Zavrieť

Porady

Novela zákona o dani z príjmov k 1.1.2007

Návrh novely, ktorá má byť účinná od 1.1.2007, nájdete na www.mfsr.sk.

Prebieha pripomienkové konanie, preto ak máte nebodaj nejaké pripomienky - napríklad k tomu, že sa ruší nezdaniteľná čiastka pri príspevkoch do III. piliera, životné poistenie a účelové sporenie - treba ich adresovať čím skôr na MF.

Nepochybne pozitívom však je, že sa má zrušiť zaradenie preplatkov z ročného zúčtovania medzi ostatné príjmy (§ 8). Preplatky budú chápané ako príjem zo závislej činnosti alebo príjem z podnikania. Daňové priznania si preto zamestnanci z titulu existencie preplatku z RZ ZP nebudú musieť podávať sami.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Iveta Matlovičová
    Pripájam zmeny k novele zákona o dani z príjmu, ktoré boli zverejnené na stránke MF SR. Nikde som však nenašla upravený návrh novely zákona o dani z príjmu. Nemáte ho náhodou niekto (už ten po úpravách) ?

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Fronco, v legislatívnom procese po vláde nasleduje parlament. Návrhy zákonov doručené do parlamentu treba hľadať na www.nrsr.sk. A z tohto zdroja pochádza i ďalej pripojený text.
    Iveta Matlovičová
    Jozef Mihál
    Fronco, v legislatívnom procese po vláde nasleduje parlament. Návrhy zákonov doručené do parlamentu treba hľadať na www.nrsr.sk. A z tohto zdroja pochádza i ďalej pripojený text.
    Dakujem. Pozeral som na www.nrsr.sk v sekcii Zákony (Návrhy zákonov predložené Národnej rade Slovenskej republiky) ale nanašiel ak mi môžete poradiť ako sa dostanem k zákonom, ktoré sú v 1. čítaní .... alebo zle vidím :-))

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Fronco, túto skúsenosť môžem potvrdiť, ale mňa to neodradilo a pátral som ďalej - v sekcií Schôdze sa dá objaviť program nastávajúcej schôdze (začiatok 17.10.) a tam to je...

    Chvála webmastrovi, že v tom má poriadok...
    Iveta Matlovičová
    Jozef Mihál
    Fronco, túto skúsenosť môžem potvrdiť, ale mňa to neodradilo a pátral som ďalej - v sekcií Schôdze sa dá objaviť program nastávajúcej schôdze (začiatok 17.10.) a tam to je...

    Chvála webmastrovi, že v tom má poriadok...
    BINGO! našiel som to:-)

    Novela zákona o dani z príjmov k 1.1.2007

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.