Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
arizona Pozri príspevok
Pochutili si aj Slováci na výrobkoch konzervovaných chemikáliou určenou na údržbu ciest?
http://www.pluska.sk/spravy/ekonomik...vou-solou.html
Samozrejme,sajrajt z Poľska je tu neuveriteľne obľúbený.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Aj keby boli neviem aké lacné, tak nekupujem potraviny z PL už len kvôli Černobyľu. Mali väčší spad ako my.
Rovnako ani z Ukrajiny. Marianna má pšeno, alebo ľanové semeno, v princípe niečo, čo kupujeme.
Má tam krajinu pôvodu Ukrajinu, nekúpim.
Mám veľmi rada, ak sa na etikete dočítam, že krajina pôvodu EÚ. Alebo aj mimo EÚ? Ako toto mohli schváliť....
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

korela Pozri príspevok
Aj keby boli neviem aké lacné, tak nekupujem potraviny z PL už len kvôli Černobyľu. Mali väčší spad ako my.
Rovnako ani z Ukrajiny. Marianna má pšeno, alebo ľanové semeno, v princípe niečo, čo kupujeme.
Má tam krajinu pôvodu Ukrajinu, nekúpim.
Mám veľmi rada, ak sa na etikete dočítam, že krajina pôvodu EÚ. Alebo aj mimo EÚ? Ako toto mohli schváliť....
Suhlasim...
Ale zial, vdaka povolenym prebalovaniam vyrobkov a hlavne masa,hydiny,masovych vyrobkov sa to nemame ako dozvediet skadial maso,ci ine vyrobky pochadzaju...

Tiez ma oznacenie "vyrobene v EU" privadza do zurivosti, radsej sa takym vyrobkom vyhybam...su mi podozrive
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
korela Pozri príspevok
Mám veľmi rada, ak sa na etikete dočítam, že krajina pôvodu EÚ. Alebo aj mimo EÚ? Ako toto mohli schváliť....
Nuž asi preto aby sme nevedeli odkiaľ ten šmejd pochádza a nemohli si vybrať.
Naše solivary sme si zrušili a soľ dovážame aj z Poľska, že posypovú, čo na tom, máš demokraciu, môžeš cestovať, tak drž hubu a krok. Tak si to myslia tí naši mocní. Čo tam po tom že jeme otravy, oni určite nie, buďme si istý.
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Aj tak je to s tou solou dost nejasne. V TV hovorili, ze ista partia podvodnikov skupovala tuto posypovu sol,ktoru nasledne prebalovala a vrecia distribuovali ako beznu potravinarsku sol stovkam odberatelom.Trvalo to minimalne 10 rokov.
To za celych 10r nikto,komu sa dostala ta sol do ruk nezbadal hned na prvy pohlad, ze to nie je bezna potravinarska sol? Nielen na pohlad,ale aj na cuch?
Neveriiiim!!!!

Ked sa posledne roky dostava na povrch, co za rozne svinstva sa uplne legalne, pridava do jedal pre ludi,asi zacnem verit na tie konspiracne teorie, ze tych par vyvolenych, co drzia v rukach cely svet chcu dosiahnut preriedenie ludstva ...a samozrejme este predtym zarobit na drahych liecbach a liekoch pre chorych...

Dnes uz mozeme asi len snivat o starych,dobrych a zdravych potravinach a vyrobkoch,ktore sme mali prv...
1 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

dnes musime zrat svinske potraviny, nase nam neboli dost dobre, brusel prikazal a hotovo, otravte nas
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Darina1234 Pozri príspevok
dnes musime zrat svinske potraviny, nase nam neboli dost dobre, brusel prikazal a hotovo, otravte nas
Zato nemôže Brusel.Za to môže naša sprostosť.
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
paranoja ?
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
haha, napadlo mi, budeme odolni ako nikdy predtym

konspiracie sa potom stanu irelevantnymi, pretoze nasa odolnost na humus a otravu bude taka super, ze nas nezabije nic
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
fúúúj... veru aj mne chýba ten grcajúci smajl
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Aktualne info. Už týždeň som v Krakowe tak že to sledujem. Soľ použilo doteraz podľa vyšetrovania cca 40 firiem hlavne oblasti z Wielkopolska i Dolnego Śląska.Najviac soli spotrebovali firmy ktoré vyrábajú rybie konzervy.
Tak že u nás sa neni čoho báť.
Zmena už je to 88 výrobcov.
http://www.tvn24.pl/12690,1736633,0,...wiadomosc.html
Naposledy upravil pivko : 01.03.12 at 19:59
6 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

SamuelSK Pozri príspevok
haha, napadlo mi, budeme odolni ako nikdy predtym

konspiracie sa potom stanu irelevantnymi, pretoze nasa odolnost na humus a otravu bude taka super, ze nas nezabije nic
Keby si bol biochemikom, tak to možno aj beriem.
Prežijú potkany.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Zsolt Simon chcel zaviesť minulý rok v obchodoch tabule hanby.
Zostalo to iba pri myšlienke?

Tento príspevok by tam patril.
Roky som počúvala od niektorých žien, prečo nechodím k Achbergerovi na mäso.
Asi pred tromi rokmi som naletela a kúpila v lete krásne čerstvé morčacie prsia. Hneď 4 kg.
Doma rozbalené mäso malo pod blankami aj po svalstve "piliny". Ani po opláchnutí vodou
sa piliny nedali z blaniek vybrať. Vydýchala som sa, zavolala im, zoberú ho späť.
Takže, bolo to mäso zo Španielska, a aby zvládlo cestu, tak sa mäso cestou morilo v nejakom
roztoku. Boli horúčavy, netuším koľko stupňov bolo v nákladnom priestore. Ale čo mohli byť tie
drobné piliny? Pri vystavení mäsa ich nebolo vidno.
Som typ čo nenechávam veciam voľný priebeh ak je to potrebné, ale podnes neviem prečo
som s tým mäsom neišla hneď na hygienu.
Vôbec netušíme čo jeme, nemusia byť produkty ani spracované ako hotový produkt alebo polotovar.
Aj bioprodukty majú svoje aférky.
Fakt len vypestovať svoje.
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
SamuelSK Pozri príspevok
haha, napadlo mi, budeme odolni ako nikdy predtym

konspiracie sa potom stanu irelevantnymi, pretoze nasa odolnost na humus a otravu bude taka super, ze nas nezabije nic
Dobre zasolené a zaúdené dlhšie vydrží.Počul som v rádii koľko chemikálii to obshovalo ,skoro toľko čo jedna cigareta.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Jeden z najkrajších fotoblogov ,aké som kedy na nete videl.To sa dnes už len tak nevidí .Len ho nepozerajte hladný.
http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/...denie/7305349/
Naposledy upravil 220870 : 05.03.12 at 18:55
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nedemokratická republika USA.
http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/297-i...pracovani-masa
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

220870 Pozri príspevok
Fuj aké je to nehumánne ukazovať zabíjanie zvierat, o čo krajšie je pozerať na násilnú smrť ľudí ale to nesmú byť homosexuáli ani farební kvôli netolerancii. Kedže človek sa nedá kúpiť ani predať, tak nemá hodnotu(už pomaly aj u nás), ale také zviera chúďa musí byť obeťou nejakého homo sapiensa.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Pozerám panelák a napchávam sa syrovými niťami z Bialky Tatranskej, kúpil som tradične pri návrate z Polska 1,5 kg.
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
V piatok som kúpila 10 vajíčok za 1,09 € a dnes som sa chystala kúpiť ešte 10. Rovnaký výrobca, rovnaký obchod ako v piatok, cena: 1,69 € ... To je zvýšenie o 55%!!! Nemám slov (okrem nepublikovateľných vulgarizmov najhrubšieho zrna)
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať