Zavrieť

Porady

zaokruhlovanie dph

mam fakturu od pozicovne aut, kde je uvedene
prenajom auta cena MJ 1265, celkova cena 1265
prevzatie auta cena MJ 600, celkova cena 600
zaokruhlenie cena MJ -0,29, celkova cena -0,29

a dole na fakture je

sadzba 19, zaklad 1864,71 , dph 354,29 , s danou 2219

je v poriadku ked dph nie je zaokruhlena? nam ju program zaokruhluje, no da sa rucne opravit. Musim mat v uctovnictve to co je na doklade?ako to mam zauctovat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Ja to zaokruhlujem na 0,70 a 0,30,myslím že kontrola nebude mať k tomu pripomienky.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bui
    mam fakturu od pozicovne aut, kde je uvedene
    prenajom auta cena MJ 1265, celkova cena 1265
    prevzatie auta cena MJ 600, celkova cena 600
    zaokruhlenie cena MJ -0,29, celkova cena -0,29

    a dole na fakture je

    sadzba 19, zaklad 1864,71 , dph 354,29 , s danou 2219

    je v poriadku ked dph nie je zaokruhlena? nam ju program zaokruhluje, no da sa rucne opravit. Musim mat v uctovnictve to co je na doklade?ako to mam zauctovat?
    Nepíšeš aké je to auto, ale pri nájme OA kategórie M1 si podľa §49 odst.7 písm.a, platiteľ nemôže daň odpočítať.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    ide o skodu fabiu combi class 1,2...takze ani pri najme nie je narok na dph?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bui
    ide o skodu fabiu combi class 1,2...takze ani pri najme nie je narok na dph?
    Ale pri nájme OA kategórie M1 si podľa §49 odst.7 písm.a, platiteľ nemôže daň odpočítať.[IMG]images/smilies/cool.gif[/IMG]

    Neviem, či fabia patrí do tejto kategórie, ale asi áno.( má prepážku za zadnými sedadlami?)Ak patrí, nie je nárok na odpočet dph z nájmu.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    ale aj keby to nebolo auto, zaujimalo by ma ci je to spravne vystavena faktura.....dokonca zaokruhlovanie je zahrnute v zaklade dane....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bui
    ale aj keby to nebolo auto, zaujimalo by ma ci je to spravne vystavena faktura.....dokonca zaokruhlovanie je zahrnute v zaklade dane....
    Podľa mňa nie, zaokruhľov. ide mimo dph.1865 mal byť prenájom, k tomu dph, potom zaokrúhlenie faktúry.
    Naposledy upravil Tweety : 28.04.06 at 13:03

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Ja sa podobne ako benka snažím držať toho, čo je na faktúre (aj bločky z ERP mávajú DPH vyčíslenú kadejako na haliere). Ale myslím, že aj keby si to človek v účtovníctve sám zaokrúhlil na desaťhaliere, tak voči tomu nemôže mať DÚ výhrady, lebo ide o absolútne malé sumy a napokon v daňovom priznaní sa to aj tak zaokrúhľuje. Jedine, že by chceli silou mocou dačo nájsť a vytkli by, že je na fa chybné zaokrúhlenie v zmysle zákona. Ale nemôžu hádam len taký doklad neuznať, pokiaľ má všetky náležitosti.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Luba
    Jedine, že by chceli silou mocou dačo nájsť a vytkli by, že je na fa chybné zaokrúhlenie v zmysle zákona.
    Nám by to vytýkať nemali ... ale vystavovateľovi dokladu, ktorý nedodžiava ustanovenie týkajúce sa zaokrúhlenia dane. Za správnosť vystaveného dokladu zodpovedá on.

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Áno, súhlasím, t.j. na strane príjemcu takého dokladu by som si s tým až toľko starostí nerobila. Čo vyčíslili, to vyčíslili. Iné je, keď niekto vyčísli totálnu blbosť, napr. vyráta 19% z celkovej sumy, aj to sa stáva... Tak vtedy už fa treba vrátiť. Ale u halierov asi nie.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Luba
    Ale u halierov asi nie.
    Tiež si myslím ... to by nás dokladovanie halierov vyšlo oveľa drahšie ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.