Zavrieť

Porady

Môžem dostať výpoveď ak mám zmluvu na dobu určitú,som v skúšobnej dobe a oznámim,že som tehotná?

Bola mi po 2x predĺžená zmluva na dobu určitú s ponechaním skúšobnej doby.Pár dní po podpise som prišla na to,že som tehotná.Teraz to treba oznámiť zamestnávateľovi a ja chcem vedieť,či má právo má prepustiť. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    meha je offline (nepripojený) meha

    meha
    Pokiaľ si v skúšobnej dobe tak aj zamestnávateľ aj zamestnanec má právo rozviazať pracovný pomer bez udania dôvodu. Tehotenstvo nemá nič spoločné s rozviazaním pracovného pomeru ,ak ti dovoľuje tvoj momentálny stav pracovať.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Skúšobná doba je v rozpore s § 45 odst. 4 ZP

    § 45
    Skúšobná doba

    (4) Skúšobnú dobu nie je možné dohodnúť v prípade opätovne uzatváraných pracovných pomerov na určitú dobu.

    --------
    Ak by ti zamestnávatel doručil oznámenie o ukončení prac.pomeru v skúšobnej dobe, obráť sa na Inšpekciu práce alebo na súd - ukončenie prac.pomeru je neplatné.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Skusobna doba nemoze byt platna, ak ide o opakovane uzavretie PP na dobu urcitu, plati len ta prva, kazde dalsie predlzenie uz musi byt bez SD, hovori o tom Zakonnik prace.
    ukoncenie PP v skusobnej dobe teda neprichadza do uvahy. Ale neznamena to, ze ti musi predlzit zmluvu po uplynuti doby urcitej.

    Uved datumy, ako bola tvoja zmluva predlzovana. Poradime mozno viac.

    Môžem dostať výpoveď ak mám zmluvu na dobu určitú,som v skúšobnej dobe a oznámim,že som tehotná?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.