Zavrieť

Porady

výživné a zamestnávateľ

žiadal som zamestnávateľa písomnou formou s uvedením čísla účtu kam má posielať výživné na moje deti - odmietol to s tým, že on nie je povinný toto za mňa platiť, nech si to platím sám. Postupoval zamestnávateľ správne? Ďakujem za odpoveď
veronikasad Mzdu ti vypláca v hotovosti alebo prevodom na účet ?
sližarka prevodom na účet....takže asi budem musieť dať trvalý príkaz a bude pokoj....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pozri § 130 odst.8 Zákonníka práce

    (8) Zamestnávateľ je povinný, po vykonaní zrážok podľa § 131, poukázať mzdu alebo jej časť určenú zamestnancom na ním určený účet v banke alebo v pobočke zahraničnej banky v Slovenskej republike, ak o to zamestnanec písomne požiada alebo ak sa zamestnávateľ so zamestnancom na takom postupe dohodne tak, aby určená suma peňažných prostriedkov mohla byť pripísaná na tento účet najneskôr v deň určený na výplatu. Ak o to zamestnanec požiada, môže zamestnávateľ časti mzdy určené zamestnancom poukazovať aj na viac účtov, ktoré si zamestnanec sám určil.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sližarka ....zamestnávateľ môže, ale nemusí.....keď nechce....
    veronikasad ak ti posiela mzdu na účet, na viac účtov len môže ..
    veronikasad Prečo si nezadáš trvalý príkaz zo svojho účtu ?
    sližarka no budem musieť a bude pokoj....
      zbaliť

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Ak som správne pochopila, zamestnávateľovi zatiaľ nebol nariadený výkon zrážok zo mzdy vo veci výživného (napr. súdnym exekútorom) - ak by príkaz zamestnávateľovi bol doručený - musel by zrážky zo mzdy vykonávať.
    V tomto prípade sa jednalo o žiadosť zo strany zamestnanca, ktorú zamestnávateľ nemusí akceptovať - na výkon zrážok zo mzdy by bola treba dohoda o zrážkach zo mzdy medzi zamestnancom a zamestnávateľom.
    Doporučujem dať si do banky trvalý príkaz a riešiť výživné prostredníctvom prevodu zo svojho účtu.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ako čítam, vychádza mi z toho jeden poznatok: nikto nevie, na aký účet posielať. Zamestnávateľ to nevie logicky, lebo nemá na to žiadny príkaz (zrážky zo mzdy), povinný/á nevie to tiež nevie na aký účet (žeby niekto nevedel čítať v nejakých papieroch?).
    Riešenie - posielať to poštou na ADRESU oprávneného - a je to. Peniaze budú odoslané (a myslím si - úplne v znení rozhodnutia) DO RÚK oprávneného. A basta!
    kopretinka misoft,kúp si okuláre jak že nikto nevie číslo účtu,kam posielať peniaze? šak to vie zadávateľ aj zamestnávateľ
    ivka70 08.05.18 15:07 odstránil(a) z Porady

    výživné a zamestnávateľ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.