Zavrieť

Porady

Premlčanie pohľadávky.

Prosím o vysvetlenie, kedy sa vlastne pohľadávka stáva premlčanou. Niekde som čítala že po štyroch a inde po troch rokoch. Je to ináč podľa občianskeho a obchodného zákonníka.
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ako som čítal - Providet (asi Provident) - sú to MRCHY! Ak si si brala od Providentu nejaký úver, alebo pôžičku - začni kontrolovať staré papiere. A keď sa znova ozve - tak len sucho mu oznám, že všetko je splatené a nech sa nesnaží o niečo, lebo Provident na to doplatí.... Ak oni BU-BU, tak ty BU-BU-BU na nich....
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

mam platobny rozkaz na 50 euro od Tcomu, nezaplatila som im vraj poslednu splatku v roku 2012. vymaha to nejaka firma a ziadaju dalsie poplatky dokopy asi 130 euro by to malo byt. mozem uplatnit namietku premlcania? ako to je vlastne vo vztahu fyzicka - pravnicka osoba? je to 3 a pol roka, mozem s tym uspiet? dakujem za radu
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Pravdaže treba uplatniť námietku premlčania. Ide o obchod, mali by to byť 4 roky. Aj keby si si niekedy nebola istá, skúsiť treba - môžeš len vyhrať, alebo zostať na tom, na čom si.
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

dakujem za rychlu odpoved....ja som od tcomu odisla ku swanu, a musela som mat vsetky pohladavky tcomu uhradene, inak by ma swan neprijal za zakaznika...a pretoze som sa dvakrat stahovala, tcom ma vraj nevedel najst...ale pritom swan vyuziva tcomacke kable a tcomaci technici moj kontakt mali, tak mi bolo cudne, ze by si tcom telefony zakaznikov pisal na papieriky a nie do systemu...alebo mi len zratali moj odchod od nich...mozem tam aj uviest tieto skutocnosti, ze vlastne tcom technici moj kontakt mali?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať