Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja dám niečo z opačného konca.Po 20 rokoch sa mi na Slovensku a v "ozajstnom" SLOVENSKOM obchode s potravinami podarilo kúpiť ozajstnú konzervu 400g za 0,9€ Bravčové mäso vo vlastnej šťave.Bez konzervantov vynikajúcej chuti a s náplňou ktorá 100% súhlasila s etiketou 70% bravčového mäsa nie bravčových koží ,ale kusov bravčového mäsa.Presne taká konzerva,aku som ju poznal pred 20 rokmi.
Novootvorená predajňa v TO (plecháč).Vtomto prípade veľmi rád urobím reklamu nie len výrobku ,ale aj predajcovi.Celoslovenská sieť obchodov s hlavne slovenskými výrobkami.Pozor na kilečka
www.milkagro.sk
Naposledy upravil 220870 : 10.08.12 at 05:49
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mám doma maslo RAJO, kúpené v podnikovej predajni....."krajina pôvodu: Nemecko"
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
lujza.j Pozri príspevok
mám doma maslo RAJO, kúpené v podnikovej predajni....."krajina pôvodu: Nemecko"
V tom prípade to nieje maslo a ropný produkt.Odporúčam kupovať maslo z Bánoveckého Milexu.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

lujza.j Pozri príspevok
mám doma maslo RAJO, kúpené v podnikovej predajni....."krajina pôvodu: Nemecko"

0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

220870 Pozri príspevok
V tom prípade to nieje maslo a ropný produkt.Odporúčam kupovať maslo z Bánoveckého Milexu.
kúpilo moje decko.....ja tu už skoro nič nekupujem....všetko u susedov v AT-čku
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Co mate proti maslu RAJO? Mne sa z tych, ktore u nas dostat bezne (Pilos, Liptov...) najviac pozdava. Neviem, ci som s nim uz aj varil, ale ma mliecnu chut. Pokial ide o krajinu povodu, jedinym vlastnikom sa v roku 2003 stala nejaka nemecka firma, takze to moze byt tym.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


****slovenské vodárne dodávajú pitnú vodu do vodovodu zaručene slovenskú (krajina pôvodu India - rieka Ganges)

Možno sa raz aj toho dožijeme - jeden nikdy nevie
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Slayer666 Pozri príspevok
Co mate proti maslu RAJO? Mne sa z tych, ktore u nas dostat bezne (Pilos, Liptov...) najviac pozdava. Neviem, ci som s nim uz aj varil, ale ma mliecnu chut. Pokial ide o krajinu povodu, jedinym vlastnikom sa v roku 2003 stala nejaka nemecka firma, takze to moze byt tym.
Ja osobne mám proti maslu Rajo to, že je vyrobené v Nemecku a z nemeckého mlieka. A naši za mlieko dostávajú, neviem či netresnem, 26 centov za liter kvalitného 4%. Ja z piatich litrov z automatu urobím 10 Dg masla, asi 60 Dg syra hrudky a ešte zo srvátky robím tzv. ricottu alebo môžem aj žinčicu = 3,-Eur.
Naposledy upravil Antea : 15.08.12 at 17:22
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

to sú populistické reči snáď si niekto nemyslí že do rána sa tu objavia slovenské výrobky .Výroba nie je nastrúhanie tužky v stúhatku, treba peniaze, priestory, technológie a pod. a to chvíľu trvá
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ja by som sa rád spýtal,

aké máte skúsenosti s kvalitou a čerstvosťou zakúpených melónov ,

u mňa je asi také skore že 1:5

teda len asi každý 5-tý melon je čerstvy, chutný šťavnatý a krehký a bezchybnej kvality
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Indeed Pozri príspevok
Ja by som sa rád spýtal,

aké máte skúsenosti s kvalitou a čerstvosťou zakúpených melónov ,

u mňa je asi také skore že 1:5

teda len asi každý 5-tý melon je čerstvy, chutný šťavnatý a krehký a bezchybnej kvality
Čo myslíš prečo obchodníci nechcú klasické tmavozelené ale páskované a prečo nechcú tzv baby melónu ale len tie obrovitánske možno aj 12 kilové? Páskované a veľké majú hrubú kožu a preto nepoznáš kedy je starý môžeš naň klepať koľko chceš vždy duní rovnako
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

pavol54 Pozri príspevok
Čo myslíš prečo obchodníci nechcú klasické tmavozelené ale páskované a prečo nechcú tzv baby melónu ale len tie obrovitánske možno aj 12 kilové? Páskované a veľké majú hrubú kožu a preto nepoznáš kedy je starý môžeš naň klepať koľko chceš vždy duní rovnako
tak mizerne,nezrele melony bez chute take ako toho roku este neboli.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
No pekne. Ale chýba tu tuším tá informácia z JOJ-ky kde hovorili spôsob výroby krabicového mlieka.

Stručne: Mlieko sa odstredí, tuk a bielkoviny sa zoberú, nasleduje pasterizácia a potom sa pridá RASTLINNÝ TUK podľa toho koľko treba pre nízkotučné, polotučné a plnotučné mlieko.

Takže by ma naozaj zaujímalo či sa takto robia aj smotany a či aj v nich je rastlinný tuk.
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Melón sa dá odskúšať ručne.Dobrý melón po poklepaní duní a pri stlačení musí puknúť (vo vnútri) nie na povrchu.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Aha našiel som link na to mlieko, bolo to 18.8. : http://www.joj.sk/relacia-noviny/nov...ny-tv-joj.html

čas.os: 17.00
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Párečky.
394412_425068267539771_723579272_n.jpg  
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Malá úvaha, sem-tam trochu

http://www.jetotak.sk/editorial/zava...e-na-dovolenku
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať