Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
Usporiadat
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Včera som chcela kúpiť soľ. Kukám jak puk - v regáli bolo balenie s názvom Prešovská soľ. Tak som sa potešila... ale radosť trvala len dovtedy, kým som neprečítala "Distribútor: Solivary Trade s.r.o. Jilemnického 1, Prešov. Vyrobené v EÚ." Takže figu prešovská...
http://vas.cas.sk/clanok/3989/presov...v-rakusku.html

0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

ivuliatko Pozri príspevok
Včera som chcela kúpiť soľ. Kukám jak puk - v regáli bolo balenie s názvom Prešovská soľ. Tak som sa potešila... ale radosť trvala len dovtedy, kým som neprečítala "Distribútor: Solivary Trade s.r.o. Jilemnického 1, Prešov. Vyrobené v EÚ." Takže figu prešovská...
http://vas.cas.sk/clanok/3989/presov...v-rakusku.html

takže rakúska, minule o tom bola relácia v nebíčku v papuľke, že sa u nás už nevyrába len sa dováža z Rakúska.
1 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

trisestri,prepáč, že oneskorene. Kilo ma vyšlo 6,83. Dnes som z neho aj robila. Chutilo.Mala som trochu strach, ale je dobré, bez nejakých veľkých rozdielov od iného mäsa. Musím sa priznať, že jahňa som jedla prvý raz. Voľakedy ako decko som mala baraninu celkom rada, nuž človek si odvykne a možno zase aj privykne.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Antea Pozri príspevok
trisestri,prepáč, že oneskorene. Kilo ma vyšlo 6,83. Dnes som z neho aj robila. Chutilo.Mala som trochu strach, ale je dobré, bez nejakých veľkých rozdielov od iného mäsa. Musím sa priznať, že jahňa som jedla prvý raz. Voľakedy ako decko som mala baraninu celkom rada, nuž človek si odvykne a možno zase aj privykne.
z detstva si pamätám na baraninu (asi to bolo najlacnejšie mäso) najmä na loj ktorý sa neuveriteľne v ústach mazal ak sme nejedli dosť rýchlo. odvtedy nemusím br.
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

pavol54 Pozri príspevok
z detstva si pamätám na baraninu (asi to bolo najlacnejšie mäso) najmä na loj ktorý sa neuveriteľne v ústach mazal ak sme nejedli dosť rýchlo. odvtedy nemusím br.
Mama ten tuk vždy odstránila, kde ho dala to neviem. Ale aj v receptoch sa píše,že ho treba odstrániť aj blany.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Antea Pozri príspevok
Mama ten tuk vždy odstránila, kde ho dala to neviem. Ale aj v receptoch sa píše,že ho treba odstrániť aj blany.
...baranina sa podáva na horúcich tanieroch práve pre ten tuk , ktorý trochu cítiť ( preto je potrebné koreniť trochu viac ) a má tendenciu dosť rýchlo tuhnúť ......
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

buchač Pozri príspevok
...baranina sa podáva na horúcich tanieroch práve pre ten tuk , ktorý trochu cítiť ( preto je potrebné koreniť trochu viac ) a má tendenciu dosť rýchlo tuhnúť ......
Viem, že baranina potrebuje koreniny.Ale ja mám problém s tým tukom,vlastne s hociakým,ktorý je v tekutom stave,vadí mi aj olej. Ale zato masťový chlieb s cibuľou mi vôbec nevadí, alebo aj s kačacím tukom a jablkom,len ho musím rýchlo zjesť, aby sa netopil.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Antea Pozri príspevok
Mama ten tuk vždy odstránila, kde ho dala to neviem. Ale aj v receptoch sa píše,že ho treba odstrániť aj blany.
to vieš to varili chlapi, keď sa mama vrátila po štyroch mesiacoch z nemocnice odstránila baraninu z jedálnička. ale asi po desiatich rokoch som jedol guláš z jahňaciny a ten mi napodiv chutil.
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Keď bola naša mama v nemocnici, tak otec varil makové rezance, sladké, a omastil ich bravčovou masťou, v ktorej rozpražil cibuľu. Od vtedy je moja sestra postihnutá, nemôže vidieť v jedle cibuľu.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Antea Pozri príspevok
Keď bola naša mama v nemocnici, tak otec varil makové rezance, sladké, a omastil ich bravčovou masťou, v ktorej rozpražil cibuľu. Od vtedy je moja sestra postihnutá, nemôže vidieť v jedle cibuľu.
poznám deti ktorým vadia "červíky" v guláši(pásiky smaženej cibule) preto ju krájam na kocky
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

skoda ze v obchodoch ani inde neponukaju baraninu,niet nad barani gulas.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

trisestri Pozri príspevok
skoda ze v obchodoch ani inde neponukaju baraninu,niet nad barani gulas.
minule hlásna trúba obchodníkov Konštiak hovoril že zákazník si nájde kvalitu v obchode len neviem kde, osobne by som si rád dal kvalitnú malinovku v skle môžem? Nie. Alebo sirup z cukrom nie zo sladidlom a inými E-čkami. občas býva z Oravy. Takye si kúpiť môžeš len to čo obchod ponúkne, kde nebude riskovať že nepredá
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Mafia potravinárska a farmaceutická a ich požehnané biologické zbrane „hromadného“ ničenia predávané ľuďom.
12. Apríl 2012, Prečítané 182x, pavolkaplan, Nezaradené,

Potraviny sú vyrábané tak, aby podporovali „potrebu“ výroby liekov, ktoré následne približujú človeka k poslednému sprievodcovi na druhý svet so sloganom – „Liekmi ku zdraviu“.

Tento moderný príbeh je pravidelne opakovaný od čias povojnových. Čím je strach ľudí intenzívnejší, tým skôr ho prehltne. Spolu s tabletkou a „zranenia“ v podobe masového ovplyvňovania nikto nelieči. Naopak, systematicky ich udržiava.

Čítal som životný príbeh dôchodcu, ktorý nevie prestať pracovať. Pediatra, pána doktora Petra Lukeša z Boskovíc.

V tej chvíli som si spomenul na Minútové nezmysly Anthonyho de Mella a otázku študenta medicíny:

„Nemáte nejaké nové knihy o anatómií , lebo tie čo mám sú viac ako desať rokov staré“.

Predavač mu odpovedá: „Pozri, chlapče, v ľudskom tele žiadne kosti za posledných 10 rokov nepribudli“.

„Ba ani v ľudskej povahe za posledných desať tisíc rokov nič nepribudlo“, dodal Majster.

To je pravda. Iba Majster sa mýli. Z ľudskej povahy, pod tlakom emocionálnych reklamných trikov sa vytrácajú informácie starých kultúr, zvykov našich predkov.

Píše sa rok 1953.

Na konci zimy umiera masový vrah Jozef Visarionovič Stalin. O tri dni neskôr maďarský parlament prijíma rezolúciu o nehynúcej spomienke na Stalina a vyhlasuje obdobie národného smútku, aby si o tri mesiace neskôr Imre Nagy vypočul od Beriju a Malenkova tézy základnej línie nového kurzu.

Necelé dva týždne predtým sú násilne potlačené protikomunistické nepokoje v Plzni vyvolané dôsledkami hospodárskej krízy, ktorú do krajiny priviedla vláda KSČ. Boli zároveň reakciou na májovú menovú reformu, ktorá zlikvidovala úspory väčšiny spoločnosti čím si postavila robotnícku triedu proti komunistickému režimu. Podobne obišiel proletariát aj v Berlíne, aj keď tam mŕtvych bolo viac.

Dňa 23.decembra 1953 boli Berija, Merkulov, Dekanozov, Goglidze odsúdení k trestu smrti a popravení.

Nás, šarvancov zaujímalo čosi oveľa prízemnejšie. Boli to chvíle, keď babka zavalená starosťou o hospodárstvo nás neustriehla a mlsnými jazykmi sme mohli hodnotiť kvalitu smotany vo veľkých hlinených nádobách. Boli to okamihy, keď babka nalievala čerstvé mlieko, prežehnávala peceň chleba v ľanovom plátne a z kapustného listu vybaľovala žlté voňavé maslo.

Dedo na sebe málokedy dal poznať, čo mu beží hlavou, no jeho častejšie ponocovanie s uchom na rádiu zakázanej rozhlasovej stanice ba aj dlhé nekonečné debaty gazdov, ktorí si mali vždy čo povedať, sa nedali prehliadnuť.

Prichádzal čas, kedy zdraviu prospešné gazdovanie s pôdou a potravinami začala vytláčať veľkoprodukcia a chémia.

Doktor Lukeš sa v tom magickom roku 1953 po prvýkrát stretáva s akupunkturou. S jej logikou myslenia, taoizmom i metódami, no tie zostali na dlho pre komunistov natoľko nebezpečnými, že zostali samizdatom. Napriek tomu, že materiály priviezli naši lekári z Kórejskej vojny, ktorá skončila práve v polovici roku 1953.

Rok 1968 vniesol do Československa nielen strach komunistov od Brežneva o „zdravý“ vývoj u nás, ale aj rýchlosoľ do potravinového reťazca.

Rýchlosoľ je dusičnan draselný zmiešaný s dusičnanom sodným v pomere 2 : 5.

Jed, ktorý do seba súkame deň po dni.

Poniektorí ešte so spomienkami na farbu, vôňu i zdravú chuť masla od babiek.

Doktor Lukeš si pred časom vypísal z matriky zoznam najstarších ľudí vo svojom okolí.

Na otázku, ako to robia, že sú takí čiperní a čo varia a jedia odpovedali. My sme v mladosti nemali jedlá, do ktorých sa dávali moderné jedy zvané konzervačné. A dnes, keď prechádzame v nákupných strediskách a vidíme pestrofarebne zabalené „potraviny“, zrýchlime krok, pretože práve v nich je najviac ečiek.

Pediater Lukeš zostavil Desatoro neodporúčaných potravín:

- Nejedzte cudzokrajné ovocie. Dozrievajú bez slnka, obsah vitamínov minimálny zato obsah organických kyselín maximálny.

- Jahody z cudziny obsahujú oparový výrus a spôsobujú afty a žltačky typu A.

- Nekonzumujte nič, čo obsahuje kyselinu citrónovú, lebo je najagresivnejšia a podieľa sa na odvapňovaní organizmu. Je prítomná v malinovkách, v množstve potravín a cukríkoch.

- Nevyprážajte na oleji.

- Nekonzumujte umelé tuky. Maslo je zdravšie.

- Nejedzte jogurty s dlhou dobou trvanlivosti, pretože sú plné konzervačných látok a sú „mŕtve“.

- Nejedzte tavené syry a údeniny, pretože sú plné rýchlosoli.

- Nekonzumujte pražené arašidy a chipsy.

- Nejedzte pečivo uskladnené v igelite, pretože už po troch hodinách začína rásť pleseň Candida albicans.

- Nekonzumujte vo veľkom množstve vlašské orechy, nedozreté banány a dlho vyluhovaný čaj.

Jedzte to, čo vaši predkovia, odporúča pediater Lukeš. Dedovia a babky, ktorí sa takto dožili vysokého veku a neskončili v domove dôchodcov.

A ako s humorom dodáva, „pokiaľ vás nevymenili v pôrodnici, máte vo vienku gény”, ktoré sa, v kombinácií so zdravými potravinami, stanú hrozbou pre farmakologickú mafiu. Chelemendik Sergej
4 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No sila! A to sa divím u Mecomu - šak tí mali zatiaľ jedny z najkvalitnejších výrobkov. Ja som našťastie kúpil rolované údene s vysokým obsahom mäsa - bolo ho tam dosť.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

v tescu mali pred velko nocou rolku v akcii za cca 2,50.- a na vedlajšej polici mali za 5,90.-....
ak to niekto nepochopí a myslí, že sú rovnako kvalitné....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

pozrela som si aj ďalšie linky,aj tento o syroch.Ja teda neviem,ale predsa NIVA je plesňový syr,druhý obrázok zvrchu,a takto má vyzerať.http://vas.cas.sk/clanok/5511/drzte-...obchodoch.html
Z údenín jem iba šunku,ale predtým si zistím obsah mäsa,napr sicílska šunka má obsah asi 82% kuracieho mäsa,zvyšok je voda a chemikálie.
Začala som si piecť vlastný chlieb z otrúb a vločiek a pečeňovú paštiku tiež som robila doma (obsah-99% pečienok,1% cibule)
suroviny sú z bežného obchodu,ale fakt nemienim chovať kurence v garzónke....
1 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

bjuty smis Pozri príspevok
v tescu mali pred velko nocou rolku v akcii za cca 2,50.- a na vedlajšej polici mali za 5,90.-....
ak to niekto nepochopí a myslí, že sú rovnako kvalitné....
tak pozor, vyssia cena neznamena automaticky kvalita. Bohuzial, vacsinou aj za vyssiu cenu kupis rovnaky smejd ako za nizsiu, naozaj nestaci pozerat cenu ale vzdy, VZDY zlozenie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať