Zavrieť

Porady

odstupné a preplatenie nevyčerpanej dovolenky v MRP

Ahojte, vedel by mi niekto poradit, ako pocitat odstupné a preplatenie nevyčerpanej dovolenky v MRP win? vopred dakujem....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzanečka je offline (nepripojený) Zuzanečka

    Zuzanečka
    Neviem ako to budes pocitat v tvojom programe, ale normalne sa odstupne pocita takto:
    priemerka dovolenky x 21,74 /priemerne dni/ x 8 /hod./ x počet mesiacov na ktoré ma nárok § 76 ZP

    tamara je offline (nepripojený) tamara

    tamara
    dakujem zuzka, len mna skôr zaujima do akych poloziek to v mrp nahadzat, aby mi to spravne vypocitalo....takze ak by niekto vedel a bol taky zlaty, velmi mi pomoze...

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Odstupné som si vypočítala ručne, potom som si nadefinovala v mzdovom číselníku v príplatkach pred zdanením položku s názvom Odstupné ako konkrétnu číslenú hodonotu, a ku konkrétnemu zamestnancovi v jeho mzde som zadala sumu odstupného a až tak dala výpočet mzdy.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Preplatenie dovolenky - pri vystavovaní mzdy je v úplnych mzdách kolonka 199-Počet dní - preplatená dovolenka, zadáť ručne počet dní a keď po výpočte mzdy sa Sk sa zobrazia v kolonke 211 - Preplatená dovolenka.

    tamara je offline (nepripojený) tamara

    tamara
    Leni veľmi pekne ďakujem a odstupné si počítala ako Zuzka,
    priemer dovolenky x priemer dní x 8 x počet mesiacov za ktoré sa vypláca?
    tz. že ked priemer bol 75 sk na hodinu tak dám krát počet odpracovaných dní za aké obdobie? a potom krat 8 hodín a krát 2 /ked ide o dvojmesačné odstupné/?
    PP končí 31.10.2005 a od 10.10.05 do 21.10.05 bola PN.
    z dovolenky jej mam preplatit len alikvotnu cast ktorá jej patrí od 1.1.05 do 31.10.05, kedze este z novej necerpala?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Odstupné:
    Počítala som to podľa tohto postupu:
    Ak zamestnanec má ustanovený 40 hodinový týždenný pracovný čas, je u neho priemerný počet hodín pripadajúcich v roku na jeden mesiac 173,93 hodín. Vypočíta sa tak, že priemerný počet dní v roku (365,25) sa vydelí 7, čím dostaneme priemerný počet týždňov v roku (52,1786). Ak uvedený výsledok vydelíme počtom mesiacov v roku 12, dostaneme priemerný počet týždňov pripadajúcich v roku na jeden mesiac (4,348). Ak týmto číslom vynásobíme ustanovený týždenný pracovný čas zamestnanca 40 hod., dostaneme priemerný počet hodín pripadajúcich v roku na jeden mesiac, čo je 173,93 hodín (4,348 x 40 hod. = 173,93 hod.). Ak priemerný hodinový zárobok zamestnanca je 50 Sk, potom jeho priemerný mesačný zárobok bude 8 697 Sk (173,93 hod. x 50 Sk = 8 697 Sk) a dvojmesačné odstupné bude vo výške 17 394 Sk (8 697 Sk x 2 = 17 394 Sk).

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Len alikvótnu časť. V PP zadaj u tej zamestnankyni koniec PP, a pri výpočte mzdy Ťa MRP sám upozorní či chceš jej alikvotne upraviť dovolenku. On Ti to potom automaticky sám vypočíta, potom už len zadáš koľko dni jej zostane preplatiť.

    tamara je offline (nepripojený) tamara

    tamara
    takze ked jej hodinovy priemerný plat je 75 Sk tak je odstupne bude
    173,93 x 75 x 2 = 26.089,50.....bude to spravne?
    dovolenku som pochopila, to je ok, ide mi hlavne o toto odstupne, aby som nespravila nejaký kiks.....a este otazocka, z odstupneho a preplatenej dovolenky sa platia aj odvody?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    áno
    odstupné podlieha dani z príjmov, preto som Ti písala, že v mzdovom číselníku zadať novú položku Odstupné v príplatkoch pred zdanením. Neplatia sa odvody do SP ani do ZP. (preto nie v položkách poistné).

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Preplatenie dovolenky je už prednastavené programom, a z prepl. dovolenky sa platia aj odvody, aj daň.

    tamara je offline (nepripojený) tamara

    tamara
    Ahoj Leni, mam este otazocku, to odstupne som pridala do položiek pred zdanením, a ono mi to automaticky priratalo k hrubej mzde, je to tak v poriadku?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Príplatky pred zdanením je OK. Aby Ti to nezahrňovalo do hrbej mzdy, aby nepočítalo z tej sumy odvody- tak nastavíš v mzdovom číselníku Odstupné odfajknutím ikony s názvom: Započítať do hrubej mzdy. Aby si tam mala prázdne políčko.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.