Zavrieť

Porady

šetrenie

ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Niekde doma mam knizku, ktora sa vola "ekonomem proti sve vuli" ... ten nazov bol vyborne zvoleny, lebo (a s tym suhlasim) vsetci sa stale spravame ako ekonomovia, ci uz dobri, alebo horsi ... dost ma ta knizka ovplyvnila, dodnes niektore veci z tej knihy aplikujem ... a tak mi napadlo, ze by sa tu podobna tema "uzivila" ...

Nemam na mysli iba setrenie v domacnosti a (preto som tuto temu nezradadila do sekcie domacnost) ale mam na mysli ekonomicke spravanie sa celkovo, co podla mna napr. zasahuje aj do ekologickeho spravania.

Ked totiz setrim papierom, tak naozaj istym sposobom "setrim nase lesy" ... ked setrim vodou, nie je moja jedina motivacia usetrit peniaze ... robim to aj z istej ucty k nasmu zivotnemu prostrediu ... setrit sa da pracou, energiou, casom ... (ale nech nikto, prosim, nenapise, ze treba prestat chodit na poradu)

Verim, ze mate vela napadov, ktore aj realizujete doma, alebo v praci a radi sa s tym podelite



p.s.: a zaradila som to nakoniec (ale omylom) do sekcie domacnost !!! hmm... tak nevadi, moze to tu zostat !
Naposledy upravil ayya : 17.07.06 at 11:44
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Skús takéto kuriatko:
ošúpané surové zemiaky nakrájané na cca 1 cm plátky rozlož na pekáč, trochu posoliť, rozložiť naporciované kuriatko - (osolené a potreté grilovacím korením)
podliať vodou (olej netreba), dať piecť (prikryté alobalom), asi po 45 min alobal odložiť, aby bola chrumkavá kožka na kurati

Všetka šťava vsiakne do zemiakov, sú potom výýýborné
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

Ty brdo. Co najskor to skusim.
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

K tomu pečeniu kurčiatka aj so zemiakmi, podobné je to aj pečenie mäsa - to je jedné akého a kapusty, nemusím ju dusiť v hrnci, ale dám ju do pekáča, na to dám mäso a pečiam. Šťava z mäsa vojde do kapusty. Namiesto kapusty niekedy dám piecť aj minuloročnú čalamádu, ktorá trochu stmavne, ako prílohu ju už nikto nechce, ale ako upečená s mäsom je výborná.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Ja robím pečené mäso na porku : nahrajať na hrubšie kolieska 3 - 5 porov,2-3 cibule,2 - 3 struky cesnaku ,dať na pomastený pekáč,osoliť,okoreniť,pridať rascu a premiešať. Bravčové mäso pokrájané na rezne vyklepeme,mierne osolené,okorenené opiecť na panvici. Poukladať na pokrájanú zmes, poliať výpekom a prikryté alobalom pečieme do zmäkntia mäsa.Potom odokryté opečieme do ružova. Po dopečení môžeme na mäso poukladať plátky syra.
So zemiakovým pyré je to mňam.
0 0
Sharon Sharon

Sharon je offline (nepripojený) Sharon

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
A keď sa nenájde druhá topánka, tak je tu ešte možnosť skackať na jednej nohe :-)
Reagujem na príspevok od ayya z 24.7.
Naposledy upravil Sharon : 22.03.07 at 09:53
0 0
Sharon Sharon

Sharon je offline (nepripojený) Sharon

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
Ja šetrím aj tak, že nekupujem drahé prípravky na čistenie odtoku v kuchyni. Do odtoku nasypem za hrsť soli a zalejem horúcou vodou. Preventívne to robím každý týždeň.
A na zapáchajúce topánky mám tento recept. Mráz zabíja baktérie, ktoré spôsobujú, že nám topánky páchnu. Na noc ich vložím v sáčku do mrazáku. Nezabudnite si ich však včas vybrať, aby ste do práce nešli v úplne studených topánkach. POZOR! Toto neplatí pre kožené topánky, koža totiž ľahko popuká.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Pridám tiež 3 nápady, nečítala som všetko tak dúfam, že sa nebudem opakovať.

1. vodný kameň vo varnej kanvici, na sítkach batérii a pod. odstraňujem octom.

2. Kôstky z višní a čerešní sa dajú využiť ako termofor. Je potrebné ich poriadne vyumývať , následne nechať poriadne vyschnúť. Ušijeme vrecúško - veľkosť akú potrebujeme a naplníme ho do polovice kôstkami a zašijeme. Takto pripravený vankúšik je možné zohrievať v mikrovlnke a použiť na teplé obklady. My tieto vankúšiky používame na novorodeneckom oddelení pre bábätká pri kolikách ako termofor.

3. ďalší nápad mám tiež z našej nemocnice a je pre maminky, ktoré koja. Pri zápaloch prsníka prikladáme tvarohové obklady. Z vlastnej skúsenosti potvrdzujem, že sú veľmi účinné, pretože zmierňujú zápal.


My v tej nemocnici vlastne pekne šetríme, všakže?!
0 0
daniela1109 daniela1109

daniela1109 je offline (nepripojený) daniela1109

žena, daniela1109@post.sk
Toto je super téma.

Pridala by som sa aj ja, ale nic nové ma nenapadá, ale s tým kropením prádla, pečiatkovaní dokladov, saponátom na riad aj obálkami to robím tiež tak, takze nie som sama a zato dakujem, som si myslela ze som divná.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať