Zavrieť

Porady

Kontrolný výkaz pomocou gombíka

Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Kontrolnému výkazu sa zrejme nevyhneme. Nebudeme zaradení ku psom a taxikárom. Áno, pořádek musí bejt. Áno, daňové podvody treba odhaľovať. Áno, podvodníkom treba stúpiť na krk. Ale treba si uvedomiť aj vedľajšie účinky. Napr. že donútia spracúvať účtovníctvo len v programoch, lebo ručne už nebude únosné prepisovať evidenciu do výkazu. Napr. že to nebude zjednodušenie administratívy, ale povinnosť navyše. Napr. že kontrolný výkaz a daňové priznanie bude treba podať najneskôr v rozostupe 24 hodín. Napr. že párovanie faktúr a platieb v hotovosti dodávateľ/odberateľ bude podľa teraz navrhovaných údajov dosť zaujímavé. A čerešnička na torte - celé toto odprezentované ako zjednodušenie administratívy pre podnikateľov , urobené jedným gombíkom...
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

a čo ten supergombík, ktorým to budú u seba párovať

odhliadnu od toho, že samozrejme zatiaľ si môžeš odpočet uplatniť od dátumu dodania do konca roka napríklad...
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

aj ja som zachytila to rozdrapené kindervajce v TV... na to sa dá napísať len ...........
4 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

možno by sme tomu mohli potom aj hovoriť "gombíkový výkaz"
1 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

degeši, hranoli, mokoti ... ! Ako tí musia nenávidieť všetko podnikateľské .... Ak už niekoľkokrát museli upustiť od povinného elektronického doručovania priznaní DPH, odsúvať účinnosť zákonov o ERP, o správe daní, atď .... tak toto nemá reálnu nádej na spustenie od februára 2014. Robia z toho dunst, ako v tlakovom hrnci ... aj pre seba, aj pre nás. Dá sa povedať, že 95% softvéru nemá kolonky pre hranolmi požadované údaje do ich kontrolného výkazu. Bude zrejme treba robiť a kupovať nový jednogombíkový softvér. Doterajší bude vhodný už iba pre spracovanie neregistrovaných pre DPH. Ja som IČ DPH dodávateľa, ani jeho č. fa nikdy nepreberal, načo by mi bolo ? Teraz to budem musieť zadávať. Produktivita práce pôjde dolu, ceny hore, počty klientov dolu, nervozita hore. Ešte aj preferencie od dôchodcov pôjdu hore, no zbohom zdravý rozum.
5 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

a_je_to
degeši, hranoli, mokoti ... ! Ako tí musia nenávidieť všetko podnikateľské .... Ak už niekoľkokrát museli upustiť od povinného elektronického doručovania priznaní DPH, odsúvať účinnosť zákonov o ERP, o správe daní, atď .... tak toto nemá reálnu nádej na spustenie od februára 2014. Robia z toho dunst, ako v tlakovom hrnci ... aj pre seba, aj pre nás. Dá sa povedať, že 95% softvéru nemá kolonky pre hranolmi požadované údaje do ich kontrolného výkazu. Bude zrejme treba robiť a kupovať nový jednogombíkový softvér. Doterajší bude vhodný už iba pre spracovanie neregistrovaných pre DPH. Ja som IČ DPH dodávateľa, ani jeho č. fa nikdy nepreberal, načo by mi bolo ? Teraz to budem musieť zadávať. Produktivita práce pôjde dolu, ceny hore, počty klientov dolu, nervozita hore. Ešte aj preferencie od dôchodcov pôjdu hore, no zbohom zdravý rozum.
nestraš, xsd je dané a zbytok soft firmy do 02/2014 zvládnu. poprepájajú, to čo nie je prepojené a hotovo
supergombík.png  
0 0
Zdenka P. Zdenka P.

Zdenka P. je offline (nepripojený) Zdenka P.

Všetky SW bude treba upravovať, doteraz nebolo treba evidovať u došlých faktúr interné číslo pridelené dodávateľom ani jeho IČ DPH... Žiadny jeden gombík sa nekoná
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

ja som zadavala IC DPH priamo do adresy a VS - je vlastne cislo faktury, alebo mi nieco uslo. Ale tiez nie som spokojna s tym, ze to preslo...a stale nechapem bude treba kazdy blok ERP (nakladovy) nahadzovat, alebo len faktur sa to tyka
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
doklady z erp pôjdu do jedného riadku za všetky doklady z nákupov spolu s dialničnými nálepkami a faktúrami do 100 eúr.
Faktúra nad 100 eur je už riadna faktúra, takže aj METRO doklady sa považujú za faktúry.
Ja mám zatiaľ tieto oblasti nevyjasnené:
1) lízingová zmluva, v jednotlivých obdobiach mi daň nesedí na základ dane, ten už veď mám zaúčtovaný pri nákupe, v jednotlivých mesiacoch už základ neúčtujem, len dph, úroky prípadne nejaké poistné - a aj to ako interný doklad a nie faktúru, ako sa to po novom požaduje
2) príde mi tovar z Ázie, preclievam v Slovinsku, vyhotovím si interný doklad o premiestnení tovaru (môjho) z iného členského štátu - doteraz som bola ja aj dodávateľ aj odberateľ, čo s tým teraz?
3) Vystavené faktúry sa rozlišujú, či odberateľ je zdaniteľná osoba alebo právnická nezdaniteľná, pri opravných je to jedno!
Naposledy upravil Rozalka : 10.11.13 at 17:08
3 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Zdenka P.
Všetky SW bude treba upravovať, doteraz nebolo treba evidovať u došlých faktúr interné číslo pridelené dodávateľom ani jeho IČ DPH... Žiadny jeden gombík sa nekoná
... u dodávateľov sa medzi údajmi nachádza okrem iných údajov aj IC-DPH - takže u došlých faktúr ak identifikujem dodávateľa podľa názvu či ICO potom nie je problém priradiť k tomu aj IC-DPH bez potreby jeho neustáleho zadávania.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
To nie, nebude problém .... ale tie písmená ma mimoriadne iritujú, pretože ČÍSLO je niečo NUMERICKÉ a ako také nemôže obsahovať písmená, to máme akých ajťákov?

Ozik, už ste dostali listy od DÚ s novými číslami daňových účtov? Od 1.2.2014 bude všetko fungovať cez IBAN.
3 0
Pendulum Pendulum

Pendulum je offline (nepripojený) Pendulum

to kvôli SEPE :-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať