Zavrieť

Porady

Nový zákon o zdravotnom poistení

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ako už iste viete, v NR SR bol schválený nový zákon o zdravotnom poistení. Ak ho podpíše prezident, máme sa na čo tešiť. Priebežne sa pokúsim na tomto mieste postupne zverejňovať pikošky v súvislosti s týmto zákonom. Je ich dosť, zákon s takým množstvom legislatívno-technických i iných chýb som ešte nevidel.

Písané 30.12.2004:

...novelou zákona 580/2004 Z.z. zákonom č.718/2004 Z.z. sa zákon o zdravotnom poistení dramaticky zmenil - myslím že k lepšiemu - takže tí, čo ste tu prvýkrát, ignorujte prosím príspevky v tejto téme - až do príspevku č.85 - tam začína diskusia, ktorá bude pre Vás osožná.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 30.12.04 at 15:13
Usporiadat
jaro.jaro jaro.jaro

jaro.jaro je offline (nepripojený) jaro.jaro

ik-a
Za SZCO na materskej plati stat.
ak je to SZCO , tak je jedno ci je na materskej...To SZCO to "prebije"
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

jaro.jaro
ak je to SZCO , tak je jedno ci je na materskej...To SZCO to "prebije"
Ak pocas materskej nevykonava SZCO, co by mala oznamit, tak podla mojho nazoru neplati. Mozem si to ale zle vysvetlovat.
0 0
majja majja

majja je offline (nepripojený) majja

škoda. Nedá mi nikto jednoznačnú odpoveď? Alebo odvolávku resp. usmernenie na riešenie problému so SZČO na materskej? Ani pán Mihál?
0 0
mimi mimi

mimi je offline (nepripojený) mimi

Dobry den,


mam konatela občana CR, musi odvadzat 910,- Sk do zdravotnej poistovne?
Lebo v Zdravotnej poistovni mi povedali, ze si ma konatel zistit v Čechach, do ktorej zdravotnej poistovni na Slovensku ma odvadzat tých 910,- Sk. Mala by to byt nejaka dohoda medzi ceskou a slovenskou zdravotnou poistovnou.
Mne sa to zdá ako nezmysel. Viete mi poradit?

dik
0 0
jaro.jaro jaro.jaro

jaro.jaro je offline (nepripojený) jaro.jaro

ik-a
Ak pocas materskej nevykonava SZCO, co by mala oznamit, tak podla mojho nazoru neplati. Mozem si to ale zle vysvetlovat.
-ak "zrusi" SZCO> tak nie je SZCO > neplati
-ak nezrusi SZCO>je oficialne SZCO(nikoho-uradnikov- nezujima ze je na materskej)>plati
-otazke asi je-co hovori legislativa(Zivnostensky zakon?) o sposobe a lehotach zaniku zivnosti
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

jaro.jaro
-ak "zrusi" SZCO> tak nie je SZCO > neplati
-ak nezrusi SZCO>je oficialne SZCO(nikoho-uradnikov- nezujima ze je na materskej)>plati
-otazke asi je-co hovori legislativa(Zivnostensky zakon?) o sposobe a lehotach zaniku zivnosti
Nestaci prerusenie zivnosti?
0 0
ivan01 ivan01

ivan01 je offline (nepripojený) ivan01

ik-a
Nestaci prerusenie zivnosti?
prerušenie živnosti = ako keby v čase prerušenia nemala ŽL = neplatí za tie masiace keď mala perušené.
0 0
esprit esprit

esprit je offline (nepripojený) esprit

To: mimi

Mám tiež konateľa občana ČR, ktorý nepoberá za výkon funkcie žiadnu odmenu, v ČR je zamestnaný. Vo VšZP mi povedali, že poisťovňu si môže vybrať sám a 910,- musí odvádzať. Túto povinnosť nemá iba v prípade, ak príslušné inštitúcie dotknutých členských štátov (v SR je to MPSVaR) rozhodli (na základe požiadania poistenca), že ťažisko záujmov poistenca je v danom členskom štáte EÚ. Tento postup vaplýva z § 11 osd.4 zákona č. 580/2004 Z.z. v znení novely č. 718/2004 Z.z.
0 0
majar majar

majar je offline (nepripojený) majar

Pan Mihal,
vsimli ste si, ze v § 11 ods. 4 písm. e) "je konateľom spoločnosti s ručením obmedzeným 36a)".
___________________________________
"36a) § 150 až 153 Obchodného zákonníka".

Obchodny zakonnik v § 150 hovori o vyrovnani a v § 151 - § 153 hovori o zrušeni a likvidácia spoločnosti. O konateloch sa ale hovori v § 133 - § 136 Konatelia!!!

Vsimla som si to az dnes, tak som sa Vas na to ani nepytala na skoleni. Co to teraz pre nas znamena?!
0 0
barbadoss barbadoss

barbadoss je offline (nepripojený) barbadoss

mimi
Dobry den,


mam konatela občana CR, musi odvadzat 910,- Sk do zdravotnej poistovne?
Lebo v Zdravotnej poistovni mi povedali, ze si ma konatel zistit v Čechach, do ktorej zdravotnej poistovni na Slovensku ma odvadzat tých 910,- Sk. Mala by to byt nejaka dohoda medzi ceskou a slovenskou zdravotnou poistovnou.
Mne sa to zdá ako nezmysel. Viete mi poradit?

dik
Ja mam obdobný prípad ale konateľ je v ČR SZČO.
Prihlásila som ho, ale nič som zatiaľ neplatila - napísala
som do ZP list (kde citujem všetky predmetné články
nariadenia EU 1408) s tým že ťažisko záujmov - trvalý
pobyt a rodinu má v ČR. DO prílohy som dala jeho kartičku
poistenca, ktorá plati v ČR - doklad o tom že je tam
poistený. Dám ti vedieť keď bude odpoveď -
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať