Zavrieť

Porady

Dobrovolné nemocenské poisteni je zrušené

ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

V televízii som zachytila tlačovú konferenciu p. Mihála ohľadom zmeny tohoto zákona. Neviem v akej podobe ho schválili, ale samozrejme hovoril len o tom lepšom a to o predĺžení materskej. Taktiež o plnení predvolebných sľubov a pri tom ma skoro šľak trafil, že či toto boli jeho predvolebné sľuby, aby ľudia, čo si roky platia pripoistenie teraz na starosť nemali ani na lieky a doktorov. Ak niekto budete mať jeho nové znenie,alebo v akom znení bol schválený pripojte ho, lebo všade zatiaľ hovoria len o predlžení materskej ale o tom čo urobili ľuďom zle o tom zatiaľ nehovoria , lebo povedia len to, čo im vyhovuje.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Daniela12345 Pozri príspevok
Nový balíček je 35,5 % z min. VZ od r. 2012 a vychádza to okolo 118 Eur. Pekná suma???
Mesačne????
0 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Áno.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Oni nie sú kompletní.....
0 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Asi nie.Neviem kto si môže dovoliť takúto sumu mesačne platiť. Obyčajný človek asi ťažko.
0 0
kikafilipko kikafilipko

kikafilipko je offline (nepripojený) kikafilipko

Tak to je sila!!!! Ale zaujímalo by ma, ak by som si toto poistenie platila od 2.2012 do 8.2012 a potom ostala nezamestnaná, či by mi zohľadnili aj to dobrovoľné poistenie, ktoré som platila celý rok 2011 alebo by to jednoducho zaniklo. No a ďalšia otázka je, ak by som teda začala platiť tých vyše 100e mesačne do 8.2012 akú by som mala výšku príspevku v nezamestnanosti, či sa to vôbec oplatí. Júúj, takéto veci mi totižto vôbec na úrade nevedia povedať.....
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

1Dara Pozri príspevok
teraz ma asi vacsina z poradakov ukamenuje ale opytam sa:
1. z coho sa na materskej vychovavali deti ked este nebolo dobrovolne nemocenske poistenie?
2. z coho vychovavaju deti na materskej ti, ktori nemali prostriedky na platenie si DNP resp. o moznosti platenia DNP z maxima nevedeli?

samozrejme je mi luto tych, ktori si dlhodobo platia DNP pre pripad choroby a teraz im to poistne zabalili do balika s platbou 35% z VZ
Mňa sa to ohľadom materskej netýka, ale myslím si, že keď nebolo DNP neplatilo sa toľko za lieky, za lekárov, za mlieko,za dopravu, nebolo toľko alergii , skús porovnať ceny. To, že využívali ženy maximum to podľa mňa bola chyba zákona. Bol by každý vadný keby to nevyužil. Načo tam bola určená tak vysoká suma. Navrhol niekedy p.Mihál jej zníženie? Nie.Nad čím rozmýšľali vtedy? Ak tak dobre zarábaš, že v prípade choroby si z toho prijmu schopná vyžiť do 1 roka, a mať na nájom,lieky , doktorov ,tak to si z tých šťastnejších ľudí. Ja mám okolo seba väčšinou len takých, čo by to z tých 180-250,- € nedokázali.
0 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Tých 118 Eur je z minima 339,89.
0 0
aglo6 aglo6

aglo6 je offline (nepripojený) aglo6

[QUOTE=AdaMtiM;1911193]
1Dara Pozri príspevok
teraz ma asi vacsina z poradakov ukamenuje ale opytam sa:
1. z coho sa na materskej vychovavali deti ked este nebolo dobrovolne nemocenske poistenie?
2. z coho vychovavaju deti na materskej ti, ktori nemali prostriedky na platenie si DNP resp. o moznosti platenia DNP z maxima nevedeli?

No ja som mala prvú materskú 4000 sk a druhú 4500 sk. A deti to v zdraví prežili a aj my rodičia, hoc to bolo veľmi ťažké a museli sme sa riadne uskromniť. A to na dobre dlho, lebo rodičovský príspevok bol tiež zhruba v takej sume.....
Neukamenujem, ale...Ja som mala pri detoch matersku 4 mesiace 1400 sk, rodicovsky 500sk do roka dietata, potom nic. A nase mamy mali matersku 3 mesiace, stare mamy nic. Samozrejme, vsetci sme prezili. Ale... ideme naspat? Predsa len zijeme uz iny zivot . A ze si mlade mamicky istia buducnost s dietatkom? Vsak aj to patri k tomu velmi propagovanemu planovaniu rodicovstva. Asi treba potom ist romskou cestou.
2 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Dobrovoľ. NP využívali zväčša tí, ktorí mali známosti - lekára, ľudí na SP , prac.miesto, ktoré nie je viazané termínom - výplaty, DPH, ..... Kto je zamestnaný na pozícii - kde sú samé termíny, tak ten nemal šancu to využiť , aby sa mu to vrátilo.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

kikafilipko Pozri príspevok
Tak to je sila!!!! Ale zaujímalo by ma, ak by som si toto poistenie platila od 2.2012 do 8.2012 a potom ostala nezamestnaná, či by mi zohľadnili aj to dobrovoľné poistenie, ktoré som platila celý rok 2011 alebo by to jednoducho zaniklo. No a ďalšia otázka je, ak by som teda začala platiť tých vyše 100e mesačne do 8.2012 akú by som mala výšku príspevku v nezamestnanosti, či sa to vôbec oplatí. Júúj, takéto veci mi totižto vôbec na úrade nevedia povedať.....
počítaj min, VZ je 339,89 EUR od 01 01 2012 a mať PNS či MD s prv 25, potom 55 a pri MD so 65% z VZ sa neoplatí.....je to preto tak nastavené, aby SP nepreplácala poistencom tým, ž eprispejú do systému nejakých 450 € a dostanú 10 násobok.....
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Platenie sadzby poistného za "balíček" v r. 2012 priamo nadväzuje aj na zmenu vymeriavacích základov od 1.1.2012

Za obdobie od 1. januára 2012 bude

  • minimálny vymeriavací základ mesačne v sume 339,89 EUR (za obdobie od 1. januára 2011 do 31. decembra 2011 je v sume 329,06 EUR),
  • maximálny vymeriavací základ mesačne
    • na platenie poistného na nemocenské poistenie a na platenie poistného na garančné poistenie v sume 1 153,50 EUR (za obdobie od 1. júla 2010 do 31. decembra 2011 je v sume 1 116,75 EUR),
    • na platenie poistného na dôchodkové poistenie, na platenie poistného na poistenie v nezamestnanosti a na platenie poistného do rezervného fondu solidarity v sume 3 076,00 EUR (za obdobie od 1. júla 2010 do 31. decembra 2011 je v sume 2 978,00 EUR). /zdroj: Sociálna poisťovňa/

to znamená, že balíček 35,15% sa bude platiť z horeuvedených vymeriavacích základov
0 0
aglo6 aglo6

aglo6 je offline (nepripojený) aglo6

Daniela12345 Pozri príspevok
Tých 118 Eur je z minima 339,89.
uvazujem spravne?
Kedze je niekto SZCO, zarobi minimum 339,89, z toho zaplati soc poistenie 118 + 47.58 zdrav.poist, vela mu neostane.
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Daniela12345 Pozri príspevok
Tých 118 Eur je z minima 339,89.
Zo sumy 339,89 je 35,15% 119,47 €
0 0
aglo6 aglo6

aglo6 je offline (nepripojený) aglo6

Daniela12345 Pozri príspevok
Dobrovoľ. NP využívali zväčša tí, ktorí mali známosti - lekára, ľudí na SP , prac.miesto, ktoré nie je viazané termínom - výplaty, DPH, ..... Kto je zamestnaný na pozícii - kde sú samé termíny, tak ten nemal šancu to využiť , aby sa mu to vrátilo.
ano, ale to bolo vzdy, ze pri poctivcoch sa nasli aj spekulanti,/ alebo chytri a chytrejsi/ Netvrdila by som, ze ti poctivi to nemali sancu vyuzit. Ak by boli tazko chori, tam nenaspekulujes, musis sa liecit, nie pracovat, a uvazovat, co sa ti vrati a oplati.
A ti spekulanti vzdy nieco vyspekuluju, kym ostatni poctivci budu "potrestani"
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

ola Pozri príspevok
Zo sumy 339,89 je 35,15% 119,47 €
Teraz nech sa každý zamyslí, samozrejme z tých ľudí čo robia a nemajú všetko zadarmo od štátu, že balík pripoistenia sa zaplatiť z takého prijmu nedá.
0 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

To bol cieľ balíčka. Nič nedáš, nič nedostaneš.
0 0
aglv aglv

aglv je offline (nepripojený) aglv

Keďže som s tých informácií úplne mimo prosím o vysvetlenie konkrétne na mojom prípade. Som zamestnaná a keďže mám nízky príjem začala som si od mája 2010 platiť dobrovoľné nemocenské poistenie. Keďže sa mi nepodarilo otehotnieť platím ho naďalej. Bude sa mi počítať do vymeriavacieho základu na materskú aj z toho dobrovoľného poistenia ak otehotniem v budúcom roku 2012 ? Je tam nejaká ochranná lehota pre tie čo si pripoistenie platia už dlho?
0 0
vango vango

vango je offline (nepripojený) vango

Ja si DNP platím od mája 2011, na MD by som mala nastupit cca 22.1.2012.
270 dni DNP sa ráta od nástupu na MD alebo do termínu porodu?
Som z toho uz magor, ci som si to DNP neplatila nahodou uplne zbytocne.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Daniela12345 Pozri príspevok
To bol cieľ balíčka. Nič nedáš, nič nedostaneš.
Dobre, ale mi sme dávali a teraz máme z toho h... Povedz čo sa nedá v našej republike poistiť, všetko a tak dôležitá vec aby mal človek istotu v prípade choroby mať aspon na tie najnutnejšie veci to sa muselo zrušiť.
0 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

To, čo si myslím o tom všetkom, sa nedá tu napísať, le by ma z............ Od chvíle, kedy vláda padla, rýchlo sa všetko pripravuje, schvaľuje, ...... samozrejme všetko proti obyčajnému človekovi. Dostávame vianočné darčeky. Už žeby človek sa ani na tie sviatky nemohol tešiť.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať