Zavrieť

Porady

účtovné výkazy

  1. kto mi vysvetlí vyplnenie účtovných výkazov pre SVB nouč 1-01 a nouč 2-01,
  2. aký účtovný program je najlepší pre SVB
  3. prečo niektoré SVB prechádzajú z JÚ na PÚ
Usporiadat
stanina stanina

stanina je offline (nepripojený) stanina

prosim ta,definuj SVB
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Vyplňovanie tlačív NO Úč 1-01 a 2-01
Myslím,že neporadím zle, pretože vlani k tomu nemal DÚ pripominky.
NO Úč 1-01 Výkaz o príjmoch a výdavkoch
Nezdaňovaná časť - Príjmy
01 - vkald na FÚaO, 02 - zdanené úroky z účtu, 13 - zálohy na služby, 14 - príspevky na správu
- Výdavky
4 - Fa za služby /teplo,voda atď/, 5 - odmeny -predseda,ekonom, rada, 6 - odvody do Soc.poist. - úrazové z odmien, 7 - správa domu /poštovné, Tf atď/ 8 - FÚaO, 9 - preddavky na daň z odmien a daň z úroku z BÚ
Zdaňovaná činnosť - pokiaľ prenajímate nejaký nebytový priestor
Príjmy - 02 - uviesť sumu za prenájom
Výdavky - 11- rovnaká suma, 12 - 19% daň zaplatená zrážkou do 15. 1.

NO Úč 2-01 Výkaz o majetku a záväzkoch
Majetok - 06 - peniaze v hotovosti v pokladni, 09 - na BÚ, stav. sporenie
Záväzky - 1 - nepreplatené faktury, 2 - úver - treba my máme úver zo stav spor.

2. Na účtovanie používame program ALFA.

3. My účtujeme v JU. PU je zložitejšie, ale asi poskytuje väčší prehlad o príjmoch a výdavkoch. Lepšie sa v ňom asi robí ročné vyúčtovanie záloh na služby pre jednotlivé byty.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Len doplnim, zákon o účtovníctve hovorí, že spoločenstvo vlastníkov bytov M O Ž U účtovať v JU za určitých podmienok - ak nepodnikajú a ak ich príjmy nedosiahli v predch. účt. období 3 mil. Sk (§ 9, odst. 1, písm. d) zák. č. 431/2002Z.z. - zákon o účtovníctve) - inak musí účtovať v PU.
0 0
lalika lalika

lalika je offline (nepripojený) lalika

SVB- Spoločenstvo vlastníkov bytov
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Ahoj Lalika, ak Ťa to ešte zujíma, tu http://www.porada.sk/t20238-uctovnictvo-v-svb.html a v okolitých témach nájdeš viac info nielen o účtovaní pre SVB. Pekný deň
0 0
Daniela1010 Daniela1010

Daniela1010 je offline (nepripojený) Daniela1010

Hľadám niekoho kto robi účtovníctvo pre SVB v JU a bez použitia sotvéru.
V našom SVB neplatíme za vodu a neplatíme za teplo. Máme iba platby do Fo
a na správu. Ide o jednoduché vedenie účtovníctva. Rada by som si niektoré veci vyjasnila. Napr. ako má vyzerať ročná uzávierka atď. A bolo by možné o tom hovoriť mimo porady?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ročné vyúčtovanie musíš urobiť. Je to povinnosť v zmysle zákona. Takže všetky príjmy ako záloha za služby spojené s bývaním a náklady sa Ti musia vyrovnať. A máš uzávierku v JU. Niekto bude mať nedoplatky, niekto preplatky. K DP Sú ako prílohy práve NO Úč 1-01 a 2-01. DP podávaš ako PO nezisková organizácia, založená za iným účelom ako podnikanie.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//Hľadám niekoho kto robi účtovníctvo pre SVB v JU a bez použitia sotvéru.
Alfa má takú cenu, že sa neoplatí nad tým špekulovať. Kúpte si ju.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Pokiaľ SVB nemá prímy z prenájmu, teda zdaniteľné, vyššie ako 200000,- Sk za rok, Alfu netreba kupovať, stačí si stiahnúť zadarmo z www.kros.sk demoverziu.
0 0
ebenova@zoznam.sk ebenova@zoznam.sk

ebenova@zoznam.sk je offline (nepripojený) ebenova@zoznam.sk

svojar Pozri príspevok
Pokiaľ SVB nemá prímy z prenájmu, teda zdaniteľné, vyššie ako 200000,- Sk za rok, Alfu netreba kupovať, stačí si stiahnúť zadarmo z www.kros.sk demoverziu.
Prečo mi na Daňovom úrade povedala pracovníčka, že ak sme mali príjem z prenájmu podľa § 43 písm.g) musíme odviesť 19%daň na č.účtu 7000014199/8180.
Naše SVB smemali prenajom spoloč.priestorov na 2dni za čo sme zinkasovali 1.000.-Sk. To bol celý prenajom za rok 2007.
Neviem či sa to malo zdaniť t.j. do 15.1 nasledujucého roka čo činilo 190.-Sk?
Poradte !!!
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Áno malo sa to zdaniť. Každý príjem za prenájom sa zdaňuje 19% zrážkovou daňou do 15.1. nasledujúceho roku.
0 0
ebenova@zoznam.sk ebenova@zoznam.sk

ebenova@zoznam.sk je offline (nepripojený) ebenova@zoznam.sk

Ďakujem za odpoveď !!!
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

ako vraví Elenka, mali ste to zdaniť. a ešte poslať na DU oznámenie o zrážkovej dani (čo ste - kto ste - koľko a za čo ste im odviedli)
bolo to treba do 15.1. za predch. kalendárny rok, tak im to odveď a napíš čo najskôr
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Stačí voľnou formou ako oznámenie o prenájme a obdržaní sumy SK za prenájom. Ako variabilný symbol dávam naše IČO.
0 0
ebenova@zoznam.sk ebenova@zoznam.sk

ebenova@zoznam.sk je offline (nepripojený) ebenova@zoznam.sk

Heni Pozri príspevok
ako vraví Elenka, mali ste to zdaniť. a ešte poslať na DU oznámenie o zrážkovej dani (čo ste - kto ste - koľko a za čo ste im odviedli)
bolo to treba do 15.1. za predch. kalendárny rok, tak im to odveď a napíš čo najskôr
Ďaň som odviedla 12.1.2008 no tlačivo som nedala nijake. Aké tlačivo sa to má oznámiť a ktoré odseky sa vypisujú ak vieš Ď.... za radu .
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

http://www.porada.sk/655412-post15.html Takto to stačí. Veď zrážková daň je podľa §43. Ale to som ani neudávala.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

ebenova@zoznam.sk Pozri príspevok
Ďaň som odviedla 12.1.2008 no tlačivo som nedala nijake. Aké tlačivo sa to má oznámiť a ktoré odseky sa vypisujú ak vieš Ď.... za radu .
ja píšem len taký hlavičkový papier, že za rok 2007 bol príjem za prenájom nebyt. priestorov XXX Sk, z neho bola odvedená zrážková daň na účet DÚ vo výške XXX Sk z nášho účtu č. xxxxxxx, pod VS xxxxxx.
0 0
ebenova@zoznam.sk ebenova@zoznam.sk

ebenova@zoznam.sk je offline (nepripojený) ebenova@zoznam.sk

Kde sa to úvadza do daňového príznania príjem za prenájom za rok 2007 odsek ak vieš?
A daň ktorá bola zrazená t.j.190.-Sk pôjde do daňového až v r.2008 do ktorého odseku DP.

Ak viete poradte !
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Riadok 240?
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Príjmy z prenájmu dávame do DP PO r. 190, zrážkovú daň na r. 830.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať