Zavrieť

Porady

Daňové priznanie TYP A

Dobrý večer,
prosím o radu pri vypísaní daň.prizn.FO TYP A, chcem sa opýtať, či som správne vyplnila riadok 37, keď na potvrdení o príjmoch od zamestnávateľa mám uvedené zníženie základu dane podľa §11 sumu 2076,20, tak sa táto suma vypisuje do tohto riadku 37? A tiež či som si správne vypočítala daň zo sumy 3742,66 je to 711,10 eur? Ďakujem za odpovede ... 1 krát vypisujem daňové a tak nechcem niečo pokaziť
Usporiadat
nedielka nedielka

nedielka je offline (nepripojený) nedielka

Dobry vecer, mozem poprosit o kontrolu ? Zamestnanec 1-3 mesiac, zvysok roka nezamestnany. Riadok 32- 2081
r.34- 1802, r.36- 1802, r.37- cela NC 3559, r.40- 0, r.41- 0, r.62- 173, r.64 - 173.
Spravne to chapem? ak je prijem taky nizky, dan sa mu vrati? dakujem a zelam pekny vecer.
0 0
nedielka nedielka

nedielka je offline (nepripojený) nedielka

Prosim Vas,kto bude taky zlaty a pomoze mi s tym? DAKUJEM.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nedielka Pozri príspevok
Dobry vecer, mozem poprosit o kontrolu ? Zamestnanec 1-3 mesiac, zvysok roka nezamestnany. Riadok 32- 2081
r.34- 1802, r.36- 1802, r.37- cela NC 3559, r.40- 0, r.41- 0, r.62- 173, r.64 - 173.
Spravne to chapem? ak je prijem taky nizky, dan sa mu vrati? dakujem a zelam pekny vecer.
Chýba ti suma v riadku 33, 33a, 33b. Nezabudni na vyplnenie odd.XII. Ostatné OK.

Ak suma na r. 36 je nižšia ako ročná NČZD, DU vráti celú zrazenú daň.
0 0
nedielka nedielka

nedielka je offline (nepripojený) nedielka

Veronika, opat si mi pomohla.Dakujem krasne. ANo, tie riadky 33 viem..Prajem Ti krasny vecer!
0 0
hajni hajni

hajni je offline (nepripojený) hajni

Prosím mohol by mi niekto poradiť.... Manžel pracoval celý rok na dohodu. Zamestnávateľ mu vystavil potvdenie o príjme, kde nie sú uvedené odvody nakoľko bol samoplatiteľom. Zdravotné poistenie si platil z domu sám. Do ktorého riadka DP mám zapísať sumu zdravot. odvodov???
0 0
Michaela Surkošová Michaela Surkošová
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať: invalidný dôchodca pracoval na dohodu, prijmy mal cca 1000 eur, z toho mu bol zrazený preddavok. Má podať DP A a zrazená dan mu bude vrátená. či má narok aj na nezd. sumu na danovnika?
dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Michaela Surkošová Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať: invalidný dôchodca pracoval na dohodu, prijmy mal cca 1000 eur, z toho mu bol zrazený preddavok. Má podať DP A a zrazená dan mu bude vrátená. či má narok aj na nezd. sumu na danovnika?
dakujem
Pri podaní Dp mu budú preddavky vrátené.
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Chcem sa opýtať konkrétne. Pri odpočítaní celého výdaja od príjmu mi vyšiel výsledok 8,637 € /bez odpočítania NZČ /3.559.30/. Chcem sa opýtať koľko odvediem daň a koľko budem odvádzať do SP a ZP - FO - živnostník. Ďakujem pekne
0 0
gardenia gardenia

gardenia je offline (nepripojený) gardenia

znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac
Prosím poraďte - žena na rodičovskej dovolenke mala na dohodu príjem cca 300 eur, platila preddavky, nemala podpísané vyhlásenie o dani - môže si podať DP a uplatniť nezdaniteľnú sumu, aby jej bola vrátená zaplatená daň?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gardenia Pozri príspevok
Prosím poraďte - žena na rodičovskej dovolenke mala na dohodu príjem cca 300 eur, platila preddavky, nemala podpísané vyhlásenie o dani - môže si podať DP a uplatniť nezdaniteľnú sumu, aby jej bola vrátená zaplatená daň?
POodá DP a preddavky jej budú vrátené.
0 0
gardenia gardenia

gardenia je offline (nepripojený) gardenia

znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac
Tweety, ďakujem za rýchlu odpoveď, tiež som jej to tak povedala, ale chcela som si to pre istotu ešte overiť, lebo že vraj každá účtovníčka jej ináč hovorí. Ďakuje a prajem pekný deň.
0 0
zuzka3110 zuzka3110

zuzka3110 je offline (nepripojený) zuzka3110

Dobrý deň, prosím Vás kamarátka bola v r. 2011 nezamestnaná, potom pracovala na dohodu v dvoch firmách. V jednej mala podpísané vyhlásenie na zdan. príjmov (HM 700 €), v druhej nie (HM 942, strhnutá daň 179€).
Otázky :
1, v DP má ako úhrn všetkých príjmov zadať 1642 alebo len sumu 942.
2, odpoč. položka na daňovníka je celá sumu 3559,30 aj napriek tomu, že si manžel na ňu uplatnil rozdiel medzi OP a jej príjmov?
Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzka3110 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás kamarátka bola v r. 2011 nezamestnaná, potom pracovala na dohodu v dvoch firmách. V jednej mala podpísané vyhlásenie na zdan. príjmov (HM 700 €), v druhej nie (HM 942, strhnutá daň 179€).
Otázky :
1, v DP má ako úhrn všetkých príjmov zadať 1642 alebo len sumu 942. celkový príjem z obidvoch.
2,, odpoč. položka na daňovníka je celá sumu 3559,30 aj napriek tomu, že si manžel na ňu uplatnil rozdiel medzi OP a jej príjmov?
Ďakujem Áno.
V texte.
0 0
5rika 5rika

5rika je offline (nepripojený) 5rika

chcem sa opýtať, vyplnam riadok 33a a 33b ak v potvrdení o príjme z nemecka nemám rozdelené poistné iba sumu spolu?? ale na potvrdení od dalšieho zamestnávateľa ale slovenského už mám ???
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

V. ODDIEL - VÝPOČET ZÁKLADU DANE Z PRÍJMOV ZO ZÁVISLEJ ČINNOSTI
Riadky č. 32 až 34 – vyplnia sa podľa údajov uvedených v potvrdeniach o všetkých príjmoch zo závislej činnosti zo zdrojov na území Slovenskej republiky ako aj zo zdrojov v zahraničí, o zaplatenom povinnom poistnom (na zdravotné poistenie, na sociálne poistenie) za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa podáva priznanie typ A. Do úhrnu príjmov v riadku 32 sa uvedú aj nepeňažné príjmy podľa § 5 zákona, z ktorých nebolo možné v zdaňovacom období zraziť preddavok na daň [§ 35 ods. 3 písm. a) zákona]. Vrátené poistné, o ktoré si daňovník znížil základ dane z príjmov zo závislej činnosti podľa § 5 ods. 8 zákona sa do úhrnu príjmov započíta iba v prípade, ak bolo vrátené zamestnávateľom. Príjmy zo závislej činnosti zo zdrojov v zahraničí v brutto výške, bez odpočítateľných položiek, resp. nezdaniteľných častí základu dane podľa zákonov platných v zahraničí (uvedené v úhrne príjmov na riadku č. 32) a poistné, charakteru povinného poistného a príspevkov, preukázateľne zaplatené v zahraničí (uvedené v úhrne povinného poistného na riadku č. 33), sa uvedú v prepočte na eurá podľa § 31 ods. 2 zákona. Ak z predloženého potvrdenia o zahraničnom povinnom poistnom nie je možné rozdelenie tohto poistného podľa riadkov č. 33a a 33b, vyplní sa len riadok č.33.
2 0
5rika 5rika

5rika je offline (nepripojený) 5rika

Vďaka
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

ale zo slovenského ak to máš rozdelené by som dala do r 33.a 33.b
a do r. 33 spolu tieto sumy r. 33a + 33b + nerozdelené odvody zo zahraničia vlastná suma
mne to program dovoľuje aj edane na drsr
0 0
evinka33 evinka33

evinka33 je offline (nepripojený) evinka33

prosím o radu, kamarátka od januára 2011 do marca poberala PN-ku, potom od apríla jej priznali čiastočný invalidný, ktorý stále poberá, a zároveň od apríla 6 mesiacov poberala aj podporu z úradu práce. V januári jej bývalý zamestnávateľ ešte vyplatil nejaké odmeny za rok 2010, má od neho potvrdenie o príjmoch zo ZČ, otázka znie, či by si mohla požiadať v DP typ A o vrátenie dane z týchto odmien, keď poberala všetky uvedené dávky (ktoré z uvedených dávok musí uviesť do príjmov?) Ďakujem.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

ak je to potvrdenie o príjmoch za rok 2011 a je tam zrazený preddavok dane, tak áno, podaním DP sa daň vráti..
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

podľa §9 o dani z príjmom sú oslobodené príjmy
náhrada príjmu počas PN, invalidný dôchodok, podpora v nezamestnanosti
tieto príjmy neuvádza do DP, nezdaňujú sa
len príjem z potvreni od zamestnávateľa
požiadať môže, ak mala strhnuté preddavky, budú vrátené

ale pozor, ak by si prípadne manžel chcel uplatniť nezdaniteľnú časť, všetky príjmy sa rátajú ako vlastný príjem manželky
takže môže uplatnil len rozdiel 3559,30 - súčet všetkých príjmov
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať