mi nezdá...
Usporiadat
ebeš ebeš

ebeš je offline (nepripojený) ebeš

Janka6685
Ďakujem všetkým za tie výpočty, ale každý navrhol iný, tak teraz neviem. Je to dosť súrne - už včera bolo neskoro. Naozaj si s tým neviem rady. Už som si myslela, že je to O.K., ale keď každý počíta iným spôsobom...?
Myslím si , že s Marínou sme mali rovnaké prepočty.
Až na priemerný počet týždňov v kalendárne roku.
Ja som " svoje " číslo dostala : 365,25: 7 = 52,178571
Marína, Ty si ako prosím prišla k svojej konštante ?
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Takže ako to mám nakoniec počítať? Prosíííííííííííím...
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Janka6685
Takže ako to mám nakoniec počítať? Prosíííííííííííím...
Janka, podľa môjho názoru má nepretržitá prevádzka nerovnomerné rozvrhnutie pracovného času. Keď si pozrieš § 86 ods. 2 ZP, tam máš presne popísané, čo je rovnomerné rozvrhnutie pracovného času: Citujem: Pri rovnormenom rozvrhnutí pracovného času na jednotlivé týždne rozdiel dĺžky pracovného času pripadajúci na jednotlivé týždne nepresiahne tri hodiny a pracovný čas v jednotlivých dňoch nepresiahne deväť hodín. ... Tak posúď sama, či pracovný čas v tvojej firme vyhovuje týmto kritériám. Ak nie, ide o nerovnomerné rozvrhnutie prac. času a postupuješ podľa toho, čo si priložila v tvojom príspevku č. 2.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Zita4
Janka, podľa môjho názoru má nepretržitá prevádzka nerovnomerné rozvrhnutie pracovného času. Keď si pozrieš § 86 ods. 2 ZP, tam máš presne popísané, čo je rovnomerné rozvrhnutie pracovného času: Citujem: Pri rovnormenom rozvrhnutí pracovného času na jednotlivé týždne rozdiel dĺžky pracovného času pripadajúci na jednotlivé týždne nepresiahne tri hodiny a pracovný čas v jednotlivých dňoch nepresiahne deväť hodín. ... Tak posúď sama, či pracovný čas v tvojej firme vyhovuje týmto kritériám. Ak nie, ide o nerovnomerné rozvrhnutie prac. času a postupuješ podľa toho, čo si priložila v tvojom príspevku č. 2.
No podľa toho mi vyšlo 12,8, čiže 13 alebo 12,5?
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

Podľa mňa 13.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Jura
Podľa mňa 13.
Vďaka.

Môžte to potvrdiť?
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

Janka6685
Vďaka.

Môžte to potvrdiť?
Pozri si tento príspevok: Re: dovolenka

--------------------------------------------------------------------------------

Výpocet nároku na pomernú cast dovolenky sa zaokrúhluje nasledovne:

ak vychádza do 1,25 - tak sa zaokrúhli na 1 den
ak vychádza viac ako 1,25 ale menej ako 1,75 - tak sa zaokrúhli na 1,5 dna
ak vychádza viac ako 1,75 - tak sa zaokrúhli na 2 dni
Ten výpocet na skátený úväzok skús vyhladat cez klúcové slová.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Pri skrátenom pracovnom úväzku je to jednoduché. Berieš týždne dovolenky. Ak máš rovnomerne rozvrhnutý pracovný čas, nemáš čo riešiť.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Jura
Pozri si tento príspevok: Re: dovolenka

--------------------------------------------------------------------------------

Výpocet nároku na pomernú cast dovolenky sa zaokrúhluje nasledovne:

ak vychádza do 1,25 - tak sa zaokrúhli na 1 den
ak vychádza viac ako 1,25 ale menej ako 1,75 - tak sa zaokrúhli na 1,5 dna
ak vychádza viac ako 1,75 - tak sa zaokrúhli na 2 dni
Ten výpocet na skátený úväzok skús vyhladat cez klúcové slová.
Ďakujem. Len som zabudla, kde to bolo. Už si to kopírujem do počítača.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
No počítala som podľa prílohy, ktorú som priložila. Asi som nejako zle počítala, alebo čo, ale pri zamestnanvoci, ktorý začal pracovať v 7/2005 mi vyšla dovolenka 5,5 dňa a pri zamestnancovi, ktorý začal pracovať v 9/2005 tak isto 5,5 (pri ročnom nároku 4 týždne). Čo zas robím zle? Obaja majú do konca roka po 6 smien.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať