Zavrieť

Porady

AKO VARÍTE RYŽU??????

Ahojte!

Ja nikdy nepremývam ryžu. Neviem, či robím dobre. Vždy dám na spod trochu oleja a vysypem napr. 2 šálky ryže (nepremytej). Trochu ju popražím na menšom ohni až kým tak nevonia a nie je taká sklovitá. Potom pridám 1,5x toľko vody teda 3 šálky vody. A soľ a vegetu.

Môj manžel si ju nevie vynachváliť nikdy nie je ako blato a vždy je veľmi chutná a dobre sa naberá... Premývate ryžu???? Ďakujem za odpovede....
Usporiadat
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Ryžu umyjem v sitku vrelou vodou z vodovodu, nechám odkvapkať na masti ju opražím prilejem vodu asi 2-3 cm nad ryžu pridám na polovičku prekrojenú cibulu, soľ, korenie a ale 8 stručikov prelisovaného cesnaku, alebo niekedy pridám kari korenie.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

wagner Pozri príspevok
Ja používam ryžu predvarenú celozrnnú - tú už nepremývam. Za 10 minút je uvarená. Pokiaľ nie je predvarená, tak premyjem a zalejem horúcou vodou v hrnci -podľa návodu. Mne takáto ryža viac chutí ako biela. Je sýtejšia, ale je to vecou každého, akú ryžu si uvarí.
Wagner kde kupuješ predvarenú celozrnnú, ja som ju skúšala variť, ale nebola predvarena no bola tvrdá tak neviem ako sa má variť táto a je určite zdravšia ako biela ktorá je zbavená všetkého výživneho, tak ako múka.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Predvarenú ryžu kupujem v Tescu, býva balená v krabici a stojí cez 50 Sk - pol kg. Teraz ju nemali, tak mám z Kauflandu - LARGIS, natural ryža - pol kg okolo 20 Sk, ale túto musíš variť aj pol hodinu alebo aj viac. Potom ju ešte nechám zakrytú postáť až je mäkká. Aj tú predvarenú varím 10 minút, ale ešte ju nechám zakrytú stáť, pokiaľ vsiakne všetku vodu a vtedy je dobrá.
0 0
andykas andykas

andykas je offline (nepripojený) andykas

Skúsili ste dať do ryže mletú škoricu? Ryža krásne prevonia. Treba dať 1 čajovú lyžičku škorice do opraženej ryže, zaliať vodou a nechať variť. Mňam.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

wagner Pozri príspevok
Predvarenú ryžu kupujem v Tescu, býva balená v krabici a stojí cez 50 Sk - pol kg. Teraz ju nemali, tak mám z Kauflandu - LARGIS, natural ryža - pol kg okolo 20 Sk, ale túto musíš variť aj pol hodinu alebo aj viac. Potom ju ešte nechám zakrytú postáť až je mäkká. Aj tú predvarenú varím 10 minút, ale ešte ju nechám zakrytú stáť, pokiaľ vsiakne všetku vodu a vtedy je dobrá.
Dakujem vyskúšam, hádam sa mi podarí
0 0
Ivka64 Ivka64

Ivka64 je offline (nepripojený) Ivka64

ja som dostala recept od známej ryža podľa Mikulíka: varím ju v osolenej vode každý podľa potreby ako cestoviny.Varím to tak už cez rok a je to dobré , chutí nám
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Príspevok č.90-anklar

Ja robím ryžu skoro stejne, len zásadne na olivovom oleji, vlastne u nás sa veľmi málo používa masť alebo obyč.olej.
Ryžu zásadne umývam od prachu, od nečistôt ba niekedy z nej aj musím vyberať tmavé zrnká alebo plevy aj keď používam SOS ryžu. Vždy robím 1:1 so zeleninou, hubami jednoducho "čo doma máme". Prichucujem s podravkou a s kmínom.
0 0
eluša eluša

eluša je offline (nepripojený) eluša

pracujúca žena po 50-tke, matka dvoch detí,vdova ...viac
asi by si ma nepremytou ryžou nepohostila. Ryžu vždy preberám a stalo sa mi, že som našla v nej i myšací trus! Preto ju preberiem, dobre prepláchnem, zalejem o trošku viac vodou, ako moje predporadkyne, lebo máme radi ryžu trochu rozvarenú a zlepenú. Samozrejme, posolím. Ak mám, tak primiešam do nej zelený hrášok, mňam. Voláme ju "hrášková ryža".
Nijaký olej, nijaká cibuľa. To dávam do omáčok, ktoré s ryžou podávam...
0 0
kisar kisar

kisar je offline (nepripojený) kisar

Jana0707

Treba umyvat dolezite je udrziavat v kuchyni hygienu...
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

bane boze,baby este varite ryzu?ja ze uz nieco ine!uz je Velka noc.
0 0
diry diry

diry je offline (nepripojený) diry

Ryžu dôkladne premyjem studenou vodou a nechám odkvapkať, potom ju opražím na toche oleja a zalejem vriacou vodou v pomere 1 : 1,5. Osolím, trochu kari korenia a doprostred vložím očistenú cibuľu do ktorej som pichol 2 klinčeky. Keď je ryža mäkká odstavím ju, odkryjem a občas premiešam vidličkou.
0 0
micusa micusa

micusa je offline (nepripojený) micusa

Jana0707 Pozri príspevok
Ahojte!

Ja nikdy nepremývam ryžu. Neviem, či robím dobre. Vždy dám na spod trochu oleja a vysypem napr. 2 šálky ryže (nepremytej). Trochu ju popražím na menšom ohni až kým tak nevonia a nie je taká sklovitá. Potom pridám 1,5x toľko vody teda 3 šálky vody. A soľ a vegetu.

Môj manžel si ju nevie vynachváliť nikdy nie je ako blato a vždy je veľmi chutná a dobre sa naberá... Premývate ryžu???? Ďakujem za odpovede....
Pripravujem ju ako vy ,ale ju premývam t.j. najprv zaparím horúcou vodou a potom premyjem studenou. Čítala som že takýmto spôsobom stratí bahennú chuť.
K mäsu používam dlhozrnú - tá sa lepšie rozsýpa, na iný účel, keď potrebujem aby to spolu lepšie držalo tak použijem guľatú.
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Ja pridám ešte štyri kvapky citrónu, aby ryža bola pekná biela.
0 0
bunovaa bunovaa

bunovaa je offline (nepripojený) bunovaa

robí niekto ryžu v mikrovlnke? neznášam totiž, ked ju robím v normálnom hrnci a prilepuje sa mi na dno. do mikrovlnky treba dať o trochu vody viac, lebo to viacej suší, hlavne po krajoch, treba premiešavať-inak super, kolegyňa ju tiež tak varí!
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

ja som uz niekde pisala prispevok ,ako v mikrovlne sa roby ryza.ja tak ako v hrnci ,na sporaku:umytu ryzu dam na olej na 2 min do mikro ,zakrytu,akoze oprazit, ak dam pol litra ryze,dam raz a pol vody viac,ale uz z varnej kanvice,neprerusujem varenie,dochutim,na 750 w zapnem na 5 min,potom premiesam, znizim teplotu ,zase na 5 min.ryzu tam necham ,varim ostatne, potom ju vyberiem ,je hotova,pekne sa oddeluje. ak robim 3 dcl pohar, mikrovlnu zapnem na 3 min, potom zase na 3 min, hotovo.jasne mam nadobu z tupperware,ktora je do mikrovlny.
0 0
single single

single je offline (nepripojený) single

diry Pozri príspevok
Ryžu dôkladne premyjem studenou vodou a nechám odkvapkať, potom ju opražím na toche oleja a zalejem vriacou vodou v pomere 1 : 1,5. Osolím, trochu kari korenia a doprostred vložím očistenú cibuľu do ktorej som pichol 2 klinčeky. Keď je ryža mäkká odstavím ju, odkryjem a občas premiešam vidličkou.
Ja varím ryžu presne tak isto,ale varím ju len 5 min. a potom šup s ňou pod perinu(alebo ak máte vyhriatu rúru tak aj tam).Nezľaknite sa,ak je na ryži ešte neodparená voda.V teple ryža zmäkne,nasaje všetku vodu a tým,že sa varila len 5min.zoztane zachovaných veľa výživných látok.Nie je zlepená,ale ani suchá.Je proste mňam.
0 0
Luboš 7 Luboš 7

Luboš 7 je offline (nepripojený) Luboš 7

Ryžu kupujem zásadne guľatozrnnú, Na oleji opražím do sklovita cibuľku a medzi tým ryžu riadne pod tečúcou vodou umyjem. Ryžu zalejem (koľko šálok ryže, toľko šálok vody). Povarím asi 10 minúť a potom osolím resp. pridám vegetu. Aby mi ryža zospodu neprihorelá dávam ju dokončiť asi 5 - 8 minút dopiecť do vyhriatej rúry cca 180 - 200 stupňov.
0 0
ingah ingah

ingah je offline (nepripojený) ingah

Ja ryžu tiež nepremývam, myslím že je potom mazľavejšia, ale veď rastie vo vode, tým sa utešujem avarím takto. Trochu oleja alebo masti, nasypem ryžu, trochu osmažím a podlejem vodou viac nad ryžu, osolím, premiešam a zakryjem. Keď začne vrieť, ešte raz premiešam a vložím do vopred vyhriatej rúry na slabší stupeň a uparím do mäkka. Už nemiešam až pri podávaní.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ingah Pozri príspevok
Ja ryžu tiež nepremývam, myslím že je potom mazľavejšia, ale veď rastie vo vode, tým sa utešujem avarím takto. Trochu oleja alebo masti, nasypem ryžu, trochu osmažím a podlejem vodou viac nad ryžu, osolím, premiešam a zakryjem. Keď začne vrieť, ešte raz premiešam a vložím do vopred vyhriatej rúry na slabší stupeň a uparím do mäkka. Už nemiešam až pri podávaní.
... a vieš si predstaviť jej cestu až k tebe na stôl, kade všade prejde ? kto všetko s ňou príde do styku ? vrátane malých zvieratok ....
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

.............a ešte ked ju porosýpanú po celom sklade zmetú na jednu kopu a šup s ňou do vreca, určite musí byť chutná.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať