Zavrieť

Porady

AKO VARÍTE RYŽU??????

Ahojte!

Ja nikdy nepremývam ryžu. Neviem, či robím dobre. Vždy dám na spod trochu oleja a vysypem napr. 2 šálky ryže (nepremytej). Trochu ju popražím na menšom ohni až kým tak nevonia a nie je taká sklovitá. Potom pridám 1,5x toľko vody teda 3 šálky vody. A soľ a vegetu.

Môj manžel si ju nevie vynachváliť nikdy nie je ako blato a vždy je veľmi chutná a dobre sa naberá... Premývate ryžu???? Ďakujem za odpovede....
Usporiadat
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
fatima Pozri príspevok
Niečo na pobavenie: Ja varim ryzu ako cestoviny - pretoze ju pri klasickom duseni vzdy zarucene spalim a uz ma nebavi zakazdym drhnut hrniec.
Niekedy sa musime vynajst aj na ukor kvality a chuti jedla :-DDDDDDDDD
Prečo nepoužívaš teflónový hrniec na ryžu? Nič neprihorí, ani nemusíš toľko "drhnúť" hrniec. Vyskúšaj.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

vrabcek1 Pozri príspevok
Čo je to ryzovar? A kde sa to da kupit?
Je to elektrický hrnirc na ryžu - ryžovar. Ten môj som kúpila v Rakúsku ale je už dostať aj u nás treba zagúgliť!!!
Celé varenie ryže je krátke, moje manuálne prípravy trvajú 3-5 minút, ostatné sa robí samo, kým sa ryža uvarí môžeš sa venovať iným činnostiam

http://www.tvojdom.sk/print.aspx?t=c...ny-hrniec.aspx


http://domacnost.sme.sk/c/3071116/s-...-dokonala.html

http://www.elektroexpert.sk/speciali...enie-ryze-6322

http://www.datart.sk/katalog/Parny-h...c-na-ryzi.html

http://www.jaz.sk/sk/3912/produkty-k...-8-l/index.htm

http://www.bionaire.sk/index.php?page=avair

http://mameto.expres.sk/grid/Viacucelove_hrnce
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Skús tiež pozrieť:
[SEARCH]Parný hrniec na ryžu[/SEARCH]
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Jergus Burcik Pozri príspevok
Ked som odchadzal na dlhsi pobyt do zahranicia, jeden moj vietnamsky znamy mi odporucil, aby som skusil normalnu ryzu. Tym normalnu myslel Basmati, jasminovu thajsku alebo podobne.
Plne s tebou súhlasím, už roky varím jasmínovú ryžu. Len poraď, kde ju kupuješ a za akú cenu. Minulý týždeň som dala ya 20kg vrece 24 Eur.
0 0
Izuzan Izuzan

Izuzan je offline (nepripojený) Izuzan

Už ste skúsili dať do ryže bujón (zeleninový alebo aký máte doma) alebo vegetu.
Odporúčam, ryža je moc chutná.
Moja dcéra ju dokáže jesť aj samú.
0 0
Vlastak Vlastak

Vlastak je offline (nepripojený) Vlastak

ludmilla Pozri príspevok
Plne s tebou súhlasím, už roky varím jasmínovú ryžu. Len poraď, kde ju kupuješ a za akú cenu. Minulý týždeň som dala ya 20kg vrece 24 Eur.
Ľudmilka poraď aj Ty kde si kúpila to 20 kg vrece ?
0 0
jankakle jankakle

jankakle je offline (nepripojený) jankakle

ja varim ryzu zasadne ako cestovinu, dostatok vody, trocha soli a po uvereni premyt horucou vodou, ryza je suprova, a nie je taka tazka na zaludok
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ahojte, ja kupujem ryžu LAGRIS perboilet, nepremývam ju, len popražím na oleji alebo masti, zalejem vodou, aj 5 cm nad ryžu, osolím, pridám aj petržlenovú vňať a keď už je ryža makká, odkryjem a nechám odpariť ak treba. oradila mi ju svokra a iná ryža mi už ani nechutí.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Vlastak Pozri príspevok
Ľudmilka poraď aj Ty kde si kúpila to 20 kg vrece ?
Zatiaľ ju kupujem stále vo Viedni na Naschmarkt, na Slovensku som sa zatiaľ k takému veľkému baleniu nedopracovala.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ja kupujem v Metre 5 kg balenie Basmati. Našim chutí viac, ako jasmínová.
0 0
lijana1 lijana1

lijana1 je offline (nepripojený) lijana1

rada idem do detailov vecí
ja by som ti odporucala ryzu kazdopadne umyvat a vysusit na sitku, lebo tam kde su obilniny skladovane zvycajne behaju aj take chlpate potvorky,ktorym je jedno co maju pod labkami......
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Ja by som tiež odporučila premývať ryžu vodou a to z takéhoto dôvodu. Skladovanie ryže je podobné skladovaniu pšenice a pod vo veľkom. Teraz si predstav čomu všetkému tá ryža na podlahe niekde v nejakej veľkej hale je vystavená...... Potom putuje do baliarní. Ja najčastejšie kupujem guľatú ryžu a keď ju niekoľko krát premývam, tak vidím aká je voda špinavá. A predtým ryžu aj preberám, pozerám, aby v nej náhodou nebolo niečo také, čo v ryži nemá čo hľadať, napr. aj sklo, čo sa mi už stalo. Nepreberám ryžu v sáčkoch, to sa nedá, ale občas vidím cez sáčok, že nie je až taká super prebratá, nachádzajú sa sem tam aj ovsenné zrnká. Ale ju premývam vodou.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Ja pripravujem ryžu dvojakým spôsobom. 1.Dusením, t.j. pripravím si 2 šálky ryže preberiem, vyumývam vo vode, na olej - 0,6 ml dám pražiť ryžu, na ošúpanú cibulku napichám klinčeky asi štyri, prihodím k ryži, ktorú pražím, tak od oka, pridám malú lyžičku soli aj malú lyžičku vegety, zalejem dvomi šálkami vody, toto všetko miešam až sa voda začne variť tak hrniec s ryžou prikryjem pokrývkou a na najnižšom stupni na plyne dusím cca 20 min.
2. spôsob prípravy ryže - je jednoduché varenie ryže v osolenej vode. Do vriacej vody dám lyžičku oleja, soli, ryžu a varím. Samozrejme, že ryžu počas varenia premiešam ako rezance. Keď je ryža uvarená tak ju cez sitko scedím.
0 0
kjara kjara

kjara je offline (nepripojený) kjara

som žena
no neviem, ale tá ryža je špinava.
ja ju umývam a necham ju dobre odtiecť, aby nebola mokrá.
0 0
dari59 dari59

dari59 je offline (nepripojený) dari59

Aj ja premývam ryžu, a varím ju v hlbokej teflónovej panvici, najprv ju trošku opražím, posolím a podlievam vývarom /vývar mám vždy zamrazený / . Predtým som vždy všetko presne odmerala teraz to nerobím, keď ešte ryža nie mäkká tak pridám trošku vody.
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

Čítam, čítam, ale nikto nepíše o tom aké má skúsenosti a varením naturálnej ryže, ja totižto inú nevarím, a priznám, že začiatky neboli uspokojivé...
teraz ju musím večer namočiť, aby sa dala dobre uvariť??? no ale či robím správne to neviem...
ozvite sa raciokuchári -ky...
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

Varím aj racio ryžu a varím ju v mikrovlnke,hnrček ryže dám na husté sitko,poriadne prepláchnem pod tečúcou vodou,nechám odtiecť a ešte otrasiem,aby nebola mokrá,do nádoby v vrchnákom,vhodnej do mikrovlnky,v mojom prípade je to misa z jánskeho skla,dám na spodok trochu olej,akurát tak aby po potrasení misou iba olej potrel dno a neostali na dne suché miesta.nasypem tam odkvapkanú ryžu,dám na to 1 Kl lyžičku drvenej rasce a 3-4 Kl vegety,nedáva sa tam žiadna soľ.A teraz nastáva rozdiel,pri guľatozrnnej ryži sa dajú 2 hrnčeky vody,presne také isté ako sme dali ryžu,pri dlhozrnnej ryži sa dá 1,5 hrnčeka vody a pri natural ryži sa dá tiež 1,5 hrnčeka vody.Mikrovlnku si zapnem na výkon 550-650,u mňa medzi 3 a 4 stupeň.kedy 4 stupeň je na mojej rúre 700 a je to najviac.Guľatozrnnú ryžu varím 25 minút zakrytú,potom odkryjem pomiešam a nechám ešte v mikrovlne postáť 10 minút,ale musí byť už vypnutá, prípadne môže postáť aj na kredenci a podávame.Dlhozrnnú varím 22-23 minút,podľa druhu ryže,taktiež premiešam a nechám postáť 10 minút.Natural ryža sa varí asi 27 minút,premiešam a tiež nechám postáť.Po premiešaní ich všetky znova prikryjem,nemôžu postáť odokryté.Ak chcete ešte k tejto ryži nejakú variáciu,tak kari korenie sa dáva tak isto na začiatku,ako vegeta a rasca.
0 0
fazulka111 fazulka111

fazulka111 je offline (nepripojený) fazulka111

Prečo takú drahú ryžu?Ja kupujem NOE zásadne dlhozrnnú.Dobre prepláchnem opražím na oleji do zlatista.Zalejem horúcou vodou na 1šal. ryže 1 1/2 šal.vody.Nechám zovrieť a odstavím.Samozrejme pridám aj soľ alebo vegetu.
0 0
grilka5 grilka5

grilka5 je offline (nepripojený) grilka5

chcela by som sa spytat,ci nemate skusenosti s varenim ryze NATURAL,ale neviem ju vobec uvarit.Varila som ju pol hodinu ale stale bola tvrda!!!!prosim poradte mi!!!dakujem
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

grilka5 Pozri príspevok
chcela by som sa spytat,ci nemate skusenosti s varenim ryze NATURAL,ale neviem ju vobec uvarit.Varila som ju pol hodinu ale stale bola tvrda!!!!prosim poradte mi!!!dakujem
Ja mám tiež zlé skúsenosti s naturálnou ryžou, radia v mikrovlnke, ale u nás doma hlava rodiny mirkovlnku neuznáva, vyhodil ju, je to škodlivé a vie o čom hovorí,...
takže ja teraz varím naturálnu ryžu tak, že si ju večer namočím do vody (alebo ráno) ak budem variť večer, skrátka na niekoľko hodín vopred. Vodu pred varením zlejem a na miernom ohni ju varím. Ryžu treba variť dosť v predstihu pred podávaním, lebo po odstavení ju treba ešte nechať v pare dôjsť - rozpučať cca 30-50´.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať