Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
Usporiadat
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Antea Pozri príspevok
no keď musím po prekrojení kus zeleného vyrezať, tak radšej nekúpim.
to zelené je aj v doma pestovaných....
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Gina Er Pozri príspevok
to zelené je aj v doma pestovaných....
Viem, ale len na tých odrodách, ktoré sú určené na dlhú skladovateľnosť a prepravu.
0 0
Hazard77 Hazard77

Hazard77 je offline (nepripojený) Hazard77

Úplne súhlasím, som stále na cestách a z času na čas mi príde chuť na dobré bryndzové halušky a plný očakávania si idem do nejakej reštaurácie tie halušky objednať a poväčšine to dopadne nemilým prekvapením. Keby nájdem kolibu alebo reštiku kde ich robia naozaj dobre s poriadnou bryndzou tak by som bol určite stály zákazník.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Antea Pozri príspevok
Viem, ale len na tých odrodách, ktoré sú určené na dlhú skladovateľnosť a prepravu.
Su aj take odrody, ktore nemaju ten tvrdy biely, resp. zeleny hlub, vystuz vo vnutri a tiez vydrzia prepravu. Taky hlub maju napr. Partner. A dalsie zas chutovo bieda - Elan. Len mnohokrat musi pestovatel vyskusat viacero odrod lez sa dopracuje prave k takym, co nieco vydrzia, pekne vyzeraju a maju aj chut.

To je pekne, ze pises, ze chces take bez hlubu, resp. ze by si si mozno aj kupila radsej maksie, ale realita je zial ina. Ked tu mnohokrat citam prispevky na porade, tak mam pocit, ze zijem v dvoch paralelnych no velmi odlisnych svetoch. Ludia hubuju ako si za kvalitu radi priplatia, ako kupuju slovenske, ako im nevadi cervicek v jablcku len nech je bez postreku, ale akosi tento pristup nedochadza do praxe. Takze vsetko zostava po starom. Aj na jednej strane (kupujuci) aj na druhej (predavajuci).
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Chokma Pozri príspevok
Su aj take odrody, ktore nemaju ten tvrdy biely, resp. zeleny hlub, vystuz vo vnutri a tiez vydrzia prepravu. Taky hlub maju napr. Partner. A dalsie zas chutovo bieda - Elan. Len mnohokrat musi pestovatel vyskusat viacero odrod lez sa dopracuje prave k takym, co nieco vydrzia, pekne vyzeraju a maju aj chut.

To je pekne, ze pises, ze chces take bez hlubu, resp. ze by si si mozno aj kupila radsej maksie, ale realita je zial ina. Ked tu mnohokrat citam prispevky na porade, tak mam pocit, ze zijem v dvoch paralelnych no velmi odlisnych svetoch. Ludia hubuju ako si za kvalitu radi priplatia, ako kupuju slovenske, ako im nevadi cervicek v jablcku len nech je bez postreku, ale akosi tento pristup nedochadza do praxe. Takze vsetko zostava po starom. Aj na jednej strane (kupujuci) aj na druhej (predavajuci).
Dobre píšeš.Ale všetko to dokáže zvrátiť len donemoty opakovaná celospoločenská diskusia.Treba o tom písať ,rozprávať v rádiach,televíziach,a búšiť do spotrebiteľov ,menovať zlých chváliť dobrých výrobcov a predajcov.Stále verím ,že nie sme tak sprostý národ,pojedači odpadkov zo západu a že aj tá slovenská malomeštiackosť sa dá potlačiť.O cene to nieje .Veď v Rakúsku predávajú neporovnateľne kvalitnejšie potraviny za tú istú cenu ,ako na Slovensku.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Gina Er Pozri príspevok
to zelené je aj v doma pestovaných....
veľkosť toho zeleného závisí od odrody.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

220870 Pozri príspevok
Dobre píšeš.Ale všetko to dokáže zvrátiť len donemoty opakovaná celospoločenská diskusia.Treba o tom písať ,rozprávať v rádiach,televíziach,a búšiť do spotrebiteľov ,menovať zlých chváliť dobrých výrobcov a predajcov.Stále verím ,že nie sme tak sprostý národ,pojedači odpadkov zo západu a že aj tá slovenská malomeštiackosť sa dá potlačiť.O cene to nieje .Veď v Rakúsku predávajú neporovnateľne kvalitnejšie potraviny za tú istú cenu ,ako na Slovensku.
Presne tak celospoločenská diskusia a vôľa spotrebiteľov mať to. Spomínam si na socializmus a rifle. To že rifle boli dobré a praktické sa šírilo od spotrebiteľov, teda zvnútra, pamätám sa aj na iné tovary, to bola lavína spotreby a vnútorného presvedčenia o kvalite tovaru. To isté musí ísť aj od spotrebiteľov slovenských potravín a vôbec dobrých výrobkov. Darmo ti niekto bude diktovať aby si kupoval to a to keď o tom nie si vnútorne presvedčený že ja to pravda svoje návyky nezmeníš .
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

katalóg Pozri príspevok
V tomto smere máš v mnohom pravdu.
Taktiež sa mi páči, ako Mihál obhajuje dôchodcovský kôš. Ako argument používa, že prihliadajú na položky, na ktoré dôchodcovia vydávajú najviac peňazí. Potraviny a lieky. Jeden väčší biznis ako druhý.
Ale nepovie aj B, že míňajú najviac na tieto položky preto, lebo im na iné už nezostáva.
Nedávno bol prezentovaný projekt, štúdia?, že na južnom Slovensku by sa mohlo na základe našej poľnohospodárskej produkcie zamestnať 9 tis. ľudí. Ďakujem pekne. Toľko ľudí nepracuje ani v Slovnafte, bývalom gigante. Ktorý podnik má dnes 9 tis. zamestnancov?
Lenže tých 9000 ľudí treba nájsť, lebo čo mladšie utieklo čo staršie nevládze, a komu sa nechce toho treba vyhodiť menej škody napácha. Prečo majú okolo Bratislavy len Ukrajincov Rumunov?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

katalóg Pozri príspevok
Naviažem, na výstave potravín u nás zo zahraničia sa zasa cudzinci bavili medzi sebou v domnienke, že im nikto z okolo prítomných nerozumie. Doslova povedali "Sem môžeš priviezť čokoľvek, zoberú všetko." No nemáme hanby sami pred sebou?
Nie my, ale obchodníci nemajú hanbu, a kto sú tí obchodníci?.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ľubomír Pozri príspevok
Na potraviny by mala byť zvýhodnená DPH, tak aby nechodili ľudia na nákupy ku susedom. Nie som ekonóm, ale keď vidím v TV koľko ľudí nakúpuje v zahraničí, tak to musí byť strašné množstvo stratených peňazí pre rozpočet. Zvýšený záujem o naše potraviny by určite lepší ako vyvážanie € do PL, ČR alebo Rakúska. Možno by stálo za zváženie aj stanovenie maximalného rabatu pre obchodníkov, tak aby to neboli desiatky percent.
Tá rovná daň sa zdôvodňovala tým aby výrobcovia a pestovatelia sa neobohacovali, prax ukázala že na obohacovanie a podvody sú tu iné "kalibre"
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Antea Pozri príspevok
Prečítala som celú diskusiu od A po Z lebo ma táto téma zaujíma. Mám pár poznámok: Poľské potraviny nie sú nekvalitné sú lacnejšie, lebo poľskí poľnohospodári neplatia dane! U nás ? Prvé čo im po voľbách vadilo bola DPH z predaja z dvora, zrušili sa dotácie na mliečne automaty, zrušila sa červená nafta alebo zelená? Súbežne s tým, minister, ktorému by malo na tom najviac záležať, začal točiť o Tokaji, chce znížiť, alebo už znížil, slovenskú výmeru kde sa pestuje. Nedávno, zase mu vadí bryndza, vraj nezáleží na tom z čoho je vyrobená. Tak čo od nich očakávame??????
Na tržnicu chodievam rada a je to nutnosť, lebo v "škatuliach" málokedy nakupujem, ale naozaj mi vadia najmä tie rajčiny, lebo majú takú istú chuť ako zo škatúľ. Len jedného som objavila, ktorý má rajčiny ozajstné a je z blízkeho okolia. Teraz ma napadlo, že raz pri takejto návšteve trhoviska, dcére povedala, aha tieto rajčiny vyzerajú ako ozajstné, predavač to počul a tak na mňa zazrel až no. Tohto roku som na balkón vysadila dva korene rajčín, ale nie malé prťaté, ale riadne, úroda bola fajn a ešte aj sú, pre mňa manna nebeská. Ja chápem pestovateľov, že sa skôr orientujú na také čo vydržia dlhšie, no keď musím po prekrojení kus zeleného vyrezať, tak radšej nekúpim.
Pri tej bryndzi výnimočne nemáš pravdu, Šimon chcel aby sa vyrábala taká ako má byť teda aspoň 50%-ná, a nie šmejdy dovezené odkiaľsi ako bryndza.
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

220870 Pozri príspevok
Dobre píšeš.Ale všetko to dokáže zvrátiť len donemoty opakovaná celospoločenská diskusia.Treba o tom písať ,rozprávať v rádiach,televíziach,a búšiť do spotrebiteľov ,menovať zlých chváliť dobrých výrobcov a predajcov.Stále verím ,že nie sme tak sprostý národ,pojedači odpadkov zo západu a že aj tá slovenská malomeštiackosť sa dá potlačiť.O cene to nieje .Veď v Rakúsku predávajú neporovnateľne kvalitnejšie potraviny za tú istú cenu ,ako na Slovensku.
Áno médiá, tohoto by sa mali ujať verejnoprávne.....lebo ostatné. Len si pozri aké reklamy bežia v komerčných, čiže "koho chlieb ješ toho pieseň spievaj". U nich nepočuješ ani le o separovaní odpadu nič, tým by si neublížili, alebo áno?;človek nikdy nevie.
Naposledy upravil Antea : 05.09.11 at 09:31
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

pavol54 Pozri príspevok
Pri tej bryndzi výnimočne nemáš pravdu, Šimon chcel aby sa vyrábala taká ako má byť teda aspoň 50%-ná, a nie šmejdy dovezené odkiaľsi ako bryndza.
No asi sme nepozerali to isté alebo kade vietor tade plášť, myslím p. minister. Lebo viem že slovenskí bryndiari sa veľmi rozčuľovali.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Hazard77 Pozri príspevok
Úplne súhlasím, som stále na cestách a z času na čas mi príde chuť na dobré bryndzové halušky a plný očakávania si idem do nejakej reštaurácie tie halušky objednať a poväčšine to dopadne nemilým prekvapením. Keby nájdem kolibu alebo reštiku kde ich robia naozaj dobre s poriadnou bryndzou tak by som bol určite stály zákazník.
napr. Salaš Krajinka pri Ružomberku
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Na náš trh sa dostáva najmä čínsky cesnak. Aby neklíčil, chemicky sa ošetruje. Bežne je starý viac ako rok. Je aj menej silný.
Okrem toho čínsky cesnak zaťaží planétu jedným kilogramom oxidu uhličitého na kilogram cesnaku.
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

katalóg Pozri príspevok
Na náš trh sa dostáva najmä čínsky cesnak. Aby neklíčil, chemicky sa ošetruje. Bežne je starý viac ako rok. Je aj menej silný.
Okrem toho čínsky cesnak zaťaží planétu jedným kilogramom oxidu uhličitého na kilogram cesnaku.
No s tým cesnakom ma riadne vytáčajú. Pozorujem už dlhšiu dobu, že zrazu je nejaký iný - nevonia tak, nemá takú silu, nevydrží tak dlho. Upozorňoval na to už dávnejšie Přemek Podlaha v relácii Receptár prima nápadov.
Keď chcete dochutiť jedlo týmto "mŕtvym" cesnakom z Číny, musíte dať oveľa väčšiu dávku, ale aj tak to nebude ono...
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nell_2
Pozorujem už dlhšiu dobu, že zrazu je nejaký iný - nevonia tak, nemá takú silu, nevydrží tak dlho.
Toto môžem potvrdiť. Ja - našťastie - mám cesnak (som zásobovaný ) zo záhradky - čiže domáci, pravý slovenský, chemicky neošetrený cesnak. A ten teda je - ako ďas!
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

tak ani nevieš, aký máš poklad
a podľa mňa ten čínsky šmejd nemá ani takú liečivú silu, ako ten náš
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

S tym cesnakom to nie je len u nas.
Nedavno som chcela kupit cesnak v AT, mali 3 druhy, v prvom momente som sa potesila, ze maju na vyber. Zial, vsetky 3 boli dovoz z Ciny :-(

Pred par dnami som citala clanok od jednej zeny, ktora sa jedovala, ze obehla cele mesto a snad vsetky potraviny so zdravou vyzivou,ale nikde nezohnala rozne slnecnicove, tekvicove atd. zrnka od slovenskych,prip. ceskych pestovatelov. Vsetko dovoz z Ciny.

Naco mame tu nasu urodnu a kvalitnu podu? Kde koncia u nas vypestovane potraviny?
Naposledy upravil arizona : 22.09.11 at 19:53 Dôvod: preklep
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Treba to kúpiť a predajcovi otrieskať o hlavu ,narobiť v obchode bordel a hluk .Tak aby všetci vedeli čo za pomije predávajú.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať