Zavrieť

Porady

Zákon č.580/2004 o zdravotnom poistení v znení k 1.9.2005

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Prikladám novelu zákona o zdravotnom poistení schválenú v NRSR dňa 30.6.2005. Novela má účinnosť k 1.9.2005.

Zároveň prikladám úplné znenie zákona o zdravotnom poistení so zapracovanou novelou - teda stav platný od 1.9.2005.

Upozorňujem, že novelu zatiaľ nepodpísal prezident SR.

Uvedené znenie zákona bez záruky.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 06.07.05 at 11:52
Usporiadat
heket heket

heket je offline (nepripojený) heket

Jozef Mihál
Osoba, ktorá je posudzovaná na ZP ako zamestnanec (napr. má pracovnú zmluvu) poistné na ZP z odmien na dohodu neplatí, bez ohľadu na výšku odmeny na dohodu.
Ja by som sa chcela spýtať ako to je pri SZČO , ktorá platí preddavky zo živnosti 910,ak má jednorázový príjem 18 000 na základe dohody .Bude z toho príjmu platiť preddavky do zdravotnej 14% ? A kedy. Hneď alebo až pri ročnom zúčtovaní?
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Jozef Mihál
...tak ako je Porada pre mnohých miesto, kde nájdu odpovede na otázky, je pre mňa miestom, kde vidím čo koho trápi.
ďakujeeeeem veeeľmi pekne za radu
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
heket
Ja by som sa chcela spýtať ako to je pri SZČO , ktorá platí preddavky zo živnosti 910,ak má jednorázový príjem 18 000 na základe dohody .Bude z toho príjmu platiť preddavky do zdravotnej 14% ? A kedy. Hneď alebo až pri ročnom zúčtovaní?
Viď príspevok 203, ale namiesto "zamestnanec" si dosaďme "SZČO".

Osoba, ktorá je posudzovaná na ZP ako SZČO, poistné na ZP z odmien na dohodu neplatí (ani preddavky, ani sa odmena neuvádza v ročnom zúčtovaní), bez ohľadu na výšku odmeny na dohodu.<!-- / message --><!-- sig -->
0 0
Magna Magna

Magna je offline (nepripojený) Magna

Zdravím diskutujúcich, a chcem sa opýtať, či má niekto skúsenosť so zníženými odvodmi po novele zákona, pre koho platí 7% a 2 %. Môj zamestnávateľ je SZČO aj zamestnanec, má preukaz ZŤP, avšak nežiadal o uznanie za invalidného. Čo treba preukazovať po novele zákona, v prípade, že si chce uplatniť zníženie?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Treba preukazovať preukaz ZŤP.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Pán Mihál, môžete sa mi, prosím, pozrieť na prísp. č. 197? Ďakujem.
0 0
heket heket

heket je offline (nepripojený) heket

<!-- / message --><!-- sig -->
p. Mihál ,ďakujem .Máte čas priradiť k tomu príspevku 203 aj konkrétne čísla paragrafov.Učím sa orientovať v zákone , ale je pre mňa chaoticky napísaný . Paragrafy by pomohly a potom to spojím so školením a budem aj ja namakaná.
Naposledy upravil heket : 07.09.05 at 09:26
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pepa
Dobre som pochopila? Do konca roku 2004 si bol povinný doplatiť do "minima" ak mal kratší prac. úväzok? Alebo si nemusí doplatiť. A sa ospravedlňujem dnes mi to vôbec nepáli.
Zle ste pochopila. Do konca roka 2004 bol jeho minimálny základ pri kratšom úväzku daný ako jeho mzda, takže nič nebol povinný doplácať.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Jozef Mihál
Zle ste pochopila. Do konca roka 2004 bol jeho minimálny základ pri kratšom úväzku daný ako jeho mzda, takže nič nebol povinný doplácať.
TO je fajn. Teším sa, že som zle pochopila.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

heket
<!-- / message --><!-- sig -->
p. Mihál ,ďakujem .Máte čas priradiť k tomu príspevku 203 aj konkrétne čísla paragrafov.Učím sa orientovať v zákone , ale je pre mňa chaoticky napísaný . Paragrafy by pomohly a potom to spojím so školením a budem aj ja namakaná.
Pozri §11 (platitelia poistného). Z dohôd sa platí iba na základe ods.2.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať