Zavrieť

Porady

Vypoved? odchod na matersku? otec

Dobry den... mam velmi zlu situaciu v praci, kde som podpisal od 1.9.2018 pracovnu zmluvu a nemam v nej dohodnutu skusobnu dobu... takze plati pre mna zrejme 1-mesacna vypovedna doba... mam vsak este jednu moznost a to odist na matersku do 11.1.2019 kedy dcerka dovrsi 3 roky... je tu niekto kto by mi poradil ako mam toto vyriesit? ze by som nastupil teraz na matersku a ci vypoved ked podam bude plynut aj pocas materskej? resp. ci ju musim najskor dat a potom ist na matersku alebo ci mozem odist na matersku okamzite a pocas nej dat vypoved? dalsia vec co ma trapi je to ze nikde neviem najst to ake su podmienky odchodu otca na matersku... aj ked skor by sa tu jednalo o prava, kedze zamestnavatel nakolko pracujem v skolstve sa bude urcite branit tym aby som odisiel takto okamzite a nebude ma chciet pustit? ma na to pravo? alebo ake mam pravo ja? ak sa rozhodnem od pondelka odist na matersku MUSI mi to umoznit alebo nemusi? prosim o nejake rady v tomto smere ak niekto by vedel poradit... DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nástup na rodicovsku dovolenku otca (s poberanim materského) oznamuje zamestnanec zamestnavatelovi pisomne, mesiac vopred. Tymto okamzite ukoncenie pracovneho pomeru nevyriesis.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    spartakt a mam teda vobec nejake moznosti? ked mesiac vopred tak aspon to nieje ako s vypovednou dobou... lebo keby dam vypoved tak zacne plynut az 1.12.2018 (zajtra to uz nestiham, lebo niktonieje na pracovisku)
    Tweety Ak si chcel skončiť k 31.12., potom si mohol podať vypoveď kedykoľvek v novembri, ak ju doručíš až v decembri, PP skončí 31.1.2019.
    spartakt ja chcem okamzite... resp. cim skor... najlepsie dohodou co ale mozne nebude...
    Tweety Ak nie sú zakonné dôvody na okamžité skončenie, ani dohoda nie je možná, ostáva len vypoveď.
      zbaliť

    Vypoved? odchod na matersku? otec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.