Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
vicktor
taiko
Podla mna ak niekto predava pod tym istym nazvom, malo by to mat tie iste parametre.
Malo by mat, ale na ukazku - Ford predava Focusy v Europe aj Amerike a su to uplne ine vozidla.
Ked zakaznik nie je spokojny s vyrobkom, tak nekupit.
Moze nejaka komisia predpisat % zlozenie, ale vyrobca bonbony premenuje na napr. Hniezdo+.
to je sice pravda, ale rozlisuju sa napr. designom, popripade motorizaciou, ale hadam nie tym, ze klukovy hriadel v US je z ocele a v Europe z mosadze ze
A pravda je zakaznik ma moznost nekupit, ked nechce. Problem nastane, ked si zakaznik mysli, ze nieco je z ocele a ono to je z mosadze, co vsak zakaznik nema moznost overit.
Resp ma mozno moznost to overit u niektorych vyrobckov, ale tak nejak predpoklada, ze rovnaky nazov nesie so sebou rovnaku kvalitu/zlozenie/materialy. U mnohych vyrobkov, napr u toto Fordu ten klukovy hriadel nema sancu overit.
S tym fordom sa samozrejme bavime v hypotetickej principialnej rovine.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja si myslím, že výrobcu nikto nikdy nedonúti vyrábať výrobok, ktorý on sám nechce vyrábať.
Ak nechce pre Slovensko robiť rovnakú Milku ako pre Nemecko, je to jeho voľba.
Z morálneho a ľudského hľadiska je to svinstvo, štve ma to, dokonca som v minulosti na to párkrát poukazoval aj tu na fóre. Jednalo sa o pracie prášky a čokolády kúpené v Rakúsku, verzus u nás. Možno si niektorí aj pamätajú.
Na druhej strane to za priame klamanie zákazníka vôbec nepovažujem, pokiaľ je na výrobku uvedené pravdivé zloženie, čo asi je.
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Nandrolon
Taiko, myslel som, že si sa preklepol, lebo nechápem, ako ti môže "mozog pustiť do éteru", že by niekto klikol na tvoje príspevky za 2 sekundy 7 x.
Je to totiž technicky nemožné a určite tu nie je nikto, kto by to dokázal.
mýliš sa:
napr. niečo podobné ako toto:

0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
@jar88
1. Ja by som sa este raz chcel opytat, kde pani vracajuca sa na Slovenbsko tendencne klamala
2. a chcel by som Ta poprosit, ako si myslel to, ze pri vyrobku predavanom pod tym istym nazvom, avsak rozdielnej kvality je dolezity zakaznik a nie zakon. Napise, ako to vnimam ja.
Podla mna ak niekto predava pod tym istym nazvom, malo by to mat tie iste parametre. Resp moze to mat ine parametre ale nemalo by to mat pre jeden trh apriori horsie parametre.
Ako to vidis Ty? Skusme prosim bez zosmiesnovania, bez invektiv, bez prisudzovania cudzich myslienok.
1 - Celý článok a všetko.
2 - Pre výrobcu je dôležitý zákazník. Hlavne v tom, že len on sa rozhoduje, či dá za výrobok požadovanú cenu. No a zákon? Či môže zákon prikazovať výrobcom, aby niečo vyrábali? Alebo dokonca aby to nejakým "zákonným spôsobom" vyrábali? Aby to dokonca nejako predpísane pomenovávali?
A naviac taiko, výrobca nemôže za to, že nejaká časť zákazníkov prisudzuje názvu výrobku nejakú danú kvalitu. Napríklad Milke predávanej v Nemecku a v Rusku, alebo Coca cole predávanej v Číne a v USA. Veď tie výrobky nevyrába jeden a ten istý výrobca a určite ich nevyrába z tých istých surovín a dokonca ani na tých istých technológiách. To je ekonomicky nemožné.
-----------------------------------
A naviac, je u mňa ten Číňan, čo nieje Číňan.
Dozvedám sa veci, pri ktorých sa mi rozum zastavuje.
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

jar88
taiko
@jar88
1. Ja by som sa este raz chcel opytat, kde pani vracajuca sa na Slovenbsko tendencne klamala
2. a chcel by som Ta poprosit, ako si myslel to, ze pri vyrobku predavanom pod tym istym nazvom, avsak rozdielnej kvality je dolezity zakaznik a nie zakon. Napise, ako to vnimam ja.
Podla mna ak niekto predava pod tym istym nazvom, malo by to mat tie iste parametre. Resp moze to mat ine parametre ale nemalo by to mat pre jeden trh apriori horsie parametre.
Ako to vidis Ty? Skusme prosim bez zosmiesnovania, bez invektiv, bez prisudzovania cudzich myslienok.
1 - Celý článok a všetko.
2 - Pre výrobcu je dôležitý zákazník. Hlavne v tom, že len on sa rozhoduje, či dá za výrobok požadovanú cenu. No a zákon? Či môže zákon prikazovať výrobcom, aby niečo vyrábali? Alebo dokonca aby to nejakým "zákonným spôsobom" vyrábali? Aby to dokonca nejako predpísane pomenovávali?
A naviac taiko, výrobca nemôže za to, že nejaká časť zákazníkov prisudzuje názvu výrobku nejakú danú kvalitu. Napríklad Milke predávanej v Nemecku a v Rusku, alebo Coca cole predávanej v Číne a v USA. Veď tie výrobky nevyrába jeden a ten istý výrobca a určite ich nevyrába z tých istých surovín a dokonca ani na tých istých technológiách. To je ekonomicky nemožné.
-----------------------------------
A naviac, je u mňa ten Číňan, čo nieje Číňan.
Dozvedám sa veci, pri ktorých sa mi rozum zastavuje.
Ty mas nervy zo zeleza...alebo skor z uhlikovych vlakien
)
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
taiko
@jar88
1. Ja by som sa este raz chcel opytat, kde pani vracajuca sa na Slovenbsko tendencne klamala
2. a chcel by som Ta poprosit, ako si myslel to, ze pri vyrobku predavanom pod tym istym nazvom, avsak rozdielnej kvality je dolezity zakaznik a nie zakon. Napise, ako to vnimam ja.
Podla mna ak niekto predava pod tym istym nazvom, malo by to mat tie iste parametre. Resp moze to mat ine parametre ale nemalo by to mat pre jeden trh apriori horsie parametre.
Ako to vidis Ty? Skusme prosim bez zosmiesnovania, bez invektiv, bez prisudzovania cudzich myslienok.
1 - Celý článok a všetko.
2 - Pre výrobcu je dôležitý zákazník. Hlavne v tom, že len on sa rozhoduje, či dá za výrobok požadovanú cenu. No a zákon? Či môže zákon prikazovať výrobcom, aby niečo vyrábali? Alebo dokonca aby to nejakým "zákonným spôsobom" vyrábali? Aby to dokonca nejako predpísane pomenovávali?
A naviac taiko, výrobca nemôže za to, že nejaká časť zákazníkov prisudzuje názvu výrobku nejakú danú kvalitu. Napríklad Milke predávanej v Nemecku a v Rusku, alebo Coca cole predávanej v Číne a v USA. Veď tie výrobky nevyrába jeden a ten istý výrobca a určite ich nevyrába z tých istých surovín a dokonca ani na tých istých technológiách. To je ekonomicky nemožné.
-----------------------------------
A naviac, je u mňa ten Číňan, čo nieje Číňan.
Dozvedám sa veci, pri ktorých sa mi rozum zastavuje.
nuz ja si myslim, ze Ty tendencne klames, v celom prispevku a vo vsetkom
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
Ty mas nervy zo zeleza...alebo skor z uhlikovych vlakien
)
Hotová damascénska oceľ...
Ale na určité drísty aj to je málo...tu by sa už hodil materiál na báze titánu.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Alebo kryptonium....
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
taiko
@jar88
1. Ja by som sa este raz chcel opytat, kde pani vracajuca sa na Slovenbsko tendencne klamala
2. a chcel by som Ta poprosit, ako si myslel to, ze pri vyrobku predavanom pod tym istym nazvom, avsak rozdielnej kvality je dolezity zakaznik a nie zakon. Napise, ako to vnimam ja.
Podla mna ak niekto predava pod tym istym nazvom, malo by to mat tie iste parametre. Resp moze to mat ine parametre ale nemalo by to mat pre jeden trh apriori horsie parametre.
Ako to vidis Ty? Skusme prosim bez zosmiesnovania, bez invektiv, bez prisudzovania cudzich myslienok.
1 - Celý článok a všetko.
2 - Pre výrobcu je dôležitý zákazník. Hlavne v tom, že len on sa rozhoduje, či dá za výrobok požadovanú cenu. No a zákon? Či môže zákon prikazovať výrobcom, aby niečo vyrábali? Alebo dokonca aby to nejakým "zákonným spôsobom" vyrábali? Aby to dokonca nejako predpísane pomenovávali?
A naviac taiko, výrobca nemôže za to, že nejaká časť zákazníkov prisudzuje názvu výrobku nejakú danú kvalitu. Napríklad Milke predávanej v Nemecku a v Rusku, alebo Coca cole predávanej v Číne a v USA. Veď tie výrobky nevyrába jeden a ten istý výrobca a určite ich nevyrába z tých istých surovín a dokonca ani na tých istých technológiách. To je ekonomicky nemožné.
-----------------------------------
A naviac, je u mňa ten Číňan, čo nieje Číňan.
Dozvedám sa veci, pri ktorých sa mi rozum zastavuje.
Predosly prispevok prosim ignoruj. To som len zartoval na margo Tvojho zelezobetonoveho argumenty ohladne tych tendencnych lzi pani vracajucej sa na Slovensko, ktore si spomenul, ale nevedel dokazat.
K debate.
1. Rozumiem, ze pre vyrobcu je dolezity zakaznik. To je jasne, kto iny ?
2. Otazky ohladne toho zakona boli asi basnicke, navyse aj tak na ne nepoznam odpovede, takze tie opomeniem.
3. K tomu zakaznikovi a kvalite sa skusim vyjadrit. Najlepsie bude ked dam priklad.
NIKE. Jeden z pilierov kapitalizmu. Ak firma NIKE uvedie na trh kopacky z kengurej koze ( ano take naozaj su ), tak su tie topanky uplne kvalitativne a parametrami rovnake, ci sa predavaju v USA, alebo na Ukrajine. Ked si dobre spominam, co mi zena vravela, vyrabali sa len v Taliansku a odtial sa vyviezli. Ale ked uz raz zakaznik tie topanky poznal, tak sa mohol spolahnut, ze ked si ich kupi, dostane stale to iste, bez ohladu nato, kde si to kupi. Treba ale povedat, ze tie topanky sa nedali kupit vsade, ale iba v krajinach, kde podla usudenia NIKE, si ludia vedeli tie topanky kupit. Dokonca aj v jednej krajine nedodavali kazdy vyrobok vsetkym predajcom. Podobne to je so vsetkymi vyrobkami NIKE. Ergo, ruka trhu ako vysita.
Aby som zhrnul
1. Jeden urcity typ vyrobku sa stale vyrabal len v jednej fabrike pre cely svet
2. Jeden urcity typ vyrobku bol uplne rovnaky na celom svete, bez ohladu nato, kde ho NIKE vyviezlo
3. Specifika trhu NIKE riesilo tak, ze nie vsetky vyrobky sa dali kupit vsade a nie konkretny vyrobok sa prisposoboval trhu, ale prisposoboval sa sortiment, ktory v danej krajine/regione NIKE ponukalo

Takto by to podla mna malo fungovat. To ze to tak nefunguje pri potravinach a kozmetike, ci drogerii je podla mna sposobene tym, ze v tychto vyrobkoch je rozdiel pre bezneho zakaznika tazko/tazsie zistitelny ( jednym z dovodov je to ze sa jedna o predmety dennej spotreby) a vyrobcovia si " tazsiu zistitelnost " dovolia vyuzit vo svoj prospech.

Do pozornosti davam, ze som ani raz nespomennul ani stat, ani regulaciu, ani zakony
Naposledy upravil taiko : 10.02.17 at 19:49
1 3
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ja už to vzdávam..
teraz dostaneš reakciu...
1. ale dzurinda...
2. začni od seba..
3. matovič je šašo a poloblázon..
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Neviem prečo sa nechám vždy naštvať-Sme opolatkoch a zamknuté aby ich nik neopravil.Píšu a zase si nezistia skutočnosti.Po ord.hodinách to nebude poplatok ale úhrada za zdrav.starostlivosť.Vrr
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

BXLmiami
Neviem prečo sa nechám vždy naštvať-Sme opolatkoch a zamknuté aby ich nik neopravil.Píšu a zase si nezistia skutočnosti.Po ord.hodinách to nebude poplatok ale úhrada za zdrav.starostlivosť.Vrr
ak chceš, môžem ti ten článok poslať
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Nechcem,ten chlap sa živí písaním o tejto problematike ale nevie o nej nič.Vzala by som mu plat.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

BXLmiami
Nechcem,ten chlap sa živí písaním o tejto problematike ale nevie o nej nič.Vzala by som mu plat.
bxl, takých a podobných máme všade dosť.. netreba sa nervovať, nič tým nezmeníš..
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

8 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Žabinka
BXLmiami
Nechcem,ten chlap sa živí písaním o tejto problematike ale nevie o nej nič.Vzala by som mu plat.
bxl, takých a podobných máme všade dosť.. netreba sa nervovať, nič tým nezmeníš..
Viem že nezmením.Ale čokoľvek za posledných takmer 10 rokov ktokoľvek skúsil,takí ako on to potopili.A zdravotníctvo ide dole vodou a všetci sú na vine,len nie novinári.Brrr začínam hovoriť ako plukovník.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
niet divu, ZDER ine nastroje ako klamstvo nepozna
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
BXLmiami
Nechcem,ten chlap sa živí písaním o tejto problematike ale nevie o nej nič.Vzala by som mu plat.
este je tu moznost, ze sa tak deje naschval a na objednavku
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi...idla-potrebnym

a status dotyčného pána z FB zo včera
"Dnes rano ma zobudil telefon že higiena komarno.Že nemam opravnenie davat ludom jedlo povolenie neni su tam stoličky ani stoly,rukavice a či ludia mamu zdravotne karty atd..Jedlo nemože byt staršie ako 3 hodiny
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať