Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
Usporiadat
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_ Pozri príspevok
možno by nemuseli tie kamiony nahanať kade tade - stačilo by, keby sa postavili pred podniky, ktoré vyrábajú mäsové výrobky
ale len na vstupe, lebo na výstupe sa to nedá, každý mäsospracovateľský podnik má prideleného pracovníka vet správy (ktorého si mimochodom a paradoxne platí podnik)
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

koniec vifoniek http://www.aktuality.sk/clanok/20999...lamali-nazvom/
3 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Peklo na talíři: Šmakulády z Facebooku

http://www.stream.cz/peklonataliri/6...dy-z-facebooku
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ako by ani neboli.....v živote som to nejedla.....pre mňa hnus maximálny...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

http://www.potravinynapranyri.cz/
4 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

za kolko idú u vás domáce kurence ?
sused teraz zabíjal( dedinka pri Senci), kúpil som 10 ks po 3,20 /kg...zdá sa mi to trošku vela, aká je cena u vás a odkial ste.?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis Pozri príspevok
za kolko idú u vás domáce kurence ?
sused teraz zabíjal( dedinka pri Senci), kúpil som 10 ks po 3,20 /kg...zdá sa mi to trošku vela, aká je cena u vás a odkial ste.?
opačne si polož otázku "za koľko by som ja kurence vychovala zabila a očistila?"
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

na čo by mi to bolo ?
domáce vajce kupujem za takú cenu, ako v obchode, alebo aj lacnejšie....
len chcem mať prehlad...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Je to normálna cena ani moc ani málo.Ja som tiež za takú cenu kupoval.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis Pozri príspevok
na čo by mi to bolo ?
domáce vajce kupujem za takú cenu, ako v obchode, alebo aj lacnejšie....
len chcem mať prehlad...
prečo kupuješ domáce? kvôli cene alebo kvôli iným parametrom?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ty sem chodíš na rečnícke cvičenia ??? )
alebo vieš, po čom sa predáva u vás domáca hydina ?

samozrejme viem, prečo to kupujem....ináč by som to nekúpil....ale to nie je najmenší dôvod preplácať to...
napr. len pri tých vajcach momentálne kupujem presne za polovičnú cenu, ako som bral od 1. " dodávatela "

ked chcem žiť zdravo, neznámená, že sa musím nechať nachytať od prvej babky....
0 0
calysto calysto

calysto je offline (nepripojený) calysto

nedavno manzel doniesol parenicu priamo z predajne pri vyrobni, cerstvu v zaruke a bola plesniva
1 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Ber to tak, že iba obsahovala živú kultúru.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Stačí aby mala porušený obal a za dva dni je plesnivá.Môže sa stať aj majster tesár sa utne.O tom to neni.Je rozdiel keď sa niekto pomýli alebo urobí chybu a niekto zámerne klame.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

220870
Stačí aby mala porušený obal a za dva dni je plesnivá.Môže sa stať aj majster tesár sa utne.O tom to neni.Je rozdiel keď sa niekto pomýli alebo urobí chybu a niekto zámerne klame.
A žiaľ, takého narušenia obalu sa stávajú pri vykladaní tovaru, dokladaní do regálov, ale čo je najsmutnejšie - robia to niekedy i samotní zákazníci - narušia obal (lebo chce lepšie vidieť tovar), potom to hodí späť do regálu a oheň je na streche.
Videl som aj osobne, alo mladá pani vo fajnových šatách prezerala vákuovo balenú salámu spôsobom - odtrhla kúsok obalu, ovoňala, aby vzápätí to hodila späť. Komentár: To bola nejaká cesnaková, takú nemám rada. Keby si to personál nevšimol, ako manipuluje, tak by tam tá saláma ležala a skazila sa. Hneď ju odstránili. A netýka sa to len mäsových, údenárskych výrobkov, je to aj pri mliečnych a pekárenských výrobkoch.
Teda - niekedy si to robia zákazníci sami, ale potom majú rečí ako koza bobkov o tom, aký je ten obchod nezodpovedný. A všimnite si, koľko ľudí pri vyberaní pečiva nepoužíva klieštiky, prípadne hygienické rukavice (ktoré sú často priložené vedľa) a hrabú sa v pečive holými rukami!
Tomu sa už nevraví, že obchod je ten zlý, ale kultúra nakupovania buranov (najmä dedinčanov, zaostalejších hnedých a - čo je smutné - ľudí vyšších kruhov).
3 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

misoft Pozri príspevok
A žiaľ, takého narušenia obalu sa stávajú pri vykladaní tovaru, dokladaní do regálov, ale čo je najsmutnejšie - robia to niekedy i samotní zákazníci - narušia obal (lebo chce lepšie vidieť tovar), potom to hodí späť do regálu a oheň je na streche.
Videl som aj osobne, alo mladá pani vo fajnových šatách prezerala vákuovo balenú salámu spôsobom - odtrhla kúsok obalu, ovoňala, aby vzápätí to hodila späť. Komentár: To bola nejaká cesnaková, takú nemám rada. Keby si to personál nevšimol, ako manipuluje, tak by tam tá saláma ležala a skazila sa. Hneď ju odstránili. A netýka sa to len mäsových, údenárskych výrobkov, je to aj pri mliečnych a pekárenských výrobkoch.
Teda - niekedy si to robia zákazníci sami, ale potom majú rečí ako koza bobkov o tom, aký je ten obchod nezodpovedný. A všimnite si, koľko ľudí pri vyberaní pečiva nepoužíva klieštiky, prípadne hygienické rukavice (ktoré sú často priložené vedľa) a hrabú sa v pečive holými rukami!
Tomu sa už nevraví, že obchod je ten zlý, ale kultúra nakupovania buranov (najmä dedinčanov, zaostalejších hnedých a - čo je smutné - ľudí vyšších kruhov).
a takisto napr kupia nieco z pultoveho predaja,potom si to rozmyslia a tovar nevratia naspät ale iba tak niekde odlozia,kam nepatri,pohadzuju zo zeleninou pri jej preberani dost nesetrne,alebo stacaju ovocie ci je mäkke,alebo chladeny resp mrazene veci nevratia tam kam patria,ale pohodia to kde ich napadne,hoci predavacky robia poriadky z tovarom ktory je tam kde nepatri,pri takom pohybe tolkych ludi a tovarov nemozu byt vsade a preto kulturu predaja mal dodrziavat aj zakaznik,tym ze sa bude spravat kultivovane a slusne a ohladuplne pri vyberani tovaru./neviem ako by sa pacilo tym co kupuju pecivo bez pouzitia hyg.zasad,keby samy ho kupili poobchytkavane od kdekoho holymy rukami/
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

jáááj, ako Vás čítam normálne som dostala chuť na dobru bryndzu a syrové výrobky priamo z neďalekého salaša a predávajú ich kúsok od miesta kde sa práve nachádzam, tak vypínam PC a idem na nákup dozbryndzenia
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať