Zavrieť

Porady

Zostať v druhom pileri ano alebo nie.

Mal by som jednu otázku ohľadom druhého dôchodkového piliera. Mám 44 rokov môj príjem v hrubom je od 700 do 800 eur som tam od začiatku má zmysel zostať v tomto piliery.
Ďakujem za názory.
Naposledy upravil Dav : 12.01.13 at 20:38
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

JAJA11 Pozri príspevok
zaujímavé, ak niekto počíta s invaliditou v 20 rokoch... koľko ľudí sa stáva invalidom? myslím, že je to úplne hlúpy argument na nevstúpenie do 2.piliera....
ja osobne som za to, aby povinnosť robiť odvody do SP boli v rovnakej výške pre každého občana nášho štátu z určeného vymeriavacieho základu.... tým by si každý šetril rovnako a v určitom veku by začal dostávať peniaze na prežitie v dôchodku.... ak by si chcel niekto svoj dôchodok zlepšiť, tak by bolo na ňom, či si ich bude šetriť ukladaním do banky, vložením do dôchodkových poisťovní, alebo si ich bude ukladať doma do pančuchy... štát by zabezpečil, aby v dôchodkovom veku dostal človek peniaze na prežitie a iba na ňom by záležalo, či sa bude mať na dôchodku lepšie alebo nie.... ak by si niekto neplnil svoju povinnosť a na dôchodok neprispieval, tak by ho mal krátený... povinnosť postarať sa o nich by mali jeho deti..... myslím, že by sme mali konečne začať vychovávať naše deti k samostatnosti a zodpovednosti.... socializmus naučil ľudí, že sa o nich postará a akosi sa nevieme toho zbaviť....
Čo s tými, ktorí z nejakého dôvodu deti nemajú? Sú predsa ľudia, ktorí deti:
- nemajú, lebo ich nemôžu mať,
- nemajú, lebo ich nechcú mať,
- mali, ale už nemajú,
- majú, ale aj dospelé deti sú odkázané na pomoc rodičov /zdravotne postihnuté/...
Naposledy upravil Oliwa : 25.01.13 at 08:12
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

jar88 Pozri príspevok
Nuž čo, na jednej strane súhlasíš, že občanom treba nariadiť, aby si (pravdepodobne všetci okrem cigánov) povinne ukladali u niekoho peniaze a zároveň sa podielali na platení povinnosti štátu, ktoré má voči terajším dôchodcom štát a zároveň chceš pripravovať svoje deti, aby prebrali tu zodpovednosť za štát a za teba na seba. No a jasné, že sa budú aj naďalej podieľať na živení 500 000 cigánov. Asi nie o 500 000, lebo neviem koľkých z nich naučíte pracovať a ako sa budú v nasledujucom období množiť.
Nuž aj keď niesom jasnovidec, je mi jasné, že tým svojim deťom pripravujete riadny záhul (skoro armagedon) a mali by ste vedieť, že takto im nebudujete žiadne svetlé zajtrajšky.
a ako je to teraz? štát platí stále na cigánov veľké peniaze.... a rovnako má každý nariadené, že si musí platiť do SP a často z neskutočne vysokých súm....vedie to k tomu, že ľudia podvádzajú a vymýšľajú... pri rovnakom odvode by nebolo treba kontrolovať výmery, každý by si šetril rovnako a ak by chcel mať väčší dôchodok, bolo by to už iba na jeho rozhodnutí.... nie na rozhodnutí štátu.... a že to prináša aj problémy? hej pri vysokej nezamestnanosti by sa platilo aj veľkému množstvu Cigánov, ale dnes to nie je inak a v konečnom dôsledku, ak by sme im nedali žiadne peniaze, koho by to najviac postihlo? nás všetkých, a hlavne tých, čo žijú v ich blízkosti....

a ja nepíšem, že deti sa musia postarať o rodičov.... veď rodičia by základný dôchodok budú mať..... a deti by im pomáhali vtedy ak by sa mali dobre a ich príjmy by boli tak vysoké, že by si to mohli dovoliť. ak by aj deti iba prežívali, tak by rodičom nepomohli....
dnes sú rodičia, čo dajú deťom všetko, sami sa uskromnia... ak si deti dobre vychovajú, tak tie nebudú mať problém im to na starosť vrátiť
jediný, kto by tu prišiel skrátka, je štát, ktorý by nemohol rozhodovať o veľkom balíku peňazí, tak ako je to dnes.... a o to by nám všetkým malo ísť.... zabrániť štátu sa nabalovať a umožňovať tým hore ľahkovážne peniaze rozkrádať.... len to chce viac samostatnosti od ľudí....
Naposledy upravil JAJA11 : 25.01.13 at 08:37
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Oliwa Pozri príspevok
Čo s tými, ktorí z nejakého dôvodu deti nemajú? Sú predsa ľudia, ktorí deti:
- nemajú, lebo ich nemôžu mať,
- nemajú, lebo ich nechcú,
- mali, ale už nemajú,
- majú, ale aj dospelé deti sú odkázané na pomoc rodičov /zdravotne postihnuté/...
Pre takých, ale len pre takých, by tu stačil štátny sociálny systém.
Niečo na spôsob útulkov a starobincov.
---------------------------------------
Niečo čo je pod hranicou ľudskej dôstojnosti.
Veď to nieje normálne, aby človek, ktorý v mladosti, žil ako hovädo, na starobu musel mať nárok, dožiť ako normálny.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

- to, že niekto nemôže mať deti, je HOVADO ??
- som nevedel, musím odkázať kolegovi...
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Oliwa Pozri príspevok
Čo s tými, ktorí z nejakého dôvodu deti nemajú? Sú predsa ľudia, ktorí deti:
- nemajú, lebo ich nemôžu mať,
- nemajú, lebo ich nechcú mať,
- mali, ale už nemajú,
- majú, ale aj dospelé deti sú odkázané na pomoc rodičov /zdravotne postihnuté/...
nerozumiem otázke.... veď by si šetrili na dôchodok... pokiaľ by sa spoľahli len na štát, mali by iba na prežitie.... ak by sa chceli mať dobre, museli by si šetriť sami.... ale nik by im nenariaďoval, čo majú spraviť so zarobenými peniazmi ako je to dnes....
pomohlo by to aj mnohodetným rodinám, kde rodičia pracujú... platili by si iba základ a mali by viac peňazí pre deti... v starobe by im to deti mohli splatiť tým, že by im pomáhali.... bezdetní by mali zas možnosť šetriť si .... keďže nemajú deti, ich náklady na živobytie je ďaleko nižšie ako v rodine s deťmi, takže by mali z čoho odkladať....

v prípade, že majú postihnuté deti, alebo im zomreli, by boli na tom horšie.... ale majú sa títo ľudia dnes dobre.... aj terazje život takýchto ľudí omnoho ťažší ako ľudí zdravých...
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Nandrolon Pozri príspevok
- to, že niekto nemôže mať deti, je HOVADO ??
- som nevedel, musím odkázať kolegovi...
keďže kolega nemôže mať deti, znamená, že robí na seba.... má nižšie náklady na živobytie, môže si odložiť na neskoršie časy..... takže kde je problém s jeho dôchodkom?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88 Pozri príspevok
Pre takých, ale len pre takých, by tu stačil štátny sociálny systém.
Niečo na spôsob útulkov a starobincov.
---------------------------------------
Niečo čo je pod hranicou ľudskej dôstojnosti.
Veď to nieje normálne, aby človek, ktorý v mladosti, žil ako hovädo, na starobu musel mať nárok, dožiť ako normálny.
kto je normálny a kto nie?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

jar88 Pozri príspevok
Pre takých, ale len pre takých, by tu stačil štátny sociálny systém.
Niečo na spôsob útulkov a starobincov.
---------------------------------------
Niečo čo je pod hranicou ľudskej dôstojnosti.
Veď to nieje normálne, aby človek, ktorý v mladosti, žil ako hovädo, na starobu musel mať nárok, dožiť ako normálny.
s týmto až tak nesúhlasím.... bolo by to nespravodlivé pre ľudí, ktorí by sa do takej situácie dostali nie vlastnou vinou.....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

JAJA11 Pozri príspevok
s týmto až tak nesúhlasím.... bolo by to nespravodlivé pre ľudí, ktorí by sa do takej situácie dostali nie vlastnou vinou.....
Nikto sa do takej situácie nedostane vlastnou vinou, a každý si je strojcom svojho šťastia.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54 Pozri príspevok
kto je normálny a kto nie?
Chápem tvoje dilema, ale čo už s tým?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

jar88 Pozri príspevok
Nikto sa do takej situácie nedostane vlastnou vinou, a každý si je strojcom svojho šťastia.
a čo tak nehoda, choroba.... za to ľudia nemôžu....
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pivko Pozri príspevok
Tento ,, odborník ,, už vie ako minie Vaše peniaze
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/cl...-sto-milionmi/

„Tiež musím oceniť stále korektnú atmosféru, v akej sa realizuje proces otvorenia druhého piliera,“ dodal tiež Kažimír.
- preceda klame, že v I. piliery zhodnotil úspory o 16%...
richter klamal v TV, že v druhom pilieri menej peňazí, ako si doň odviedli.
nunko posiela už 2. krát svoje pamflety cca 1 500 000 sporitelom x cca 2t.j 3 000 000 miliony evri na klamlivú smerácku propagandu..
v rozhlasovej debate -u hrabka - burian zavádzal a klamal, ked ho je oponent pri tom pristihol - povedal áno, ale my sme to nepočítali celkovo, ale iba od toho a toho dátumu...ako malí smradi v škôlke, ked kradnú čokoládu...
-mistra kazigrafa radšej ani nespomínam....tento arciluhár tvrdil, že II. piler treba otvoriť, aby sa pomohlo sociálnej poistovni a posilnil I. pilier...a teraz :

padnú na vykrytie spomaľovania ekonomického rastu Slovenska spojeného so slabším výberom daní...

je to možné ?

to to sú tie ISTOTY ??
že nám preceda PREŽIERA dôchodky ??

myslím, že zadávatel témy nemohol dostať lepšiu odpoved, ako mu dal majster zlacnovania plynu, mister kazigraf.....čo si si za 6 rokov našetril, on to prežere....
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

JAJA11 Pozri príspevok
a čo tak nehoda, choroba.... za to ľudia nemôžu....
nik nejde rušiť poistovne....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

JAJA11 Pozri príspevok
a čo tak nehoda, choroba.... za to ľudia nemôžu....
To akože, ak niekto napríklad ochorie, alebo sa mu zabije syn, či zomrie žena a podobne, rovno sa stáva sociálne závyslým, či dokonca nemajetným, alebo nesvojprávnym?
------------------------
To snáď nie?!
------------------------
Alebo si dokonca myslíš, že ak by štát nezriaďoval povinné poistenie, že by komerčné poisťovne nenapadlo, že to sociálne a zdravotné poistenie, môže byť rovnako dobrý biznis, ako poistenie domácnosti?
Možno si nevieš predstaviť, aký kolotoč by nastal u čerstvej vdovy. Ako by sa začali okolo nej točiť poisťováci a jeden cez druhého pripomínal, čo všetko riskuje, keď je sama.
Naviac si asi neuvedomuješ, že by si mala príjem napríklad miesto terajších 500 či 800 € celých 900 či dokonca 1500 €. Určite vieš, že pre poisťovňu je klient s 1500 eurami zaujímavejší, ako klient s 600 eurami, za predpokladu, že majú rovnaké náklady (napríklad 500 €/mesiac) na živobytie.
Naposledy upravil jar88 : 25.01.13 at 09:43
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

jar88 Pozri príspevok
To akože, ak niekto napríklad ochorie, alebo sa mu zabije syn, či zomrie žena a podobne, rovno sa stáva sociálne závyslým, či dokonca nemajetným, alebo nesvojprávnym?
------------------------
To snáď nie?!
kde som také niečo povedala ale ak niekto vážne ochorie, tak si nemá z čoho platiť do SP, a v tom prípade ako to ja navrhujem, tak by sa táto doba musela vykryť zo štátnych peňazí.... nemal by si predsa z čoho šetriť na dôchodok... a stále pripomínam.... tak je to aj teraz.... dôchodok sa mu za obdobie choroby nekráti.....
stále si myslím, že je potrebné, aby štát zabezpečil, aby každý človek dostal na dôchodku sumu, ktorá mu pomôže prežiť aj v starobe.... ak by si chcel zlepšiť situáciu, záležalo by už len na ňom, ako by to dosiahol (pravda legálnym a zákonným postupom )
nocľahárne a jedlo by bolo iba pre tých, čo by si tú svoju povinnosť v produktívnom veku neplnili svojvoľne, nie z objektívnych príčin....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

JAJA11 Pozri príspevok
kde som také niečo povedala ale ak niekto vážne ochorie, tak si nemá z čoho platiť do SP, a v tom prípade ako to ja navrhujem, tak by sa táto doba musela vykryť zo štátnych peňazí.... nemal by si predsa z čoho šetriť na dôchodok... a stále pripomínam.... tak je to aj teraz.... dôchodok sa mu za obdobie choroby nekráti.....
stále si myslím, že je potrebné, aby štát zabezpečil, aby každý človek dostal na dôchodku sumu, ktorá mu pomôže prežiť aj v starobe.... ak by si chcel zlepšiť situáciu, záležalo by už len na ňom, ako by to dosiahol (pravda legálnym a zákonným postupom )
nocľahárne a jedlo by bolo iba pre tých, čo by si tú svoju povinnosť v produktívnom veku neplnili svojvoľne, nie z objektívnych príčin....
Prečo by to riziko výpadku prímu nemohla znášať napríklad ta súkromná poisťovňa v rámci podnikateľského rizika?
-----------------------------------
Tí čo si tu svoju povinnosť nesplnili, voči sebe, alebo voči štátu?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

stále si myslím, že je potrebné, aby štát zabezpečil, aby každý človek dostal na dôchodku sumu, ktorá mu pomôže prežiť aj v starobe.... ak by si chcel zlepšiť situáciu, záležalo by už len na ňom, ako by to dosiahol (pravda legálnym a zákonným postupom )..

presne to je aj môj názor.....štát MUSI prinútiť ludí, aby si zabezpečili aspon to minimum na prežitie povinne....ostatné - t.j. dôstojná staroba, luxusná ) staroba je už na šikovnosti a pracovotostri nás samých, na tom ako si vychováme svoje deti, na tom , kolko cez život preflákame na nepotrebné veci...
ale ked je niekomu prednejšuie celý život napr. cestovať, hýriť, prečo nie, je to na nom....ale aspon to minimum nech má na prežitie našetrené - a to by mal štát zabezpečiť....

nechcel by som prežiť dôchodok, kde sa moje malebné mestečko zmení na geto ako v zlom americkom filme, ulice plné chorých dôchodcov - bezdomovcov...
a som si za to ochotný aj priplatiť ...
0 0
japis japis

japis je offline (nepripojený) japis

Moje deti sa rozhodli odhlásiť. V dnešnej mizérii, keď nemáte zaručený príjem a zamestnanie by bolo asi priveľkým rizikom krmiť súkromný kapitál a nakoniec skončiť horšie ako súčasní starodôchodcovia.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis Pozri príspevok
stále si myslím, že je potrebné, aby štát zabezpečil, aby každý človek dostal na dôchodku sumu, ktorá mu pomôže prežiť aj v starobe.... ak by si chcel zlepšiť situáciu, záležalo by už len na ňom, ako by to dosiahol (pravda legálnym a zákonným postupom )..

presne to je aj môj názor.....štát MUSI prinútiť ludí, aby si zabezpečili aspon to minimum na prežitie povinne....ostatné - t.j. dôstojná staroba, luxusná ) staroba je už na šikovnosti a pracovotostri nás samých, na tom ako si vychováme svoje deti, na tom , kolko cez život preflákame na nepotrebné veci...
ale ked je niekomu prednejšuie celý život napr. cestovať, hýriť, prečo nie, je to na nom....ale aspon to minimum nech má na prežitie našetrené - a to by mal štát zabezpečiť....

nechcel by som prežiť dôchodok, kde sa moje malebné mestečko zmení na geto ako v zlom americkom filme, ulice plné chorých dôchodcov - bezdomovcov...
a som si za to ochotný aj priplatiť ...
no konečne, nikto nedá dnes dobrovoľne na budúci život, musia byť donútení zákonom odvádzať do systému lebo niektorí nevidia na nos do zajtra dnes všetko minú dnes hojno a zajtra ho..o a potom starajte sa o mňa, problém je v reálnom využití odložených prostriedkov v tých inštitúciách či je to štátna alebo súkromná je to jedno a v kontrolných mechanizmoch proti ich preflákaniu.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis Pozri príspevok
stále si myslím, že je potrebné, aby štát zabezpečil, aby každý človek dostal na dôchodku sumu, ktorá mu pomôže prežiť aj v starobe.... ak by si chcel zlepšiť situáciu, záležalo by už len na ňom, ako by to dosiahol (pravda legálnym a zákonným postupom )..

presne to je aj môj názor.....štát MUSI prinútiť ludí, aby si zabezpečili aspon to minimum na prežitie povinne....ostatné - t.j. dôstojná staroba, luxusná ) staroba je už na šikovnosti a pracovotostri nás samých, na tom ako si vychováme svoje deti, na tom , kolko cez život preflákame na nepotrebné veci...
ale ked je niekomu prednejšuie celý život napr. cestovať, hýriť, prečo nie, je to na nom....ale aspon to minimum nech má na prežitie našetrené - a to by mal štát zabezpečiť....

nechcel by som prežiť dôchodok, kde sa moje malebné mestečko zmení na geto ako v zlom americkom filme, ulice plné chorých dôchodcov - bezdomovcov...
a som si za to ochotný aj priplatiť ...
Som rád že fakticky píšeš, že štát musí prinútiť ľudí platiť zo svojho, rovnako ich núti povinne znášať riziko a tým sa vlastne zbavuje svojich povinností platiť dôchodky, zodpovednosti nasporiť na dôchodky a aj samotnej zodpovednosti za infláciu.
Ale to je práve to najhlúpejšie, čo si môže človek od štátu priať.
-----------------------------------------------------------------
Štát nemá čo nikoho nútiť, či dokonca donucovať. Štát by mal len motivovať ľudí, aby niečo konali. To je to vytváranie prostredia. Štát nemôže nútiť ľudí investovať do nejakých fondov, alebo do jeho pochybných sociálnych experimentov. Štát má právo nakladať akurát tak s peniazmi, ktoré vyberie na daniach a aj to nie hoci ako.
-----------------------------------------------------------------
Pritom ústava priamo zaväzuje štát, zabezpečiť dostupnosť zdravotnej starostlivosti, a dôstojnej staroby a to pri dodržaní práva na majetok, práva na mzdu a bez nútenia konania niečoho čo sám nechce, či stať sa povinne členom nejakého spolku.
---------------------------------------------
Ale keď to ľuďom nevadí, kľudne môžu byť aj nevoľníkmi.
Veď aj nesvojprávny je božie stvorenie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať