Zavrieť

Porady

Môžem nastúpiť na materskú dovolenku?

Od 4. 9. 2013 som bola zamestnaná na polovičný úväzok, predtým som študovala na VŠ a 2 mesiace bola na úrade práce, 7. 10. 2013 som zmenila zamestnanie a pracujem na plný úväzok, pričom moja pracovná zmluva trvá do 30. 6. 2014. Momentálne som na PN, až do 6.5., kedy si mám začať čerpať v práci riadnu dovolenku a lekár mi určil nástup na materskú dovolenku 28.5. 2014 (ide o rizikové tehotenstvo, takže to je 8 týždňov pred termínom pôrodu). Môžem nastúpiť na materskú s tým, že mi dňom nástupu nárok ešte nevzniká a bude mi potom spätne vyplatená, keďže nárok mi do dňa narodenia dieťaťa vznikne, alebo ako inak by som mohla postupovať? - mal by mi lekár posunúť termín nástupu na materskú tak, aby mi nárok na ňu už vznikol? K akému dátumu mi vlastne nárok vznikne? Viem, že to je 270 dní, ale neviem odkedy sa to počíta.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    áno - môžeš normálne nastúpiť na materskú ... len ti ju vyplatia neskôr (spätne) - budú čakať, či splníš podmienku 270 dní do pôrodu - doložíš rodným listom dieťaťa.

    Môžem nastúpiť na materskú dovolenku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.