Zavrieť

Porady

evidencia na urade prace

dobry de, bola som 10 rokov na rodičovskej dovolenke.. prvy syn sa mi narodil r.2009 , tri roky som dostavala matersku, po troch rokoch som poziadala o rodicovsky prispevok.. pocas toho som otehotnela , a po narodeni druheho syna ktory sa narodil 2012 som poberala rodicovsky prispevok.. ten som dostavala do 6 roku veku dietata, boli a su s nim psychicke problemy.. teraz by som rada nastupila do zamestnania,
Moja otazka znie.. musim sa na urad zaevidovat, a ked ano, či dostanem nejake peniaze, kym si najdem zamestnanie.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Kedy bol ukončený pracovný pomer ?
mariatothova ja som pracovala v zahranici, a j odtial som dostavala MD a to tri roky.. pracovny pomer bol ukonceny koncom dec. 2008 a v januari som rodila . Mala som rizikove tehotenstvo
Tweety 3 roky MD? To isto nie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak máš na mysli dávku v nezamestnanosti - čítaj:
    http://www.upsvr.gov.sk/se/oddelenie...page_id=534607
    Tam je napísané: Nárok na dávku v nezamestnanosti vzniká, ak občan v posledných troch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bol poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky, t. j. 730 dní.
    A veľmi pochybujem o tom, že si bola poistená v nezamestnanosti.
    Zo Sociálne poisťovne:
    https://www.socpoist.sk/davka-v-nezamestnanosti/1361s
    ale tam tiež sa odkazuje na:
    Povinne poistená osoba v nezamestnanosti – zamestnanec, ktorý je povinne nemocensky poistený
    je fyzická osoba v právnom vzťahu, ktorý jej zakladá právo na pravidelný mesačný príjem (podľa § 3 ods. 1 písm. a) a ods. 2 a 3 zákona o sociálnom poistení), okrem:....

    Ale možno sa mýlim... odborníci ti napíšu podrobnejšie....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Bohužial, nevznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti. Nesplňaš podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 4 rokoch. PvN počas poberania rodičovského príspevku trvá len v prípade, ak trvá pracovný pomer, čo nie je tvoj prípad.

    Podľa toho čo píšeš, dieťa už má 4 roky. Ak nechceš platiť zdravotné poistenie ako samoplatitel, zaeviduj sa na Úrade práce ako uchádzač o zamestnanie,

    evidencia na urade prace

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.