Zavrieť

Porady

ZÁVISLÁ ČINNOSŤ - ročné zúčtovanie preddavkov dane

Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

Ahojte - prosim o radu - mam zamestnanca, ktory pracoval u nas cely rok,mal vsak pomerne nizku mzdu, takze sme neodvadzali preddavkz na dan - a ani nema platit dan, kedze uhrn jeho prijmov bol nizsi ako suma nezdanitelneho minima.Mam mu robit rocne zuctovanie dane, ak ano, ako?Pripadne, ak si bude chciet sam podat danove priynanie, ma podavat aj nulove?Dakujeem
Usporiadat
Ala Ala

Ala je offline (nepripojený) Ala

§ 39 zakona 595/2003 Z.z.
0 0
schevka schevka

schevka je offline (nepripojený) schevka

Ďakujem, ale v § 39 nie je odpoveď na moju otázku.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
schevka
Chcela by som sa spýtať, či stále platí, že ročné zúčtovanie preddavkov na daň (RZD) môžem vypracovať iba takému zamestnancovi, ktorý poberal zdaniteľné príjmy od viacerých platiteľov postupne. Ak poberal súčasne, musí si podať daňové priznanie. Ak sa mýlim, môžete mi prosím povedať §, na základe ktorého je to možné?

Ďakujem.

ako to myslíš, že súčasne: SZČO - zamestnanec??????? alebo zamestnanec a ešte má druhý príjem od zamestnávateľa??????
1. prípad - daňové priznanie- Ty mu dáš len potvrdenie o zdaniteľnej mzde......... ročné mu nesmieš vykonať
2. prípad - môžeš mu spraviť Ty ročné zúčtovanie, keď si o to požiadá do 15.2.2006. Vyhlásenie Ti musí podpísať do 31.1.2006, ovšem keď si u Vás uplatňuje nezdan. čiastku.
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

schevka
Chcela by som sa spýtať, či stále platí, že ročné zúčtovanie preddavkov na daň (RZD) môžem vypracovať iba takému zamestnancovi, ktorý poberal zdaniteľné príjmy od viacerých platiteľov postupne. Ak poberal súčasne, musí si podať daňové priznanie. Ak sa mýlim, môžete mi prosím povedať §, na základe ktorého je to možné?

Ďakujem.
RZD je možné urobiť aj zamestnancovi, ktorý poberal zdaniteľné príjmy od viacerých zamestnávateľov súčasne.
Podmienkou je, že zamestnanec musí požiadať o RZD zamestnávateľa, u ktorého ako u posledného si uplatňoval nezdaniteľnej časti dane(mal podpísane vyhlásenie). Ak toho vyhlásenie nemal podpísane u žiadného zamestnávateľa, môže požiadať ktorého-koľvek.
0 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
Prosím Vás, je niekde poučenie na vyplnenie Potvrdenia o zúčtovaných a vyplatených príjmoch? Do riadku 09 - Zrazené a odvedené príspevky sa zapíšu príspevky aj za obdobie 12/2005 - aj ked zaplatené buduú v 1/2006. Ďakujem za odpoveď.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Maňaska
Prosím Vás, je niekde poučenie na vyplnenie Potvrdenia o zúčtovaných a vyplatených príjmoch? Do riadku 09 - Zrazené a odvedené príspevky sa zapíšu príspevky aj za obdobie 12/2005 - aj ked zaplatené buduú v 1/2006. Ďakujem za odpoveď.
Dáš tam len príspevky odvedené v roku 2005. Takže december 2005 odvedené príspevky v januári 2006 už nie.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Zita4
Dáš tam len príspevky odvedené v roku 2005. Takže december 2005 odvedené príspevky v januári 2006 už nie.

Prosím Vás to myslíte ako, že december 2005 v januári nie?
nerozumiem tomu.

keď na mzdovom liste je celková suma napr. za príspevky 3600,-Sk / 12*300/, tak aj v tom potvrdení bude 3600,- nie? či tam sa napíše len 11*300???????- prečo keď v roku 2005 zaplatil 3600,-
prečo mám rozoberať, že ten december 2005 bude odvedený až v januári?
veď pracovník to zaplatil z decembrovej výplaty 2005/ alebo Vy to berete tak že december 2004 má v januári 2005 ?????, a čo keď začne sporiť od 1.1.2005 po 300,- teda 12*300 =3600,- tak napíšete na potvrd. len 3300?_ to podľa mňa nieje správne
som vytlačila na jedného potvrdenie o zdanit. mzde a t aj tam je zrazené a odvedené 3600,- podľa Vás je to nesprávne
prosím Vás vyvedte ma z omylu????
dík
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Do DP vstupujú len zaplatené. Potvrdenie sa prikladá k DP
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Beba
Do DP vstupujú len zaplatené. Potvrdenie sa prikladá k DP

to rozumiem, tak potom u zamestnanca, keď mu ja robím ročné zúčt. tam má byť správne-3600,-alebo 3300- to mi neni jasné.
lebo hovorím keď som to vytlačila zo stroja tak tam je 3600,- a nie 3300,-
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Teda fakt, nie je to trochu hlúpe? Potom by tam vlastne nemala ísť ani mzda za december, ani tú nemal vyplatenú v decembri, tak ju tam nerátajme. Bože, tie zákony!!!!!
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Sany
Teda fakt, nie je to trochu hlúpe? Potom by tam vlastne nemala ísť ani mzda za december, ani tú nemal vyplatenú v decembri, tak ju tam nerátajme. Bože, tie zákony!!!!!


no tak treba zarátať 3600 alebo 3300??????,

no ale už na dnes s tým dám pokoj.
idem prezerať daňové vyhlásenia, lebo celé dni vysedávam " na PORADE" a nasávam vedomosti a robota mi stojí
neskoršie sem ešte nazrem
tak zatiaľ sa tu majte krásne
fakt ,tak nech sa do toho potvrdenia nezaráta ani ani hrubá mzda ani poistné za 12/2005
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

A v januári 2005 nezaplatil za december 2004? Ja budem brať celú sumu - u teba 3.600,-
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Sany
A v januári 2005 nezaplatil za december 2004? Ja budem brať celú sumu - u teba 3.600,-

no a keď začal iba v januári 2005??????,, do 12/2005 ajtak je to 3600 nie????
na mzd. liste máš sumu celkovú za rok 2005 3600 a nie 3300!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,
0 0
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

Zita4
Dáš tam len príspevky odvedené v roku 2005. Takže december 2005 odvedené príspevky v januári 2006 už nie.
Podľa mňa treba započítať aj príspevky odvedené v januári 2006. Zamestnancovi boli zo mzdy zrazené v decembri. Tak isto aj daň. To si myslíš, že ani daň, ktorú si mu zo mzdy zrazila v decembri, sa nemá uviesť v potvrdení?
Inak neviem, či náhodou nehovoríme každý o niečom inom. Ja hovorím o príspevkoch na sociálne a zdravotné poistenie. Iné sú príspevky uvedené v nezdaniteľných častiach, tie musia byť zaplatené.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Palino
Podľa mňa treba započítať aj príspevky odvedené v januári 2006. Zamestnancovi boli zo mzdy zrazené v decembri. Tak isto aj daň. To si myslíš, že ani daň, ktorú si mu zo mzdy zrazila v decembri, sa nemá uviesť v potvrdení?
Inak neviem, či náhodou nehovoríme každý o niečom inom. Ja hovorím o príspevkoch na sociálne a zdravotné poistenie. Iné sú príspevky uvedené v nezdaniteľných častiach, tie musia byť zaplatené.
Ja som tam písala o príspevkoch na doplnkové dôchodkové poistenie alebo doplnkové dôchodkové sporenie. To je niečo iné. Ide o toto tlačivko, a otázka bola na riadok 09:
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Palino
Podľa mňa treba započítať aj príspevky odvedené v januári 2006. Zamestnancovi boli zo mzdy zrazené v decembri. Tak isto aj daň. To si myslíš, že ani daň, ktorú si mu zo mzdy zrazila v decembri, sa nemá uviesť v potvrdení?
Inak neviem, či náhodou nehovoríme každý o niečom inom. Ja hovorím o príspevkoch na sociálne a zdravotné poistenie. Iné sú príspevky uvedené v nezdaniteľných častiach, tie musia byť zaplatené.

to že aby sa tam neuviedlo ani hrubá mzda a blabla...................to bolo zo srandy myslené----, ináč sa jedná o
Dopl. dôchod. sporenie / zaplatené------------ no veď práve o to ide, keď som to zrazila v 12/2005 to akože nezaplatil?????????????keď som mu to zrazila, tak aj zaplatil , či nie??????


už to mám....
..VY určite rozmýšľate z účtovníckeho hľadiska a preto hovoríte ,že za december 2005 netreba zaratať, lenže ten zamestnanec v decembri 2005 zaplatil lebo som mu to zrazila. :p
Naposledy upravil Barbara : 18.01.06 at 10:54
0 0
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

Vidím, že nečítam poriadne príspevky a reagujem unáhlene, sorry.
Ak ide o DDS, tak v Potvrdení, ktoré majú vyplniť org., kde sa toto poistenie- sporenie platilo, je uvedené
" Uplatnenie tohoto sporenia (poistenia) ako nezdaniteľnej časti základu dane zamestnanec nepredkladá na tomto odporúčanom tlačive v prípade, ak je platené zrážkami zo mzdy a zamestnanec zamestnávateľovi, ktorý vykonával zrážky preukázal, že ide o zrážky zo mzdy na základe účastníckej (zamest-naneckej) zmluvy. "
A teda mne z toho vychádza, že ak sa príspevky zrážajú zo mzdy, tak by sa mali započítať aj tie, ktoré boli odvedené až v januári 2006.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Barbara
to že aby sa tam neuviedlo ani hrubá mzda a blabla...................to bolo zo srandy myslené----, ináč sa jedná o
Dopl. dôchod. sporenie / zaplatené------------ no veď práve o to ide, keď som to zrazila v 12/2005 to akože nezaplatil?????????????keď som mu to zrazila, tak aj zaplatil , či nie??????


už to mám....
..VY určite rozmýšľate z účtovníckeho hľadiska a preto hovoríte ,že za december 2005 netreba zaratať, lenže ten zamestnanec v decembri 2005 zaplatil lebo som mu to zrazila. :p
A vlastne máš pravdu. V prípade zamestnanca zarátaj aj 12/2005. To, že zamestnávateľ odviedol až v januári nie je podstatné. Zrazené zamestnancovi to bolo v decembri. Iné je to asi u SZČO, ale to chvalabohu neriešim.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
dávam do pozornosti http://www.porada.sk/t16262-nezdanas...dane--dds.html
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ahoje všetci, potrebujem pomôcť: zamestnanec nastúpil k 5.9.2005 a dovtedy pracoval v Čechách.A mám tu zápočtový list od neho a potvrdenie o vyplatených príjmoch nemám a ani on ho nedostal.Má na ňom uvedenú mzdu za hodinu,hrubú a čistú mesačnú mzdu a nezdanitelné čiastky a takú mzdu ževraj dostával každý mesiac.A ja teraz neviem či to mám vynásobiť(myslím hrubú mzdu a tých 9 mesiacov) alebo čo s tým keď ma žiada o vykonanie ročného zúčtovania na daň z príjmu.Prosím nestretli ste sa vo svojej praxi s niečím podobným?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať