Zavrieť

Porady

afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

lujza.j
načo si...ved úmera nepustí....z jednej prasacej paprče sa 10l huspeniny neuvarí.....
ja vlastne navarím huspeninu... ked sa tak zamyslím ...z každej poléfky-vývaru....
keď sa dá poriadne poctivo mäsiska...aj je z toho kvalita , ja bez bujónov, vegety...
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Keďže sa v komentároch rieši dĺžka varenia mäsových vývarov, pridám niečo k omáčkam.

Dnes je v obľube variť krémové polievky, kde sa ingrediencie rozmixujú....ale je veľa tradičných receptov, kde základ tvorí bešamelová omáčka (maslo, múka, mlieko), ale aj recepty kde sa pridáva zátrepka z múky - variť minimálne 20 minút....ale čím sa dlhšie varí tým je omáčka krémovitejšia a hladšia .
Ak je niekto zvyknutý zahusťovať guláš s múkou, vždy treba zahusťovať iba tmavou zásmažkou.
Ja zahusťujem guláš, že nechám rozvariť zopár na kocky nakrájaných zemiakov, alebo cukiny, aj cibuľa zahustí, lebo riedky guláš u nás doma neee.
0 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

babka - ježibabka
afrikánka
Pre gazdinky, ktorým sa nedarí uvariť huspeninu som doplnila komentár.....aby pochopili, čo je poctivý vývar a kedy sa uvoľňuje kolagén, ktorý má významný podieľ na rôsolovaní

...nič v zlom, ale videla som aj mínusky
Stará škola. Ako ste si už asi všimli takú kapustnicu akú varievate na Vianoce nerobím. Jednoducho sme tam neznášali to údené. Varím zásadne z kolena alebo chvostíkov. A varím nekonečno. Kým sa koleno nerozpadne. Bratranec, ktorý býval neďaleko (už zomrel) mi vždy vravel: Čo to vola varíš, keď to ešte nemáš uvarené? A takisto aj polievky varím dlho.
na Nový rok sme mali hovädziu polievku z domáceho býka. Keď svokra počula že som hrniec postavila na sporák ešte večer a vypínala o 12 na Nový rok, tak skoro omdlela.Varím v neosolenej vode iba mäso. Soľ, zeleninu, celé a nové korenie, štipľavé papričky pridávam až hodinu pred dovarením a varím celý čas na najmenšom možnom plameni. A ešte mám nasušený ligurček, ale iba stonky. To tiež dávam do vývaru.
5 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Nebudem citovať. príspevok. Afrikánke ku gulášu. Ja dávam na zahustenie pred dovarením nadrobno postrúhané zemiaky. Každý má svoj spôsob.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

babka - ježibabka
Nebudem citovať. príspevok. Afrikánke ku gulášu. Ja dávam na zahustenie pred dovarením nadrobno postrúhané zemiaky. Každý má svoj spôsob.
ja to robim do kapustnice, nastuham jeden zemiak
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

alaya1
babka - ježibabka
Nebudem citovať. príspevok. Afrikánke ku gulášu. Ja dávam na zahustenie pred dovarením nadrobno postrúhané zemiaky. Každý má svoj spôsob.
ja to robim do kapustnice, nastuham jeden zemiak



Do gulášu aj ja strúham dakedy surový zemiak, vlastne čo ma kedy napadne, aj suchý chlieb, taktiež sa dá aj do kapustnice......ale pre hustotu kapusty, mäsa, klobásy sa dakedy už ani ten zemiačik nezmestí
2 1
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Pfuuu.....dostala som sedem mínusiek. Určite ma sleduje Zdeňek Pohlreich, alebo žeby samotný James Oliver ???
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Idem si pre mínusku aj ja? Do kapustnice 10 min pred dovarením tiež pridávam surový zemiak až dva nastrúhaný podľa množstva na mrkvovom vzore jednak na zahustenie, a po druhé, stiahne slanosť kapusty. Pretože aj keď ju pred varením prepláchnem vodou, niekedy to nestačí.
2 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

afrikánka
Pfuuu.....dostala som sedem mínusiek. Určite ma sleduje Zdeňek Pohlreich, alebo žeby samotný James Oliver ???
Niééé, to bude Gordon Ramsay
Alebo niekto veľmi, veľmi hladný...
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Cez posledné príspevky som si spomenula na zahusťovanie gulášu v Čechách perníkom.
https://srecepty.cz/ingredience/pernik-na-peceni
Už sa z našich obchodov dávno vytratil, mal iný tvar, skôr v reze do obdĺžnika, bolo ho dostať kedysi bežne kúpiť.
A Maďari nezahusťujú guláš, pridávajú papriky a paradajky, je hustý sám o sebe.
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Aby som nezabudla, niekedy ostrosť kapusty zmierňujem nahrubo nastrúhanou mrkvou. Aj dnes som dala do segediňáku....môj miláčik nemá rád príliš kyselé, takže takto prírodne prisladzujem a zjemňujem
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

korela
Cez posledné príspevky som si spomenula na zahusťovanie gulášu v Čechách perníkom.
https://srecepty.cz/ingredience/pernik-na-peceni
Už sa z našich obchodov dávno vytratil, mal iný tvar, skôr v reze do obdĺžnika, bolo ho dostať kedysi bežne kúpiť.
A Maďari nezahusťujú guláš, pridávajú papriky a paradajky, je hustý sám o sebe.
Maďari dávajú aj veľa cibule...niekde je uvedený pomer k mäsu 1:1, tá tiež riadne zahusťuje.
1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Keď je kapusta veľmi kyslá dať do už uvarenej trochu sódy bicarbony. Poradila mi to jedna svadobná kuchárka.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Idem si pre mínusku aj ja?
Nemusíš...

korela
A Maďari nezahusťujú guláš, pridávajú papriky a paradajky, je hustý sám o sebe.

Kapustnica je jedlo rôznych oblastí Slovenska, takže je to všehochuť.

Ku gulášu sa ale vyjadrím.
EŠTE som nejedol dobrý (kotlíkový) guláš, ktorý navarila ženská. NIKDY.
EŠTE aj moja mama uznala, že ani jej guláš nie je tak dobrý ako ten môj.

Zahustiť guláš ? Hm...no ja neviem. Ja zahusťujem troma druhmi mäsa a ostatnými indegredienciami....

Zdeněk Pohlreich by si nohy - ruky oblízal a James Oliver by sa dal na modlenie, keby okoštovali solídny guláš.
2 1
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Hm,hm....aj sa vyjadril, aj sa ocenil.
Recept nepýtam....divina, hovädzina, bravčovina´+ všetky koreniny čo sa nájdu...
Ale pozvanie na koštovku neprijímam , ešte si chcem požiť
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

afrikánka
korela
Cez posledné príspevky som si spomenula na zahusťovanie gulášu v Čechách perníkom.
https://srecepty.cz/ingredience/pernik-na-peceni
Už sa z našich obchodov dávno vytratil, mal iný tvar, skôr v reze do obdĺžnika, bolo ho dostať kedysi bežne kúpiť.
A Maďari nezahusťujú guláš, pridávajú papriky a paradajky, je hustý sám o sebe.
Maďari dávajú aj veľa cibule...niekde je uvedený pomer k mäsu 1:1, tá tiež riadne zahusťuje.
ja len k tomu pomeru na doplnenie, pre menej zdatných gulášmajstrov.. nemyslí sa 1kg cibule : 1 kg mäsa, ale objemovo.. a presne taký pomer dodržiavam aj ja..
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Keď doplňujeme, tak pokračovanie.
-------------------------------
Prvé guláše si varili tureckí vojaci
https://restauracie.sme.sk/clanok/pr...turecki-vojaci

Ako je to s tým gulášom?
https://cestovanie.aktuality.sk/clan...e-je-madarsky/
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Teraz som sa trochu stratila v mierach.....čo je to objemovo???
Akože plná misa mäsa a plná misa cibule? (celej, nakrájanej) ?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

dnes na večeru teplý šalát s pohánkou-pohánka,cvikla,vajce na tvrdo,slaný syr Havran,trošku slneč.oleja (od Búšľaku,je výborný)
Systém čo dom dal
3 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Za gulášmajstra sa aj ja považujem. :-)))))))))))))))))))))))
Keď navarím, nemôže si nikto vynachváliť.
Varím zásadne iba z hovädzieho - 2 druhy. Bravčovina tam nemá čo robiť, divinu nemám. Sem-tam som dával aj trochu baraniny /keď som natrafil u mäsiara na peknú/.
Iba samotnú cibuľu predtým dusím na osobitnej panvici cca hodinu.
Celková doba prípravy 5-6 hodín.
To mäso sa musí dať krájať v miske lyžicou a po cibuli tam nesmie byť ani stopa /myslím "nerozpustenú cibuľu"/.
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať