Zavrieť

Porady

AKO VARÍTE RYŽU??????

Ahojte!

Ja nikdy nepremývam ryžu. Neviem, či robím dobre. Vždy dám na spod trochu oleja a vysypem napr. 2 šálky ryže (nepremytej). Trochu ju popražím na menšom ohni až kým tak nevonia a nie je taká sklovitá. Potom pridám 1,5x toľko vody teda 3 šálky vody. A soľ a vegetu.

Môj manžel si ju nevie vynachváliť nikdy nie je ako blato a vždy je veľmi chutná a dobre sa naberá... Premývate ryžu???? Ďakujem za odpovede....
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ninna
Kyslú kapustu tiež nepremyvame a robí sa v gumákoch vo výrobe
Ale sa nemotá po zemi, taká holá bosá. A niekedy aj ju premývame, keď je príliš kyslá.:p:p:p:p
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ryžu nedoporučujú premývať, nakoľko každým opláchnutím zmyjeme práve to, čo je na ryži najzdravšie. Naturál ryža je práve kvôli pozostatkom pliev doporučovaná ako najzdravšia.
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

No ani ja si neviem prestaviť, že by som ryžu pred varením nepremyla. Kedysi som ako študentka brigádovala v baliarni, kde balili ryžu a rôzne suché plody (hrozienka, oriešky atď.). A keď si spomeniem na tú špinu tam ! Nehovorím, že sa to balilo aj s prachom zo zeme, ale aj tak ...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Môj kamarát robil v baliarni ryže a odvtedy ryžu nepapá ...:p . Ale to by sme asi nejedli nič, keby sme to veľmi prežívali .
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
2 veľké cibule osmažím do sklovita, dám 2 šálky ryže /u nás-guľatá Bask/, premiešam po minútke zalejem 4 šálkami horúcej vody. Pridám viac vegety ako soli, ryža má peknú farbu a je chutnejšia. Keď to začne vrieť prikryjem a dám na 20 min. do trúby. Zásadou je: pomer ryže a vody=1:2 a či robím menej ryže alebo viac vždy na 20 minút do trúby.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Tweety
Ale sa nemotá po zemi, taká holá bosá. A niekedy aj ju premývame, keď je príliš kyslá.:p:p:p:p
Sorry ale nie preto že je špinavá
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Myslím že v Živote boli uverejnené fotografie ako behajú po kapuste v bielych gumákoch tak som to len jedným očkom obzrela. Ále veď niekedy údené rebro skladovali na povalách a keď boli v ňom bobáčiky dali ho najprv vyvariť
Naposledy upravil Ninna : 04.08.06 at 16:24
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Melnick
Moja zlatá-kamoška kedysi dávno brigádovala v konzervárňach.
Ja odvtedy kapustu iba svoju.
A takto si tu postupne znechutíme všetko a skončíme ako modelky- 170cm/30 kg a 100 .. . ...........rokov,nie objem hrudníka
Ja som kedysi brigádovala v pekárni, kde sa piekli rožky, chleba a slané tyčinky.....no comment ....umývali sme staré plesnivé prepravky, sem-tam sa našla aj zdochnutá alebo živá myš....šváby a pavúky úplne bežne... (však sa pozrime ako to beží dnes...predavačke vypadnú na zem rožky...nič sa nedeje, dá ich k ostatným......prepravky s pečivom sa šúchajú po zemi......ale to je už
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Mne sa zdá že ryža sa premýva kôli tomu aby sa nelepila.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ninna
Mne sa zdá že ryža sa premýva kôli tomu aby sa nelepila.
Tiež som tohto názoru a myslím si, že ten biely prášok na nej je škrob a ten vlastne lepí ryžu a potom je taká mľazgavá, nie ?....Preto ja premývam.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Ja ryžu tiež neumývam /len pretriedim/ a vôbec sa nelepí. Je taká fantastická, že sa dá jesť sama.
0 0
Emwa Emwa

Emwa je offline (nepripojený) Emwa

Skúste pridať do umytej, na oleji opraženej ryže cca 5% mrkvy,nastrúhanej
na jemnom strúhadle. Trocha ešte opražiť, osoliť, podliať vodou asi 1,5 cm
nad ryžu.
Prajem dobrú chuť !
0 0
Emwa Emwa

Emwa je offline (nepripojený) Emwa

Skúste pridať do umytej, na oleji opraženej ryže cca 5% mrkvy,nastrúhanej
na jemnom strúhadle. Trocha ešte opražiť, osoliť, podliať vodou asi 1,5 cm
nad ryžu. Udusiť, vypnúť, nechať dôjsť.
Prajem dobrú chuť !
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

A tak nevinne táto téma začala. Čo poviete, neukončíme to znechucovanie si všetkého dobrého?!?!
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Marína
A tak nevinne táto téma začala. Čo poviete, neukončíme to znechucovanie si všetkého dobrého?!?!
Mne sa to hneď zdalo divné, že na dve strany receptov na ryžu. Idem pozrieť, že sa priučím od starších kucháriek a tu toto .....
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Tonka, Tebe sa zdalo divné že na dve strany, a ja som sem dobehla a bola tam už piata. Zitka, ja mám pocit, že práve tie úlety v mimoodborných témach sú korením zábavy. Ryžu predsa zvládneme aj my nie veľmi dobré kuchárky. Ja v zásade umývam všetko/tiež som robila v konzervárňach/ a vždy budem/lebo v konzervárňach sa disciplína nemení/. Ryžu v zásade po dôkladnom umytí len varím-UncleBeńs- celozrnná. Osolím, pridám vegetu a pór, zalejem vodou a keď sa voda vyvarí/ asi za 10 minút/, ryža je hotová. Varím skôr s ohľadom na zdravie, ako maškrtenie, a tak nikto nerepce, inú by aj tak nedostali.
0 0
Libor4 Libor4

Libor4 je offline (nepripojený) Libor4

Konečne téme, do ktorej sa môžem zapojiť aj ja....hm... Ja varím ryžu viacerými spôsobmi, ale vždy ju najskôr premývam tak dlho, až odteká čistá a číra voda. Nielen že sa odplaví prach, ale aj škrob, ktorý vie pri niektorých typoch ryže zapracovať ako lepidlo... Potom ryžu na troške oleja narýchlo opražím, zalejem vodou (pomer ryže a vody je 1:1) a podľa druhu jedla pridávam rôzne pochutiny, napr. cibuľu, do ktorej zapichnem, asi 6 - 8 klinčekov, vegetu, karí korenie, majoránku, hrozienka apod a dusím na veľmi miernom ohni (cez podložku z liatiny) - nepripáli sa! Vždy volím ochucovadlo podľa druhu jedla a verte, stojí to za to! Dobrú chuť!
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
ja tiež ryžu nepremývam.. nechce sa mi, xi... na oleji opražím trošku cibuľky, pridám ryzu SOS dlhozrnná... jediná, kde sme ešte neobjavili kamene už pár rokov, potom pridám trošku soli a korenie avokádo na ryžu.. tak sa to presne volá.. má veľmi dobrú chuť a ryža nie je taká jednotvárna...podiel vody je na 1 pohár ryže 1,5 pohára vody, varím dovtedy, pokiaľ nevidím vodu bublať vypnem plyn a nechám ešte dobehnúť... a je mňaam, občas k nej na panvici podusím šampióny s cesnakom a zamiešam ...
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ryža /aj nesáčkovaná/ sa dá variť vo vriacej vode. Stačí dať do hrnca s vodu soľ, vegetu, cibuľu, klinčeky /každý podľa chuti/, nasypať potrebné množstvo ryže, odstopovať keď bude al dentte. Okrúhla aj dlhozrnná sa nevarí dlhšie ako 10-15 minút, ako začne vrieť. V tomto intervale býva každá uvarená.Precediť, opláchnuť a je uvarená. Úplne jednoduchý návod aj pre začiatočníčky kucháročky.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
ja dúfam, že som toto neprehliadla (ako sa mi to stalo pri receptoch na zelenú fazuľku):

Ja premývam ryžu a pridávam polku, resp. celú kocku bujonu (podľa množstva). Je vyborná.

Inak sa chystám na tú s klinčekmi, a aj s cesnakom - samozrejme nie naraz .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať