Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
SORRY som úplne mimo tému. vymažemto.
Každá spoločnosť má svoj vývin.Nedá sa to preskočiť.Rusko a takmer celá Afrika prekočilo z otrokárskej do ranno kapitalistickej spoločnosti respektíve komunistickej.Je to zložité a bolo by to na dlhé písanie,ale jediné s čím súhlasím s komunistami je to, že najvyššie štádium spoločnosti je kounizmus.Ľudstvo vždy vo svojej hystórii šlo hore dolu kopcom,len nikdy predtým nemali k dispozícií toľko zbraní hromadného ničenia a toho sa bojím .Minulá kríza bola len slabým odvarom toho čo bude následovať teraz.Prvá sv kríza sa skončila až druhou svetovou vojnou.O tom nechce nikto z politkov hovoriť lebo sa toho boja ako čert kríža.
Niečo čo som napísal v inej diskusii.Ohladne toho čo sa stalo v Nórsku..........Skončí sa to brutálnym krviprelievaním.Nieje možné v žiadnej spoločnosti ,aby skupina ,alebo skupiny jedincov parazitovali na spoločnosti ,ktorá sa ich snaží prijať v dobrej viere im pomôcť.My u nás na Slovensku sme nič.Ale Nemci ,Francúzi,Holanďani si nedajú stúpať po krku.Je to len otázka času .Blíži sa celosvetová recesia nebývalých rozmerov.Tá v tridsiatych rokoch bola len slabý odvar toho čo sa udeje a skončila až druhou svetovou vojnou.Ak DE,FR prídu o svoje celoživotné úspory a prídu o prácu nebudú vedieť uživiť seba aj svoje rodiny,prídu o svoje sociálne istoty tak neohnú chrbát ako Slovani.Zrejme sa udeje to čo x krát v minulosti.Budú chcieť zvrhnúť svoje neschopné vlády a tie sa budú chcieť vyhnúť ich hnevu tak sa budú snažiť odvráťiť ich hnev a hľadať vinníka v neutešenej sociálnej sitácie v poberateľoch soc. dávok.A to sú hlavne prisťahovalci. Bude veselo.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Ľubomír Pozri príspevok
Možno, ale ja si myslím, že na Slovensku chce byť každý bohatý aj keby predával iba zápalkové krabičky. Obchodníci, malí, veľkí aj trhovníci sa správajú rovnako. Každý z nich chce mať najvyššie zisky za každú cenu. V sezóne predávať paradajky pod Tatrami za 1,9 €, to chcce riadnu dávku drzosti. Ako som už inde napísal, rád si priplatím niečo navyše za kvalitný tovar vypestovaný na Slovensku, ale nie som blázon aby som sa nechal takto okato okrádať. Kto sa môže čudovať Slovákom žijúcom v pohranočí, že chodia na nákupy k susedom? Obchodníci plačú, že majú malé tržby ale ceny neznížia ani o pár centov. Nemysím tým iba sezonný tovar ale aj spotrebný. Ktovie ako by to dopadlo, keby niekto viedol štatistyku o množstve vyvezaných € na zahraničné nákupy. Jednoducho Slováci začali romýšľať racionalne. Urobia si výlet, rodinný nákup, natankujú plnú nádrž a ešte aj ušetria.
počuj,prečo stále nadávaš na trhovníkov? tak si choď kúpiť zeleninu do hypermaketu!
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Chokma Pozri príspevok
Vo mne len skrsla taka otazka... neviem, ci je to racionalne cele, a to z jednoducheho dovodu: vymenoval si obchodnikov, trhovnikov... stale hovoris vlastne o jednotlivcoch, lenze napr. nasa firma sa sklada nielen zo sefa, ale aj zamestnanca, a ked ten zacne takto racionalne rozmyslat, ze si kupi vsetko, co potrebuje v zahranici a bude robit tu u nas, aku moze ocakavat, ze bude cena jeho prace? Zrovna vcera som sa o tom bavila s kamaratkou, ktora konstatovala tolko omielanu frazu ako je u nas draho a ake su nizke platy. Opytala som sa jej, ako by zaplatila zamestnanca, ktory sa podiela na vyrobe produktu, ak sa dany produkt nebude predavat, resp. bude sa predavat pod vyrobne naklady? Takymto sposobom - ze budeme kupovat v zahranici - sa z tohto svrabu totiz nedostaneme, platy sa nikdy nedvihnu a podobne tiez zamestnanost.

Viem, ze toto je tema o potravinach, mna by vsak tak mimo temy zaujimali tiez ceny ostatneho tovaru a sluzieb u nas a v zahranici. Kamaratka v Nemecku mi napr. pisala mail, poslala mi tabulku platov tam a tu a posmesne, ze kedy my budeme tam. Subezne mi vsak napisala, ze uz ide domov a ostrihat sa da u nas, lebo tam je to pekelne drahe. Preto by ma zaujimali tiez naklady na ostatne zivobytie...
Aha, tak ty nemôžeš riadne zapaltiť zamestnanca pretože nebudeš schopna predať svoj tovar? Keď nebudú mať ľudia slušné platy, tak aj tak budeš mať problém s odbytom, pretože si to ľudia nebudú môsť kúpiť, NO to je logika všetkých podnikateľov.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Gina Er Pozri príspevok
počuj,prečo stále nadávaš na trhovníkov? tak si choď kúpiť zeleninu do hypermaketu!
Tí trhovníci sú iba na porovnanie. Dám ti polopatický: Môj príspevok sa týka Hypermarketov, supemarketov, manších obchodov ....až po trhovníkov. Trhhoníci uzatvárajú široké spektrum obchodnikov na Slovensku. Sú ako príklad. Dúfam, že si to schopná pochopiť. Nemaj obavy, ja viem kde si mám urobiť nákup aj bez tvojej rady.
Naposledy upravil Ľubomír : 30.07.11 at 15:16
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ľubomír Pozri príspevok
Možno, ale ja si myslím, že na Slovensku chce byť každý bohatý aj keby predával iba zápalkové krabičky. Obchodníci, malí, veľkí aj trhovníci sa správajú rovnako. Každý z nich chce mať najvyššie zisky za každú cenu. V sezóne predávať paradajky pod Tatrami za 1,9 €, to chcce riadnu dávku drzosti. Ako som už inde napísal, rád si priplatím niečo navyše za kvalitný tovar vypestovaný na Slovensku, ale nie som blázon aby som sa nechal takto okato okrádať. Kto sa môže čudovať Slovákom žijúcom v pohranočí, že chodia na nákupy k susedom? Obchodníci plačú, že majú malé tržby ale ceny neznížia ani o pár centov. Nemysím tým iba sezonný tovar ale aj spotrebný. Ktovie ako by to dopadlo, keby niekto viedol štatistyku o množstve vyvezaných € na zahraničné nákupy. Jednoducho Slováci začali romýšľať racionalne. Urobia si výlet, rodinný nákup, natankujú plnú nádrž a ešte aj ušetria.
Poď ku mne na tovar a môžeš robiť trhovníka schválne skús to nech ti každý nadáva, ja som to nechal keď to ešte šlo. to znamená že výnosy mi pokryli náklady(ak som do nákladu zahrnul minimálnu mzdu), akosi sa mi nepodarilo nahrabať na bavoráka, čím to asi bude.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Ľubomír Pozri príspevok
Aha, tak ty nemôžeš riadne zapaltiť zamestnanca pretože nebudeš schopna predať svoj tovar? Keď nebudú mať ľudia slušné platy, tak aj tak budeš mať problém s odbytom, pretože si to ľudia nebudú môsť kúpiť, NO to je logika všetkých podnikateľov.
Neviem, co robis, v akom odvetvi, ale chcela som tym povedat len tolko, ze keby si napr. robil takeho krajcira (nech nie sme stale v potravinarstve) a ludia zo Slovenska budu chodit kupovat handry do zahranicia, tak tvojmu zamestnavatelovi nezostane nic ine ako ta vyhodit, zadarmo ta zivit nebude... to je vsetko. Kazda karta ma dve mince. Ano, je pravda, ze ludia musia mat na nakup peniaze, ale aj ich mzda je obrazom kupyschopnosti slovenskeho obyvatelstva. Mzda nemoze byt nikdy vysoka, pokial nie je odbyt, resp. dopyt po produkte ich prace. Je to jednoducho zacarovany kruh. Preto nepokladam za racionalny pristup kupovat v zahranici. Tadial cesta nevedie.

A je pravda, ze sme si doma uz velakrat povedali, ze ak to takto pojde dalej, resp. ak sa to este zhorsi, tak zamestnanec padaka dostane. Jednoducho si na svoj plat nezarobi. O produkt jeho prace nebude adekvatny zaujem. Co je zle na tomto pristupe? Ak by sme ho dalej drzali aj za takychto podmienok, to by sme sa museli pretransformovat na charitu.
A ked uz plujes na zamestnavatelov, tak ti nieco poviem, zamestnali sme raz jednu mladu pani, ktora si po troch mesiacoch skusobnej doby porezala palec, isla k dr., ten ju vypisal, lebo mu povedala, ze vraj robi so zemou... o tom, ze moze pouzivat rukavice nepadlo ani slovo. Pocas vychadzky chodievala vyfintena na ihlickach mojich rodicov pozerat, ze ako im ide robota a smiala sa im do ksichtu... nechala nas v stichu v najvacsej sezone. Moj otec chodi do roboty v horuckach, so zlomenymi rebrami, s natrhnutou achylovkou, mamina ma ruky zodrate, krize v r... Tak mi len vypravaj o charaktere zamestnancov a zamestnavatelov. Tota panicka bola ta, co som spominala v minulom prispevku ako si chodila na nasu zeleninku a brala pre cely cinziak si predavat...

Okrem toho - ked je zamestnanec tak sikovny, nech sam podnika, nech sa paci... ani tebe v tom nik nebrani. Podnikaj a ukaz ako dokazes dat svojim zamestnancom uzasne platy. Ved sa predved v tom pristupe, aky tu preferujes.

A suhlasim s pavlom a ginou v tom, ze sa prilis navazas na trhovnikov... ano, su vselijaki, podobne ako vsetci ludia... Kazdy - aj ista osoba z vlady - kritizuje tzv. medziclanky medzi pestovatelom a kupujucim, ale keby nebolo ich, tak by si uz fakt nemal inu ako hypermarketovu zeleninu. Ved pod si spod tych Tatier k nam na dolniaky na 1 kg rajcin, kto ti brani? Asi by sa to nevyplatilo, co? Tak zober celu dodavku a ludom tam u vas nepredavaj s prirazkou, ale za to, co si kupil. Skus si to. Za to nic nedas.
Naposledy upravil Chokma : 30.07.11 at 20:17
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ludia,este pred mesiacom som konstatovala ze zo Slovenska sa uz neoplati nic vozit,je tam uz tak draho ako tu....
ale idem si oci vyocit.podvihali nam tu zase pekne ceny,takze konstatujem,ze aj ked na Slovensku je draho,predsalen sa mi znova oplati nakupit do zasoby aspon to,co sa da.
skoro mi oci z jamky vyskocili,ze najlacnejsi uplne obycajny olej stoji uz 1,59 euro.pred tym stal 1,39.v tej dobe ho zrovna na Slovensku tiez zdvihli na tuto cenu,pred tym som kupovala okolo 1 eura.
rovnako cukor.o mäse ani nehovorim.ja neviem kam tento svet speje.
furt som premyslala ako ludia na slovensku z tych platov utiahnu taketo ceny,ale vidim,ze pomaly aj tu z nas urobia bedacinu.....
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

lujza.j Pozri príspevok
http://www.plus7dni.sk/plus7dni/vsim...-si/masko.html
túto časť budem mať stále pred očami
Takzvané mechanicky separované hydinové mäso, uvádzané na etiketách, je v podstate všetko, čo sa dá z kurčaťa či morky dostať. „Z hydiny sa odoberú ako najdrahšia časť prsia a stehná a celý ostatný trup sa dá do vysokotlakových lisov. Pretlačí sa cez mriežku s otvormi veľkými menej ako 1,3 milimetra. Sú to doslova výlisky až do špiku kostí. Najhrubšie kosti ostanú ako odpad a vyhodia sa.“ Surovina sa pridáva aj do výrobkov v kombinácii s iným mäsom. Zákazník sa môže stretnúť aj s hydinovým párkom, ktorý je čisto zo separátu, pričom ho v ňom môže byť až sedemdesiat percent.

Ked toto ludom rozpravame, tak vacsinou len neveriacky pokrutia hlavou a myslia si, ze to hovorime preto, ze chceme predat svoje a ociernit dovoz... A priznam sa, ze uz sme to doma vzdali so snahou stale cosi komusi vysvetlovat...
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Chokma Pozri príspevok
Neviem, co robis, v akom odvetvi, ale chcela som tym povedat len tolko, ze keby si napr. robil takeho krajcira (nech nie sme stale v potravinarstve) a ludia zo Slovenska budu chodit kupovat handry do zahranicia, tak tvojmu zamestnavatelovi nezostane nic ine ako ta vyhodit, zadarmo ta zivit nebude... to je vsetko. Kazda karta ma dve mince. Ano, je pravda, ze ludia musia mat na nakup peniaze, ale aj ich mzda je obrazom kupyschopnosti slovenskeho obyvatelstva. Mzda nemoze byt nikdy vysoka, pokial nie je odbyt, resp. dopyt po produkte ich prace. Je to jednoducho zacarovany kruh. Preto nepokladam za racionalny pristup kupovat v zahranici. Tadial cesta nevedie.

A je pravda, ze sme si doma uz velakrat povedali, ze ak to takto pojde dalej, resp. ak sa to este zhorsi, tak zamestnanec padaka dostane. Jednoducho si na svoj plat nezarobi. O produkt jeho prace nebude adekvatny zaujem. Co je zle na tomto pristupe? Ak by sme ho dalej drzali aj za takychto podmienok, to by sme sa museli pretransformovat na charitu.
A ked uz plujes na zamestnavatelov, tak ti nieco poviem, zamestnali sme raz jednu mladu pani, ktora si po troch mesiacoch skusobnej doby porezala palec, isla k dr., ten ju vypisal, lebo mu povedala, ze vraj robi so zemou... o tom, ze moze pouzivat rukavice nepadlo ani slovo. Pocas vychadzky chodievala vyfintena na ihlickach mojich rodicov pozerat, ze ako im ide robota a smiala sa im do ksichtu... nechala nas v stichu v najvacsej sezone. Moj otec chodi do roboty v horuckach, so zlomenymi rebrami, s natrhnutou achylovkou, mamina ma ruky zodrate, krize v r... Tak mi len vypravaj o charaktere zamestnancov a zamestnavatelov. Tota panicka bola ta, co som spominala v minulom prispevku ako si chodila na nasu zeleninku a brala pre cely cinziak si predavat...

Okrem toho - ked je zamestnanec tak sikovny, nech sam podnika, nech sa paci... ani tebe v tom nik nebrani. Podnikaj a ukaz ako dokazes dat svojim zamestnancom uzasne platy. Ved sa predved v tom pristupe, aky tu preferujes.

A suhlasim s pavlom a ginou v tom, ze sa prilis navazas na trhovnikov... ano, su vselijaki, podobne ako vsetci ludia... Kazdy - aj ista osoba z vlady - kritizuje tzv. medziclanky medzi pestovatelom a kupujucim, ale keby nebolo ich, tak by si uz fakt nemal inu ako hypermarketovu zeleninu. Ved pod si spod tych Tatier k nam na dolniaky na 1 kg rajcin, kto ti brani? Asi by sa to nevyplatilo, co? Tak zober celu dodavku a ludom tam u vas nepredavaj s prirazkou, ale za to, co si kupil. Skus si to. Za to nic nedas.
Všetko ma dve strany,zas v marketoch alebo firmách sú mnohý dobrý zamestnanci nedocenený,snažia sa a nakoniec aj tak ich vykopnú,lebo treba miesto niekomu protekčnému,alebo taký protekčný sa vysmievajú,alebo intrigujú proti tým čo sa snažia,tak ako problem ponuky na trhu aby sa stretla z dopytom,tak problém aby sa dobrý zamestnavatel natrafil na dobrých zamestnancov a netreba sa hadat,treba sa chapat ,trochu empatie nezaškodí-všetci poctivci by v prvom rade mali odsudit lumpov a darebacké praktiky.
Pavol nielen na trhovisku sa dočkaš nadávok,všade sú taký ktorý si riešia svoje mindráky na predavačoch,ale to čo je poctivé,dlhodobo si získa dobrú povest a tých čo nadavajú ubudne-ale je to komplikovaný a tažký proces.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

trisestri Pozri príspevok
Všetko ma dve strany,zas v marketoch alebo firmách sú mnohý dobrý zamestnanci nedocenený,snažia sa a nakoniec aj tak ich vykopnú,lebo treba miesto niekomu protekčnému,alebo taký protekčný sa vysmievajú,alebo intrigujú proti tým čo sa snažia,tak ako problem ponuky na trhu aby sa stretla z dopytom,tak problém aby sa dobrý zamestnavatel natrafil na dobrých zamestnancov a netreba sa hadat,treba sa chapat ,trochu empatie nezaškodí-všetci poctivci by v prvom rade mali odsudit lumpov a darebacké praktiky.
Pavol nielen na trhovisku sa dočkaš nadávok,všade sú taký ktorý si riešia svoje mindráky na predavačoch,ale to čo je poctivé,dlhodobo si získa dobrú povest a tých čo nadavajú ubudne-ale je to komplikovaný a tažký proces.
Ano, mali sme aj zamestnankynu, mlade usmievave dievca s nelahkym zivotom, ktore si svoju pracu vazilo. Bola seriozna, dalo sa s nou porozpravat a praca jej sla od ruky. Aj ju som prave spominala v tych predoslych prispevkoch - spolu s pripadom tej tam, co sa snazila vsetko zneuzit.
Ze som spomenula lubomirovi prave negativny pripad, je naprotivok jeho prispevku, v ktorom hani zamestnavatelov, podnikatelov a obchodnikov. Podobne ako nie vsetci zamestnanci su zli, rovnako tiez zamestnavatelia. Takze suhlasim - treba sa chapat vzajomne a nie chciet len od jednej stranky pochopenie svojej situacie a postoja.

chcela by som aby sa tvoj idealizmus (vid posledne riadky tvojho prispevku) stal realnym.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Chokma Pozri príspevok
Ano, mali sme aj zamestnankynu, mlade usmievave dievca s nelahkym zivotom, ktore si svoju pracu vazilo. Bola seriozna, dalo sa s nou porozpravat a praca jej sla od ruky. Aj ju som prave spominala v tych predoslych prispevkoch - spolu s pripadom tej tam, co sa snazila vsetko zneuzit.
Ze som spomenula lubomirovi prave negativny pripad, je naprotivok jeho prispevku, v ktorom hani zamestnavatelov, podnikatelov a obchodnikov. Podobne ako nie vsetci zamestnanci su zli, rovnako tiez zamestnavatelia. Takze suhlasim - treba sa chapat vzajomne a nie chciet len od jednej stranky pochopenie svojej situacie a postoja.

chcela by som aby sa tvoj idealizmus (vid posledne riadky tvojho prispevku) stal realnym.
Možno idealizmus,ale aj minister na to prišiel že inej cesty ako sa vratit k domácej produkcii,není-ceny potravín lacnejšie už asi nebudú a ich dostupnost tiež nebude do buducnosti ružova,treba si to uvedomit skor než všetku urodnú podu premenime na priemyselné parky,s ktorých aj tak niektoré nemajú budúcnost a vela ludom sa aj otvarajú oči ohladom kvality dovezených potravin
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Všetko vyrieši neviditeľná ruka trhu.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

osky Pozri príspevok
ludia,este pred mesiacom som konstatovala ze zo Slovenska sa uz neoplati nic vozit,je tam uz tak draho ako tu....
ale idem si oci vyocit.podvihali nam tu zase pekne ceny,takze konstatujem,ze aj ked na Slovensku je draho,predsalen sa mi znova oplati nakupit do zasoby aspon to,co sa da.
skoro mi oci z jamky vyskocili,ze najlacnejsi uplne obycajny olej stoji uz 1,59 euro.pred tym stal 1,39.v tej dobe ho zrovna na Slovensku tiez zdvihli na tuto cenu,pred tym som kupovala okolo 1 eura.
rovnako cukor.o mäse ani nehovorim.ja neviem kam tento svet speje.
furt som premyslala ako ludia na slovensku z tych platov utiahnu taketo ceny,ale vidim,ze pomaly aj tu z nas urobia bedacinu.....
Budem citovať politikov:
Dlouhý 89 výroba přestane být úrčující obchod rozhodne o všem, na naších polích nebudeme pěstovat pšenici ale postavíme golfová hřiště.
Ivan 98 my nemusíme pestovať potravín si doveziem lacnejších toľko koľko budeme chcieť
Béla asi 98 pravidelne chodíme s manželkou nakupovať do gyoru.
Žolt 11 kupujte od slovenských poľnohospodárov výrobky
Dobré ráno páni politici i napriek tomu že je momentálne noc nielen astronomická . Nakoniec politici prídu na to že to obdobie budovania rozvinutého socializmu nebolo až také zlé.
4 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

trisestri Pozri príspevok
Možno idealizmus,ale aj minister na to prišiel že inej cesty ako sa vratit k domácej produkcii,není-ceny potravín lacnejšie už asi nebudú a ich dostupnost tiež nebude do buducnosti ružova,treba si to uvedomit skor než všetku urodnú podu premenime na priemyselné parky,s ktorých aj tak niektoré nemajú budúcnost a vela ludom sa aj otvarajú oči ohladom kvality dovezených potravin
Že by? alebo sadol na vlnu spoločenského dopytu na riešenie danej témy
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Chokma Pozri príspevok
Neviem, co robis, v akom odvetvi, ale chcela som tym povedat len tolko, ze keby si napr. robil takeho krajcira (nech nie sme stale v potravinarstve) a ludia zo Slovenska budu chodit kupovat handry do zahranicia, tak tvojmu zamestnavatelovi nezostane nic ine ako ta vyhodit, zadarmo ta zivit nebude... to je vsetko. Kazda karta ma dve mince. Ano, je pravda, ze ludia musia mat na nakup peniaze, ale aj ich mzda je obrazom kupyschopnosti slovenskeho obyvatelstva. Mzda nemoze byt nikdy vysoka, pokial nie je odbyt, resp. dopyt po produkte ich prace. Je to jednoducho zacarovany kruh. Preto nepokladam za racionalny pristup kupovat v zahranici. Tadial cesta nevedie.

A je pravda, ze sme si doma uz velakrat povedali, ze ak to takto pojde dalej, resp. ak sa to este zhorsi, tak zamestnanec padaka dostane. Jednoducho si na svoj plat nezarobi. O produkt jeho prace nebude adekvatny zaujem. Co je zle na tomto pristupe? Ak by sme ho dalej drzali aj za takychto podmienok, to by sme sa museli pretransformovat na charitu.
A ked uz plujes na zamestnavatelov, tak ti nieco poviem, zamestnali sme raz jednu mladu pani, ktora si po troch mesiacoch skusobnej doby porezala palec, isla k dr., ten ju vypisal, lebo mu povedala, ze vraj robi so zemou... o tom, ze moze pouzivat rukavice nepadlo ani slovo. Pocas vychadzky chodievala vyfintena na ihlickach mojich rodicov pozerat, ze ako im ide robota a smiala sa im do ksichtu... nechala nas v stichu v najvacsej sezone. Moj otec chodi do roboty v horuckach, so zlomenymi rebrami, s natrhnutou achylovkou, mamina ma ruky zodrate, krize v r... Tak mi len vypravaj o charaktere zamestnancov a zamestnavatelov. Tota panicka bola ta, co som spominala v minulom prispevku ako si chodila na nasu zeleninku a brala pre cely cinziak si predavat...

Okrem toho - ked je zamestnanec tak sikovny, nech sam podnika, nech sa paci... ani tebe v tom nik nebrani. Podnikaj a ukaz ako dokazes dat svojim zamestnancom uzasne platy. Ved sa predved v tom pristupe, aky tu preferujes.

A suhlasim s pavlom a ginou v tom, ze sa prilis navazas na trhovnikov... ano, su vselijaki, podobne ako vsetci ludia... Kazdy - aj ista osoba z vlady - kritizuje tzv. medziclanky medzi pestovatelom a kupujucim, ale keby nebolo ich, tak by si uz fakt nemal inu ako hypermarketovu zeleninu. Ved pod si spod tych Tatier k nam na dolniaky na 1 kg rajcin, kto ti brani? Asi by sa to nevyplatilo, co? Tak zober celu dodavku a ludom tam u vas nepredavaj s prirazkou, ale za to, co si kupil. Skus si to. Za to nic nedas.
Panebože, nanávažam sa do nikoho, iba som reagoval na to ako obchodníci plačú, ža nemajú tržby. Už som napísal vyššie, že sa týka všetkých obchodníkov. Veľkých aj malých. Trhovníkov som uviedol ako okatý príklad. Nič viac. Pre mňa za mňa nech majú aj o 100% vyššie ceny. Mám pocit, ze reaguješ zbytočne podráždene. Mimochodom tiež sa živým ako živnostník, takže viem o čom to je. Nepotrebujem ku šťastiu tvoju zaleninu. Nemyslí si, že iba vieš ako sa živí živnostník.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

pavol54 Pozri príspevok
Poď ku mne na tovar a môžeš robiť trhovníka schválne skús to nech ti každý nadáva, ja som to nechal keď to ešte šlo. to znamená že výnosy mi pokryli náklady(ak som do nákladu zahrnul minimálnu mzdu), akosi sa mi nepodarilo nahrabať na bavoráka, čím to asi bude.
Berieš všeto ako urážky?
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Ľubomír Pozri príspevok
Panebože, nanávažam sa do nikoho, iba som reagoval na to ako obchodníci plačú, ža nemajú tržby. Už som napísal vyššie, že sa týka všetkých obchodníkov. Veľkých aj malých. Trhovníkov som uviedol ako okatý príklad. Nič viac. Pre mňa za mňa nech majú aj o 100% vyššie ceny. Mám pocit, ze reaguješ zbytočne podráždene. Mimochodom tiež sa živým ako živnostník, takže viem o čom to je. Nepotrebujem ku šťastiu tvoju zaleninu. Nemyslí si, že iba vieš ako sa živí živnostník.
No bohuzial, vyjadrujes sa ako keby si to nevedel...

Totiz kupovanie v zahranici, vyuzivanie sluzieb v zahranici slovenskymi obyvatelmi nici aj teba - ci uz si zamestnanec alebo zamestnavatel. Zamestnanec pracuje na tom istom diele ako jeho sef, je na tej istej lodi... mnohi si toto prave neuvedomuju, ziju za "styrmi murmi" svojho pracovneho miesta a ked dojde nedajboze k vypovedi, alebo znizeniu platu, tak sa cuduju a spinia na svojho zamestnavatela...

A k tej mojej zelenine - ak ju k stastiu nepotrebujes, tak sa k nej nevyjadruj. A teraz, prosim nepis, ze si sa k nej ani nevyjadroval, pretoze to nie je pravda. Gina ti tu adresovala vyzvu, aby si kupoval hypermarketovu zeleninu, ja ti ju adresujem tiez. Ak ti moja zelenina k stastiu nechyba, potom ti nezostava nic ine ako kupovat tu tam, pretoze ta moja - ako si sam napisal - ti k stastiu nechyba...
0 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Mala by sa obnoviť domáca výroba potravín (ale nielen potravín, všetkého tovaru)
- o 99 % by sa zmenšila nezamestnanosť, pracovné uplatnenie by tu našli aj rómovia a ostatní neprispôsobiví na sociálnych dávkach. Potrebovali by dozor, ale myslím že drvivá väčšina by chcela už robiť, aspoň z tej generácie ktorá za socíka musela robiť, lebo práca bola povinná - vedia si porovnať svoj život vtedy a život svojich detí a vnukov dnes.
Keď si len predstavíte koľko ľudí by sa len pri výrobe potravín mohlo zamestnať a koľko profesíí je pri nej potrebných, tak mi je až dobre pri srdci. Keby bolo 90 % ľudí zamestnaných, nemuseli by sme platiť kukláčov, sociálne dávky, živiť cudzie deti v DD, rozvíjala by sa doprava aj na cestách V. kategórie nielen na diaľniciach - jeden človek by vytváral robotu pre ďalších, kupovali by sme čerstvé potraviny, neboli by žiadne paradajky pestované v zime v roztokoch, ale len aktuálne z poľa. Robota by bola potom aj v mraziarňach, konzervárňach a páleniciach. Je mi jedno že nebudú mať robotu portugalci, holanďania, taliani a španieli: ja chcem aby ju mali naši ľudia ktorých musím teraz živiť ja, lebo sú umelo nezamestnaní. Ale toto naša vláda práve nedopustí, lebo pozemky treba zastavať supermarketmi, dovážať po diaľniciach potraviny a prinútiť tak nepracujúcich aby si ten hnoj kupovali. Pár boháčov ktorí kupujú rakúske potraviny v Rakúsku sa na tom výborne nabalilo, nabaľuje a bude nabaľovať. Tak isto ako na nezamestnanosti a rómskej otázke.
Je mi jedno ako sa spoločenské zriadenie volalo, volá a bude volať - chcem budovať moju vlasť a nie ísť za prácou do zahraničia, jesť naše kvalitné mäso, mlieko, zeleninu, ovocie od Chokmy. Len mi to nedovolí žiadna porevolučná vláda - prečo asi?
4 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ľubomír Pozri príspevok
Berieš všeto ako urážky?
Nie, len komentujem a reagujem na myšlienkové pochody diskutujúcich.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Ktovie prečo sa u nás trhovisko tak volá, voľakedy sa na trhu zjednávalo, dnes sa ti každý trhovník vysmeje, takže súčasný názov je asi podľa toho, trhni čo najviac. V južných krajinách platí dodnes, že na trhu sa jedná, je to obchod aj pre potešenie.
Najväčšia sranda je, že centy sa začali považovať za haliere, ktovie prečo. Akosi rýchlo sme zabudli, že je x 30,126 Sk.
Iste vstupy do výroby zdraželi a poriadne, ale z čoho majú tie haciendy, píšem o trhovníkoch v Blave, že by vyrástli z dažďa?
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať