Zavrieť

Porady

m a t e r s k a 2007

planujeme dieta, mozno to vyzera trochu vypocitavo, ale preco sa v zakonoch trochu nezorientovat a nepokusit sa mat maximalnu moznu matersku?!
urcite je nas viac, od 1.8.2006 mame vraj zasa nejake zmeny v zakonoch, zatial ma napadli tieto otazky:

1. je niekde stanovena maximalna mozna vyska materskej?
2. ked si budem platit socialne vo viacerych statoch EU, mozem poberat matersku z viacerych statov?
3. mozno tu mame aj maminy z inych statov (cesko, madarsko...), ako je to riesene tam? lepsie - horsie?
4. podla vas, z tychto clankov p. mihala je este nieco aktualne?!

http://mihal.blog.sme.sk/c/10235/Mat...ilmesacne.html
http://mihal.blog.sme.sk/c/2755/Mate...VII-zaver.html
http://mihal.blog.sme.sk/c/2706/Mate...u-cast-VI.html
http://mihal.blog.sme.sk/c/2697/Mate...mu-cast-V.html
http://mihal.blog.sme.sk/c/2640/Mate...u-cast-IV.html
http://mihal.blog.sme.sk/c/1910/Mate...-cast-III.html
http://mihal.blog.sme.sk/c/1603/Mate...u-cast-II.html
http://mihal.blog.sme.sk/c/1389/Mate...mu-cast-I.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ďakujem za radu, dúfam, že neporodí predčasne, lebo tie dni vychádzajú tzv. na "chlp".
0 0
tinulka292 tinulka292

tinulka292 je offline (nepripojený) tinulka292

jankasm Pozri príspevok
Ak je zamestnávateľ ústretový, tak veľmi jednoduchý postup.
Dnes ukončiť pracovný pomer, zajtra uzatvoriť nový pracovný pomer, môže byť u toho istého zamestnávateľa alebo aj u iného, s platom vo výške maximálneho VZ, momentálne 28142,-. V stredu môže nastúpiť na PN, ktorá bude cca. 15500,- mesačne.
Odvody zo mzdy budú za ten jeden deň zamestnania aj z takej vysokej sumy veľmi malé. Nech sa so zamestnávateľom dohodne, že mu tú čiastku celú vráti späť, pri takej vysokej PN je to smietka.

Ešte otázočka: kedy nastupuje na MD?
dobry den kamaratka pisala za mna,termin porodu mam v knizke 5.6.2008.ovplyvni to nieco.
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Keď nie je zamestnávateľ ústretový na uzatvorenie novej pracovnej zmluvy, je možné urobiť nasledovne:
1. od 29.12.-31.12.2007 čerpať neplatené voľno v zamestnaní
2. od 29.12.2007 sa prihlásiť z max. VZ na DNP (270 dní splnených) a tým pádom bude materská v roku 2008 počítaná z rozhodujúceho obdobia DNP 29.12.-31.12.2007.
Nemusím potom dokladovať na SP potvrdenia zo zamestnania?
Ďakujem
0 0
Vieraka Vieraka

Vieraka je offline (nepripojený) Vieraka

Dobrý deň

poprosim vas o radu, alebo skôr upresnenenie. Dnes som dostala od lekárky Žiadosť o materské a moja mzdárka, nevie presne čo má vyplniť a zaslať na SP, nakoľko tvrdí, že keď to robila naposledy mala iné tlačivo. Na tomto mojom nie je nič, čo by mal potvrdiť zamestnávateľ, iba Záznamy platiteľa materského a to asi vypĺňa SP. Mala by mzdárka vyplniť Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely nároku na nemocenskú dávku? A keď som v zamestnaní nastúpila na MD 1.8.2005 a teraz čakám druhé dieťa a MD mi začína 28.10.2007 bude RO rok 2006 teda by mi mala uviesť pravdepodobný VZ, teda ideálne max.

Je to takto správne? ďakujem
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
saskia26 Pozri príspevok
Keď nie je zamestnávateľ ústretový na uzatvorenie novej pracovnej zmluvy, je možné urobiť nasledovne:
1. od 29.12.-31.12.2007 čerpať neplatené voľno v zamestnaní
2. od 29.12.2007 sa prihlásiť z max. VZ na DNP (270 dní splnených) a tým pádom bude materská v roku 2008 počítaná z rozhodujúceho obdobia DNP 29.12.-31.12.2007.
Nemusím potom dokladovať na SP potvrdenia zo zamestnania?
Ďakujem
Ale to platí iba pre poistencov, ktorí splnia 270 dní DNP v posledných 2 rokoch. Pre predchádzajúci prípad, ktorý popísala ivularadula to nie je použiteľné.
0 0
zuzulik44 zuzulik44

zuzulik44 je offline (nepripojený) zuzulik44

Ahojte, ja sa chcem opýtať na môj prípad. 31.10.2007 mi končí pracovný pomer a od 01.11.2007 idem na Pn-ku a zrejme až do dňa nástupu na materskú 14.04.2008.
1.Ktorý rok bude pre mňa rozhodujúce obdobie pre materskú, 2006 al. 2007?
2.Môže mi lekár vypísať nástup na MD aj 8 týždňov pred pôrodom aj keď mi už skončil pracovný pomer?
3. Chcela by som si platiť DPN, ale neviem, kedy a z akého VZ ak mi materská skončí niekedy v septembri. zároveň by som chcela splniť podmienku 270 dní NP, aby som mohla v októbri, prípadne v novembri čerpať OČR a PN.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
zuzulik44 Pozri príspevok
Ahojte, ja sa chcem opýtať na môj prípad. 31.10.2007 mi končí pracovný pomer a od 01.11.2007 idem na Pn-ku a zrejme až do dňa nástupu na materskú 14.04.2008.
1.Ktorý rok bude pre mňa rozhodujúce obdobie pre materskú, 2006 al. 2007? RO je rok 2006.
2.Môže mi lekár vypísať nástup na MD aj 8 týždňov pred pôrodom aj keď mi už skončil pracovný pomer? Môže.
3. Chcela by som si platiť DPN, ale neviem, kedy a z akého VZ ak mi materská skončí niekedy v septembri. zároveň by som chcela splniť podmienku 270 dní NP, aby som mohla v októbri, prípadne v novembri čerpať OČR a PN. Začni platiť okamžite, pričom VZ bude z minima-čiže 8100 Sk.Mesačné poistné bude 357 Sk.
Odpovede v texte.
0 0
zuzulik44 zuzulik44

zuzulik44 je offline (nepripojený) zuzulik44

Nerozumiem. V zákone o soc.poistení je napísané, že môže ísť na materskú len 6 týždňov ak nie je nemocensky poistená. A mne sa skončilo nemocenské poistenie, lebo skončil PP.
A k tej 3 odpovedi. Tú PN a OČR chcem čerpať až po materskej, teda najbližšie v októbri 2008. Ja som rozmýšľala, že sa prihlásim v decembri 2007 s min. vym. zákl. a na konci decembra sa odhlásim a znovu prihlásim s max.vym.základom, tak aby rozhodujúce obdobie bol rok 2007 s max. výškou OČR, prípadne PN. Počas PN a materskej nemusím platiť odvody?začnem až po skončení materskej? Prosím vyjadri sa mi k tomu trošku širšie. Dosť ma to súri a chcela by som si to dať do poriadku, lebo v tom čase, bude každá koruna dobrá.
0 0
Ivček Ivček

Ivček je offline (nepripojený) Ivček

Zaujímalo by ma, ak teraz pôjdem na Pn v ochrannej lehote a nástup na MD mám v roku 2008/04, keby som sa zamestnala ešte v roku 2008/01 na pár dní s maximálnym vymeriavacím základom a potom znova Pn, pričom pracovný pomer by mi skončil v skúšobnej dobe cca 06.1.2008, koľko dní by mi mohli vyplácať zo SP nemocenské dávky, ak Pn je v ochrannej lehote(nový pracovný pomer a trval len 6 dní). Znamená to, že nemocenské dávky budú vyplácané len 6 dní? Predtým som bola nemocensky poistená 11 rokov bez prerušenia.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Ivček Pozri príspevok
Zaujímalo by ma, ak teraz pôjdem na Pn v ochrannej lehote a nástup na MD mám v roku 2008/04, keby som sa zamestnala ešte v roku 2008/01 na pár dní s maximálnym vymeriavacím základom a potom znova Pn, pričom pracovný pomer by mi skončil v skúšobnej dobe cca 06.1.2008, koľko dní by mi mohli vyplácať zo SP nemocenské dávky, ak Pn je v ochrannej lehote(nový pracovný pomer a trval len 6 dní). Znamená to, že nemocenské dávky budú vyplácané len 6 dní? Predtým som bola nemocensky poistená 11 rokov bez prerušenia.
Ochranná lehota pre tehotnú je 6 mesiacov, bez ohľadu na to, koľko trval pracovný pomer. Takže PN by Ti bola vyplácaná až do nástupu na MD, a keďže aj začiatok MD bude ešte spadať do ochrannej lehoty, tak aj materská bude počítaná z tohoto zamestnania.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

zuzulik44 Pozri príspevok
Nerozumiem. V zákone o soc.poistení je napísané, že môže ísť na materskú len 6 týždňov ak nie je nemocensky poistená. A mne sa skončilo nemocenské poistenie, lebo skončil PP.
A k tej 3 odpovedi. Tú PN a OČR chcem čerpať až po materskej, teda najbližšie v októbri 2008. Ja som rozmýšľala, že sa prihlásim v decembri 2007 s min. vym. zákl. a na konci decembra sa odhlásim a znovu prihlásim s max.vym.základom, tak aby rozhodujúce obdobie bol rok 2007 s max. výškou OČR, prípadne PN. Počas PN a materskej nemusím platiť odvody?začnem až po skončení materskej? Prosím vyjadri sa mi k tomu trošku širšie. Dosť ma to súri a chcela by som si to dať do poriadku, lebo v tom čase, bude každá koruna dobrá.
V ktorom § sa píše o tom, že ak nie si nemocensky poistená, môžeš ísť na MD len 6 týždňov pred pôrodom? Ja sama som nastupovala na MD 8 týždňov pred pôrodom, a to práve preto, že som v práci skončila a nechcelo sa mi ísť na úrad práce. A nemocenské poistenie predsa aj tak budeš mať, však budeš dobrovoľne poistená.
Počas PN a OČR sa poistné neplatí.
Tvoj postup na december je dobrý. Naozaj nemusíš platiť skôr, keďže dávky chceš poberať až v októbri 2008. Aby si si ušetrila trošku papierovačiek, môžeš sa prihlásiť až na konci decembra s maximálnym VZ a od januára ho znížiť na minimum. Nezabudni túto zmenu podať na SP ešte v decembri. Ak by si ju totiž podala až v januári, zmenili by ti to v SP až od februára.
0 0
Ivček Ivček

Ivček je offline (nepripojený) Ivček

Je to § 50.(tých 6 týždňov)
Ok. Ale ak počas PN nemusím platiť, tak môj VZ za rok 2007 bude 0,- Sk, lebo budem síce prihlásená s max. vymeriavacím základom, ale nebudem nič platiť. Takže ako ďalej? Mám sa na konci 09/2008 odhlásisť a znova prihlásiť s max. vym. základom, tak aby som v 10/2008 mohla čerpať OČR alebo PN v max. výške.
Bola som na stránke Soc. Poisťovne a potešila ma tá ochranná lehota. Ako oni vedia, že som v ochrannej lehote 6 mesiacov, keď budem na PN ešte pred materskou? Musím túto skutočnosť nejako preukázať?
0 0
ptimka ptimka

ptimka je offline (nepripojený) ptimka

ahojte, chcela by som sa opýtať na nejaké veci v mojom prípade, nakoľko nie som si vo všetkom istá:
termín pôrodu mám 2.2.2008, takže RO bude pre mňa rok 2006 a 2007 alebo obdobie 2.2.2006 až 1.2.2008?
v r. 2006 som bola zamestnaná od 1.1. do 31.7.2006, takže z toho nemoc. poistenia nebudem mať splnenú podmienku 270 dní
od 17.7.2006 až dodnes som SZČO, ale poistné platím povinne až od 1.7.2007, takže z toho poistenia taktiež nebudem spĺňať tých 270 dní
od 5.4.2007 som ale dobrovoľne poistená, takže jedine z toho poistenia budem spĺňať tých 270 dní (5.4.-30.12.2007), tým pádom z toho poistenia mi vyrátajú aj materské, že? toto poistné budem musieť odvádzať aj počas MD, alebo si to môžem zrušiť po nástupe na MD (alebo si znížiť VZ na minimum)??
s lekárom sa chcem dohodnúť, aby ma vypísal na materskú dovolenku až od 1.1.2008 a na papiere do soc. poisťovne napísal termín pôrodu až 12.2.2008 (alebo 13.2.2008??)
uvažujem správne v týchto veciach? môžte mi prosím vás poradiť??
ďalšie moje otázky by súviseli so zárobkami ako SZČO počas MD: či ich vôbec môžem mať, či nie je stanovená nejaká maximálna výška zárobkov (nakoľko s mojím zamestnávateľom sme sa dohodli, že aj počas MD budem im vypomáhať, veď peniažky popri materskej by asi každej sa zišli)
ak budem mať zárobky ako SZČO počas MD, budem musieť platiť aj odvody do soc. poisťovne? (do zdravotnej ak dobre viem, v každom prípade budem musieť platiť, ak si nezruším živnosť)
za vaše odpovede vám vopred ďakujem
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

ptimka Pozri príspevok
ahojte, chcela by som sa opýtať na nejaké veci v mojom prípade, nakoľko nie som si vo všetkom istá:
termín pôrodu mám 2.2.2008, takže RO bude pre mňa rok 2006 a 2007 alebo obdobie 2.2.2006 až 1.2.2008?
v r. 2006 som bola zamestnaná od 1.1. do 31.7.2006, takže z toho nemoc. poistenia nebudem mať splnenú podmienku 270 dní
od 17.7.2006 až dodnes som SZČO, ale poistné platím povinne až od 1.7.2007, takže z toho poistenia taktiež nebudem spĺňať tých 270 dní
od 5.4.2007 som ale dobrovoľne poistená, takže jedine z toho poistenia budem spĺňať tých 270 dní (5.4.-30.12.2007), tým pádom z toho poistenia mi vyrátajú aj materské, že? toto poistné budem musieť odvádzať aj počas MD, alebo si to môžem zrušiť po nástupe na MD (alebo si znížiť VZ na minimum)??
s lekárom sa chcem dohodnúť, aby ma vypísal na materskú dovolenku až od 1.1.2008 a na papiere do soc. poisťovne napísal termín pôrodu až 12.2.2008 (alebo 13.2.2008??)
uvažujem správne v týchto veciach? môžte mi prosím vás poradiť??
ďalšie moje otázky by súviseli so zárobkami ako SZČO počas MD: či ich vôbec môžem mať, či nie je stanovená nejaká maximálna výška zárobkov (nakoľko s mojím zamestnávateľom sme sa dohodli, že aj počas MD budem im vypomáhať, veď peniažky popri materskej by asi každej sa zišli)
ak budem mať zárobky ako SZČO počas MD, budem musieť platiť aj odvody do soc. poisťovne? (do zdravotnej ak dobre viem, v každom prípade budem musieť platiť, ak si nezruším živnosť)
za vaše odpovede vám vopred ďakujem
Nárok na materské máš ako píšeš len z dobrovoľného nemocenského poistenia. Ak neplatíš z maxima, odporúčam upraviť na maximum v decembri pre vyplácanie maximálnej materskej.
Počas MD poistné neplatíš, môžeš si ho kľudne ponechať na maxime. Počas rodičovskej dovolenky už poistné platíš, takže odporúčam znížiť na minimum.
Ešte doplním, že 270 dní DNP sa skúma ku dňu pôrodu, takže vôbec nevadí ak ťa lekár vypíše aj v pôvodnom termíne, dôležité je, aby si neporodila skôr. V tom prípade by si bohužiaľ zostala bez materskej.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

jankasm Pozri príspevok
Nárok na materské máš ako píšeš len z dobrovoľného nemocenského poistenia. Ak neplatíš z maxima, odporúčam upraviť na maximum v decembri pre vyplácanie maximálnej materskej.

Počas MD poistné neplatíš, môžeš si ho kľudne ponechať na maxime. Počas rodičovskej dovolenky už poistné platíš, takže odporúčam znížiť na minimum.

Ešte doplním, že 270 dní DNP sa skúma ku dňu pôrodu, takže vôbec nevadí ak ťa lekár vypíše aj v pôvodnom termíne, dôležité je, aby si neporodila skôr. V tom prípade by si bohužiaľ zostala bez materskej.


Zaujala ma rada Jankysm, ktorú som vyznačila tučným písmom. Ako je to s platením viac ako max. poistného a výpočtom materského?

Od 1.7.07, ako písala ptimka, platí povinné nemocenské poistenie ako SZČO (napr. z minima 8100,-) Od 5.4.07 si platí DNP napr. z minima. Dajme tomu, že by sa v decembri odhlásila z DNP a znovu prihlásila z maxima a aj z maxima zaplatila. No NP platí aj ako SZČO. Mala by teda platiť: 1. ako SZČO z VZ 8100,- a 2. ako DNP z VZ(28142 - 8100)? Nárok na materské bude mať z DNP. Z akej sumy sa jej bude počítať materské? Zo zaplatenej z VZ 28142 alebo rozdielu 28142-8100?

Mám totiž podobný problém=otázku aj ked nie v RO. V decembri chcem mať DNP z maxima. Ak mi od 1.1.08 zo zamestnania budú platiť z VZ 24000, a ja budem DNP z minima 8100, kolko mám za január zaplatiť? 357Sk alebo môžem aj menej (28142-24000=4142 x4,4%)= 183Sk???

Dakujem za odpovede!
0 0
ptimka ptimka

ptimka je offline (nepripojený) ptimka

janka, ďakujem Ti za odpoveď...ale na čo si presne myslela, keď si písala, že dôležité je, aby som neporodila skôr (pred dátumom, kedy splním 270 dní z DNP, čiže pred 30.12.2007??)? a ak by ma lekár vypísal podľa pôvodného termínu, čiže asi od 22.12.2007, odkedy by som dostala materskú? (nakoľko 270 dní spĺňam až 30.12.2007) a ak dobre rozumiem, počas MD poistné do sociálky ako SZČO ani ako dobrovoľne poistená nebudem musieť platiť...v tom prípade má vôbec zmysel ponechať si dobrovoľné poistenie?? a keď budem mať príjmy ako SZČO, ani v tom prípade nebudem musieť odvádzať poistné, až po nástupe na rodičovskú dovolenku??
DNP ináč platím z rozdielu medzi max. VZ a VZ pre SZČO (zo sumy 20042 Sk)
maximálnu materskú ak dobre viem, bohužial kvôli živnosti nemôžem mať
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

ptimka Pozri príspevok
janka, ďakujem Ti za odpoveď...ale na čo si presne myslela, keď si písala, že dôležité je, aby som neporodila skôr (pred dátumom, kedy splním 270 dní z DNP, čiže pred 30.12.2007??)? a ak by ma lekár vypísal podľa pôvodného termínu, čiže asi od 22.12.2007, odkedy by som dostala materskú? (nakoľko 270 dní spĺňam až 30.12.2007) a ak dobre rozumiem, počas MD poistné do sociálky ako SZČO ani ako dobrovoľne poistená nebudem musieť platiť...v tom prípade má vôbec zmysel ponechať si dobrovoľné poistenie?? a keď budem mať príjmy ako SZČO, ani v tom prípade nebudem musieť odvádzať poistné, až po nástupe na rodičovskú dovolenku??
DNP ináč platím z rozdielu medzi max. VZ a VZ pre SZČO (zo sumy 20042 Sk)
maximálnu materskú ak dobre viem, bohužial kvôli živnosti nemôžem mať
1. Lekár ťa môže vypísať na materskú 6, resp. 8 týždňov pred očakávaným dňom pôrodu – ale porodiť treba (sa mi ľahko hovorí ) až keď máš splnených 270 dní (v roku 2008). Termín máš až vo februári – tak by to malo byť OK.

2. Prečo si ale nedala na rady, ktoré si dostala v predchádzajúcich príspevkoch (viď príspevky 573, 575 .. 793.. a iné). Načo platíš poistné z takého vysokého VZ?
Veď keby si si hneď vtedy (v júni tuším) znížila na min VZ - stačilo by v decembri urobiť odhlásenie z min VZ a znovuprihlásenie z max VZ, resp. z rozdielu – keď platíš ako SZČO (hneď na druhý deň, aby si nemala dlhú prestávku - pre istotu).

3. Počas poberania materského sa poistné neplatí (takže sa neodhlasuj).
0 0
BOND BOND

BOND je offline (nepripojený) BOND

Kto poradí ako získať čo najvyššiu materskú v takomto prípade:
Manželka je cca v 6 týždni a do konca roka bude na PNke - rizikové tehotenstvo. Doteraz bola zamestnaná vo firme ktorá za ňu platila odvody z hrubej mzdy cca 11.500 Sk
ďakujem za radu.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

brčko Pozri príspevok
Zaujala ma rada Jankysm, ktorú som vyznačila tučným písmom. Ako je to s platením viac ako max. poistného a výpočtom materského?

Od 1.7.07, ako písala ptimka, platí povinné nemocenské poistenie ako SZČO (napr. z minima 8100,-) Od 5.4.07 si platí DNP napr. z minima. Dajme tomu, že by sa v decembri odhlásila z DNP a znovu prihlásila z maxima a aj z maxima zaplatila. No NP platí aj ako SZČO. Mala by teda platiť: 1. ako SZČO z VZ 8100,- a 2. ako DNP z VZ(28142 - 8100)? Nárok na materské bude mať z DNP. Z akej sumy sa jej bude počítať materské? Zo zaplatenej z VZ 28142 alebo rozdielu 28142-8100?

Mám totiž podobný problém=otázku aj ked nie v RO. V decembri chcem mať DNP z maxima. Ak mi od 1.1.08 zo zamestnania budú platiť z VZ 24000, a ja budem DNP z minima 8100, kolko mám za január zaplatiť? 357Sk alebo môžem aj menej (28142-24000=4142 x4,4%)= 183Sk???

Dakujem za odpovede!
No keďže platí ako SZČO poisté na NP z VZ 8100,- tak DNP môže dosiahnuť maximálne rozdiel 28142-8100, presne tak ako píšeš. V práci sa v takomto prípade dá zobrať neplatené voľno ale u SZČO by bohužiaľ bolo jedinou možnosťou prerušenie živnosti.
No mala by si platiť minimálne z minima, ale v tom prípade by i Ti na účte SP vznikal preplatok, pretože v práci máš vysoký VZ, takže podľa mňa by sa nemalo nič stať keď budeš platiť len ten rozdiel, ako si vypočítala. Ale skúsennosť s takým prípadom nemám, takže skúsme počkať, možno sa nám k tomu ešte niekto vyjadrí.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

BOND Pozri príspevok
Kto poradí ako získať čo najvyššiu materskú v takomto prípade:
Manželka je cca v 6 týždni a do konca roka bude na PNke - rizikové tehotenstvo. Doteraz bola zamestnaná vo firme ktorá za ňu platila odvody z hrubej mzdy cca 11.500 Sk
ďakujem za radu.
Ak má splnenú podmienku 270 dní nemocenského poistenia ako zamestnanec, tak Jediná možnosť pre ňu je nový pracovný pomer.
Už je na PN? Škoda potom, že si sa nespýtal skôr. Mohla by poberať aj maximálnu PN, cca. 15500,- mesačne, nielen materskú.
Takže rada: ak je to možné, ukončiť PN, ukončiť súčasný pracovný pomer a následne uzatvoriť nový, kľudne aj hneď na druhý deň, môže byť u toho istého zamestnávateľa alebo u nového s platom vo výške maximálneho VZ 28142,-. Hneď na druhý deň môže nastúpiť znovu na PN, ktorá bude veľmi pekne platená. Po skončení PN nastúpi na MD /predpokladám, že PN bude trvať až do nástupu na MD/, ktorá bude vyplácaná v rovnakej výške ako PN.
Ak nie je možné tento plán uskutočniť teraz, tak potom to skúste medzi ukončením PN a začiatkom MD, aby aspoň materská bola vyššia.
Držím palce.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať