Zavrieť

Porady

Windows 10

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Upgrade na Windows 10
Vyhlásenie Microsoftu. Oficiálny predaj (uvedenie na trh) OS Win10 sa začne 29. júla 2015. http://blogs.windows.com/bloggingwin...le-on-july-29/
Od tohto dátumu majú všetci užívatelia Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 celý rok na bezplatný upgrade na Windows 10.
Po tomto dátume to už bude platené (predbežná cena sa odhaduje na cca 110$ - a uvažuje sa o rovnakej cene v €).
Ovšem pozor! Po upgrade Windows, ktoré boli ako retail - krabicovky (možná inštalácia na ľubovoľný PC) sa týmto stanú OEM - viazané na konkrétny PC. Ale už nebude nutné nič platiť.
Ako to bude s krabicovkami - ešte sa nevie.

Takže máte od 29.7.2015 celých 364 dní, aby ste sa rozhodli. Potom už len jeden deň SATARMO a potom sa platí.. za to.

Doplnenie:
Upgrade si urobia i tí, ktorí majú Windows "satarmo" - teda nelegálny. Ale na ploche im bude vyskakovať prefix (nejaká veľká ikona), ktorý ich bude upozorňovať na to, že majú nelegálny Windows. Zatiaľ ešte upresnené nie je, ako bude vyzerať (asi prekvapko), nie je upresnené, či sa časom niektoré funkcie neobmedzia.
Naposledy upravil misoft : 01.06.15 at 16:47
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Ja mám nastavené aktualizácie len na osobný výber - a vo WU som zase objavil tú nešťastnú kb3035583, ale už ako dôležitú. Mám teraz vo zvyku - zadať číslo aktualizácie a cez Microsoft bulletiny si overiť, na čo je aktualizácia.

Jedno je isté - M$ už začal uplatňovať to, čo sľuboval od budúceho roku - silou mocou nanútiť W10.
1 0
scorp scorp

scorp je offline (nepripojený) scorp

Človek, sivý a fúzatý.
Pochváliť
S aktualizáciou KB3035583 bojujem už od snáď 4 mesiace. Na niektorých strojoch po odstránení GWX adresára je "ticho". Pravdepodobne len dočasne, ako som si všimol po poslednej nádielke aktualizácií. Veľmi pomáha GWX control panel.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Pochváliť
Ďakujem, urobila som to podľa teba...odinštalovala som tú aktualizáciu a nastavila /som tiež mám ASUS/ "Vyhľadávať aktualizácie, ale poskytnúť možnosť, či sa prevezmú a nainštalujú" -
..dík...ešte že ťa mám☼

Už to mám ako 1 dôležitú aktualizáciu a ešte 3 voliteľné.
KB 2830477, KB 3080079 a Int.Corp.Graph Ad.WDDM1,1 a 1,2


...no sú tam ešte 4 zafajknuté okienka...to mám nechať?


...aj v procesoch som našla GWX.. označila, ukončila procesy.Hurrráá, ale
v aplikáciách som našla líšku Win 10- Strana 8 - Mozilla Firefox---stav- spustené...tzn. že už sa tam šarapatí ??


..podotázka:

..keď to stejne nanútia oplatí sa bojovať proti tomu?
Naposledy upravil Valcake : 16.11.15 at 02:06
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Pochváliť
ja budem bojovať až do konca!
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Valcake

..keď to stejne nanútia oplatí sa bojovať proti tomu?
Zatiaľ sa oplatí bojovať. Podpora Win7 je až do roku 2020! A pokiaľ Win10 ešte majú svoje chyby - pretože nie všetko je OK - tak zostať na pôvodnom OS.
Až to bude OS, ktorý bude priateľský, potom sa oplatí prejsť. I za cenu, že sa bude zaň už platiť. 110€ nie je až taká veľká cena.
Tie voliteľné - nemusíš, ale môžeš - jedná sa o aktualizáciu vzdialeného prístupu, aktualizáciu zabezpečeného pripojenia a pravdepodobne aktualizácia grafického rozhrania. Nie sú až také dôležité.
1 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Pochváliť
protišpehovacia úprava windowsov:
http://www.softpedia.com/get/Tweak/S...0-Spying.shtml

funguje aj na w7 a w8, odstránené aktualizácie potom treba skryť!
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Boli to cca 3 aktualizácie, ktorá i vo Win7, Win8.1 bez vedomia spúšťali telemetriu (i napriek zákazu užívateľom) - tie čísla KB už neviem.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Pochváliť
O.K. ...tak do bojááááá !!!
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Neskoro podávam, ale predsa!
M$ opäť mení "politiku" (ako niekoľkokrát predtým):
http://www.zive.cz/bleskovky/microso...8/default.aspx
Okrem toho:
http://www.zive.cz/bleskovky/zemetre...3/default.aspx
Predtým lákali na OneDrive ponukou 15GB, odrazu šmik - a je to len 5GB!
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Takže - novinka v tomto: http://www.zive.sk/clanok/110315/iso...tluje-problemy
Inými slovami - opäť vypustili niečo, čo neoverili!
0 0
Alexande Alexande

Alexande je offline (nepripojený) Alexande

Pochváliť
windows 10 mi moc nevyhovuje ...
1 1
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Pochváliť
Alexande
windows 10 mi moc nevyhovuje ...
Je fafa, pokiaľ chceš otŕčať hlavu v databáze CIA.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Pre tých, ktorí už sú na W10 (ale i pre ostatných) - klávesové skratky:
http://pcworld.cz/software/nejdulezi...ndows-10-48713
Nejnovější funkce operačního systému Windows 10

Klávesa Windows + A: Spustí Centrum akcí

Klávesa Windows + I: Spustí aplikaci Nastavení

Klávesa Windows + Tab: Spustí Zobrazení úloh

Klávesa Windows + Ctrl + D: Vytvoří novou virtuální pracovní plochu

Klávesa Windows + Ctrl + F4: Uzavře aktuální virtuální pracovní plochu

Klávesa Windows + Ctrl + šipka vlevo nebo vpravo: Přepíná mezi virtuálními pracovními plochami


Standardní klávesové zkratky operačního systému Windows

Klávesa Windows (od Windows 7 výše): Otevře, popřípadě zavře nabídku Start

Klávesa Windows + X (Windows 8.1 a 10): Otevře, popřípadě zavře místní nabídku tlačítka Start, která se jinak zobrazí po klepnutí pravým tlačítkem myši na nabídku Start

Klávesa Windows + levá nebo pravá šipka (od Windows 7 výše): Připne aktuální okno k pravé nebo levé části obrazovky

Klávesa Windows + E (od Windows 7 výše): Spustí Průzkumníka souborů

Klávesa Windows + L (od Windows 7 výše): Zamkne pracovní plochu

Alt + PrtScn (od Windows 7 výše): Sejme obrázek aktuálně otevřeného okna a zkopíruje jej do schránky

Klávesa Windows + PrtScn (Windows 8.1 a 10): Sejme obsah obrazovky a uloží jej do složky Počítač > Obrázky > Snímky obrazovky


Klávesové zkratky pro internetové prohlížeče (fungují v prohlížeči Edge a v naprosté většině ostatních internetových prohlížečů)

Ctrl + T: Otevře novou záložku

Ctrl + D: Uloží stránku do záložek

Ctrl + L: Zvýrazní aktuální adresu URL (vhodné pro zadání nové adresy nebo zkopírování stávající internetové adresy)

Ctrl + Tab: Přepínání mezi otevřenými záložkami

Ctrl + Enter: Přidá na konec internetové adresy řetězec ".com" (tj. po zapsání výrazu "google" a stisku klávesové zkratky Ctrl + Enter získáte internetovou adresu google.com)
5 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť

Ak niekomu vadí, že som sem dal zoznam skratiek pre Windows - jeho vec. Chcel som len niekomu čas ušetriť. Mne je šum-a-fuk, ale už končím... tipy a rady si hľadajte sami!
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pochváliť
Tak som po dlhom čase naštartoval opäť notebook a ako je už u mňa zvykom, najskôr záplatujem.
Takže práve robím INOVÁCIU WIN 10 ZOSTAVA 10240 na WIN 10 ZOSTAVA 10586.
Tie kapacity v mrkvosofte tak, ako misoft písal vyššie vydali ako aktualizáciu znova celú inováciu už inovovaného systému.
Lenže keďže ho chcem mať aktuálny, tak som dal aktualizovať. I keď dnešný mesačný dátový balík takmer celý miniem.
Ak to niekomu aktualizuje pol dňa, nech sa nečuduje, nezamrzol mu PC, ale sosá mu to celý nový windows "od nuly"...
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Pochváliť
misoft

Ak niekomu vadí, že som sem dal zoznam skratiek pre Windows - jeho vec. Chcel som len niekomu čas ušetriť. Mne je šum-a-fuk, ale už končím... tipy a rady si hľadajte sami!
Neviem prečo by to malo komu vadiť, ja niektoré z nich používam. Túto tému si založil ty a je tu vo vlákne hodne dobrých rád a postrehov k W10. A okrem môjho "pluska" tam máš ešte štyri ďalšie, tak o čo ide?
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Teraz už o nič.... Ale (i keď mne je o tie + a - nejde) človeka tak trochu znechutí, keď v prospech ostatných niečo nájde, predloží, aby to hľadať nemuseli (nie všetci poznajú tie skratky).... a XYZ to označí za neužitočné (možno pre neho, lebo to vie) a naznačí ostatným, že som sem dal niečo, čo ani za zverejnenie nestojí....
Ide o princíp....
4 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Pochváliť
misoft
Teraz už o nič.... Ale (i keď mne je o tie + a - nejde) človeka tak trochu znechutí, keď v prospech ostatných niečo nájde, predloží, aby to hľadať nemuseli (nie všetci poznajú tie skratky).... a XYZ to označí za neužitočné (možno pre neho, lebo to vie) a naznačí ostatným, že som sem dal niečo, čo ani za zverejnenie nestojí....
Ide o princíp....
Nenechaj sa znechutiť 0,01% čitateľov. Mne osobne tvoja téma pomohla, rád si prečítam ďaľšie novinky.
2 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Pochváliť
"a XYZ to označí za neužitočné "
to poznám... ale tí ktorí neocenia, že za tým je snaha pomôcť a kus času, práce a ochoty - často nevedia nič iné, len "rýpať".
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Pochváliť
KoxXxo
protišpehovacia úprava windowsov:
http://www.softpedia.com/get/Tweak/S...0-Spying.shtml

funguje aj na w7 a w8, odstránené aktualizácie potom treba skryť!
Radšej poradte ako zmenšiť velkosť podadresara s tym dll bordelom pod WinSxS
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 9, Posledný príspevok: 11.11.04
  2. Príspevkov: 5, Posledný príspevok: 26.10.04
  3. Príspevkov: 4, Posledný príspevok: 27.09.04
  4. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 07.09.04
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 07.09.04