Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
Usporiadat
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

niekedy su tie praktiky hypermarketov priam komicke-napr namarinuju nie prilis cerstve mäso a hodia na to aspon 2 nasobok povodnej ceny alebo napisu ze podporuju kvalitu z nasich regionov a to je asi takych 15 poloziek z vyse 10000 v predaji a tie marketingove nazvy -domace,gazdovske,doma udene,farmarske,sedliacke,tradicne a pod
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Česi znepokojení stavom potravín na trhu idú robiť opatrenia pre ochranu spotrebiteľa, v krátkom čase ich potravinárska komora spúšťa web - mala by sa volať nejakostní potraviny.
http://www.foodnet.cz/slozka/?jmeno=...nformace&id=13
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

TomasHC Pozri príspevok
Ministerstvo poľnohospodárstva, regióny, VÚC, obce... V kultúrnej Európe to bežne funguje tak, že fungujú tržnice kde sa mimo klasického predaja prevádzkuje aj barterová výmena - individuálny hospodári pestujú rôzne plodiny, každý niečo iné, potom si to podľa uváženia môžu vymeniť, predať... Veľa druhov plodín, nie len obmedzený výber kde sa zohľadnila odolnosť proti škodcom, trvanlivosť a pod. Proste udržanie biodiverzity, zachránenie druhov... Stačí schopný starosta obce a v sobotu ráno môžu vyložiť z dedinského kulturáku 20 stolov, urobiť minitržnicu, každý dopestuj niečo iné, nemusí každý pestovať všetko...
Vieš o tom že už máme "domáce melóny" napr., pri ceste ich dnes predávajú ako poľnohospodársky prebytok a bez ERP takže.....
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Džúsy...

http://www.stream.cz/peklonataliri/6...a-taliri-dzusy
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja to doma takto.... odporúčam...
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

bodaj by boli cenou nase potraviny konkurenciaschopne,ked napr nemaju na rozdiel od okolitych krajin narok na zlavu zo spotrebnej dane na naftu.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

trisestri Pozri príspevok
bodaj by boli cenou nase potraviny konkurenciaschopne,ked napr nemaju na rozdiel od okolitych krajin narok na zlavu zo spotrebnej dane na naftu.
na konkurencieschopnosť nemá vplyv nafta ale odberatelia (teda ich nákupcovia)
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pavol54 Pozri príspevok
na konkurencieschopnosť nemá vplyv nafta ale odberatelia (teda ich nákupcovia)
Pavol54 a prosim ťa, ako mám ja, bežný spotrebiteľ rozoznať, ktoré ovocie a zelenina je slovenská a ktorá z maďarského veľkoskladu?
Kupovala som jahody - trhový predaj. Čo ma ale prekvapilo, bolo spôsob, ako ich mali uložené. Nespomínam si, žeby som už niekedy videla uložené v jednej vrstve v nizkej debničke. Pôvodne som chcela u nich kúpiť aj paradajky, ale nejak ma ten pohľad na to balenie odradil. A ako rozoznám domáce paradajky? Už sa predávajú aj domáce? Alebo sú to stále španielské?
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Asi by som kupoval zeleninu podľa toho ako vyzerá a ako chutí, či ako vonia

a vobec by ma nezaujímalo aká vlajočka je pri nej zapichnutá.....

Aj teraz som si kupil pekné paprikové PÁRKY , aj chutné sú
a za 3,30 v AKCII ,

natlačím sa a je pokoj....
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Pavol54 a prosim ťa, ako mám ja, bežný spotrebiteľ rozoznať, ktoré ovocie a zelenina je slovenská a ktorá z maďarského veľkoskladu?
Kupovala som jahody - trhový predaj. Čo ma ale prekvapilo, bolo spôsob, ako ich mali uložené. Nespomínam si, žeby som už niekedy videla uložené v jednej vrstve v nizkej debničke. Pôvodne som chcela u nich kúpiť aj paradajky, ale nejak ma ten pohľad na to balenie odradil. A ako rozoznám domáce paradajky? Už sa predávajú aj domáce? Alebo sú to stále španielské?

Ale Dáška: stačí vedieť že u nás v júni ešte z voľnej prírody paradajky, tekvica, uhorky, jablká, hrušky, slivky predsa ešte nemôžu byť!!! Teraz o tomto čase máme akurát: špenát, pažítku, reďkovku, rebarboru, kôpor, cibuľku ....... Takže nekupovať!
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

hubatá Pozri príspevok
Pavol54 a prosim ťa, ako mám ja, bežný spotrebiteľ rozoznať, ktoré ovocie a zelenina je slovenská a ktorá z maďarského veľkoskladu?
Kupovala som jahody - trhový predaj. Čo ma ale prekvapilo, bolo spôsob, ako ich mali uložené. Nespomínam si, žeby som už niekedy videla uložené v jednej vrstve v nizkej debničke. Pôvodne som chcela u nich kúpiť aj paradajky, ale nejak ma ten pohľad na to balenie odradil. A ako rozoznám domáce paradajky? Už sa predávajú aj domáce? Alebo sú to stále španielské?

Ale Dáška: stačí vedieť že u nás v júni ešte z voľnej prírody paradajky, tekvica, uhorky, jablká, hrušky, slivky predsa ešte nemôžu byť!!! Teraz o tomto čase máme akurát: špenát, pažítku, reďkovku, rebarboru, kôpor, cibuľku ....... Takže nekupovať!
jahody takto balene, maju aj v Bille, ale su zo Spanielska, vraj lepsie vyzeraju ako chutia
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pizza je pre mňa len to čo mi urobia "pred očami" a upečú v pizza peci na drevo....
brrr.....mrazená
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

lujza.j Pozri príspevok
pizza je pre mňa len to čo mi urobia "pred očami" a upečú v pizza peci na drevo....
brrr.....mrazená
tiez to vobec nejem, je to hnus
ale aj tak je to sila, kolko sunky tam je
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

myara Pozri príspevok
tiez to vobec nejem, je to hnus
ale aj tak je to sila, kolko sunky tam je
pre mňa je drzosť už to že to vôbec predávajú /a nie len pri tej pizzi/..... nechce sa veriť že je norma na takýto humus....ale ved tu si každý tú svoju normu kúpi-zaplatí
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

lujza.j Pozri príspevok
pre mňa je drzosť už to že to vôbec predávajú /a nie len pri tej pizzi/..... nechce sa veriť že je norma na takýto humus....ale ved tu si každý tú svoju normu kúpi-zaplatí
tu je clanok presne o tom http://www.sme.sk/c/6391125/neverte-...-na-obale.html
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

hubatá Pozri príspevok
Ale Dáška: stačí vedieť že u nás v júni ešte z voľnej prírody paradajky, tekvica, uhorky, jablká, hrušky, slivky predsa ešte nemôžu byť!!! Teraz o tomto čase máme akurát: špenát, pažítku, reďkovku, rebarboru, kôpor, cibuľku ....... Takže nekupovať!
Hubi, uhorky a rajciny uz mozu byt slovenske - z folie. Na melony si este treba dobre pockat. My uz mame hluboviny ako brokolicu, karfiol, kalerab a salat mame od vymyslu sveta ako bezne nevidiet v zahradach, ale to je bezpredmetne, to sa na trh nedostane, lebo ludia by aj tak neverili, ze je to slovenske. Pamatam si ako nam minule nas odberatel hovoril, ze ludia neverili, ze karfiol je slovensky, lebo taky krasny velky a biely sa iste na Slovensku nepodari dopestovat. A houby. Bol nas. Takze ono univerzalne pravidlo nejestvuje. Ale myslim si, ze taku intenzivnu vonu ako ma nasa domaca zelenina ta dovozova nikdy mat nebude. Salat vonia krasne korenisto a rovnako inzenzivne chuti, nie ako ten s celofanovou chutou... Inak, minuly tyzden putoval od nas karfiol a brokolicka do Prievidze na trh, tak ak nahodou niekto kupil, tak pozdravujem.

Len dodam - nekupovat (lebo mozno to nie je slovenske) nie je riesenim ani pre nas pestovatelov. Zazili sme to, ked bola afera minuly rok s uhorkami, nekupovalo sa nic a bolo to hrozne.

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  IMAG1208.jpg
Zobrazení: 21
Veľkosť:  81.0 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  IMAG1204.jpg
Zobrazení: 19
Veľkosť:  49.7 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  IMAG1134.jpg
Zobrazení: 20
Veľkosť:  77.9 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  IMAG1191.jpg
Zobrazení: 18
Veľkosť:  32.5 KB


A ked ste uz tu pizzu spominali... (aj rukola je nasa, aj sunka a vajka, az na tie olivy :P.)

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  IMAG0900.jpg
Zobrazení: 23
Veľkosť:  62.4 KB
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať